Jump to content
Dogomania

Zamojskie psiaki szukają domów i miłości


Tola

Recommended Posts

Do mnie przyjechał już Olly. Miał być wg pracowników staruszkiem, a po książeczce okazało się, że w schronisku jest od szczeniaka i w tym miesiacu ma równo 5 lat. To młody, żywiolowy piesek, wszystko go interesuje. Futerko bardzo zaniedbane, ale wg mnie wsród jego przodków musiał być pudel, bo sfilcowane włoski są typowo pudlowe i stąd pewnie te srebrne włoski na kufie. W związku z tym dla Olliego, po ogarnieciu go, bede szukała domu stałego. Zakładałam przyjazd nieadopcyjnego staruszka. Zdjęcia rozmazane, bo Olly stale w ruchu.

Widziałam dziewczynki, które z nim jechały, są świetne, cudna ta cavisiowa. 

DSC07680.JPG

DSC07688-001.JPG

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, Jaaga napisał:

Do mnie przyjechał już Olly. Miał być wg pracowników staruszkiem, a po książeczce okazało się, że w schronisku jest od szczeniaka i w tym miesiacu ma równo 5 lat. To młody, żywiolowy piesek, wszystko go interesuje. Futerko bardzo zaniedbane, ale wg mnie wsród jego przodków musiał być pudel, bo sfilcowane włoski są typowo pudlowe i stąd pewnie te srebrne włoski na kufie. W związku z tym dla Olliego, po ogarnieciu go, bede szukała domu stałego. Zakładałam przyjazd nieadopcyjnego staruszka. Zdjęcia rozmazane, bo Olly stale w ruchu.

Widziałam dziewczynki, które z nim jechały, są świetne, cudna ta cavisiowa. 

DSC07680.JPG

DSC07688-001.JPG

Jaaga to załóż Olly wątek w takim razie.5 lat w schronie to kawał czasu.Nie poznałam go,zawsze widziałam go smutnego na zdjęciach i trzymającego się z boku,być może dlatego przeżył.

Link to comment
Share on other sites

Jak na całe życie w schronisku, to jest rewelacyjny, cąły czas zadowolony. Własnie go wstepnie wyczesałam. Paskudne, tłuste filce, zlepione łojem i łupieżem. Siadłam na podłodze, Olly usiadl mi na udzie i bez problemu dał sobie to wszystko wyczesać. Zadnego protestu, najpierw jedna strona, potem druga. Jak dla mnie te problemy są związane z żywieniem. Przełysienia, strupki, tłusty łupież i zapach.

DSC07700.JPG

DSC07702a.JPG

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, elik napisał:

Czy to ten sam psiak ???     To już tak wielka taka metamorfoza natychmiast po opuszczeniu schronu!

P1270066.JPG   DSC07688-001.JPG

 

Tylko koncówki uszu zdradzają, że to ten sam pies ;)  Ledwo opuścił schronisko, a taka przemiana. Jestesmy po pierwszym spacerze. Na smyczy jakoś sobie radzi, ale dostaje nagle ataków paniki. Nie przypadło mu za bardzo do gustu spacerowanie po zimnie, co akurat mnie nie dziwi. Od razu zajął legowisko w pokoju na wprost drzwi. Mam w nich wstawioną siatkę, widoczną na zdjeciu, więc leżąc śledzi na bieżąco co się wkoło dzieje.  

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ja miałam na BDT dwa albo 3 pudle.Jak przyjechały do mnie nikt nie przypuszczał,że to są pudle.Dopiero z biegiem czasu okazało się,że są w typie pudla.Istotną sprawą było odżywienie ich i zamieniły się w pudle.A w DS dopiero nabrały krasy,że nikt by nie uwierzył,że to te same psy.Ich sierść wyjątkowo potrzebuje dobrej karmy.

A może to inny piesek jest.Czy Ollinek ma białą łatkę z przodu bo Ollinek ze schronu ma białą na bank.

Link to comment
Share on other sites

17 godzin temu, Tola napisał:

Astka Wera wczoraj pojechała pod opiekę fundacji AST.

Bardzo się sunia denerwowała; szkoda tych wszystkich zwierząt nieodpowiedzialnych właścicieli:(

WP_20180225_13_21_56_Pro.jpg

Do kogo można się zgłosić w sprawie adopcji ?

 

Edit : już znalazłam na fb str fundacji :)

Link to comment
Share on other sites

Olly ma wyrudziałe włoski, szczególnie na łapach i na brzuchu. Myslałam, ze to martwa sierść do wyczesania, ale nie, w tych miejscach taka rośnie rudawa. Trzeba zbadać wątrobę. Biały krawacik jest, to ten sam pies na 100%. Tylko nie jest osowiały, jak w schronisku, nabrał radości, bystro patrzy i tyle :) Teraz dopiero wyciszył się i odsypia.

  • Like 2
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...