Jump to content
Dogomania

Jaką rasę mam wybrać vol. 2


Chefrenek

Recommended Posts

[CENTER][COLOR=DarkRed][COLOR=Red][B][quote name='"Patiszon"']OD DZIś, TZN OD 11.08.2007r WSZYSCY KTORZY CHCA POLECIC KOMUS JAKAKOLWIEK RASE SA ZOBOWIAZANI DO UZASADNIENIA-DLACZEGO AKURAT TA RASE POLECAJA!
WSZYSTKIE POSTY, KTORE NIE BEDA UZASADNIANE WYBOREM RASY BEDA USUWANE!
JESLI KTOS NAGMINNIE BEDZIE LAMAL POSTULAT TEGO WATKU BEDE TO TRAKTOWAC JAKO ZLAMANIE REGULAMINU FORUM, A CO ZA TYM IDZIE -> OSOBY TE DOSTANA PUNKTY KARNE
[MOD][/quote][/B][/COLOR][quote name='"Patiszon"']
[/quote][/COLOR][quote name='"Patiszon"'][FONT=Book Antiqua][SIZE=5][COLOR=green]
Drodzy użytkownicy i użytkowniczki.[/COLOR][/SIZE][/FONT][/quote][/CENTER]
[quote name='"Patiszon"']

[CENTER][FONT=Book Antiqua][SIZE=5][COLOR=green]Ponieważ jak grzyby po deszczu powstają nowe topiki dotyczące wyboru rasy wpadłam na pomysł, żeby jeden temat poświęcić właśnie temu problemowi.[/COLOR][/SIZE][/FONT][/CENTER]

[CENTER][FONT=Book Antiqua][SIZE=5][COLOR=green]Będzie on sobie wisiał przyklejony, co by nikt go nie przeoczył.;-) [/COLOR][/SIZE][/FONT][/CENTER]

[CENTER][FONT=Book Antiqua][SIZE=5][COLOR=green]Będzie zawierał cenne (bądź mniej cenne) informacje na temat ras (rasopodobieństw i rasoniepodobieństw) ;-) ;-) [/COLOR][/SIZE][/FONT][/CENTER]

[CENTER][FONT=Book Antiqua][SIZE=5][COLOR=green]Każdy, kto będzie skłaniał ku powiekszeniu rodziny, ale jeszcze nie do końca będzie wiedział, o co…będzie mógł tu zajrzeć, poczytać, przyznać racje, bądź zaprzeczyć, a na koniec może wybrać konkretna rasę dla siebie.[/COLOR][/SIZE][/FONT][/CENTER]

[CENTER][FONT=Book Antiqua][SIZE=5][COLOR=green]Na początek wrzucę tutaj linki do tematów, które już są na Dogomanii.[/COLOR][/SIZE][/FONT][/CENTER]

[CENTER][FONT=Book Antiqua][SIZE=5][COLOR=green]Jeśli watek się rozwinie to w pierwszym poście będę zamieszczała odnośniki do stron, na których pojawiły się informacje o kolejnych rasach.[/COLOR][/SIZE][/FONT][/CENTER]
[FONT=Comic Sans MS][/FONT]

[/quote]
____________________________________

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Hej :) Jestem nowa na tym forum ;)
Myślę że taki wątek to fajny pomysł :D Każdy będzie wiedział jakiego typu jest pies. Zaraz napiszę już o jednej rasie.

Jest to jedna z moich ulubionych ras ;)
Labrador Retriever

Wygląd: Jako dorosły pies osiąga sporą wielkość, jest to wodołaz, niektóre z tych psów mają coś w rodzaju błony między palcami. Istnieją trzy maści tej rasy: biszkoptowe, czekoladowe i czarne (wyprowadźcie innych z błędu jeśli istnieją też plamiaste ale nic o tym nie słyszałam

Charakter: łagodne, towarzyskie, zrównoważone, łatwo nad nimi zapanować, polecane dla dzieci, łatwe to wytresowania i ułożenia. Jest miły, wierny i oddany.

Koszt takiego psa to mniej więcej. od 550 do 1*00 bez rodowodu i mniej więcej od 1200 to **** z rodowodem.

