Jump to content
Dogomania

dwbem

Members
  • Posts

    3583
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by dwbem

  1. Fajne tereny i ładne suńki.
  2. Przecież to szczeniak, nagle zmienił dom, napewno jest trochę przestraszony i zestresowany. Spokojnie, nic na siłę, nie wymagaj od szczeniaka, żeby od razu czuł się pewnie wśród obcych. Daj mu czas na oswojenie się z nową sytuacją, to psie dziecko. Dziecko jak zmienia np. szkołę to też od razu nie jest pewne siebie.
  3. To jest zatrucie tylko nie wiadomo co ona jeszcze zjadła oprócz tego chleba. mam nadzieję, że nie była to trutka na szczury. A leczenie musi trochę potrwać ale skoro jest lepiej to powinno się udać.
  4. Super, niech zdrowo rosną i czekamy na zdjęcia.
  5. A gdzie na tych Bielanach? Bo mieszkam na Bemowie Lotnisku więc dosyć blisko. Tylko musiałabym zostać poinstruowana jak ta wizyta powinna wyglądać.
  6. Może coś mu się po prostu przyśniło, psy też mają sny.
  7. Powinno za parę dni jej przejść. Jak ma 3 lata to można ją wysterylizować. Ja jestem przeciwna sterylizacji szczeniąt czyli przed ukończeniem roku a właściwie najlepiej po co najmniej drugiej lub trzeciej cieczce więc teraz można juz o tym spokojnie pomysleć.
  8. To może być związane z cieczką, starajcie się odwracać jej uwagę od maltanki, może yorka czuje, że maltanka dojrzewa i zaczyna być zazdrosna. Ale trzeba to gasić, nie powinny się gryźć. Ja miewałam w mieszkaniu po dwie, trzy suki i to ONki albo rottweilerki i nigdy mi się nie gryzły, żyły w zgodzie nawet przy pełnych mięsa miskach. Ludzie boją się dużych psów a bardziej agresywne są małe.
  9. dwbem

    Baron Madra Rua

    Fajne stadko, wszystkie twoje?
  10. Dużo tej zwierzyny ale fajnie tro wygląda.
  11. Ja swoje szczeniaki karmiłam mięsem już od 3-go tygodnia życia, oczywiście odrobinę, powoli zwiększałam ilość mięsa ale dostawaly mleko, ser, jajka, warzywa i wyrastały na duże, zdrowe psy, wiele z nich kończyło championaty i wchodziło do hodowli. Więc te obawy o zbilansowanie to wg mnie przesada, samemu tez można doskonale bilansowac jedzenie drapieżnika czyli mięsożercy. Ale TOTW jest niezłą karmą więc jak się boisz karmić psa mięsem to moze być. Choć uważam, że właśnie rosnący, rozwijający się szczeniak bardziej potrzebuje mięsa niż dorosły, dojrzały.
  12. Ja miałam bardzo podobną do Sukcesa sunię Fedrę. Jej nie ma już od 1980 roku a ja wciąż pamiętam bo przyjaciół się nigdy nie zapomina. Dzięki pamięci one żyją z nami zawsze.
  13. dwbem

    Rana na uchu

    Współczuję. Adoptowałam piczera niemieckiego, 5-letniego i też miał pękające końcówki uszu. Jak mi się otrzepał w mieszkaniu to miałam rzeźnię, we dwie myłyśmy wszystko 3 godziny. Niestety w poprzednim miejscu był źle a raczej wcale nie leczony i leczenie nie dawało efektów, skończyło się przycięciem końcówek uszu i usunięciem przegniłej tkanki. Na szczęście uszy nadal mają przwidłowy kształt, jak ktoś nie wie to nawet się nie domyśla, że uszy są nieco skrócone. Ale jak twój psiak jest młody i pekanie dopiero się zaczyna to można to wyleczyć dobrymi maściami. Zapytaj weta jeżeli masz jakiegoś dobrego a jak nie to ja zapytam swojego, powinien coś doradzić.
  14. Oba sposoby noszenia ucha u miniatur są dozwolone, pinczery niemieckie a takie mam nie mogą mieć stojących uszu co mojej suczce czasem w domu jak podniesie łepek to uszy stawia. Na szczęście na wystawach nosiła prawidłowo.
  15. Co to za karma, dla kur? 51% zbóż a tylko 7% mięsa? paranoja, powinno być odwrotnie a najlepiej jeżeli juz sucha karma to bezzbożowa, dobra ale lepiej karmić normalnie mięsem z dodatkami. Tylko nie wieprzowym tylko wołowiną i drobiem.
  16. dwbem

