Jump to content
Dogomania

Zagrodowy pies polski

Members
 • Content Count

  1,425
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Zagrodowy pies polski last won the day on July 29 2018

Zagrodowy pies polski had the most liked content!

About Zagrodowy pies polski

 • Rank
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Female
 • Location
  Warszawa

Recent Profile Visitors

4,678 profile views
 1. Zagrodowy pies polski

  Abi ma swój dom na zawsze - już nie dzikuska a domowa sunia

  Sowo, na pewno za pół roku zostaniecie zaproszone do Abi. Na dziś mogę tylko powiedzieć: dziękuję:) Jak przenieść wątek? Na pewno będę próżniej miała wiadomości od Abi, Teraz czekam jeszcze na zdjęcia i filmy z wizyty Sowy i Joli u Abi. Umieszczę je jak tylko dostanę.
 2. Karta informacyjna Czesi. Jest nadzieja, że po zabiegu Czesia nie będzie szurała łapką. Pani włożyła dużo pracy i zaangażowania w doprowadzenie Czesi do zdrowia. Niestety zabieg był konieczny.
 3. Otrzymałam informację o Czesi: "Czesia miała wczoraj wyciągniętą płytkę z biodra. Ocierała o kość udowa. Trudno było znaleźć weta, który chciał się tego podjąć. Czuje się dobrze. Jak przyjdzie odpowiedni czas zostanie wysterylizowana." Biedna Czesia, a wydawało się, że już będzie dobrze. Zdrowiej nam Czesiu, żebyś znowu mogła biegać i nie martwić Opiekunki i nas.
 4. Mogę zrozumieć zdenerwowanie Nn. nieprzyjaznymi komentarzami, bo sama spotkałam się z hejtem na dogomanii. Wiem, że niesprawiedliwy osąd bardzo boli i odbiera chęć pomocy w ogóle jakimkolwiek psom. Z powodu tego hejtu bardzo ograniczyłam pomoc dla dogomaniackich psów przez ostatnie pół roku a wiele fajnych osób odeszło z dogomanii. Sama myślałam o rezygnacji. Jednak jest też wiele osób, rzetelnych, serdecznych i empatycznych, które rzeczywiście niosą pomoc psom, na które mogę liczyć w każdej sytuacji. Przez te osoby warto zostać na dogomanii. Dlatego nie można generalizować, bo są na tym wątku osoby, które od pierwszego dnia pomagały Czesi w jej najgorszych chwilach i czują się z nią związane uczuciowo. Te osoby nie hejtują, nie piszą nieprzyjaznych komentarzy. Przekazanie informacji raz na jakiś czas o Czesi byłoby w dobrym i właściwym postępowaniem - ja tak robię przy swoich psach.
 5. Zagrodowy pies polski

  Abi ma swój dom na zawsze - już nie dzikuska a domowa sunia

  U Abi widać maleńkie, tycieńkie postępy. Zjadła z ręki nagórdkę, zagląda często w ciągu dnia do domu jak drzwi są otwarte. Przychodzi spać każdej nocy. Niestety sika na dywan, nawet jak Państwo go zwijają na noc, to wspina się na górę dywanu i sika. No i znowu niszczy. Mając wiele zabawek zarówno na podwórku jaki w domu, prawie ogóle się nimi nie bawi. Natomiast wyciąga w nocy jakieś rzeczy w salonie i gryzie lub znajduje doniczkę na ogrodzie i też gryzie. Poprosiłam doświadczoną behawiorystkę do której mam pełne zaufanie o przeprowadzenie wywiadu z Panią Abi i wyrażenie swojego zdania. Państwo jeszcze nie byli w schronie, więc sprawa z pieskami w zawieszeniu .
 6. Zagrodowy pies polski

  Kapri - już w DS:)

  Kapri szczęśliwa, zachowuje się dobrze. Tylko nie chce się czesać i zostawać sama w domu. Natomiast jak p. Arek mówi wnosi wiele radości w życie rodziny, jest pocieszna i wdzięczna. Jak tak się śmieje jak na zdjęciu, to serce rośnie i świat od razu staje się weselszy
 7. Pomogę z transportem Promysia i ewentualnie Bartusia. Wczoraj został umieszczony post na Pies w Krakowie. Wysłałam też info prywatne do znajomych. Promyś potrzebuje deklaracji, więc deklaruję 50 zł miesięcznie do końca roku. Kto będzie skarbnikiem? Chyba też trzeba wsłać wiadomości na priv.
 8. Zagrodowy pies polski