Labradory to naprawdę wspaniałe pieski, trzeba jednak liczyć się z tym, że koszt ich utrzymania bywa spory, po osiągnięciu dorosłości są naprawdę dużymi psami i jedzą dużo. Uwielbiają wodę, nie nawidzą natomiast bycia same w domu. Jeśli masz dużo czasu, szukasz prawdziwego przyjaciela, zdolnego do aportacji, wiernego i wspaniałego towarzysza ten pies nadaje się w sam raz dla Ciebie!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karola8']Hej :) Jestem nowa na tym forum ;)
Myślę że taki wątek to fajny pomysł :D Każdy będzie wiedział jakiego typu jest pies. Zaraz napiszę już o jednej rasie.

Jest to jedna z moich ulubionych ras ;)
Labrador Retriever

Wygląd: Jako dorosły pies osiąga sporą wielkość, jest to wodołaz, niektóre z tych psów mają coś w rodzaju błony między palcami. Istnieją trzy maści tej rasy: biszkoptowe, czekoladowe i czarne (wyprowadźcie innych z błędu jeśli istnieją też plamiaste ale nic o tym nie słyszałam

Charakter: łagodne, towarzyskie, zrównoważone, łatwo nad nimi zapanować, polecane dla dzieci, łatwe to wytresowania i ułożenia. Jest miły, wierny i oddany.

Koszt takiego psa to mniej więcej. od 550 do 1*00 bez rodowodu i mniej więcej od 1200 to **** z rodowodem.

Labradory to naprawdę wspaniałe pieski, trzeba jednak liczyć się z tym, że koszt ich utrzymania bywa spory, po osiągnięciu dorosłości są naprawdę dużymi psami i jedzą dużo. Uwielbiają wodę, nie nawidzą natomiast bycia same w domu. Jeśli masz dużo czasu, szukasz prawdziwego przyjaciela, zdolnego do aportacji, wiernego i wspaniałego towarzysza ten pies nadaje się w sam raz dla Ciebie![/quote]
[I][B]Widzę, że charakter w miarę znany...tylko jeszcze jakbyś nie proponowała psa bez rodowodu to byłoby super...pies bez rodowodu= kundel.[/B][/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WŁADCZYNI']napisałam przecież że żaden.

W sumie to nie wiem czy kaukaz nie byłby lepszy :evil_lol:[/quote]
[I][B]Jeśli chodzi o szczeniaka to żaden pies nie jest odpowiedni do małego dziecka...a jako dorosły pies Labrador ze swoją łagodnością jest polecany rodzinom...
Oczywiście kwestia wychowania psa.[/B][/I]

Link to comment
Share on other sites

Nie polecam labradorów osobom niedoświadczonym a uważam że szczególnie nie nadają się "do dzieci". to psy pełne temperamentu, jako szczenięta lubią niszczyć mieszkanie, obgryzają meble i ściany. Mają silne instynkty łowieckie co może niedoświadczonym osobom przysporzyć wiele prolemów. lubią podporządkować sobie domowników a w szczególności dzieci.Wyrastają na duże i silne psy a więc nie ma możliwości aby dziecko mogło prowadzić go na smyczy. Na moim osiedlu labradory pojawiają się jak grzyby po deszczu a w momencie gdy stwarzaja problemy znikają w tajemniczych okolicznościach. Sama mam psa "polecanego do dzieci" owczarka szkockiego. kocha dziecko ale tylko moje za innymi nie przepada. No ale to nie był pies dla dziecka tylko dla mnie.
wydaje mi się że dobrze w kontaktach z dziećmi sprawdzają się owczarki szetlandzkie. są delikatne,posłuszne, miłe lubią się bawić, chętnie uprawiają psie sporty, są niewielkiego wzrostu ale też nie za małe i specjalnie nie interesują się demolowaniem mieszkania. warunek-piesek musi być z dobrej hodowli o odpowiednim charakterze a dziecko nie może mieć inklinacji do męczenia i szarpania pieska.dorosly zawsze czuwa nad wychowaniem psa i zapewnia mu opiekę. nie można liczyć, że dziecko w 100% zajmie się psem.

