Jump to content
Dogomania

16 letni - Łatuś , zaniedbany i po urazie, teraz w hoteliku, już po zabiegu, wraca do sił :). Prosimy o pomoc w ogłaszaniu !!!


Onaa

Recommended Posts

Dnia 7.11.2022 o 12:21, elik napisał:

Tak ciepło o nim mówisz. On na pewno czuje Twoje serce i troskę o niego i może wreszcie czuje się jak szczęśliwy pies. Żeby tylko jak najszybciej wróciły mu siły.

Reniu, czy rozważana była już kwestia zorganizowania zbiórki? Jeśli nie, to poproś Tola o zorganizowanie i rób mu zdjęcia teraz w takim złym stanie. Powiedz wetce, że to piesek bezdomny na DT u Ciebie i będzie organizowana zbiórka na leczenie. Poproś, żeby szczegółowo opisała stan jego zdrowia i ewentualnie jakie są konieczne badania, leczenie.

Sorki, jeśli to już ustalona i omówiona kwestia.

Bo Renia jest cudowną osobą i Łatuś pewnie już to czuje i wie.

Ktoś go porzucił, ktoś potrącił, a teraz wreszcie ma miłość i opiekę.

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 7.11.2022 o 12:53, Gabi79 napisał:

Bo Renia jest cudowną osobą i Łatuś pewnie już to czuje i wie.

Ktoś go porzucił, ktoś potrącił, a teraz wreszcie ma miłość i opiekę.

Masz całkowitą rację Gabi  🙂    tylko lajków mi brak  😞  

Link to comment
Share on other sites

Reniu, porozmawiaj z lekarzem, bo Amoxycylina to tak względnie działa. Dla mnie to antybiotyk "nie zaszkodzi, nie pomoże". Będziecie się bujac z bakteriami długo.  Najlepszym antybiotykiem na pecherz jest dedykowany specjalnie na to Kefavet. Lub jakikolwiek inny, silniejszy antybiotyk. Amely pomaga Enrofloksacyna, a też ma kryształki w pęcherzu. Jesli jest krwawienie, to powinien dostawać Cyklonamine, bo bedzie tracił krew i nadal będzie anemia. Mogą Ci ją przepisac na receptę i możesz ją sama podawac podskórnie nawet co 4 godz. Widze, ze ma mocz zakwaszany, jak Drugi. u  nas fajnie się sprawdził jeszcze Urosept i Uroceum. Jak tylko ogarniecie silną infekcję, to bedzie lepiej, wszystkie parametry się poprawią. Zobacz, jak udało nam się z Drugim. Przez guza w pęcherzu co jakiś czas miał infekcje, a po przyjeździe do nas sikał ogromnymi kałużami krwi ze skrzepami nawet. Teraz jest w świetnej kondycji.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 7.11.2022 o 12:09, Onaa napisał:

 

Tak Elu dużo , wszystko poważne, trzeba badać, wybierać co najważniejsze, co może zagrażać życiu, zdrowiu , leczyć i  dalej badań i leczyć. Jak Łatuś się zaczął ożywiać to myślałam że może poprawia się jego stan ale to raczej dlatego że ma domek, że jak otwiera oczka rano to patrzy na mnie jakby mówił - O , jesteś, dzisiaj przy mnie też 🙂 - że wstąpiła nadzieja że może być dobrze, że człowiek może przytulać, głaskać, opiekować się, że nie jest już samotny, porzucony, nikomu niepotrzebny jak śmieć..

 

Ja też mam nadzieję Anulko i staram się nie myśleć inaczej. Na szczęście Łatuś jest zainteresowany zapachami, podsikaniem krzaczków, drzew a najlepiej jak wychodzi z Guciem bo Gucio jest radosny, nie biega, nie zaczepia go na polu, tylko prowadzi, tu siknie tam siknie to i Łatuś za nim 🙂

Łatuś bardzo dziękuje :).

Łatuś bardzo potrzebuje ich, teraz tam sam w szpitaliku, smutno mi tak jakoś - kilka dni u mnie a już się człowiek przyzwyczaił ....no i zaczęłam się martwić, rano nie miałam czasu myśleć, zastawiałam się jak zorganizować podróż, jak się dostać do lecznicy, wiedziałam już że to przepłukiwanie musi być tam na miejscu, że to będą kroplówki dożylne, a więc nie dam rady ich robić w domu, że to będzie przez kilka godzin i przez kilka najbliższych dni, w zależności od stanu Łatusia, będzie miał usg i posiew moczu, więc na bieżąco będę wiedziała co się u niego dzieje.

Tylko on biedny, pewnie czuje się znowu porzucony :(.

Może jak dziś wróci do domku a jutro znowu pojedzie do lecznicy na te kilka godzin to będzie już wiedział że go nie zostawiam. On dziś raczej był znowu taki bezradny, patrzył na mnie taki zagubiony

🍀

Nie mam tutaj na miejscu takich fundacji, nie współpracuję z fundacjami, raz miałam pod opieką pieska z warszawskiej fundacji i fundacja ZEA jeśli może to pomaga bidom zamojskim.

