Jump to content
Dogomania

dwbem

Members
  • Posts

    3583
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by dwbem

  1. Trzymaj się, ja przeżyłam już sporo odejść moich psów bo mam je ponad 50 lat i pamiętam je wszystkie ale niestety takie jest życie. Za jakiś czas daj dom i serce innemu pieskowi, będzie inny ale napewno też będzie cię kochał a ty pokochasz jego.
  2. Jeżeli ma rottweilera w sobie więcej niż owczarka to nie dziw się, że nie szczeka. Poza tym on ma dopiero 6 m-cy, czy od dziecka też wymagałbyś dorosłych zachowań? On jest jeszcze psim dzieckiem i będzie nim dosyć długo. Poza tym rottweilery bez potrzeby nie szczekają, one doskonale wyczuwają autentyczne zagrożenie i tylko wtedy reagują obronnie. Dobrze zsocjalizowany rottweiler nie atakuje słabszych stworzeń - ani psów ani dzieci i to dobrze. Pies obronny to nie znaczy pies nadmiernie pobudliwy i agresywny. On samą wielkością i postawą potrafi odstraszyć. Wiem co mówię bo mam rottweilery już 36 lat i to w bloku, w osiedlu i mimo szkolenia policyjnego na obronne nigdy nie stanowiły zagrożenia dla otoczenia natomiast doskonale wypłoszyły włamywaczy.
  3. Może można ale zupełnie nie potrafię się tam poruszać. Parę lat temu byłam na FB ale jak mnie zaczęli zalewać mailami chętni do kontaktów zupełnie mi nie znani i nie chciani ludzie z całego świata bo np. z Tailandii i innych egzotyków to odpadłam i szybko sie wyrejestrowałam. I teraz za nic tam nie wrócę.
  4. Nic mnie nie przekona do FB, chwali się, że ma wielu użytkownikow, nie dziwię się skoro wymusza na ludziach rejestrację i tak robi się ilość. Dlaczego nie można wejśc i cos pojedynczo obejrzeć tylko musi się zapisac do nich. Nie chce bo nie umiem się tam znaleźć, tego co mnie intereauje nie moge znaleźć a cała ta masa chłamu typu panienka musi oznajmić, ze własnie idzie do wc i robi sobie selfie, mnie nie interesuje.
  5. Podziwiam was i nioe zazdroszczę. Zwłaszcza tej ilości śniegu, ja zimę lubię tylko na zdjęciach lub w telewizorze. Co do imion - moje pierwsze ONki miały na imię Fedra i jej córka Troja. A pierwszy rottweiler rodowodowo Axel ale w domu Argos. A suczki to Tora, Fonda-Foczka, odkupiona miała na imię Mizar bo hodowca miał skojarzenia astronomiczne. Mój ostatni pies to był Horus a ta dozywająca 13-go roku sunia to Fabia. A znajoma ma labradorkę ktorą nazwała Tija, śmiesznie ale jak jej się podoba.
  6. Można zamawiać dobre mięso dla psów po 3,50 zł/kg, mrozone. Dowożą chyba wszędzie. Strona www.lubiezwierzaki.pl
  7. Oczywiście, że może jeść surowe mięso jeżeli lubi. Ja mam psy 50 lat i wszystkie przez całe życie dostają surową wołowinę, od czasu do czasu drób gotowany lub podroby drobiowe (serca, żołądki) i psy są zdrowe i zadowolone.
  8. Dobrze się czyta takie mile wieści. Pozdrowienia dla całej rodzinki.
  9. Ale ilości antybiotyków w wołowinie jakoś nie widzę. Ja drób daję od czasu do czasu więc też jakoś moim to nie szkodzi. Na co dzień jedzą wołowinę i też mam psy zdrowe. A mam psy ponad 50 lat i to rasowe choć nie mam nic przeciwko kundelkom, takie miałam wcześniej.
  10. Białe pazury się zdarzają i to często. Ja też boję się pająków i latających kolo głowy ciem. Myszy i szczurow się nie boję, kiedyś nawet miałam szczurki hodowlane, kolorowe. Fauna, której się nie boję to najbardziej ptaki i ssaki, inne to tak sobie.
