Jump to content
Dogomania

Zagrodowy pies polski

Members
 • Posts

  1824
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Zagrodowy pies polski last won the day on July 29 2018

Zagrodowy pies polski had the most liked content!

Profile Information

 • Gender
  Female
 • Location
  Warszawa

Recent Profile Visitors

6328 profile views

Zagrodowy pies polski's Achievements

Apprentice

Apprentice (3/14)

 • Conversation Starter Rare
 • Reacting Well Rare
 • Very Popular Rare
 • First Post Rare
 • Collaborator Rare

Recent Badges

838

Reputation

 1. Serdecznie Wam dziękuję kochane ciocie, że jesteście z Lumi. Pokazałam filmy mężowi, takie są optymistyczne i wesołe, bardzo nas podniosły na duchu. Dziś ten dobry wieczór zawdzięczamy Tobie Aniu, Twoim filmikom. Zadarty ogonek, bieganie z innymi pieskami, szczekanie - widać, że Lumi jest szczęśliwa. Nie jest już tą smutną wycofaną sunią. Bardzo Ci dziękuję, Aniu za wielkie serce, za to że dałaś Lumi dom i poczucie bezpieczeństwa. Po tych wszystkich tragicznych latach w schronie dziś Lumi czerpie garściami z życia. Teraz trochę o mnie, niestety sytuacja jest poważna, nie będę na dogo, jeszcze nie wiem ile czasu. Nigdy nie sądziłam, że muszę znaleźć w sobie tyle siły, optymizmu i empatii, a także woli walki, żeby przeżyć kolejny dzień. Dopiero teraz dostrzegam, jaka byłam zadufana, pewna siebie i swoich racji i nie zauważyłam, że swoimi wpisami mogłam zrobić komuś krzywdę. Teraz wiem, że nasze spory i przykre dyskusje nie powinny mieć miejsca, teraz mam czas na zastanowienie się nad sobą i relacjami z bliskimi, przyjaciółmi czy po prostu ze znajomymi. Dlatego przepraszam wszystkich, których kiedykolwiek uraziłam. Dostrzegam, że powinnyśmy się troszczyć nie tylko o psy , które są pod naszą opieką, bo to jest oczywiste, ale także o siebie nawzajem. Przekazujmy sobie dobrą energię i wsparcie, po prostu bądźmy dla siebie dobrzy, Dlatego serdecznie Was dziękuję kochane ciocie, że nie zapominacie o Lumi, że jesteście z nią, wspierajcie. Przed Lumi jest jeszcze wiele lat dobrego życia. Niech je przeżyje jak najlepiej.
 2. Przez dłuższy czas że względu na chorobę męża będę bywać tylko sporadycznie na wątku. Wiosna i Elik będą bezpośrednio czuwały nad Lumi, za co im serdecznie dziękuję. Jeżeli będzie obiecujący telefon, to oczywiście napiszę. Poproszę Was bardzo, bądźcie z Lumi, wspierajcie ją, bo ja nie mogę.
 3. Ku pokrzepieniu serc. Marzę, żeby Lumi też kiedyś miała taki filmik (Kapri z ostatniego tygodnia, filmiki wstawiła Tysia, serdecznie dziękuję 💓)
 4. Serdecznie dziękuję Tysiu za umieszczenie filmików💓
 5. Też bym tak chciała ale niestety na razie domku nie widać:( Ale, żeby zakończyć ten dzień optymistycznym akcentem, dostałam cudne filmiki z Kapri, sunią wyadoptowaną w 2018 r. To już 4 lata jak rządzi kochana i przeszczęśliwa w swoim domku. Mam nadzieję, że uda się umieścić je na wątku.
 6. Jutro zadzwonię do Państwa, na razie chcieli pieska niedaleko Białegostoku, bo martwią się jak sunia przyjmie nowego towarzysza (to dobrze o nich świadczy). Drugi problem, to, że płot jest nieszczelny czyli piesek musi być "człowiekolubny" , dzień lub dwa może być w domu ale potem pójdzie na podwórko. Chodzi o to aby się trzymał domu i nie uciekł. Jeżeli niedaleko, to są w stanie podjechać po psa.
 7. Nie, to naprawdę fajni ludzie. Pies bardziej zsocjalizowany, pragnący kontaktu i trzymający się człowieka będzie miał u nich dobrze. Zaproponuję im innego mojego podopiecznego. Bo chcą starego psa. Po prostu Lumi do nich nie pasuje.
 8. Pierwsza rozmowa była super. Starsi, spokojni Państwo, mają już jedną sunię ze schronu, ich pies odszedł że starości. Obawiali się czy ich sunia zaakceptuje Lumi. Wydawało się, że to super domek. Następna rozmowa - Lumi, ma być w budzie (to zaakceptowałam, bo Lumi ma duży podszerstek i dałaby radę). Ale okazało się, że działka jest ogrodzona tylko z przodu, bo z tyłu jest dziurawy płot. I ta sunia ze schroniska wzięta wcześniej pierwszego dnia im uciekła. To niestety dyskwalifikuje rodzinę. Bo Lumi nie przyjdzie na zawołanie. Nawet do Wiosny nie przychodzi, choć jest u niej parę miesięcy i wiecie, że Wiosna dużo poświęca jej serca i czasu. Lumi w domu da że sobą zrobić wszystko ale na otwartym terenie gubi się i ucieka. Widać to na filmikach. Po prostu musi mieć ograniczony teren, wtedy czuje się bezpieczna. Musimy szukać domku, w którym będzie spać i wychodzić na spacery na smyczy. Jeżeli ogródek, to z dobrym ogrodzeniem. Wierzę, że znajdziemy taki domek.
 9. Znowu telefon obiecujący i znowu nadzieja, że to będzie ten domek. Wszystko przez telefon wydaje się super. Państwo mają starą suczkę ze schroniska i ponieważ odszedł ich pies, a zawsze mieli dwa to wypatrzyli Lumi. Teraz tylko zależy czy ich suczka zaakceptuje Lumi. No i czy Lumi zaakceptuje ich.
 10. https://youtu.be/5edZ4IuPUSA https://youtu.be/5edZ4IuPUSA Wstawiłam linki ze spaceru Lumi. Inaczej nie umiem. Lumi zachowuje się bardzo dobrze ale nadal jest nieufna, nie podchodzi po głaski a tylko po smaczki.
×
×
 • Create New...