Jump to content
Dogomania

Jaką rasę mam wybrać vol. 2


Chefrenek

Recommended Posts

[quote name='Dink'][B]nutella [/B]może westie, mały, biały i umiarkowanie aktywny. Jeśli chodzi o pielęgnację to westie z prawidłową szorstką szatą wymaga trymowania co ok 3 miesiące, biały piesek brudzi się w okresie jesiennym, dlatego warto przyzwyczajać pieska do płukania łap, ale jeśli się tego nie zrobi to brud można wyczesać.
Z minusów to rasa dosyć uparta i zadziorna dlatego wymaga dużo konsekwencji w wychowaniu. Psy tej rasy są też dosyć szczekliwe. Jeśli chodzi o choroby to często występują alergie.[/QUOTE]

Westie bardzo mi się wizualnie podobają, gorzej jesli chodzi o ich charakterek :) moja znajoma ma parkę

[quote name='Amber']W obu przypadkach mogę zaproponować jamniki. Mała, dziarska, bardzo uniwersalna rasa miejska, ale w razie czego nie do zajechania w terenie, oczywiście jeżeli sposób aktywności będzie odpowiednio dostosowany. Zwykły spacer chodzony, nawet bardzo długi nie jest w stanie zrobić jamnikowi krzywdy. Zdrowa i mało wymagająca rasa, do tego w aż 3 rodzajach futerka i 3 rodzajach wielkości ;-)[/QUOTE]

A jak z gubieniem sierści u jamnika? Dużo jej wychodzi? I jak z przyjacielskim stosunkiem do obcych ludzi?

[quote name='gryf80']eee,jamniki są równie rozgarniete jak reszta psów,więc określenie że sa malo inteligentne to -uważam-złe określenie,wszak to pies myśliwski więc jak każdy myśliwy ma swoje zdanie na wszystko,kwestia wychowanie-popraw mnie [B]Amber[/B] jeśli sie myle.
co do ras jakie oby Paniom mogłabym zaproponowac-moze pekin,albo japoński chin jeśli nie zrażaja was płaskie mordki,pudel mini,rosyjski toy-ostatnio mocno popularny,buldożek francuski?[/QUOTE]

Nie, mi osobiście się nie podobają psy z płaskimi mordkami.
Ten pudel mnie zastanawia, chociaż nie wiem czy nie bardziej podoba mi się bichon frise. Czy miedzy tymi dwoma rasami występują duże różnice? któraś jest bardziej ufna, stróżująca czy też może trudniejsza w wychowaniu?

Mój mąż z kolei ma słabość do cocker spanieli angielskich...jako że mi podobają się psy o jasnym umaszczeniu proponuje żebyśmy rozważyli spaniela kolorowego-takiego białego w ciemniejsze łatki albo nawet białego z pomarańczowym przesianiem....czy ktoś wie o nich coś więcej?

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli chodzi o jamnika krótkowłosego, bo takie posiadam, to gubią włos bardzo umiarkowanie. Na pewno nie jest to sypanie jak z choinki, jak się zdarza u innych ras gładkowłosych.

Jeżeli chodzi o ludzi, to najlepsza była by suczka jamnika, psy bywają bardziej problemowe. Mam 2 suki, jedna ludzi wręcz uwielbia, druga podchodzi do nich bez problemu. Tak samo z dziećmi.

Link to comment
Share on other sites

nutella piszesz że dużo podróżujesz-tzn chciałabys z psem,czy tak?spaniel to psiak 12-15 kg,dasz radę?mniejsza rasę do "przenioski"mozna włozyć.
ani pudel anie bichon nie sa psami stróżujacymi.ja osobiście wole bischony-są...pocieszne,chyba bardziej niz pudelek.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MatiAlzacki']Mi jakoś jamniki aż za bardzo się z blokami kojarzą... Jakoś nigdy nie miałem ich za psy wybitnie inteligetnę.
Ale to takie moje odczucia tylko... ;)[/QUOTE]

Wręcz przeciwnie, to rasa mądra i dziarska, faktem jest, że mniej podatna na szkolenie, bo stworzona do samodzielnej pracy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nutella.mn']Mój mąż z kolei ma słabość do cocker spanieli angielskich...jako że mi podobają się psy o jasnym umaszczeniu proponuje żebyśmy rozważyli spaniela kolorowego-takiego białego w ciemniejsze łatki albo nawet białego z pomarańczowym przesianiem....czy ktoś wie o nich coś więcej?[/QUOTE]
Ktoś coś wie ;) Dla mnie - najwspanialsze psy na świecie :D,ale ja kocham się w tej rasie od ponad 40 lat,a od blisko 26 lat cockery angielskie towarzyszą mi nieustannie, teraz jest ich 11 + 1, oczywiście mieszkają z nami w domu.
Cocker z dobrej hodowli (to jest bardzo istotne) i dobrze wychowany (tu też należy się przyłożyć i być kosekwentnym ) ,to pies bardzo pogodny i przyjacielski,ze sporą energią.
Cocker kolorowy to świetny wybór, mają łagodniejszy charakter od jednomaścistych (to moja pierwsza cockerowa miłość, choć mamy i czarne i złotą).
Cockery są bardzo pojętne i szybko się uczą.
Pamiętać jednak trzeba,że gubią dość dużo włosa. Staranna i regularna pielęgnacja (trymowanie i strzyżenie w odpowiednich miejscach) zmniejsza znacząco ten problem,ale od razu uprzedzam,że jeśli ktoś sam nie podoła pielęgnacji, to będzie bardzo trudno znaleźć groomera,który ma pojęcie o prawidłowej pielęgnacji cockerowej szaty - bo takich,którzy od razu łapią za maszynkę, to jest na pęczki... :/