Link to comment
Share on other sites

Witam się:)Zalogowałam się na forum(polecono mi) aby tu doradzić się w sprawie wyboru psa dla naszej rodziny.
Sytuacja ma się tak,że pracujemy...Więc przez 8 godzin nie ma nikogo w domu.Mogę ustawić tak,żeby moja młoda sąsiadka brała naszego psa na spacer raz w czasie naszej nieobecności.
Gdzieś zasłyszałam,że Chow-chow jest psem bardziej "kocim" z usposobienia i lepiej znosi nieobecność właścicieli niż inne rasy.Czy to prawda?Marzymy o psie ale musimy pracować:))Oczywiście zapewniam jeden długi spacer dziennie1-2 godz plus oczywiście 2,3 takie "na siku".Co myślicie?

Link to comment
Share on other sites

[B]Po pierwsze wbrew pozorom koty gorzej niz psy znosza dluzsza samotnosc[/B]!,po drugie kazdy pies bedzie zle znosil samotnosc,dlatego jezeli masz mozliwosc to polecam kupno albo drugiego psa albo kota,co do rasy to polecalabym taka co potrzebuje poprostu mniej ruchu np pekinczyki

Link to comment
Share on other sites

[quote name='badmasi']Nie polecam labradorów osobom niedoświadczonym a uważam że szczególnie nie nadają się "do dzieci". to psy pełne temperamentu, jako szczenięta lubią niszczyć mieszkanie, obgryzają meble i ściany. Mają silne instynkty łowieckie co może niedoświadczonym osobom przysporzyć wiele prolemów. lubią podporządkować sobie domowników a w szczególności dzieci.Wyrastają na duże i silne psy a więc nie ma możliwości aby dziecko mogło prowadzić go na smyczy. Na moim osiedlu labradory pojawiają się jak grzyby po deszczu a w momencie gdy stwarzaja problemy znikają w tajemniczych okolicznościach. Sama mam psa "polecanego do dzieci" owczarka szkockiego. kocha dziecko ale tylko moje za innymi nie przepada. No ale to nie był pies dla dziecka tylko dla mnie.
wydaje mi się że dobrze w kontaktach z dziećmi sprawdzają się owczarki szetlandzkie. są delikatne,posłuszne, miłe lubią się bawić, chętnie uprawiają psie sporty, są niewielkiego wzrostu ale też nie za małe i specjalnie nie interesują się demolowaniem mieszkania. warunek-piesek musi być z dobrej hodowli o odpowiednim charakterze a dziecko nie może mieć inklinacji do męczenia i szarpania pieska.dorosly zawsze czuwa nad wychowaniem psa i zapewnia mu opiekę. nie można liczyć, że dziecko w 100% zajmie się psem.[/quote]
[I][B]Byłaś kiedyś na wystawie psów?podchodziłaś do Labradorów?te psy cieszą się jak głupie do każdego człowieka a do dzieci szczególnie :loveu: dzisiaj po raz kolejny miałam okazję się temu dokładnie przypatrzeć...Co do masy się zgadzam, są to duże i silne psy ,ale odpowiednio wychowany Labrador nie zrobi krzywdy żadnemu dziecku...Jedynie psy ,które mają cos z psychiką atakują ludzi bez powodu...
Labradory to nie są psy dominujące...zdarzają się takie przypadki ale to rzadkość.[/B][/I]

Link to comment
Share on other sites

:razz:[quote name='Rinuś'][I][B]
Labradory to nie są psy dominujące...zdarzają się takie przypadki ale to rzadkość.[/B][/I][/quote]

Wlasnie :razz:, najwieksza bzdura jaka slyszalam,ze labrador to pies dominujacy :crazyeye:. Sa to psy bardzo ulegle, ktore w ekspresowym tempie ucza sie nowych komend i polecen, sa totalnie oddane wlascicielowi.
Mowie tu oczywsicie o psach rasowych z rodowodem ;).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wiska'][B]Po pierwsze wbrew pozorom koty gorzej niz psy znosza dluzsza samotnosc[/B]!,po drugie kazdy pies bedzie zle znosil samotnosc,dlatego jezeli masz mozliwosc to polecam kupno albo drugiego psa albo kota,co do rasy to polecalabym taka co potrzebuje poprostu mniej ruchu np pekinczyki[/quote]

