dwbem
Members-
Posts
3583 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by dwbem
-
Kochany Benek odszedł - Żegnaj i do zobaczenia
dwbem replied to BoguśB's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Trzymaj się, ja przeżyłam już sporo odejść moich psów bo mam je ponad 50 lat i pamiętam je wszystkie ale niestety takie jest życie. Za jakiś czas daj dom i serce innemu pieskowi, będzie inny ale napewno też będzie cię kochał a ty pokochasz jego. -
Jeżeli ma rottweilera w sobie więcej niż owczarka to nie dziw się, że nie szczeka. Poza tym on ma dopiero 6 m-cy, czy od dziecka też wymagałbyś dorosłych zachowań? On jest jeszcze psim dzieckiem i będzie nim dosyć długo. Poza tym rottweilery bez potrzeby nie szczekają, one doskonale wyczuwają autentyczne zagrożenie i tylko wtedy reagują obronnie. Dobrze zsocjalizowany rottweiler nie atakuje słabszych stworzeń - ani psów ani dzieci i to dobrze. Pies obronny to nie znaczy pies nadmiernie pobudliwy i agresywny. On samą wielkością i postawą potrafi odstraszyć. Wiem co mówię bo mam rottweilery już 36 lat i to w bloku, w osiedlu i mimo szkolenia policyjnego na obronne nigdy nie stanowiły zagrożenia dla otoczenia natomiast doskonale wypłoszyły włamywaczy.
-
Krabunio odszedl za Teczowy Mostek Domku Domeczku Krabusiowy-Dziekujemy sercem Klaniamy za Zycie Nowe! od 17 marca w wysnionym domku!3 lata w hoteliczku u papryczkow! Dziekuje wam Dogomaniacy za lata cale z Krabuniem! Sciskajmy ile sil za wszytko!
dwbem replied to Nadziejka's topic in Już w nowym domu
Może można ale zupełnie nie potrafię się tam poruszać. Parę lat temu byłam na FB ale jak mnie zaczęli zalewać mailami chętni do kontaktów zupełnie mi nie znani i nie chciani ludzie z całego świata bo np. z Tailandii i innych egzotyków to odpadłam i szybko sie wyrejestrowałam. I teraz za nic tam nie wrócę. -
Krabunio odszedl za Teczowy Mostek Domku Domeczku Krabusiowy-Dziekujemy sercem Klaniamy za Zycie Nowe! od 17 marca w wysnionym domku!3 lata w hoteliczku u papryczkow! Dziekuje wam Dogomaniacy za lata cale z Krabuniem! Sciskajmy ile sil za wszytko!
dwbem replied to Nadziejka's topic in Już w nowym domu
Nic mnie nie przekona do FB, chwali się, że ma wielu użytkownikow, nie dziwię się skoro wymusza na ludziach rejestrację i tak robi się ilość. Dlaczego nie można wejśc i cos pojedynczo obejrzeć tylko musi się zapisac do nich. Nie chce bo nie umiem się tam znaleźć, tego co mnie intereauje nie moge znaleźć a cała ta masa chłamu typu panienka musi oznajmić, ze własnie idzie do wc i robi sobie selfie, mnie nie interesuje. -
Krabunio odszedl za Teczowy Mostek Domku Domeczku Krabusiowy-Dziekujemy sercem Klaniamy za Zycie Nowe! od 17 marca w wysnionym domku!3 lata w hoteliczku u papryczkow! Dziekuje wam Dogomaniacy za lata cale z Krabuniem! Sciskajmy ile sil za wszytko!
dwbem replied to Nadziejka's topic in Już w nowym domu
A na faca niew dam się wmanewrować, nic nie można obejrzeć bez rejestracji. Niech spadają, nie cierpię FB. -
Podziwiam was i nioe zazdroszczę. Zwłaszcza tej ilości śniegu, ja zimę lubię tylko na zdjęciach lub w telewizorze. Co do imion - moje pierwsze ONki miały na imię Fedra i jej córka Troja. A pierwszy rottweiler rodowodowo Axel ale w domu Argos. A suczki to Tora, Fonda-Foczka, odkupiona miała na imię Mizar bo hodowca miał skojarzenia astronomiczne. Mój ostatni pies to był Horus a ta dozywająca 13-go roku sunia to Fabia. A znajoma ma labradorkę ktorą nazwała Tija, śmiesznie ale jak jej się podoba.
-
Można zamawiać dobre mięso dla psów po 3,50 zł/kg, mrozone. Dowożą chyba wszędzie. Strona www.lubiezwierzaki.pl
-
Oczywiście, że może jeść surowe mięso jeżeli lubi. Ja mam psy 50 lat i wszystkie przez całe życie dostają surową wołowinę, od czasu do czasu drób gotowany lub podroby drobiowe (serca, żołądki) i psy są zdrowe i zadowolone.