Link to comment
Share on other sites

Spokojny husky? A na jakiej planecie takie cuda żyją? Ktoś słyszał, ktoś widział? Dawać cynk!
Żarty na bok...owszem, zdrowy na ciele i umyśle, dobrze wychowany husky wytrzyma parę dni bez ruchu i nie rozwali chaty, ale potem po prostu trzeba porządnie go wybiegać i pozwolić mu "spuścić parę", bo jak nie, to zrobi się sfrustrowany i wprost nieznośny.

Link to comment
Share on other sites

Panie raczej szukały niewielkich psów, to co miniaturowy husky? :evil_lol:

jakoś tak do opisanych warunków pasuje mi pudel (mini, średni) zaleta nie gubi sierści i ostrzyc można też normalnie, , cocer, może grzywacz, boston terier, no i jamnior jak najbardziej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Itske']Panie raczej szukały niewielkich psów, to co miniaturowy husky? :evil_lol:

[/QUOTE]
To swoją drogą...:evil_lol:
Tak na serio, to wydaje mi się, że nikt nie poleca husky akurat tym konkretnym osobom, tylko po prostu [B]InterAaron2640 [/B]napisał/a, że husky są inteligentne i spokojne. No sorry, husky inteligentne co prawda są, ale nie można ich zaliczyć do psów typowo spokojnych. Nie byłam w stanie się powstrzymać :diabloti:.
Apropos, można na tym wątku można naprawdę dostać kota, co chwila ktoś się wepchnie między wódkę a zakąskę z postem w stylu "uwielbiam psy rasy...". Kogo to obchodzi? Niektórzy najwyraźniej nie pojęli, do czego służy ten wątek...
Dobra, kończę już, bo chciałam dobrze, a wyszło jak zwykle...sama robię off topic :oops:...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maciekwosik']Zastanawiam się nad psem do domu z dużym podwórkiem, czy buldog angielski będzie dobrym wyborem? Bardzo mi się podobają.

Zdarza się, że nie ma nikogo w domu przez ok 6-8h, czy mały mógłby wtedy siedzieć w domu? Jakie rady?[/QUOTE]
Napisz może coś więcej, to będzie łatwiej doradzić. Pies miałby mieszkać na dworze czy w domu?
Jeśli miałby mieszkać na dworze, to buldog angielski wydaje się kiepskim wyborem chociażby ze względu na krótką sierść (choć zaznaczam, że akurat w tej sprawie mam jedynie czysto teoretyczną wiedzę). Pytasz czy pies mógłby przebywać w domu podczas Twojej nieobecności. Wg mnie nic nie stoi na przeszkodzie, najwyżej można mu ograniczyć dostęp do niektórych pomieszczeń. A tak w ogóle czemu pies nie mógłby mieszkać w domu?
Jak napiszesz coś więcej (jakie masz oczekiwania wobec psa, jakie warunki możesz mu zapewnić) to wtedy będzie można poradzić coś konkretnego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aussie&husky']Napisz może coś więcej, to będzie łatwiej doradzić. Pies miałby mieszkać na dworze czy w domu?
Jeśli miałby mieszkać na dworze, to buldog angielski wydaje się kiepskim wyborem chociażby ze względu na krótką sierść (choć zaznaczam, że akurat w tej sprawie mam jedynie czysto teoretyczną wiedzę). Pytasz czy pies mógłby przebywać w domu podczas Twojej nieobecności. Wg mnie nic nie stoi na przeszkodzie, najwyżej można mu ograniczyć dostęp do niektórych pomieszczeń. A tak w ogóle czemu pies nie mógłby mieszkać w domu?
Jak napiszesz coś więcej (jakie masz oczekiwania wobec psa, jakie warunki możesz mu zapewnić) to wtedy będzie można poradzić coś konkretnego.[/QUOTE]

Raczej będzie mieszkał w domu, wiem, że jest to bardziej pies domowy. Ma to być pupil. Bardzo podobają mi się psy tej rasy, dlatego zamarzył się taki. Myślę, że mam warunki by takim psem się zaopiekować. Miałby swoje miejsce w korytarzu (nie wiem czy to będzie jakaś wada, ale w tym miejscu jest ogrzewanie podłogowe). Z początku myślałem, żeby zamieszkał w moim pokoju na piętrze, jednak ze względu na gabaryty psa myślę ze lepiej gdyby żył na parterze.
Czy trudno zaopiekować się takim psem, co muszę zrobić, żeby zagwarantować mu dobre życie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lovelator']Tak się trafiło,że ja też się zastanawiam nad rasą. Najlepiej taką,która pasowałaby charakterem do mnie:D[/QUOTE]

Ach, to wszystko wyjaśnia!
Charty. Zdecydowanie charty. Ewentualnie chow-chow. I koniecznie rozważ owczarka środkowoazjatyckiego.



:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...