Jump to content
Dogomania

Zagrodowy pies polski

Members
 • Content Count

  1,323
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Zagrodowy pies polski last won the day on July 29 2018

Zagrodowy pies polski had the most liked content!

About Zagrodowy pies polski

 • Rank
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Female
 • Location
  Warszawa

Recent Profile Visitors

4,065 profile views
 1. Info z FB z 16.01.2019 r.: Info z DT z ostatniej chwili : Cześka ma się coraz lepiej i coraz bardziej zachowuje się jak typowy malinois: zrobiła kupę na dywanie, a potem przykryła ją koszem na pranie. Rozmawiałam z Alą 123 i otrzymałam informację, że wet nie zaleca strylizacji teraz, tylko później jak minie dwa miesiące od cieczki. W związku z tym moja wizyta u Czesi została odwołana. Ala123 jest w stałym kontakcie z opiekunką Czesi.
 2. Zagrodowy pies polski

  Abi - już w DS - przerażona dzikuska, ocal ją - zbieramy na szkolenie

  Abi jest spokojniejsza i mniej niszczy. Za psem rezydentem podbiega do siatki i ciekawa jest co się dziej za płotem. Pani mówi, że jest bardzo bystra, uważnie obserwuje otoczenie. Przytyła i dalej chętnie je ale nie łapczywie. Ponieważ pies rezydent bardzo lubi bułkę z masłem, Pani daje mu czasem maleńkie kawałeczki. Abi też woli bułkę z masłem bardziej niż inne nagródki. Przy wydawaniu jedzenia kojec jest już otwarty, bo pies rezydent już nie podchodzi do miski Abi. Za to Abi zagląda do swojej miski, potem idzie zajrzeć do miski rezydenta i potem wraca do siebie i zaczyna jeść. Tak jakby sprawdzała czy rezydent nie dostaje czegoś lepszego. Niestety, mimo, że mija 1,5 miesiąca relacje z opiekunami ulegają zmianom ale na gorsze. Abi coraz bardziej się izoluje i traktuje opiekunów obojętnie, nie chce z nimi nawiązywać kontaktu, uchyla się przed dotykiem, ucieka przed nimi do budy, ludzie są jej niepotrzebni. Jest to bardzo frustrująca i rozczarowująca sytuacja dla opiekunów, bo starają się spędzać z nią czas ale ona ich nie chce. W tej sytuacji w uzgodnieniu z wetem Abi będzie miała zorganizowane kilka spotkań z wolontariuszką ze schroniska, doświadczoną osobą z pracy z psami lękliwymi i wycofanymi. Planujemy wizyty co tydzień, wolontariuszka przepracuje relacje z opiekunami i wspólnie będą pracować nad socjalizacją Abi. Pierwsze zajęcia mają się odbyć pod koniec tygodnia. Wynagrodzenie wolontariuszki pokryję z konta Abi. Kwota zostanie uzgodniona po pierwszym spotkaniu. Mam nadzieję, że praca weta i wolontariuszki polepszy kontakty Abi z opiekunami. Nie oczekuję spektakularnych rezultatów, ale chociaż niech coś drgnie.
 3. https://www.facebook.com/AdopcjeZwierzatZamosc/videos/1011014842422791/
 4. Info z FB: Ciąg dalszy relacji z rehabilitacji Czesi. Sunia grzecznie współpracuje. Dzisiaj bardzo spodobała jej się żółta piłka :) Mamy nadzieję, że łapka wróci do całkowitej sprawności. W domu tymczasowym Czesia dzięki opiece i towarzystwu belgowego kolegi nie gryzie też łapki. i jeszcze jeden wpis: Czesia odwiedziła dzisiaj lecznice. Obecnie waży 27 kg. Pan doktor zapisał zastrzyki Niwalin. Jest to lek stosowany w chorobach przebiegających z uszkodzeniem nerwów obwodowych i z upośledzeniem przewodzenia bodźców nerwowych. Niedługo wizyta u ortopedy. A tymczasem Czesia pozdrawia ze spaceru :) Jest też filmik ale nie wiem jak go skopiować z FB na dogo.
 5. Zagrodowy pies polski

  Dragon pojechał do DT potrzebna pomoc w leczeniu

  Też trzymam kciuki za Dragona:)
 6. Zagrodowy pies polski

  Abi - już w DS - przerażona dzikuska, ocal ją - zbieramy na szkolenie

  Opiekunka dzwoniła do behawiorystki. Z rozmowy wynikało, że Abi Sylwestra zniosła dobrze, może z powodu że na tej ulicy nikt nie strzelał. Abi jest bardziej wyluzowana po lekach, nie reaguje ucieczką na gwałtowne ruchy, ale postępu jeżeli chodzi o reagowanie na opiekunów nie ma, nie dąży do kontaktu i nie chce jeść jak opiekunka stoi blisko, nie bierze smaczków z ręki. Bawi się z rezydentem. W dalszym ciągu ładnie je. Jedynie pocieszające jest, że opiekunka sama zdzwoniła do behawiorystki. Następny kontakt ma się odbyć za dwa tygodnie.
 7. Podeślij konto, wpłacę po 20 zł na Pysia i Lapisia. Trzymam kciuki za Lapisia
 8. Zagłosowałam:) trzymam kciuki za wygraną:)
 9. Zagrodowy pies polski

  Dragon pojechał do DT potrzebna pomoc w leczeniu

  Wpłaciłam na Dragona i poprosiłam znajomą, żeby też wpłaciła. Trzymamy (znajomi spoza dogo) kciuki za Smoka:)
 10. Zagrodowy pies polski

  Abi - już w DS - przerażona dzikuska, ocal ją - zbieramy na szkolenie

  Nie wiem. Przed Sylwestrem już zaczęła brać leki uspakajające i wzmagające pewność siebie. Nie dzwonię do Opiekunów a oni też się nie odzywają. Nie chcę żeby Opiekunowie odebrali moje zainteresowanie jako nadmierne kontrolowanie sytuacji. Tak czy tak po 10-tym Opiekunowie maja się skontaktować z wetem-behawiorystką i będzie wiadomo co czy lekarstwa skutkują i czy jest poprawa.
 11. Zagrodowy pies polski

  Dragon pojechał do DT potrzebna pomoc w leczeniu

  Wydaje mi się, że poprzedni watek został usunięty, bo nawet w wiadomościach, gdzie miałam linki do tego wątku nie ma ani śladu. Wracam do Dragona i wpłacę grosik trzymając kciuki za niego.
 12. Serdecznie dziękujemy za wpłatę Moniko Rozliczenie na str. 21
 13. Otrzymałam info od Ali, że darczyńca z FB wpłaciła kwotę 350 zł na pokrycie kosztów rehabilitacji i sterylki Czesi. Rozliczenie na str. 21 Serdecznie dziękujemy
 14. Zagrodowy pies polski

  Abi - już w DS - przerażona dzikuska, ocal ją - zbieramy na szkolenie

  Serdecznie dziękuję , jeżeli Abi wróci z adopcji to niestety na pewno długo zostanie w hoteliku:( Na razie jestem jeszcze dobrej myśli, że zostanie. Pewnie dopiero w lutym po pierwszym miesiącu kuracji będzie można coś powiedzieć.
×