  11. A d;aczego z uporem godnym lepszej sprawy trzymasz się suchej karmy? Bo tak jest najwygodniej? Sypnąć bobków jak kurom ziarna i po sprawie? Pies jest mięsożercą i nie dziw się, że woli mięso od tego badziewia.
  12. Panie strzeż nas od behawiorystów. Namnożyło się tych pseudospecjalistów od groma a co jeden to głupszy. Idź na szkolenie w grupie. Przez wiele lat szkoliłam swoje psy - obronne, ONki i rottweilery - u dobrych szkoleniowców i nie narzekam. A behawiorystów unikam jak ognia.
  13. Powinny wystarczyć te dwa krycia.
  14. Hoduję psy od 50 lat, nigdy nie robiłam badań poziomu hormonow i zawsze mialam pełne krycia. Wystarczało mi obserwowanie zachowań suki i psa, one wiedziały najlepiej kiedy jest dobra chwila na krycie. A też nie raz wyjeżdżałam daleko do psa lub z daleka przyjeżdżały do mojego psa suczki i tylko raz pies nie chciał kryć bo suka przyjechala za późno z winy właściciela.
  15. Pocieszam, po trzecim szczepieniu kwarantanna już nie obowiązuje, natomiast szczepić przeciw wściekliźnie radzę dopiero jak sunia ukończxy co najmniej 9 m-cy a potem zawsze szczepić oddzielnie na choroby psie a co najmniej w odstępie 2 tygodni przeciw wścieklixnie, nigdy jednocześnie. Mam swojego weta od 1985 roku, hoduję psy od 50 lat więc te rady są spraktykowane.
  16. Dzięki za zaproszenie, sunia jest słodka ale na razie jestem już na minusie i nie dam rady wspomóc, postaram się coś podesłać po pierwszym marca. Też bym chciała wygrać w totka, wtedy rozdaalbym wszystko na te biedne psiaki ale na raize jestem emerytką z trzema psami i nie zawsze daję radę szczególnie, że mam staruszkę, która zyje już na kredyt i wymaga wspomagania.
  17. Radzę przejść z suchych na mięso, przede wszystkim wołowe, może być drobiowe - kurczak, indyk. Odradzam wieprzowinę, jest dla psów najgorsza. Oczywiście do mięsa dodajemy ryż lub makaron, warzywa itp.
  18. Zgadzam się z Sową. Całe życie a już długie karmię swoje psy surową wołowiną, serem, jajkiem, czasem gotowanym drobiem, wzyciu nie daję suchego badziewia, nawet najdroższego i od 50 lat nie wiem co to alergie, biegunki i brak zbilansowania. Oczywiście dostają suplement witaminowo-mineralny ale również kości cielęce, oczywiście wypełniacze czyli ryż albo makaron albo platki różne i psy są zdrowe i zadowolone bo jako mięsożercy kochają mięso a nie to suche paskudztwo. I za mięso placę od 2,60 do 3,50 za kg a te suche są dużo droższe i dużo gorsze.
  19. Najchętniej to bym uśpiła włascicieli i zabrała im tego biednego psiaka. To nie są ludzie, to jakieś potwory bez wyobraźni i serca.
  20. Rany, skąd się bierze tyle bied, serce pęka, że nie można wszystkim pomóc. Ludzie są okropni, przecież te psy to wina ludzi, ich bezduszności i bezmyślności.
  21. Uxmal ma rację, w Zw. Kyn. jest sporo doskonałych hodowli tej rasy, nie warto popierać pseudo.
  22. Jeżeli u hodowcy była od początku na taniej suchej lub beznadziejnej RoyalCanin to być może była praktycznie zaglodzona. Ja kupiłam psa, ktory tez był u hodowczyni na Royalu i o mało nie umarł z głodu bo chyba suche ziemniaki bardziej by przyswajał niż to badziewie. W domu przestawiłam go na normaslne jedzenie z mięsem i pies wyrósł na championa.
  23. Melduję się ale na razie jestem na minusie, może uda mi się coś przekazać w przyszłym miesiącu bo wtym pomogłam już paru psom a sama jestem emerytkąz trzema psami więc rozumiecie.
×
×
  • Create New...