Jump to content
Dogomania

dawid123

Members
 • Content Count

  42
 • Joined

 • Last visited

About dawid123

 • Rank
  Advanced Member

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. dawid123

  POMÓŻCIE Karma sucha a świeże mieso

  Dziękuję za rady. Przejdę od razu na karmę suchą, bez namaczania. Zobaczymy, czy będzie jeść bez dosmaczania. Dzięki!
 2. Cześć, brakuje mi w jednym miejscu zebranych waszych doświadczeń na temat walki z giardią, sposobem leczenia, dezynfekacją, czasem trwania. Fajnie, gdybyśmy podzielili się tutaj swoimi doświadczeniami. Od kilku lat bardzo poprawiła się rozpoznawalność tych pierwotniaków (głównie dzięki SNAP testom), jest teraz coraz więcej lekarstw, również tych ziołowych/naturalnych. Ile u was trwała walka o wyleczenie psa? Czym leczyliście?
 3. dawid123

  POMÓŻCIE Karma sucha a świeże mieso

  Tak, oczywiście, zostałem o tym poinformowany. Czekam na wyniki (albo jest OK, albo postać utajniona, bo objawów nie ma żadnych). A pies jest tylko jeden, wiec myślę, że giardie szybko się wyleczy. Bou, ale wcześniej koledzy mówili, że można dodawać mokrej karmy do suchej? Ja nie mieszam tego w propocjach pół na pół. Dodaje odrobinę karmy mokrej tylko po to, żeby lepiej smakowało. Karmę moczyłem, bo tak zasugerował hodowca. Teraz stopniowo próbuje przechodzic na suchą, moczę połowę, połowę suchej, potem 3/4 suchej, 1/4 namoczonej. Tak planuję zrobić.
 4. dawid123

  Różnica między komendami

  A wracając do pytania z pierwszego postu chciałbym poprosić jeszcze o wyjaśnienie: 1. Pies świetnie reaguje na "nie rusz" (czyt: nie zbliżaj się i nie bierz do mordki; osobno będziemy ćwiczyć "puść") podczas treningu ze smakołykami. Z przedmiotami jest różnie, czasami się odsuwa czasami zaczyna gryźć. Co wtedy? Mam go odsuwać, być konsekwentnym i z czasem to się samo zrobi? Domyslam się, że tutaj chyba sporo cierpliwości trzeba wykazywać... Nie zawsze mam też przy sobie smakołyk, a on wyraźnie (poza treningiem) kiedy się odsunie np. od krzesła to czeka i rozgląda się. Czy wtedy pochwała słowna wystarczy? 2.Czy spalona komenda jest wtedy kiedy pies jej w ogóle nie robi ani podczas treningu ani w życiu codziennym? Jak pisałem na treningu działa w 99,99%, a w życiu 50%. Czy ona zaczyna byc spalona, jesli za często ją powtarzam, czy dopóki pies ze smakołykami wykonuje jest OK? 2.Piesek waruje już bez ruchu na samą komendę, ale czasami jest tak, że zanim zdąze ją wypowiedzieć on już sam się kładzie, bo wie, że czeka go coś dobrego. Czy to jest dobra rzecz? Pytam, bo zastanawiam się na ile to będzie coś co on robi świadomie, i faktycznie wykonywał komendę kiedy ją usłyszy, a na ile jest to nienauczone tylko podświadome. 3. Jak można wzmocić skupienie na spacerze? W domu jest łatwo, robię to przed każdym treningiem, czekam i utrzymyuje spojrzenie. Ale na spacerze wszystko rozprasza i chciałbym też tam poćwiczyć uwagę, ale nie bardzo wiem jak...
 5. dawid123

  Co zrobić z tymi psiakami?

  Jakaś fundacja zajmująca sie psami i „nalot” do domu... a mieszkańcom wsi przegadać do rozsądku - nie wierze ze sa miejsca AŻ tak zacofane. A jeśli policja nic nie robi to trzeba sie zgłosić na policję szczebel wyżej (nie wiem powiat, województwo)?
 6. dawid123

  Różnica między komendami

  To u nas jakieś wielkie bo udało mu sie zrobić na zewnatrz przed skończeniem 3 miesiąca :)
 7. dawid123

  Różnica między komendami

  No właśnie mnie to stresuje - bo mam wrażenie jakby był smutny albo obrażony dlatego, że go "zostawiłem"; to nie jest tak, że on siada spokojnie przy mnie, tylko kiedy słyszy otwieranie drzwi wychodzi z legowiska, staje pod nimi a jak tylko zobaczy znajomą twarz to spokojnie się odwraca i do legowiska, ale jeśli mówisz że to dobrze? drugiego opiekunka za to obskakuje zawsze jak wróci, wpada właśnie w taki dziki szał, ciekawe, że są to tak dwie skrajne reakcje (a ja jestem osobą która poświęca mu 90% czasu) [chociaz czytałem gdzieś że podobno spokojne powitanie tzn jakby "obojętne" jest dobrym objawem, bo skakanie może oznaczac lek separacyjny] Ale pogryzł totalnie maty higieniczne - czy to może być ze stresu? Może dlatego był też taki zmulony, bo się papieru najadł... (chociaż nie zrobił ani siku ani nic - po 1,5 tygodnia w nowym domu jest w stanie wytrzymać 4-5h bez toalety, mądra psina!, tak samo w nocy - ostatnio wytrzymał 7h, a nawet jak wstał to mu się nie spieszyło tylko poczekał z 10-15 minut żeby wyjść na zewnątrz)..
 8. dawid123