-
Dobrze się czyta takie mile wieści. Pozdrowienia dla całej rodzinki.
-
Ale ilości antybiotyków w wołowinie jakoś nie widzę. Ja drób daję od czasu do czasu więc też jakoś moim to nie szkodzi. Na co dzień jedzą wołowinę i też mam psy zdrowe. A mam psy ponad 50 lat i to rasowe choć nie mam nic przeciwko kundelkom, takie miałam wcześniej.
-
A d;aczego z uporem godnym lepszej sprawy trzymasz się suchej karmy? Bo tak jest najwygodniej? Sypnąć bobków jak kurom ziarna i po sprawie? Pies jest mięsożercą i nie dziw się, że woli mięso od tego badziewia.
-
Starszy pies szczeka i rzuca się na inne psy na spacerach
dwbem replied to xyzxyz's topic in Wychowanie
Panie strzeż nas od behawiorystów. Namnożyło się tych pseudospecjalistów od groma a co jeden to głupszy. Idź na szkolenie w grupie. Przez wiele lat szkoliłam swoje psy - obronne, ONki i rottweilery - u dobrych szkoleniowców i nie narzekam. A behawiorystów unikam jak ognia. -
Powinny wystarczyć te dwa krycia.
-
Starszy pies szczeka i rzuca się na inne psy na spacerach
dwbem replied to xyzxyz's topic in Wychowanie
Sowa ma rację. -
Hoduję psy od 50 lat, nigdy nie robiłam badań poziomu hormonow i zawsze mialam pełne krycia. Wystarczało mi obserwowanie zachowań suki i psa, one wiedziały najlepiej kiedy jest dobra chwila na krycie. A też nie raz wyjeżdżałam daleko do psa lub z daleka przyjeżdżały do mojego psa suczki i tylko raz pies nie chciał kryć bo suka przyjechala za późno z winy właściciela.
-
Pocieszam, po trzecim szczepieniu kwarantanna już nie obowiązuje, natomiast szczepić przeciw wściekliźnie radzę dopiero jak sunia ukończxy co najmniej 9 m-cy a potem zawsze szczepić oddzielnie na choroby psie a co najmniej w odstępie 2 tygodni przeciw wścieklixnie, nigdy jednocześnie. Mam swojego weta od 1985 roku, hoduję psy od 50 lat więc te rady są spraktykowane.
- 30 replies
-
- pies
- schronisko
-
(and 8 more)
Tagged with:
-
Dzięki za zaproszenie, sunia jest słodka ale na razie jestem już na minusie i nie dam rady wspomóc, postaram się coś podesłać po pierwszym marca. Też bym chciała wygrać w totka, wtedy rozdaalbym wszystko na te biedne psiaki ale na raize jestem emerytką z trzema psami i nie zawsze daję radę szczególnie, że mam staruszkę, która zyje już na kredyt i wymaga wspomagania.
-
Radzę przejść z suchych na mięso, przede wszystkim wołowe, może być drobiowe - kurczak, indyk. Odradzam wieprzowinę, jest dla psów najgorsza. Oczywiście do mięsa dodajemy ryż lub makaron, warzywa itp.
-
Zgadzam się z Sową. Całe życie a już długie karmię swoje psy surową wołowiną, serem, jajkiem, czasem gotowanym drobiem, wzyciu nie daję suchego badziewia, nawet najdroższego i od 50 lat nie wiem co to alergie, biegunki i brak zbilansowania. Oczywiście dostają suplement witaminowo-mineralny ale również kości cielęce, oczywiście wypełniacze czyli ryż albo makaron albo platki różne i psy są zdrowe i zadowolone bo jako mięsożercy kochają mięso a nie to suche paskudztwo. I za mięso placę od 2,60 do 3,50 za kg a te suche są dużo droższe i dużo gorsze.
-
Rany, skąd się bierze tyle bied, serce pęka, że nie można wszystkim pomóc. Ludzie są okropni, przecież te psy to wina ludzi, ich bezduszności i bezmyślności.
-
Zakup psa Staffordshire bull terrier
dwbem replied to Elsharwey91's topic in Staffordshire Bull Terrier
Uxmal ma rację, w Zw. Kyn. jest sporo doskonałych hodowli tej rasy, nie warto popierać pseudo. -
Jeżeli u hodowcy była od początku na taniej suchej lub beznadziejnej RoyalCanin to być może była praktycznie zaglodzona. Ja kupiłam psa, ktory tez był u hodowczyni na Royalu i o mało nie umarł z głodu bo chyba suche ziemniaki bardziej by przyswajał niż to badziewie. W domu przestawiłam go na normaslne jedzenie z mięsem i pies wyrósł na championa.