  Abi ma swój dom na zawsze - już nie dzikuska a domowa sunia

  Dziękuję za informacje o pieskach. Wczoraj rozmawiałam z Panią. Pani nie ma wymagań co do wyglądu pieska, chciałaby, aby był mniej więcej wielkości Abi i miał bardzo serdeczny stosunek do ludzi, nie niszczył w domu oraz chętnie chodził na spacery. To ma być świadoma i przemyślana adopcja, taka, żeby piesek był towarzyszem przede wszystkim dla Pana. Pani chciałaby najpierw zapoznać się z pieskiem, zobaczyć czy piesek "chwyci za serce Pana" a dopiero ewentualnie zdecydować o adopcji. Dlatego na razie planujemy wizytę w najbliższym schronisku, gdzie wolontariuszka zaproponuje pieska, pójdą razem na spacer i zobaczymy co zdecydują. Jeżeli nie wybiorą pieska, to planujemy pojechać do Murki, żeby poznać Misia lub Lakiego w tym drugimhoteliku. Państwo mieszkają w okolicach Otwocka pod Warszawą i nie ma problemu , aby pojechać i zapozanć się z pieskami.
 9. Jakiś czas temu otrzymałam info od Ali 123, że Czesia nie miała sterylki a ponieważ są pewne problemy zdrowotne babci, na razie sterylka jest odłożona.
 10. Sylwio, poproszę na priv adres i ne telefonu, to wyślę jutro kurierem:)
 11. Zagrodowy pies polski

  Abi ma swój dom na zawsze - już nie dzikuska a domowa sunia

  Państwo nie myślą o drugim piesku. Obawiają się, że znowu trafią na psa, który będzie stwarzał kłopoty i że sobie nie poradzą. Są rozczarowani i zmęczeni sytuacją. Nie chcą behawiorystki. Pani pisze : 'Abi bardzo duzo czasu spedza w domu pod schodami. Połozyłam jej tam materacyk i najpierw się go bała ale teraz juz nie. Tylko jak lezy to prawie się nie rusza. Gdy uważam, że pora na siusiu to otwieram drzwi balkonowe i wychodzi. Często zaraz wraca. Ale do nas się dalej nie zbliża.' Kojec jest cały czas otwarty, pozostał tylko dla tego, że osoba, która chce go kupić jeszcze nie może go odebrać.
 12. Zagrodowy pies polski

  Abi ma swój dom na zawsze - już nie dzikuska a domowa sunia

  Też tak myślę, ale martwię się że nie zbliża się do opiekunki. Nie bierze smaczków z ręki.
 13. Zagrodowy pies polski

  Przygarnę młodą sunię do 2 kg

  Po odejściu yorka ( ze starości) zrobiło się pusto w domu i znajomi chcieliby zaadoptować młodą maleńką sunię. Domek z działką, cały czas ktoś jest w domu. W domu dorośli ale przychodzą wnuki, więc piesek musiałby tolerować małe dzieci.
 14. Zagrodowy pies polski

  Abi ma swój dom na zawsze - już nie dzikuska a domowa sunia

  O wizycie u weta musiałabym porozmawiać z behawiorystą. W końcu z Jolą Abi jeździła samochodem do weta. Resztę rad przekażę, dziękuję bardzo:)
 15. Zagrodowy pies polski

  Abi ma swój dom na zawsze - już nie dzikuska a domowa sunia

  Oto najnowsze wieści o Abi: Na działce jest szczęśliwa. Dziś rano radośnie reagowała na kota na drodze. Ogon w gorze i biegała wzdłuż ogrodzenia. Abi w domu jest cichutka. Jednak cały czas gdy Opiekunka się do niej zbliża wycofuje się i reaguje lekiem. Wychodzą na spacery i wtedy Abi idzie ładnie, blisko ale nie chce kontaktu fizycznego. Nie chce wziąć smaczka z ręki na spacerze ani nawet rzuconego przed nią. Boi się ludzi i innych psów. W ciągu dnia Abi wielokrotnie dość już szybko i pewnie wchodzi do domu i kladzie się przy krześle. W domu przy Opiekunach nic nie je. Nawet smaczków. Zjada jak Opiekunowie idą spać. Wybrała sobie miejsce za krzesłem, ale jak Opiekunka siedzi na tym krześle, to nie wejdzie do domu. Niestety czasem siusia w domu w nocy na dywan. Nie okazuje ze chce wyjść. Jak Opiekunka usłyszy, że Abi chodzi po podłodze to ją wypuszcza. Ale czasami nie słyszy i wtedy jest kałuża na dywanie. Abi ostatni raz późno wchodzi do domu więc chyba to sikanie nie jest związane z tym, że za długo jest w nocy w domu. Znowu zaczęła niszczyć. W nocy wyciągnęła podkładki ze stołu i pogryzła, a w dzień jak była sama w ogrodzie zniszczyła doniczki z kwiatami. Sowo, co o tym myślisz?
×