  POMÓŻCIE Karma sucha a świeże mieso

  Niestety piesek złapał giardie... wiec stad te problemy ale na szeście ma apetyt i nie chudnie, luźny stolec rzadko jest... od dzis 3x drontal plus wiec miejmy nadzi ze sie tego pozbędzie. Smakolykow daje mało, 2-3 kawałki dziele je drobne wiec mogę go szkolić bo zrobię parenascie powtórzeń a równocześnie nie jest tego za duzo żeby nie dostał biegunki ale animonda działa :)
 9. dawid123

  Różnica między komendami

  Dzięki za odpowiedź. Zastanawiam się, czy nie spaliłem komendy "nie rusz". Pies świetnie reaguje kiedy są smakołyki i wręcz odskakuje od pozostawionego na ziemi przysmaku, ale kiedy np. zbliża się do krzesła żeby je pogryźć ja mówię nie rusz, a on nic. I bardzo często powtarzałem te komendę (poza treningiem). Czy ona jest spalona? Zastanawia mnie jeszcze jedno... dziś sprobowałem "waruj", ale kiedy dałem smakołyk między nogi psa, żeby się położył i głośno powiedziałem "waruj" to pies zaczął odskakiwać (tak jakby słyszał "nie rusz"). A ja czytałem gdzieś, że nigdy nie można dawać karmy jako przysmaku treningowego. Dlaczego?
 10. Cześć, czy komendy "nie rusz" można używać aby np. odciagnąć psa od gryzienia mebli? Jestesmy na etapie, gdzie pies na komende nie rusz cofa się/nie dotyka leżacych obok niego smakołyków. Ale kiedy kończymy trening w domu i zaczyna coś gryźć kompletnie na nią nie reaguje. Reaguje tylko podczas treningu i ze smakołykami. Jak mu postawiłem jakiś papier to od razu się na niego rzucił - dopiero po podstawieniu smakołīka pod nos przestał. Co robić? Czytałem tez o komendzie daj/puść. Czy może ona bardziej się nadaje? Czy różnica jest taka, że "nie rusz" stosujemy do sytuacji kiedy pies się dopiero zbliża, a daj/puść kiedy juz coś zaczął gryźć albo jeść?
 11. dawid123

  Maty - co dalej? Drugi krok?

  Czy ktoś mógłby pomóc? Piesek niezwykle szybko nauczył się załatwiać na zewnątrz - zajęło mu to dwa dni od przyjścia do nowego domu! Ale co teraz? W domu jeszcze robi, wiadomo że całej nocy nie przetrzyma, zostawiliśmy mu 3 maty ale czy to prawda, że pies nie powinien równocześnie uczyć się załatwiania w środku i na zewnątrz? Czy wyrzucić już wszystkie maty? Ale teraz jeszcze niespodzianka gwarantowana. Co radzicie?
 12. Cześć, dziś pojawił się mały problem - szczenika nie chce wyjść z bloku; nie chcę go ciągnąć na siłę więc biorę na rece i po wyjściu stawiam na zewnątrz (nie wiem, czy robię dobrze?) Wczoraj piesek spacerował normalnie; to buldożek francuski, w taką pogodę jak teraz trzesie się z zimna chociaż ma sweterek. Czy to może być przyczyna? Szczeniak ma 11 tygodni, jest trochę lekliwy, kiedy słyszy szczekanie psa zatrzymuje się - wyprowadzam go co 2 godziny, żeby nauczyć czystości ale teraz jest z tym problem, bo nie chce się ruszyć ani o milimetr - mam smakołyki, przejdize dwa kroki do niego, zje i potem znowu sie zatrzymuje. Jedynie w drogę powrotną - w miare pamietam i ciagnie do mieszkania. Czy to kwestia mrozu, zimna? Probowałem go szkolic przed spacerem w mieszkaniu, chodziłem między pokojami ze smyczą, dawałem smakołyki i było OK.
 13. dawid123

  Tuż przed kupnem - pytania

  Je na komende? Nie słyszałem o tym Waham sie jeszcze między legowiskiem, a klatką - ale wydaje mi się, że w legowisku nie będzie aż tak spokojny, w koncu to otwarta przestrzen, a azyl piesek bedize mogl znaleźć tylko w klatce..
 14. dawid123

  Tuż przed kupnem - pytania

  Rozumiem :) I pewnie trzeba zawsze reagować indywidualnie, nic nie da się przewidzieć. A jak przyzwyczaić psa, żeby np. nie warczał podczas karmienia? Czy wystarczy na początku szczeniaka karmić z ręki między posiłkami? Czytałem często o tym, że pies absolutnie nie powinien warczeć ani być agresywnym podczas karmienia.
×