Jump to content
Dogomania

xyzxyz

Members
 • Posts

  1318
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About xyzxyz

 • Birthday 01/14/1996

Profile Information

 • Gender
  Female

Converted

 • Location
  Ostrowiec Świętokrzyski

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

xyzxyz's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

11

Reputation

 1. Czy są tu jacyś miłośnicy rasy? Chopin czeka już dość długo... :( "Chopin to ok. 4/5 letni pies w typie Jużaka (Owczarek południoworosyjski) o charakterze typowym dla rasy. Szuka domu z ogrodem, to wspaniały i oddany stróż. Jaka jest jego przeszłość niestety nie wiemy, bo został znaleziony. To pies jednego właściciela lub maksymalnie 2-osobowej rodziny, która zna rasę i wie jak z nią postępować. Chopin bardzo chętnie zamieszkałaby z innymi psami, bo zazwyczaj dogaduje się nimi. Niezaczepiony nigdy sam nie zaczepia. Chopin zna wszystkie zasady zostawania w domu, wyjście na dwór sygnalizuje kładzeniem się koło drzwi. Ładnie chodzi na smyczy i reaguje na komendy, typu „stój”, „wróć”. Bardzo lubi smakołyki i chętnie wykonuje wszystkie polecenia za smakołyka np. „siad”, „łapa”, „piątka” itp. Chopin potrzebuje koło siebie osoby bardzo zrównoważonej i cierpliwej, osoby która poświęci mu dużo uwagi i będzie skupiona tylko na nim, która poświęci się, aby pomóc mu pokonać lęki. Boi się nagłych ruchów, zbyt duży uliczny zgiełk powoduje lęk u niego, wspaniale się czuje na łonie natury, kiedy może biegać po łąkach i polach. Chopin osobie, której zaufa i pokocha pozwoli na wszystko, będzie jej wierny i będzie jej bronić przed każdym! Cierpliwie znosi zabiegi pielęgnacyjne typu: kąpiel, czesanie i inne zabiegi pielęgnacyjne, przycinanie sierści tylko nożyczkami !!! Nie maszynką, na maszynkę reaguje warczeniem i gryzieniem. Chopin docelowo jest psem o długiej sierści, którą należy pielęgnować. Chopin nie toleruje obcych osób w domu. Warunek konieczny adopcji Chopina, brak dzieci i kotów. PS.Przyszli opiekunowie będą mieli zapewnioną profesjonalną pomoc behawioralną i szkoleniową. Więc bardzo proszę: UDOSTĘPNIAJCIE!!! tel. 501 137 765"
 2. Nad tabletkami się nie zastanawiałam. Dzięki bardzo!
 3. Hej! Chciałabym zapytać: jaki preparat przeciwko kleszczom (z pchłami nie ma problemu, ale już dzisiaj wyjęliśmy pierwszego kleszcza, ech) polecacie? Obroże nie działają, o tym już miałam okazję się przekonać, więc tym razem chcę postawić na kropelki czy coś takiego. Piesu ma 8-10 lat, więc jest starszy, ma posturę dużego ON-a (zresztą, jest w typie rasy) i dość gęstą, dłuższą sierść. Jeżeli to coś zmienia - w domu jest kot, więc ważne, żeby któryś składnik preparatu ewentualnie nie zaszkodził mruczkowi. Będę wdzięczna za pomoc!
 4. Hej! Poszukuję hodowcy lub hodowczyni ON-ków, który(-a) udzieli mi wywiadu na temat rasy i swoich doświadczeń z nią. Prowadzę blog kynologiczny: http://wyszczekane.pl/ i zależy mi na tego typu tekstach. W zamian oferuję udostępnienie w mediach społecznościowych. :) Zainteresowanych proszę o kontakt pod adresem e-mail: [email protected] lub przez fanpage Wyszczekane.pl.
