Jump to content
Dogomania

Drugi za TM : ( Drugi Feniś. To byłoby niesprawiedliwe, gdyby umarł w schronie. Tkwi tam od 2011. Dajmy Mu poczuć co to miłość. POMOCY !!!


Aska7

Recommended Posts

Święta, a mnie nic nie cieszy. Nie wiedziałam, czy Asia dala tu znać, a ja naprawdę nie byłam w stanie wejść  wczoraj.

Czekałam, ile się dało z decyzją. Po odstawieniu antybiotyku od razu bakterie wróciły. W święta nikt z lekarzy do nas nie przyjechałby. Ostatnio każdy dzień zaczynałam i kończyłam myśląc, co zrobić z Drugim.

Wcześniej, kiedy był zdrowy nie miałam z nim aż takiego kontaktu. Drugi nie przepadał za dotykiem, żył swoim życiem i człowiek był mu potrzebny do karmienia, sprzątania czy pielęgnacji. Byl szczesliwy, kiedy nocą  krzątał sie po całym ogrodzie, zagladal w każdy kąt, wszystko sprawdzał.  Potrzebowal nas  bardzo tylko kiedy padal deszcz. Wtedy tracil orientację, bo nie potrafil poruszac sie za pomocą węchu. Przy pierwszych kroplach deszczu zabieraliśmy go, żeby się nie stresował.

Odkąd ostatnio zaczal chorować, to wymagał opieki całą dobę. Wstawałam do niego po 4-5 razy w nocy, w dzień był pod kontrolą, bo trzeba mu było wszystko podawać i zmieniac pieluchę.  To tworzy silną więź. Teraz jest cicho i pusto, puste jego miejsce. 

Wiem, że nikt na początku nawet nie zakładał, że ten wyniszczony wrak psa, z którego wylewała się krew przy każdym  siku i był zjadany przez pasożyty, jeszcze tyle będzie żył normalnym psim życiem, ale i tak jest bardzo trudno. I zawsze pozostaje wątpliwość, czy to już była konieczność. 

Dziękuję wszystkim, którzy pomogli Drugiemu żyć normalnie tyle czasu. I oczywiście Aska7, że go dzielnie zaopiekowała i że zawsze była, kiedy było potrzeba. I Toli za wsparcie,  zbiórki i pomoc fundacji. 

Dzięki Wam wszystkim tu mógł doznać tego, co dla innych psów jest normalne, a dla niego w schronisku  było nieosiągalne. Tylko pozostaje żal, że to jednak była  niewielka cząstka jego życia.

Nie chciałam go oddawać do utylizacji. Ma swoje miejsce i tu pozostanie.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Smutno, ale dzięki tylu wspaniałym osobom Drugi zaznał szczęśliwego życia. Dziękuję Wam za to z całego ❤️. Zwłaszcza Aska7, która go wybrała spośród tyłu biedaków i Tobie Jaaga za cudowną opiekę i miłość jaką go obdarzyłaś. Jak to jest, że ktoś krzywdzi psa, porzuca, a dla nas tu każdy jest ważny i wspaniały? Odejście każdego przeżywam, jakby był mój.

Link to comment
Share on other sites

Przytulam Jaaga. I dziękuję za wszystko, co dla niego zrobiłaś. Niepotrzebnie rozmyślasz, czy można było zrobić coś jeszcze. Obserwowałam wątek Psiaka i napiszę, że zrobiłaś więcej niż można było bo oddałaś mu swoje serce. Sama widzisz, w jakim stanie był kiedy do Ciebie przyjechał. Ten czas u Ciebie spędził zaopiekowany i gdyby mógł, powiedział by Ci dzisiaj magiczne słowo - DZIĘKUJĘ.

Link to comment
Share on other sites

Przyszła faktura na zea za eutanazjię Drugiego z przyjazdem do domu- 250 zł. Do rozliczenia że zbiórki.

Po Drugim został zakupiony rowniez ze zbiorki preparat Arthrosterol, to zacznę go podawać Dylanowi. Przyda się na jego stawy. I została jeszcze reszta diety vet RC Urinary. To ją dam Lindzie, która cały czas ma problemy z pecherzem.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 28.12.2023 o 14:22, Jaaga napisał:

Przyszła faktura na zea za eutanazjię Drugiego z przyjazdem do domu- 250 zł. Do rozliczenia że zbiórki.

Po Drugim został zakupiony rowniez ze zbiorki preparat Arthrosterol, to zacznę go podawać Dylanowi. Przyda się na jego stawy. I została jeszcze reszta diety vet RC Urinary. To ją dam Lindzie, która cały czas ma problemy z pecherzem.

Faktura za Arthrosterol opłacona - 136,77 zł

faktura_FS_184569-A1-11-2023-1.pdf

Link to comment
Share on other sites

Rozliczenie zbiórki Drugiego z "Ratujemy Zwierzaki"

1882,82 zł

 

Wydatki (faktury na wątku)

337,35 zł  - karma

130 zł – USG

90 zł – leczenie

136,77 zł  - Arthrosterol

240 zł - hotelowanie

250 zł - eutanazja

Razem: 1184,12

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...