Ale takie maluchy kompletnie nam nie pasują...:oops:
Dwa psy też raczej odpadają.Nie stac nas na kupno dwóch psów za powiedzmy 4000:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Poli']:razz:

Wlasnie :razz:, najwieksza bzdura jaka slyszalam,ze labrador to pies dominujacy :crazyeye:. Sa to psy bardzo ulegle, ktore w ekspresowym tempie ucza sie nowych komend i polecen, sa totalnie oddane wlascicielowi.
[COLOR=Red][B]Mowie tu oczywsicie o psach rasowych z rodowodem [/B][/COLOR];).[/quote]
[I][B]Dokładnie :p[/B][/I]

Link to comment
Share on other sites

Tak na wystawie byłam i to nie raz np. ze swoim psem. Na wystawie psy zachowują się zazwyczaj"wystawowo" ponieważ są odpowiednio układane. Mówię raczej o laikach, którzy kupują psy"dla dziecka" i wybierając labradora mogą poczuć się zawiedzeni gdyż oczekują psa bezproblemowego w 100%, żywcem wyjętego z reklamówki a labradory takie nie są.Ja bym nie poleciła labradora człowiekowi, który nie ma pojęcia o psach i nie potrafi ich układać. Jest wiele ras łatwiejszych w wychowaniu tak jak napisałam wcześniej np. owczarki szetlandzkie. Jeśli chodzi o opsy rodowodowe i dzieci to papierom mówię oczywiście zdecydowane"tak" natomiast w tym przypadku to nie wszystko. Dobry hodowca, który zna swoje szczenięta i tylko on może trafnie ocenić czy dane szczenię dobrze będzie sie czuło w towarzystwie małego człowieka. Labrador to rasa w ostatnich latach zdecydowanie przereklamowana co skrupulatnie wykorzystują pseudohodowcy a pseudolabradory zapełniają schroniska. Przygłupiaste labki ciągnące na smyczy swoich właścicieli i taranujące inne psy to niestety dosyć powszechny widok na ulicy warszawy. czas odmitologizować przesłodzonego labradora.

Link to comment
Share on other sites

sheltie - masakra bywa, niby ma być 'nieufny pastuszek' ale dużo osobników jest po prostu lękliwych. Bardzo ostrożnie trzeba wybierać hodowlę. Plus brak obowiązkowych badań na dysplazję:shake:

[QUOTE]Mowie tu oczywsicie o psach rasowych z rodowodem [/QUOTE]
rodowód to też nie jest gwarancja że nasz szczeniak będzie ideałem, że na 100% będzie zdrowy itd I mimo że całym sercem jestem za r=r, to ja bym była za dokładnym prześwietleniem hodowli, poczytaniu o psach z niej i tak dalej.

Nie ma ras z automatu wychowanych/miłych/wspaniałych.

Link to comment
Share on other sites

;)[quote name='Poli']:razz:

Wlasnie :razz:, najwieksza bzdura jaka slyszalam,ze labrador to pies dominujacy :crazyeye:. Sa to psy bardzo ulegle, ktore w ekspresowym tempie ucza sie nowych komend i polecen, sa totalnie oddane wlascicielowi.
Mowie tu oczywsicie o psach rasowych z rodowodem ;).[/quote]

;);)Dominujący to nie znaczy agresywny, chyba częściej ten wycofany wystraszony może mieć nieprzewidywalne zachowania.Znam dobrze 2 retriwerki b. dominującą i drugą bojaźliwą co - na spacerze ta druga stanowi zagrożenie dla biegaczy i rowerzystów, a co do wyboru rasy -to nie bardzo widzę U ciebie jakigokolwiek duzego psa potrzebującego sporo ruchu.Jesli zwłaszcza w okresie młodzieńczym nie będzie miał sporo zajęć do tracenia energii może w domu sporo rozrabiać.

