dwbem
Members-
Posts
3583 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by dwbem
-
Po pierwsze branie szczeniaka do niemowlaka to zły pomysł. Najpierw odchowaj dziecko przynajmniej do dwóch lat bo po prostu nie dasz rady - szczeniak to też taki psi niemowlak i wymaga dużo uwagi i pracy. Po drugie jeżeli chcesz psa krótkowłosego to mam nadzieję, że nie zamierzasz trzymać go na zewnątrz domu bo się do tego nie nadaje, poza tym każdy pies a szczeniak szczególnie potrzebuje stałego kontaktu z człowiekiem jeżeli ma być zdrowy psychicznie i bezpieczny dla dziecka. W hodowlach można czasem kupić taniej szczeniaka z jakąś drobną wadą wykluczającą go z wystaw a nie przeszkadzającą w życiu. Taki pies też dostaje rodowód tylko z adnotacją - niehodowlany.
-
Raczej nie, moje suki kończyły operacją.
-
No to przestaw się na normalne psie jedzenie czyli mięso z warzywkami i ew. dodatkiem ryżu czy makaronu. Pies dobrze wie, że sucha karma dla rosnącego szczeniaka to badziewie. Całe życie karmię swoje psy mięsem z dodatkami, są zdrowe, nie wiem co to alergie, psy nie są utuczone i jakoś nie widać, żeby jedzenie nie było zbilansowane. Mam psy 50 lat i nawet jak pracowaliśmy to jakoś znajdowaliśmy czas, żeby szykowac kilku dużym psom normalne jedzenie.
-
Może mieć coś z labradora ale na 100% nie wiem.
-
Pięknie tam macie, tereny do pozazdroszczenia choć temperatura już mniej, ja jestem ciepłolubna.
-
Boże, dlaczego ludzie nie próbują najpierw porozmawiać z hodowcą, innymi włascicielami psów, poczytać jakąś mądrą książkę o wychowywaniu psa zanim kupią szczeniaka i to trudniejszej rasy. I dlaczego chcą, żeby małe psie dziecko miało już rozum dorosłego człowieka choć czasem wątpię czy dorośli ludzie mają rozum. Od kilkunastoletniego dziecka często niczego się nie wymaga bo to jeszcze dziecko i nie rozumie ale od kilkumiesięcznego psiego dziecka wymaga się, żeby urodził się już wyszkolony i dorosły.
-
Cała trójka psiaków cudowna, Maszą się nie martw, ona będzie szybko schła mimo gęstego futra.
-
Zgadzam się z poprzedniczkami, molos i małe dziecko to bardzo zły pomysł. Hodowałam rottweilery i jak ktoś przychodził i mówił, że chce kupić szczeniaka dla dziecka to odsyłałam ich do sklepu z zabawkami po pieska pluszowego. Molosy są cudowne i opiekuńcze ale dzieci małe niestety są nieobliczalne, nieświadomie a często i świadomie potrafią zrobic szczeniakowi krzywdę a potem krzyk, że szczeniak agresywny bo ugryzł dziecko, które mu wsadziło palec do oka. Więc dobrze się zastanow i najpierw odchowaj dziecko do co najmniej 5 lat a potem kupuj molosa.
-
Dużo zdrówka dla Edisia. Moi przyjaciele mają bardzo podobną do niego sunię, ona uwielbia wodę, potrafi pływać nawet jak na wodzie jest lód do przebicia. I o dziwo jakoś się nigdy nie przeziębiła po takich kąpielach.
-
Faktycznie dziwne, może to jest też kwestia karmy. Moja 13-letnia suka ma zęby białe do dziąseł, sama się dziwię bo wcześniejsze psy po latach miewały osad lub nawet mały kamień. Suka dostaje denta sticksy ale niewiele i nie codziennie, poza tym to dopiero od kilku lat, wcześniej takich rzeczy nie było, dostawała kosci cielęce bo to też dobrze czyści zęby. Ale na razie lepeiej suni czyścić zęby samemu bo dla takiej rzeczy szkoda sukę usypiac a czyszczenie zębów przez weta odbywa się w narkozie.
-
Gratuluję, ja już niestety nie wystawiam nawet w weteranach.
-
Doskonała hodowla cziłków to Samotnia Christa. Są długo i którtkowłose, większość to championy. Właścicielkas to osoba kochająca psy, ma psy od wielu lat, psy nie są rozmnażane bez sensu i nie są trzymane w klatkach, żyją normalnie w domu z ludźmi.
-
Dla psów najważniejsze jest dobre serce, zainteresowsanie i obecność opiekunów i wydaje mi się, że za to co chcesz im zaofiarować bardzo szybko dostosują się do zycia w domu. To są już dorosłe psy więc nie będzie problemów z brudzeniem, niszczeniem, napewno bedą szczęśliwe mając przy sobie was, kochających, mających dla nich choć chwilę na pieszczoty i zabawę.
- 1 reply
-
- 1
-
-
Też uważam, że lepsze są puszki lub mięso surowe lub gotowane niż sucha, tej nie popieram. Ale faktycznie żadna karma nie powinna być dostępna caly czas chyba, że pies jest niejadkiem. Ja mam też takie, ktore mogłyby jeść 24 godziny na dobę ale dostają tyle ile mogą i o dziwo nie są grube ale ja się nie daję złamać cierpiącymi oczkami moich głodomorków. Tylko jedna stara i duża suka je tylko tyle ile może i jak coś zostawia to miska idzie w górę i pod pokrywkę bo te dwa żarłoki od razu by zjadły.
-
Dlaczego wpuszczanie na noc do domu małego szczeniaczka nie wchodzi w grę? To po co wam pies. Może wystarczy pluszowa zabawka, nie sprawia żadnych problemow.
-
3-mies. szczeniaka trzymasz na dworze i to w nocy? Czy ty masz wogóle serce dla psów? W zimie też masz zamiar zostawiać ją na noc na podwórku? Pies krótkowłosy, poza tym jak każdy pies a szczególnie szczeniak potrzebuje bliskości człowieka. Wzięłaś ja po to, żeby pilnowała domu już w wieku 3 miesięcy? Radzę oddać ją komuś kto wie jak się postępuje i wychowuje szczeniaka a do pilnowania domu założyć alarm.
-
Maleńka Tosia (obecnie Gaja) już w swoim domku:-)
dwbem replied to Ewa Marta's topic in Już w nowym domu
Gaja jest śliczna, rozumiem niechęć do szczekania. Ja przez kilkadziesiąt lat miałam psy ciche i zachciało mi się średniej pinczerki. No i mam - drze mordkę jak czegoś chce i chwilami mam mordercze chęci. Bo poza tym nie szczeka ani na spacerach ani na ludzi ani na psy tylko na mnie choć nie udaje jej do niczego mnie zmusić. Zaraza nie suka. -
A dlaczego po operacji nie założyłaś jej ochronnego fartuszka pooperacyjnego, wtedy nie mogłaby się dostać do rany. Dobrze, że pije, to najważniejsze. Moja jedna suka po operacji nie jadła prawie dwa tygodnie ale piła i jakoś przeżyła. I nie było żadnego zakażenia rany a twoja jest chora więc się nie dziw.
-
No i znowu potwierdza się moja opinia, że najgorszym zwierzęciem na świecie jest człowiek. Dobrze, że jednak jest trochę normalnych. Współczuję tobie i zwierzakom. U mnie zwierzaki są do końca życia, jakoś nie mam alergii i innych prxzypadłości. Nie oddałabym żadnego nawet jak czasami mam ochotę je zamordować.