Jump to content
Dogomania

Zagrodowy pies polski

Members
 • Content Count

  1,334
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Zagrodowy pies polski last won the day on July 29 2018

Zagrodowy pies polski had the most liked content!

About Zagrodowy pies polski

 • Rank
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Female
 • Location
  Warszawa

Recent Profile Visitors

4,246 profile views
 1. Zagrodowy pies polski

  Dragon pojechał do DT potrzebna pomoc w leczeniu

  Biedny Dragon, tyle się nacierpi. Na szczęście ma troskliwą opiekunkę.
 2. Zagrodowy pies polski

  Abi - już w DS - przerażona dzikuska, ocal ją - zbieramy na szkolenie

  Oczywiście zapisz jak uważasz, Twoje rozliczenia są dla mnie wzorem:)
 3. Zagrodowy pies polski

  Abi - już w DS - przerażona dzikuska, ocal ją - zbieramy na szkolenie

  Elu, zapłaciłam ze swojego konta za pierwszą lekcję z trenerką. Poproszę wpisz do rozliczeń Abi 100, 00 zł od ZPP jako jednorazową deklarację:)
 4. Zagrodowy pies polski

  Abi - już w DS - przerażona dzikuska, ocal ją - zbieramy na szkolenie

  Dziś po raz pierwszy u Abi była trenerka - behawiorystka. Przeprowadziła pierwsze szkolenie. Ocenia zachowanie Abi za obiecujące. Abi ładnie reagowała na smaczki a szczególnie na parówki. Była zainteresowana, podchodziła i w ogóle nie uciekała do budy. Widać że czuje się pewnie na terenie. Opiekunka otrzymała rady i informacje tłumaczące zachowanie Abi. Na ten tydzień opiekunka otrzymała zestaw ćwiczeń dla Abi. Zaplanowane jest kupienie konga, szarpaka i wielkiej kości po to aby zająć Abi i ograniczyć jej zapędy niszczycielskie. Mimo, ze była prawie trzy godziny to policzyła tylko za godzinę. Następne spotkanie odbędzie się za tydzień.
 5. Zagrodowy pies polski

  Abi - już w DS - przerażona dzikuska, ocal ją - zbieramy na szkolenie

  Biedactwo, mam nadzieję, że dobrze pójdzie. Bedę myślami z Tobą.
 6. Zagrodowy pies polski

  Dragon pojechał do DT potrzebna pomoc w leczeniu

  Biedny Dragon, trzymam za niego kciuki i mam nadzieję, że idzie ku lepszemu. Wpłata poleciała na konto Marzeny.
 7. Zagrodowy pies polski

  Abi - już w DS - przerażona dzikuska, ocal ją - zbieramy na szkolenie

  Niestety nasza kochana Elik z powodu choroby nie może na bieżąco prowadzić rozliczeń. Dlatego wszystkich darczyńców proszę o cierpliwość. Rozliczenia zostaną uzupełnione w najbliższym możliwym terminie. Bardzo współczuję i życzę szybkiego powrotu do zdrowia
 8. I jeszcze jeden wpis i bardzo ważny filmik: "Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy wspierają Czesię jak również opiekunce z dt, bez której nie miałaby szansy na uratowanie łapki. Spójrzcie tylko na efekty. Serce rośnie ❤️" Wysłałam filmik do Elik na Whatsup. Eluniu czy umiałabyś umieścić ten filmik na dogo?
 9. Z FB same dobre wieści o Czesi: Rehabilitacji ciąg dalszy. Czesia dzielnie ćwiczy i z łapką coraz lepiej. Jest niesamowicie wpatrzona w opiekunkę ❤️
 10. Zagrodowy pies polski

  Abi - już w DS - przerażona dzikuska, ocal ją - zbieramy na szkolenie

  Państwo jak najbardziej chcą i stosują się to wskazówek weta-behawiorystki. Abi teraz na spacery nie chodzi, bo zapiera się w budzie a Państwo sami zgodnie z zaleceniami nie wyciągają jej na siłę. Zachowanie Abi jest takie jak na początku u p. Joli.Dlatego poproszona została trenerka. Abi jest w DS, umowa została podpisana i nie można jej ogłaszać dopóki właściciele nie zdecydują się na jej zwrot. Na razie poczekajmy na wyniki pracy z trenerką. Chętnie takiego kogoś bym skierowała do Abi. Na razie nikt się nie podjął pracy 3 godz. dziennie. Jeżeli kogoś takiego pomogłabyś znaleźć to byłoby super. Zachowania Abi u Anecik zostały wcześniej opisane na wątku. Masz rację, przede wszystkim ja nie powinnam brać pod zdalną opiekę takiego trudnego psa jak Abi. Powinnam tak jak wszyscy inni na dogo "umyć ręce", milczeć jak b-b prosiła o pomoc i pozwolić b-b, żeby ją zwróciła do schroniska. Ci Państwo nie chcieli trudnego psa, nie znali Abi, ulitowali się nad nią, bo opowiedziałam wszystko co wiedziałam o Abi. A teraz są problemy i może z pomocą weta i trenerki zostaną pokonane a może nie. Pierwszy trening odbędzie się w przyszłą sobotę.
 11. Zagrodowy pies polski