    Baron Madra Rua

    Piękne zdjęcia psów, lubię setery, kiedyś biegałam z takim rudzielcem na spacery - pies był sąsiada a ja miałam kilkanaście lat ale do psów ciągnęło mnie od małego. Zazdroszczę koni, kocham konie ale mieć niestety nie mam szans. A fryzx to cudo. Podoba mi się, że kasrmisz psy mięsem a nie tymi przereklamowanymi suchymi, pies to drapieżnik i powinien jeść przede wszystkim mięso, oczywiście z dodatkami jak warzywa, nabiał, czasem nawet ryż. A suche to paskudztwo. ja mam psy 50 lat, zawsze jadły naturalnie i były zdrowe, nie wiem co to alergie, biegunki i nne przypadłości. Życzę powodzenia na wystawach, sama też hodowałam i wystawiałam swoje i nawet parę championów się przytrafiło choć kocham wszystkie psy, kundelki też.
  17. Dla szczeniaka polecam Taste of the Wilkd, Royala odstaw bo to najgorsza karma choć przereklamowana. Ja osobiscie jestem zwolenniczką karmienia naturalnego czyli mięsem z dodatkami, tak wykarmiłam parę swoich miotów i tak karmię swoje psy ale jeśli już karma to wszystko tylko nie Royal. Rozumiem twoje dylematy z Maszą, nie raz takie przeżywałam ale jakoś łatwiej było mi podejmować decyzję kiedy wiedziałam, ze pies coraz bardziej cierpi. Ja teraz mam gorzej bo moja rottka w zasadzie nie cierpi ale coraz częściej mi się potyka, przewraca, Lapiny już ją coraz gorzej noszą i mnie przeraża myśl, że będę zmuszona ja uśpić jak mi przestasnie calkiem chodzić bo rottki na ręce nie wezmę -ona jest duża choć waży coraz mniej a ja mam jedną rękę niesprawną. I modlę się, żeby sama usnęła zanim przestanie chodzić.
  18. Racja, odzwierzęce określenia obrażają zwierzęta tyle, że ja żadnego zwierzęcia nie nazwałabym bydlęciem choć tej pani faktycznie przysługuje raczej bestią. Tylko nie rozumiem tego całego jej otoczenia i weterynarza, nic nie widzieli i uważali że jest świetnie?
  19. Zbydlęcenie ludzi i to podobno wykształconych nie ma granic. Też wolę nie pisać co mi się ciśnie na usta. Ta baba powinna siedzieć i nie powinna być lekarzem, czy lyudzi tez tak traktuje?
  20. Raju, gdybym nie miała trzech psow w tym jeden samiec to wzięłabym Badiego ale czwartego nie mogę bo by się już sąsiedzi popukali w głowę. Jestem stara i sama i już ta trójka budzi zdziwienie, na szczęście nie niechęć.
  21. Ja używałam Kiltixa ale moim psom przez kilka początkowych dni za bardzo pachniały a Foresto jest prawie bez zapachu. Ale poza tym nie mam nic do Kiltixa.
  22. PFK to nie jest Związek Kynologiczny uznawany przez FCI więc wystawy raczej odpadają ale jak hodowla jest przyzwoita z nastawieniem na dobro psów a nie wyłącznie dla pieniędzy to oczywiście nie mam nic przeciwko takim hodowlom.
  23. Ja nie karmiłam nigdy samym mięsem tylko z dodatkiem warzyw i ryżu ew.makaronu, poza tym dawałam tyle ile uważałam, że wystasrczy. I jakoś się nie zapasły, zapasione chyba by nie dały rady zrobić championatów. A o karmach wiem z autopsji - kupiłam psa we Francji, byl od niemal urodzenia na Royalu i gdybym go nie zabrała to chyba by padł z głodu bo nie przyswajał tego świństwa zupełnie, byl wiecznie głodny, mial krzywicę, chyba ziemniaki by mu lepiej służyły. W domu przestawiłam go na normalne, psie jedzenie, wyleczyłam krzywicę i został doskonałym championem i reproduktorem. Dlatego uważam, że suche karmy są dla wygodnych a nie dla psów. To mięsożercy a nie kury, którym się sypnie ziarna i wystarczy. Ale każdy karmi jak uważa, czy akurat psy są szczęśliwe i dobrze odżywione to już inna sprawa. Ciekawe, że bardziej wierzysz opłacanym przez firmy pseudoekspertom niż praktykom i fachowcom znającym ziwerzęta a nie produkcję karm. Ale to twoja sprawa, nikomu niczego nie narzucam, po prostu mówię co sama spraktykowałam przez 50 lat. Moja rottka ma już 13 lat co dla tej rasy jest dużym osiągnięciem i jest zdrowa.
×
×
  • Create New...