Jump to content
Dogomania

~ Figunia, maleńka sunieczka w typie pinczerka ma FORUMOWY DOMEK!! :)


malagos

Recommended Posts

Figa jako jedyna nie przejmowała się Sylwestrowym szaleństwem. To chyba był jej pierwszy nowy rok :)

Bardzo zaprzyjaźniła się z Kenią - nie odstępuje jej na krok, wiesza się jej na uszach, na szyi, ciągnie za nogę :) Super to wygląda, taka pchła wisząca na głowie czarnej bestii :). Do tego dochodzi, że jak Ania bierze Kenię na dalszy spacer, po polach, bo obie uwielbiają chodzić, to Figa piszcz pod drzwiami! Nie za ludźmi, ale za swoja przyjaciółką Keniusią. I ogromna radość, jak Kenia wraca! Obie się bawią, tarmoszą, podgryzają. Bardzo dobrze, jakby Figa trafiła do domu z innym psem. Pewnie nie byłoby problemu z zostawianiem w domu.

Jedno na razie mi nie wyszło - nauka chodzenia na smyczy.... Obrożą też nadal beee, smycz to strach i siedzenie w krzakach :(

Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, konfirm31 napisał:

Siostra Malagos kocha wszystkie psy,  ale gdy się mieszka w bloku,  to jest różnica czy wyprowadza się jednego psa,  czy dwa.  Coś o tym wiem ;). 

I do tego nie ma samochodu - do nas dowieźć musi Ania i Kenię Michał, bo inaczej by wcale nas nie odwiedzała :( Dwa psy nie wchodzą w rachubę absolutnie.

Czas zrobić pchełce jakieś zdjatka do ogłoszeń i wymyślić dobry tekścik. Kto ma jakiś pomysł na opis tego maleństwa?

Link to comment
Share on other sites

23 godziny temu, malagos napisał:

Nareszcie mądra ustawa:

http://witrynawiejska.org.pl/zwierzeta/item/46396-bezdomnosci-zwierzat-ma-zapobiegac-gmina

czyli zalegalizowano to, co między innymi nasza gmina robiła, balansując na krawędzi prawa.

Na pewno lepsza niż poprzednia. Żeby jeszcze była w pełni stosowanaŻ

6 minut temu, malagos napisał:

Figunia umówiona na sterylizację na jutro, czwartek, godzina 15.00 Prosimy o dobre fluidy!!

Wysyłam dobre fluidy....

Link to comment
Share on other sites

Ustawa brzmi dobrze, oby była stosowana! Dobrze, że podali, ile gmina może zaoszczędzić, wprowadzając te zasady, Ze 110 tys. na 43 to naprawdę imponujące! Jeśli to nie przemówi do "decydentów" gminnych, to nie wiem, co przemówi.

Moje zwierzaki zostały zarejestrowane w safe animal. Przy czipowaniu dostaje się taki znaczek z rysunkiem, który można zeskanować i szybko znaleźć właściciela w bazie, tyle że nie każdy wie, do czego te zygzaki służą. Dlatego uważam, że silikonowe kółeczko, które nakłada się na obrożę, a na którym widnieje informacja wprost: "jestem zaczipowany", jest znacznie lepsze. Tylko dlaczego takie bździdełko z kawałeczka silikonu kosztuje aż 15 zł?! Te rzeczy powinny być tanie jak barszcz, inaczej nie spełnią swojego zadania. Ludzie nie chcą wydawać pieniędzy na psy! A emeryci, którzy by nawet chcieli, często po prostu ich nie mają.

 

!15.10 - Figę właśnie zaczynają kroić. Trzymaj się Figunia! Żeby jak najmniej bolało.

Link to comment
Share on other sites

Irenko,  dzisiaj dopiero środa :). Z nową Ustawą,  pożyjemy,  zobaczymy.  Nie wierzę,  że polski wieśniak będzie nawet "za darmo"  decydował się na kastrację swojego psa.  A tak w ogóle,  to idę ją poczytać,  co się naprawdę udało wprowadzić i w jakim zakresie.  Bliss jest zaczipowana i zarejestrowana w Safe Animal i w Rejestracja pl czy jakoś tak. Z SA,  kupiliśmy też to plastikowe kółko na obrożę,  ale niestety,  w ciągu roku,  napis z niego zlazł..... 

Doczytałam.  

Tylko możliwość finansowania kastracji zwierząt właścicielskich,  przy pełnym poszanowaniu praw tych ostatnich.  I więcej nic.  Ani czipowania,  ani ogólnopolskiej bazy,  ani zmian w prowadzeniu i kontroli schronisk,  ani likwidacji pseudohodowli,  ani likwidacji hodowli zwierząt na futra,  i w ogóle samo ani,  ani......... Góra urodziła mysz...... 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...