dwbem
Members-
Posts
3583 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by dwbem
-
Pies ugryzł bo żaden pies nie lubi siłowego przytulania za głowę a dzieci w dodatku bywają mało delikatne. U ciebie jak widzisz zachowuje się poprawnie. Ja też uratowała od uśpienia psa, który mając zaniedbane, bardzo chore, krwawiące przy każdym potrząśnięciu głową uszy pogryzł dorosłą dziewczynę bo ta chciała go przytulić. Ja go wzięłam, uszy wyleczyłam, jest u mnie prawie 5 lat a miał 5 lat jak go wzięłam i jeszcze nigdy u mnie nawet nie warknął, nawet z bólu kiedy skręcił sobie łapę i musiałam ją obejrzeć i rozmasować. A skowyczał z bólu, mimo to dal sobie tę łapę zbadać. I mimo opinii strasznie agresywnego u mnie jest spokojny i przyjazny do ludzi i psow. A ci ludzie nie powinni pozwalać bawić się dzieciom z młodym psem, w dodatku niezbyt dobrze socjalizowanym. Jest dużo artykułów nawet na psy.pl mówiących czego pies nie lubi i czego należy unikać, żeby nie zmuszac psa do takich reakcji.
-
Straszne, co ludzie potrafią zrobić zwierzętom. Czy naprawdę chcą pozostać sami na planecie? I myślą, że bez innych żywych istot i roślin sami zginą? Ja uwielbiam wszystkie krukowate, są inteligentne, mam tego trochę wokół siebie, nie boją się ani ludzi ani psów, na szczęście u mnie jakoś nie przeszkadzają ludziom.
-
Moi przyjaciele mają podobną springerkę. Też taka śliczna, nieco starsza.
-
Pies ma szansę nadgonić ale karmienie rozwijającego szczeniaka suchą karmą, nawet tą lepszą wg mnie jest zxle. Uważam, że dużo tańsze ale dużo zdrowsze jest karmienie psa mięsem z dodatkiem warzyw,ryżu i ew.suplementów z wapniem i witaminami. i dużo ruchu i jest szansa, że dojdzie do formy. Mam nadzieję, że pies da radę nadrobić straty z okresu rozwoju, daj mu wreszcie dobrze jeść i nie suchą nawet najlepszą
-
Zgadzam się z Wieczysławem. Ja też nie raz musiałam skracać cierpienia umierającym na raka psom, raz nawet wet prowadzący mojego psa od szczeniaka miał opory, radzxił zeby poczekasć aż sam umrze. Wtedy powiedziałam, że pies zaczął cierpieć i niech ma godną śmierć. Bo mój wet nigdy pierwszy nie powiedział mi, że trzeba psa uśpić, walczył do końca i to ja widząć, że pies przestaje walczyć o życie podejmowałam decyzję. Robiłam to z miłości do nich, nigdy dlatego, że nie chciałam ich leczyć, leczyłam dopóki się dało.
-
A to dobrze, że jest lepiej a rozwolnienie z przejedzenia się zdarza zwłaszcza, że najadła się mając pusty brzuszek.Ale to nie problem, przejdzie.
-
Wyjazdy na krycie to też może być problem, suka się stresuje podróżą i nie zachodzi w ciążę. Moja znajoma też tak miała - jak pojrechała nawet niezbyt daleko bo z Warszawy do Zakopanego to nic z tego nie wyszło a jak następnym razem pokryła psem z Warszawy to miała pełny miot. To się zdarza rzadko ale się zdarza. Ale badania zrób, nie zaszkodzxi.
-
Być może jest to angina, ma powiększone i bolące migdałki więc nie chce jeść. Koniecznie trzeba zrobić dokładne badania bo tak to można tylko gdybać a nie ma co czekać aż będzie gorzej.
-
Napewno jest to kundelek, chow chowa nie ma w nim wcale, najbardziej jest podobny do terierka,
-
Niestety Royal chyba płaci wetom za reklamę to tak robią. Ja mam weta od 1985 roku i on nigdy mi nie proponował żadnej suchej karmy, zresztą to on mi doprowadził psa do zdrowia jak przywiozłam go z Francji, gdzie był karmiony niemal od urodzenia tym badziewiem i gdybym go nie wzięła to umarłby z głodu bo kompletnie tego nie przyswajał. Byl wiecznie głodny, jadl dużo a wydalał jeszcze więcej, miał krzywicę. W domu przestawiłam go na mięso plus leczenie z krzywicy i doprowadziłam do championatu, na Royalu pewnie by padł dlatego jestem wrogiem tego świństwa.
-
Maleńka Tosia (obecnie Gaja) już w swoim domku:-)
dwbem replied to Ewa Marta's topic in Już w nowym domu
Cudna sunia,mała wędrowniczka. -
Dziwię się, że tyle osób wierzy w Royal Canin. Ja miałam z tą karmą jak najgorsze doświadczenia i uważam, że każda inna jest o niebo lepsza choć osobiście suchymi karmami swoich psów nie karmię, uważam, że mięsożerca ma jeść mięso, oczywiście nie wyłącznie bo pies nie kura i sypanie mu bobków jak kurze ziarna tylko dlatego, że tak jest wygodnie jest okrutne. Mam psy 50 lat, wszystkie jedzą mięso i nie mam żadnych problemów, nie wiem co to alergie, choroby wątroby czy nerek, psy są zdrowe i zadowolone z życia.