 5. Hej! Poszukuję hodowcy lub hodowczyni ON-ków, który(-a) udzieli mi wywiadu na temat rasy i swoich doświadczeń z nią. Prowadzę blog kynologiczny: http://wyszczekane.pl/ i zależy mi na tego typu tekstach. W zamian oferuję udostępnienie w mediach społecznościowych. :) Zainteresowanych proszę o kontakt pod adresem e-mail: [email protected] lub przez fanpage Wyszczekane.pl.
 6. A nie ma możliwości, że tego typu pies wystraszył go, podczas gdy Ty tego nie widziałeś?
 7. Trafne spostrzeżenie! W sumie Diego w pierwszych dniach miał wojnę z kocurem-rezydentem, a teraz, choć jeszcze się nie przyjaźnią i może to nigdy nie nastąpi, przebywają w jednym pomieszczeniu i się ignorują. Więc może faktycznie za jakiś czas sytuacja z psami też złagodnieje. Na razie pracujemy w mieszkaniu 5 minut dziennie nad skupianiem uwagi i komunikacją na smyczy. Powolutku ćwiczymy też to samo na spacerach, gdy nie ma w pobliżu innych psów. Potem będziemy szukać przyjaznej suczki, z którą mógłby się zapoznać.
 8. Zabawne, bo ja właśnie wczoraj (dosłownie) ukończyłam taki teoretyczny kurs na behawiorystę. I nie czuję się specjalistką. Co zresztą widać, skoro zadaję na forum takie pytanie. Uważam, że ten kurs to dobre intro, punkt zaczepienia, a prawdziwa nauka zacznie się na stażach, kiedy oprócz psa swojego i przyjaciół będę spotykać i obserwować inne czworonogi. Myślę, że to kwestia podejścia i nie należy spisywać zawodu behawiorysty na straty - jak w każdym zawodzie, znajdzie się niejeden kretyn...
 9. Niestety, pies "spadł z nieba" i adopcja, wyprawka i leczenie stawów nadszarpnęły już miesięczny budżet rodzinny, dlatego póki co chcemy spróbować paru rzeczy, zanim zdecydujemy się na behawiorystę. Ćwiczymy skupianie uwagi w domu i zastanawiam się, co by było, gdyby zaaranżować spotkanie z jakimś łagodnym, dobrze socjalizowanym psem...
 10. Hej! Rodzina mojej partnerki adoptowała tydzień temu 8-letniego mieszańca owczarka niemieckiego ze schroniska. Wiemy, że pies miał przedtem dwóch opiekunów. Ogólnie jest kochaną, łagodną kluską, reaguje na imię i zna 3 komendy. Jednak na spacerze, na widok innych psów, dostaje szału. Przestaje ładnie iść na smyczy, szczeka wściekle i straszy ludzi swoim agresywnym zachowaniem. Nie obchodzą go wówczas smaczki ani ulubiona zabawka. W schronisku był tylko przez kilka dni, ale ponoć nie był agresywny w stosunku do pobratymców, więc jesteśmy bardzo zaskoczeni. Macie jakieś pomysły? Diego jest bardzo inteligentny, ale boję się, że z uwagi na wiek niektóre rzeczy mogą być trudne do wyeliminowania...
 11. Hop, hop? Jest tu ktoś? :) Z okazji nadchodzącej Akcji Sterylizacji przygotowałam na swoim blogu tekst o kastracji: http://wyszczekane.pl/2018/02/11/prawda-o-sterylizacji-i-kastracji/ i zastanawiam się, gdzie mogłabym go udostępnić, aby przydał się komuś, kto waha się, czy poddać psa zabiegowi. Jakieś pomysły? Byłabym wdzięczna. :)
 12. Hop, hop? Jest tu ktoś? :) Z okazji nadchodzącej Akcji Sterylizacji przygotowałam na swoim blogu tekst o kastracji: http://wyszczekane.pl/2018/02/11/prawda-o-sterylizacji-i-kastracji/ i zastanawiam się, gdzie mogłabym go udostępnić, aby przydał się komuś, kto waha się, czy poddać psa zabiegowi. Jakieś pomysły? Byłabym wdzięczna. :)
×
×
 • Create New...