Jump to content
Dogomania

Krótki łańcuch, pchły i samotność... Amik od 29.01.21 SZCZĘŚLIWIE zamieszkał pod Wrocławiem u wspaniałych Ludzi


Recommended Posts

21 minut temu, Nadziejka napisał:

Matko ziemio nasza sciskamy Amika za podroz za przyjecie

                  za przecudownego p Maceja

                                     z calego serducha

alez emocje 

Dużo emocji... to prawda. 

Pan Maciej powinien dojeżdżać już do schroniska, mam nadzieję że wszystko pójdzie sprawnie.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Tyśka) napisał:

Dziękuję, że jesteś. Tak - mam nadzieję. 
Najważniejsze to dać Amikowi czas i spokój. 

To najważniejsze zdanie jakie napisałaś dać w nowym domu spokój i czas Amikowi to będzie bardzo dobrze.Nie dochodzić do Amika,nie przywoływać go,niech pierwszy podejdzie,nie dotykać go.Niech z klatki sam wyjdzie,postawić wodę i jedzenie na widocznym miejscu.Amik zapewne usadowi się na swoim wybranym miejscu tak aby obserwować swoich nowych właścicieli.I to jest ten czas dany psu na obserwację i poznanie się.To tylko kilka szczegółów zapamiętanych z tymczasowania moich tymczasowiczków.

Szczęsliwej drogi Amiku.Będzie dobrze.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, limonka80 napisał:

Ależ Amik to piękny psiak :-) a jakie ma mądre oczy - widać to na zdjęciach z bliska z klatki do przewozu.

Będzie dobrze, jest mądry, szybko zrozumie że dopiero teraz zaczęło się jego prawdziwe życie i pokocha swoją rodzinę.

Trzymam kciuki.  

i ja kciuki trzymam, a pisać nie potrafię, bo ryczę, jak głupia...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, elficzkowa napisał:

Amiczku, wytrzymaj kochany. Już niedługo będziesz w swoim domku.

Amik ma dojechać po godzinie 20, a patrząc o której przyjechał Quatro to obstawiam raczej 20:30. Stresuję się tą pierwszą nocą. Dzisiaj dam Państwu spokój (porozmawiam z Panem Maciejem tylko), zadzwonię jutro po pracy.

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, Tyśka) napisał:

Amik ma dojechać po godzinie 20, a patrząc o której przyjechał Quatro to obstawiam raczej 20:30. Stresuję się tą pierwszą nocą. Dzisiaj dam Państwu spokój (porozmawiam z Panem Maciejem tylko), zadzwonię jutro po pracy.

Razem z Tobą się stresujemy.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Ewa Marta napisał:

To już niedługo będzie na miejscu. Czy on po drodze dostaje coś do picia, czy jedzie na sucho?

Niestety, nie wiem, ale podejrzewam że na sucho. Amik jeszcze w Zamościu zrobił dwójkę, rano nie zdążył się załatwić. Jedzie z koo, żeby nie gmerać w klatce i go nie denerwować. W domu się napije i zje. Może to lepiej, bo on łasuch i łatwiej wejść w jego łaski jak się zarządza jedzeniem. 

Dziękuję, że jesteście. Zabrakło mi lajków, ale naprawdę Wasza obecność dodaje mi otuchy. Jestem bliska zwariowania :D

W tej chwili żałuję, że psy nie rozumieją ludzkiej mowy -jakże teraz byłoby łatwiej, gdyby można było wytłumaczyć Amikowi co się teraz w jego życiu dzieje...  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Tyśka) napisał:

W domu się napije i zje. Może to lepiej, bo on łasuch i łatwiej wejść w jego łaski jak się zarządza jedzeniem. 

 

Dokładnie, właśnie miałam pisać.

On z początku może jedną osobę uznać, a na drugą warczeć i szczypać kostki, ale to minie.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

20 minut temu, Sowa napisał:

Kochane Panie, odwróćcie sytuacje. To Amik  ma starać się wejść w łaski człowieka. Wtedy sytuacja wróci do normalnej. 

To zależy. Miałam takiego charakternego kurdupla, doceniał prostą życzliwość, zwykłe rzeczy, polubił człowieka za to, a starania, wchodzenie w łaski miał gdzieś, gryzł i koniec.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...