-
})i({ Baksymilianowo - Blu i Benji podbijają świat })i({
dwbem replied to Patikujek's topic in Foto Blogi
Super psiaki, szkoda że już teraz bardzo rzadkie a to są fajne psy. -
Może w tym barfie jest więcej kości niż mięsa. Może lepiej karmić go normalnie mięsem z dodatkiem warzyw i wypełniacza typu ryż czy makaron. Ale oczywiście RTG i USG trzeba zrobić.
- 12 replies
-
- ból brzucha
- barf
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
Też uważam, że operację należy zrobić. Ja nie mogłasbym pastrzeć tak długo na cierpienie psa, zrobiłabym tę operację nawet ryzykując, że jej nie przeżyje bo myślę, że to dla niego byłoby lepsze niż życie z takim bólem. Dla mnie to jest sadyzm i głupota, boją się, że nie przeżyje a nie widzą cierpienia i bolu - co to za miłość, to okrucieństwo.
-
Śledziłam historię Liki, jestem pełna podziwu i szacunku dla was wszystkich zaangażowanyc w jej szukanie i łapanie. Oby teraz przekonala się, że dom to jednak lepsze niż samotność i las. Oby państwo dali radę ją upilnować, lepiej żeby chodziła na lince nawet do końca życia niż znowu uciekła. Ale mam nadzieję, że wkrotce doceni ciepły domek, kocyk, pełne miski i miłość ludzi i nie zechce już uciekać. Ale to musi potrwać.
-
Jak zniechęcacie obcych do zaczepiania Waszych psów?
dwbem replied to Harley89's topic in Wychowanie
Nigdy nie miałam z tym problemu bo miałam najpierw ONki a potem rottweilery i raczej dla socjalizacji zachęcałam ludzi do kontaktu. Ale faktycznie jak się psa szkoli to lepiejj, żeby ludzie nie przeszkadzali ale ludzie są jacy są, może postraszyć, że ugryzie. -
Miałam ONki 15 lat ale wtedy kiedy jeszcze były normalne. Moje nie szczekały na byle szmer, sąsiedzi się dziwili, że ich nie słychać. Ale potem zaczęto degenerować rasę fizxycznie i psychicznie i dlatego zmienilismy rasę na cudowne rottki. Ale po tylu latach chyba zaczęto naprawiać tę rasę więc może teraz znowu są normalne i mniej szczekliwe bo wcześniej były właśnie bardzo szczekliwe i niezrównoważone dlatego mimo, że kochałam ONki zmieniłam rasę. Więc wydaje mi się, że airdale to lepszy pomysł bo to rasa ostatnio mało modna co lepiej rokuje, że nie zdegenerowana masową produkcją.
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
Uxmal, jeśli wierzysz, że któryś kościół pomoże to się łudzisz. Kościół nie szanuje zwierząt bo Pan Bóg je stworzxył, żeby ludzie mogli ich używac, tak powiedział jeden ksiądz, ktorego poproszono o pomoc w walce ze znęcającymi się nad psami. Używać to wg niego robić co się chce, także torturować. Straciłam serce do czarnych.
-
Rany boskie, każda tylko nie RC. To najgorsza karma mimo, że reklamowana i droga. A nie zdrowiej dla psa karmić go jak należy karmić drapieżnika czyli mięsem z dodatkami?
-
Radzę pójść z ną do weta bo tak częste wypróżnianie się nie jest normalne. Chyba, że karmicie ją jakąś badziewiastą karmą, której ona nie przyswaja. Miałam tak z importowanym szczeniakiem, którego karmiono Royal Canin a on tego zupełnie nie przyswajał, wydalał więcej niż zjadl i gdybym go nie wzięła to pewnie umarłby z głodu. Ale najpierw wet a potem zacznij ją karmić przyzwoicie czyli mięsem z dodatkiem warzyw i ryżu czy makaronu. No i nigdy nie wolno psa bić, szczxególnie za załatwianie się bo skutek będzie odwrotny.
-
Piesek jest fajny, nic nie rób, masy nabierze z wiekiem a im wolniej tym zdrowiej. I bardzo dobrze, że chcesz go przestawić na mięso gotowane i surowe, ja osobiście jestem przeciwna karmieniu szczxeniaka suchymi karrmami, zacznij dawać mu mięso oczywiście z dodatkiem warzyw i ryżu czy makaronu a zobaczysz jak ładnie zacznie ci się rozwijać. Ja mam psy 50 lat i cale życie karmię je mięsem, nawet jak oboje z mężem pracowaliśmy to zawsze jakoś mieliśmy czas na to, żeby je tak karmić a mieliśmy przeważnie od 2 do 4 dużych psów.