  Abi - już w DS - przerażona dzikuska, ocal ją - zbieramy na szkolenie

  Bardzo się cieszę, że napisałaś o swoich doświadczeniach. Wiedziałam, że Abi jest dzika ale nie sądziłam, że aż tak. W hotelikach robiła postępy, chętnie chodziła na smyczy, pozwalała się dotykać, czesać. Wydawało się, że będzie się rozwijać. Niestety nastąpiło cofnięcie, tak jakby życie w domu czy w ogóle z ludźmi ją męczyło. Pani poświęca jej czas, dużo do niej mówi i stara się nawiązać kontakt ale to nie przynosi efektu. No i ciągle jest problem z kopaniem i niszczeniem. Państwo mają ładny ogród, rabaty, które w tej chwili są pełne dołów. Kwiatki powykopywane, paliki powyciągane z ziemi, doniczki i cokolwiek znajdzie porozrzucane wszędzie. Buty pogryzione już na samym początku. Duże nadzieje pokładam w trenerce, to osoba doświadczona przez pracę z psami w schronisku i kształcąca się w kierunku behawioralnym. No i czas na przyzwyczajenie się do siebie. Jeżeli jednak zachowanie Abi się nie zmieni musimy się liczyć z tym, że będą chcieli ją zwrócić, bo Państwo już są rozczarowani i sfrustrowani całą sytuacją.
 12. Info z FB z 16.01.2019 r.: Info z DT z ostatniej chwili : Cześka ma się coraz lepiej i coraz bardziej zachowuje się jak typowy malinois: zrobiła kupę na dywanie, a potem przykryła ją koszem na pranie. Rozmawiałam z Alą 123 i otrzymałam informację, że wet nie zaleca strylizacji teraz, tylko później jak minie dwa miesiące od cieczki. W związku z tym moja wizyta u Czesi została odwołana. Ala123 jest w stałym kontakcie z opiekunką Czesi.
 13. Zagrodowy pies polski

  Abi - już w DS - przerażona dzikuska, ocal ją - zbieramy na szkolenie

  Abi jest spokojniejsza i mniej niszczy. Za psem rezydentem podbiega do siatki i ciekawa jest co się dziej za płotem. Pani mówi, że jest bardzo bystra, uważnie obserwuje otoczenie. Przytyła i dalej chętnie je ale nie łapczywie. Ponieważ pies rezydent bardzo lubi bułkę z masłem, Pani daje mu czasem maleńkie kawałeczki. Abi też woli bułkę z masłem bardziej niż inne nagródki. Przy wydawaniu jedzenia kojec jest już otwarty, bo pies rezydent już nie podchodzi do miski Abi. Za to Abi zagląda do swojej miski, potem idzie zajrzeć do miski rezydenta i potem wraca do siebie i zaczyna jeść. Tak jakby sprawdzała czy rezydent nie dostaje czegoś lepszego. Niestety, mimo, że mija 1,5 miesiąca relacje z opiekunami ulegają zmianom ale na gorsze. Abi coraz bardziej się izoluje i traktuje opiekunów obojętnie, nie chce z nimi nawiązywać kontaktu, uchyla się przed dotykiem, ucieka przed nimi do budy, ludzie są jej niepotrzebni. Jest to bardzo frustrująca i rozczarowująca sytuacja dla opiekunów, bo starają się spędzać z nią czas ale ona ich nie chce. W tej sytuacji w uzgodnieniu z wetem Abi będzie miała zorganizowane kilka spotkań z wolontariuszką ze schroniska, doświadczoną osobą z pracy z psami lękliwymi i wycofanymi. Planujemy wizyty co tydzień, wolontariuszka przepracuje relacje z opiekunami i wspólnie będą pracować nad socjalizacją Abi. Pierwsze zajęcia mają się odbyć pod koniec tygodnia. Wynagrodzenie wolontariuszki pokryję z konta Abi. Kwota zostanie uzgodniona po pierwszym spotkaniu. Mam nadzieję, że praca weta i wolontariuszki polepszy kontakty Abi z opiekunami. Nie oczekuję spektakularnych rezultatów, ale chociaż niech coś drgnie.
 14. https://www.facebook.com/AdopcjeZwierzatZamosc/videos/1011014842422791/
 15. Info z FB: Ciąg dalszy relacji z rehabilitacji Czesi. Sunia grzecznie współpracuje. Dzisiaj bardzo spodobała jej się żółta piłka :) Mamy nadzieję, że łapka wróci do całkowitej sprawności. W domu tymczasowym Czesia dzięki opiece i towarzystwu belgowego kolegi nie gryzie też łapki. i jeszcze jeden wpis: Czesia odwiedziła dzisiaj lecznice. Obecnie waży 27 kg. Pan doktor zapisał zastrzyki Niwalin. Jest to lek stosowany w chorobach przebiegających z uszkodzeniem nerwów obwodowych i z upośledzeniem przewodzenia bodźców nerwowych. Niedługo wizyta u ortopedy. A tymczasem Czesia pozdrawia ze spaceru :) Jest też filmik ale nie wiem jak go skopiować z FB na dogo.
×