Jestem umówiona z Renią na zorganizowanie zbiórki, do której potrzebuję konkretnych zdjęć, bo bez tego nie na szans na zebranie pieniędzy, czekam. Podejrzewam,  że w Krakowie żadna lecznica, klinika nie ma upustu dla fundacji  i to z terenu Krakowa, bo  teraz jest z tym kłopot, tak to wszystko funkcjonuje. U nas np. w Zamościu tylko jedna lecznica stosuje zniżki dla organizacji prozwierzęcych. My z konta fundacji, bez zbiórki, jesteśmy w stanie opłacić jakieś konkretne badanie, np. USG, część leczenia, tak jak to już niejednokrotnie było praktykowane tutaj na forum, natomiast nie stać nas na opłacanie długotrwałego leczenia   psa. Jesteśmy malutką fundacją, pomagamy tylko z wpłat z 1%,  nie mamy stałych wspomagaczy, którzy na bieżąco  zasilają nasze konto. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 7.11.2022 o 14:22, Tola napisał:

Jestem umówiona z Renią na zorganizowanie zbiórki, do której potrzebuję konkretnych zdjęć, bo bez tego nie na szans na zebranie pieniędzy, czekam.

No właśnie, bez konkretnych zdjęć zbiórka daje słabe wyniki. Renu czy Ty dasz radę zrobić  zdjęcia, które pokażą w jak fatalnym jest stanie?

Link to comment
Share on other sites

Bardzo Wam dziękuję za dobre myśli i takie ciepłe słowa ❤️.

Dnia 7.11.2022 o 18:47, Anula napisał:

Po kroplówce Łatek powinien poczuć się lepiej nie wiem czy to będzie na dłużej czy chwilowe ale tak przeważnie jest.

Najważniejsze,że coś się robi,działa.USG też coś wskaże co się dzieje w organizmie.

Faktycznie po wczorajszej kroplówce, a może też leki zaczynają działać , w każdym razie dziś rano siku było dłuższe, i kolor lepszy jaśniejszy.

Dnia 7.11.2022 o 20:14, dwbem napisał:

Trzymam mocno kciuki za Łatusia, musi yć lepiej ale w jego stanie to musi potrwać, oby jak najkrócej.

Poproszę o konto to wspomogę choć paroma groszami biedaka.

Dwbem - Łatuś już dostał od Ciebie wsparcie :).

Dnia 7.11.2022 o 20:15, dorota1 napisał:

Mogę prosić o numer konta?

Oj byłam pewna że wysłałam pw, już wysyłam.

 

Link to comment
Share on other sites

Łatuś powinien dostać odznakę Super Pacjent - pani wet go wczoraj, jak po niego wieczorem przyszłam, bardzo chwaliła :).

Muszę przyznać że martwiłam się wczoraj o Łatusia jak był na kroplówce, i tak mi jakoś pusto było ..kilka dni dopiero u mnie a już się człowiek przyzwyczaił 😌

701.jpg

702.jpg

703.jpg

704.jpg

705.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Znowu dostaliśmy dwa leki, mam też wszystkie wyniki z krwi, między innymi wyszła niedoczynność tarczycy.

Było też usg i posiew. Ogólnie narządy jamy brzusznej są ok, nerki jak u starszego pieska i coś z nadnerczami.

Łatuś jest bardzo grzeczny w podróży, jedziemy taxi, myślałam że będę go wozić autobusem ale niestety przeliczyłam swoje siły, chyba się zestarzałam, nie mam już tyle sił do kiedyś , co mi się wydawało , nie dam rady go donieść do przystanku i z przystanku do lecznicy, mimo że nie waży wiele.

706.jpg

707.jpg

708.jpg

709.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I jeszcze troszkę Łatusia :).

A na koncie łatusiowym mamy kolejne wpłaty i niespodzianki 🌺

Figunia ❤️ - 50zł

Anula ❤️ - 500zł

Nesiowata ❤️ - 15zł

mari23 ❤️ - 50zł

Marudzia ❤️ - 100zł

ogromnie Wam dziękuję za pomoc dla Łatusia :).

Bardzo dziękuję też Moli 🌷 za podkłady i Ellig 🌸 za posłanko dla Łatusia - na dniach będzie pranko i taki świeżutki będzie miał nowe mięciutkie łożeczko :).

710.jpg

711.jpg

801.jpg

802.jpg

wyniki karta info Łatuś krew total 07112022.pdf

Link to comment
Share on other sites

Dnia 8.11.2022 o 18:00, Jo37 napisał:

A nie ma wpłaty z konta Zojki?

Dobrze że zapytałaś Asiu, bo pieniążki przyszły na moje drugie konto, a ja zupełnie nie pomyślałam żeby je sprawdzić.

Tak wpłynęły pieniążki 517,30 zł po Zojce 07/11/2022 - dziękuję :).

Link to comment
Share on other sites

  • Onaa changed the title to Staruszek ledwo chodzi, po wypadku. 16 letni - Łatuś już w DT, bardzo chory, po wstępnych badaniach. Zbieramy na dalsze diagnozowanie i leczenie, na jedzenie :(

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...