Link to comment
Share on other sites

Władczyni zgadzam się z tobą bywają szeltiki lękliwe, znam i takiego który nie znosi dzieci. dlatego ważne jest poznanie hodowli, z której bierzemy pieska, ale to tyczy się wszystkich ras. dobry hodowca zaprosi nas na obejrzenie miotu, może także za zgodą właścicieli pomóc nam w obejrzeniu psów, które urodziły się w jego hodowli. powinien wiedzieć też że w domu są dzieci i np. koty i doradzić jak mamy opiekować się psem aby wszystko zagrało. mimo wszystko i tak nie ma gwarancji, że pies który do nas trafi będzie taki jak oczekujemy. trzeba być zwartym i gotowym, przygotowanym na wszelkie ewentualności i zamiast rezygnować to wychowywać.
utarło się, że psy idealne do domu z dzieckiem to labradory, onki, szkoty a jak wiele sytuacji pokazuje to różnie z tym bywa, To psy duże a musimy się z tym liczyć, że dziecko któregoś dnia zostanie z tym psem samo w domu, czy zaufamy psu w 100%?czasami psy niezbyt poważnie traktują dzieci, to że słuchają się nas to nie znaczy że będą słuchać się dziecka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lilkie']Witam się:)Zalogowałam się na forum(polecono mi) aby tu doradzić się w sprawie wyboru psa dla naszej rodziny.
Sytuacja ma się tak,że pracujemy...Więc przez 8 godzin nie ma nikogo w domu.Mogę ustawić tak,żeby moja młoda sąsiadka brała naszego psa na spacer raz w czasie naszej nieobecności.
Gdzieś zasłyszałam,że Chow-chow jest psem bardziej "kocim" z usposobienia i lepiej znosi nieobecność właścicieli niż inne rasy.Czy to prawda?Marzymy o psie ale musimy pracować:))Oczywiście zapewniam jeden długi spacer dziennie1-2 godz plus oczywiście 2,3 takie "na siku".Co myślicie?[/quote]
Tak chowy to indywidualiści, nie wymagają od właścicieli ciągłej uwagi jak np goldeny, nie wymagają długich spacerów ale są bardzo przywiązane do właścicieli.
Wejdź sobie na moją stronę i przeczytaj opis rasy i będziesz wiedziała czy ta rasa będzie ci odpowiadała.
Oczywiście po kupnie szczeniaczka ktoś musi być w domu aby malec się przyzwyczaił.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='badmasi']Tak na wystawie byłam i to nie raz np. ze swoim psem. Na wystawie psy zachowują się zazwyczaj"wystawowo" ponieważ są odpowiednio układane. Mówię raczej o laikach, którzy kupują psy"dla dziecka" i wybierając labradora mogą poczuć się zawiedzeni gdyż oczekują psa bezproblemowego w 100%, żywcem wyjętego z reklamówki a labradory takie nie są.Ja bym nie poleciła labradora człowiekowi, który nie ma pojęcia o psach i nie potrafi ich układać. Jest wiele ras łatwiejszych w wychowaniu tak jak napisałam wcześniej np. owczarki szetlandzkie. Jeśli chodzi o opsy rodowodowe i dzieci to papierom mówię oczywiście zdecydowane"tak" natomiast w tym przypadku to nie wszystko. Dobry hodowca, który zna swoje szczenięta i tylko on może trafnie ocenić czy dane szczenię dobrze będzie sie czuło w towarzystwie małego człowieka. Labrador to rasa w ostatnich latach zdecydowanie przereklamowana co skrupulatnie wykorzystują pseudohodowcy a pseudolabradory zapełniają schroniska. Przygłupiaste labki ciągnące na smyczy swoich właścicieli i taranujące inne psy to niestety dosyć powszechny widok na ulicy warszawy. czas odmitologizować przesłodzonego labradora.[/quote]
[I][B]Żadnej rasy bym nie poleciła człowiekowi który nie ma zielonego pojęcia o rasie...to nie odnosi się tylko do Labradorów...
A co do szczeniaka...żeby hoodowca mógł dobrze ocenić czy dany szczeniak ma lepsze predyspozyje do zamieszkania z dziećmi czy gorsze to hodowcy musieliby trzymać szczeniaki u siebie do ok 8 miesiąca życia...bo jak wiemy do tego czasu mniej więcej kształtuje się charakter psiaka...Hodowca po 8 tyg może powiedzieć niewiele nt szczeniaka..może jedynie czy piesek jest bardziej ruchliwy czy mniej,takie małe detale...
Ale nie może przewidzieć czy piesek będzie się nadawał do dziecka czy nie...
[/B][/I]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...