Jump to content
Dogomania

Ellig

Members
 • Content Count

  24,958
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Ellig last won the day on August 13 2018

Ellig had the most liked content!

About Ellig

 • Rank
  Ellig

Profile Information

 • Gender
  Not Telling
 • Location
  Joli Bord
 • Interests
  kontakt mailowy: [email protected]

  "Psy wkraczają w nasze życie, aby uczyć nas o miłości.
  Odchodzą, aby uczyć nas o stracie.
  Nowy pies nigdy nie zastąpi starego, ale powiększa nasze serce.
  Jeśli kochałeś wiele psów, Twoje serce jest ogromne."
  ~ Erica Jong

Converted

 • Location
  Jolie Bord

Recent Profile Visitors

2,265 profile views
 1. Wczoraj kupiłyśmy preparat Stress Out- 60 tabl. paragon będzie w środku przesyłki, 1 tabl na 10 kg masy ciała. Kupione oferty Sprzedający Artius5 STRESS OUT TABLETKI USPOKAJAJĄCE PSA KOTA 60 szt (6067514962) 1 sztuka 29,90 zł Kwota wpłaty 41,90 zł W tym koszt dostawy 12,00 zł
 2. Przykra sprawa z tą sunia ze Lwowa...;( Ja bym zaczęła od lekkich środków ziołowych, a potem zobaczymy, co Ty na to?
 3. Tak, trzeba będzie im szukać wspolnego domu, na tym etapie nie ma innej możliwości, trzeba wierzyć w to ,ze znajdą się Ludzie, którzy będą chcieli obie sunie adoptować adoptować i pracowac z Nadią, dobrze gdyby mieli możliwość pomocy ze strony bahawiorysty. Ważne,ze wiemy jakie sunie są a to już co najmniej połowa udanej adopcji, nie myślimy o zabieraniu suniek od Ciebie, pytanie o behawiorystę w pobliżu, nie miało z tym nic wspolnego. Myśle o tym jak to wszystko ogarnąć, zastanawiałyśmy sie jak je ogłaszać, jakiego szukać domku, dla obu razem ,czy osobno... Teraz po wiadomośćiach od Ciebie mamy jasniejszą sytuację.
 4. Z Twojego opisu wynika ,że jest to dużo poważniejszy problem z Nadią niz sie mogło wydawać: Cyt" Zdecydowanie boi się mężczyzn. Bez Florki wpada w totalną panikę, przestaje normalnie reagować. Nie wiem, czy gdyby je rozdzielić, ktoś da sobie z nią radę. Ona ucieknie przy pierwszej możliwej okazji i już na pewno nie da się łatwo złapać. Wystraszona ucieka na slepo. Mamy szczelne ogrodzenie, które ona dokładnie stale sprawdza, ale gdyby to zdarzyło się w takim nowym domu po rozdzieleniu, na otwartym terenie, to źle skończyłoby się dla niej. Kiedy włączam odkurzacz, to za każdym kolejnym razem reaguje tak samo. Ucieka w dzikiej panice, jesli drzwi są otwarte, to od razu wybiega z domu, jeśli nie, to miota się jak szalona po całym domu. Po wzięciu na ręce i założeniu smyczy zaczyna jej się przelewać w brzuchu, oddaje kał. W przychodni na szczepieniu ze stresu puściły jej gruczoły okołoodbytowe, dostała temperatury w trakcie badania ..." Dużo pracy i wyrozumiałosci czeka przyszły dom Nadii., jeżeli w ogóle sie taki znajdzie... Przydałby sie dobry behawiorysta, zeby to ogarnąć ...również w przyszłym domku suniek.
 5. super ,że mały Cebula tak się zaklimatyzował, myśle ,że będziemy mogli szukać jemu domku jak tylko przejdzie badania u wet.
 6. Czy jest szansa na spotkanie z behawiorystą? W przypadku psów adoptowanych czy przygarniętych z ulicy bardzo ciężko jest dojść do przyczyny ich zachowań lękowych. Równie ciężko jest ocenić, na jakim etapie życia zwierzę zostało odebrane od matki i czy między 3 a 12 tygodniem swojego życia było poddane odpowiedniej socjalizacji. nie wiemy ,czy sunia jest córką Florki. Te niewiadome stawiają przed nami ogromne wyzwanie. Jeśli jpies, w nowych sytuacjach wykazuje wyżej objawy lęku, np. zastyga i się nie rusza w kontakcie z człowiekiem, możesz nauczyć się mowy ciała zmniejszającej u niego lęk. SPOSOBY NA ZMNIEJSZENIE LĘKÓW U PSA: Nie wymuszaj kontaktu – pozwól psu zdecydować, czy chce się z Tobą przywitać, czy ma ochotę na pieszczoty lub zabawę. Stań bokiem – dla przestraszonego psa ustawienie się naprzeciw jest prowokujące. Wystarczy choćby odwrócić głowę i pies odczyta ten sygnał „nie jestem dla Ciebie zagrożeniem”. Nie patrz psu prosto w oczy – takie zachowanie w psim języku jest odbierane jako grożenie. Staraj się unikać kontaktu wzrokowego z przestraszonym futrzakiem. Nie pochylaj się nad psem – jeśli chcesz założyć psu obrożę, pogłaskać go czy przytrzymać – po prostu ukucnij. Nie wykonuj gwałtownych ruchów – zwierzęta są bardzo wyczulone na tym punkcie, boją się nieskoordynowanych, szybkich ruchów. Nie głaszcz psa po głowie – psy tego nie lubią, zwłaszcza gdy robi to obca osoba. Jeśli już musisz pogłaskać przestraszonego psa rób to od dołu, pod pyskiem, bardzo powolnymi ruchami. Pomyślałabym tez o podaniu Stress Out. Myślę tez o tym, czy sunie powinny być razem, moim zdaniem można na razie próbować ogłaszac je razem, ale tu sa potrzebne dwa domki. Jeden bardzo cierpliwy i taki, który będzie pracował z Nadią.
 7. Lula pojechała dzisiaj do Domku i po wizycie została :) Szczegóły potem opisze Ewunia.
 8. Ellig

  Filigranowa Kami w cudownym DS

  Majowa Kamisia :)
×