Jump to content
Dogomania

Jaką rasę mam wybrać vol. 2


Chefrenek

Recommended Posts

[quote name='lovelator']Tak się trafiło,że ja też się zastanawiam nad rasą. Najlepiej taką,która pasowałaby charakterem do mnie:D[/QUOTE]

Nie ma takiej rasy. Żaden pies nie jest tak porąbany jak ty...
Jak słowo daję - stałąm się twoją fanką.

Dla niewtajemniczonych - loverator pragnie założyć hodowlę i zadręcza hodowców na porodówce

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lovelator']Mam dom z dużym ogrodem, jestem spokojna, lubię psy, koty lubię się ruszać ale lubię też posiedzieć w domu jestem troskliwa i opiekuńcza , radosna, ale bywam i poważna,[b]jestem duszą artystyczną,romantyczką[/b]:)[/QUOTE]

Zawsze powtarzam, że mój pies ma coś z Wertera. Czasami patrzy w dal i myśli. Rozważ foksteriera.


Gdzie ja żyję :mdleje:

Link to comment
Share on other sites

Przestańcie, bo jeszcze weźmie to na poważnie :evil_lol:
[B]Lovelator[/B], psa się dobiera raczej nie na podstawie osobowości (przynajmniej nie w ten sposób rozumianej ;)), lecz na podstawie trybu życia, warunków, możliwości, chęci, potrzeb i oczekiwań w stosunku do psa, a także upodobań i preferencji (choć to akurat jest sprawa drugorzędna).
O takie rzeczy mi chodziło. Ciężko cokolwiek doradzić po tym, co napisałaś.
Choć mi po przeczytaniu Twojego posta chodzi po głowie coś z grupy psów ozdobnych i do towarzystwa, prawdę mówiąc...

Link to comment
Share on other sites

No tutaj bym się nie zgodziła do końca. Od dziecka marzyłam o hodowli psów. Zaowocowało to nauką wieloletnią na ten temat ;) Zanim zamieszkał u mnie pies rasowy miałam już 30 lat nauki na temat hodowli za sobą. Nauki teoretycznej i praktycznej ( molestowałam hodowców :oops: ). Bardziej mnie wkurza jak ktoś kupuje suke i nagle stwierdza ze ją pokryje nie mając pojęcia kompletnie o niczym.
Ale nie wiem jak to wygląda w tym przypadku ;) Jezeli chce się czegoś dowiedzieć najpierw to chyba dobrze?

[B]lovelator - chcę Ci tylko powiedzieć, że na hodowli się NIE zarabia. Nie na takiej prawdziwej gdzie hoduje sie bardzo dobry psy. Ale dokładać trzeba sporo ;) To ogrom wiedzy na temat zdrowia rasy, ogrom pracy przy suce i szczeniakach ( pierwsze 2 tyg. sie nie sypia wcale), ogrom stresu i nerwów. Potem jak trafisz na niewłasciwych właścicieli to nadal jesteś odpowiedzialna za psa i bierzesz go do siebie nawet jak ma 15 lat i jest źle wychowanym i wrednym albo agresywnym psem. To jest odpowiedzialność na całe życie miotów które wyslesz w świat.
[/B]
I dodam, że moje marzenia o hodowli po dwóch miotach przerodziły się w pomoc psom i moja wiedza bardzo jest w tym pomocna ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dog193']Ale wy naprawdę traktujecie serio tą dziewczynę? Nie wiem, może jest we mnie za mało empatii, ale jak czytam te pierdoły to nie potrafię podejść do tego poważnie :)[/QUOTE]
Nie do końca... ;) , bo rzeczywiście, albo autorka nie umie przelać w słowo pisane tego, o co Jej chodzi...albo faktycznie to totalne pierdoły ;)

Link to comment
Share on other sites

No właśnie licho wie :) Może jest zbyt młoda i nie potrafi się określić jeszcze bo charakter się kształtuje? Nigdy nie należy tak od razu skreślać. Pamiętam jak jako dziecko ( tak- dziecko bo miałam 9 lat! ) staneła w oddziale ZK i powiedziałam że chcę się uczyć. Tez mnie nie potraktowano poważnie i przegoniono ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lovelator']Racja,no fakt... może rozważę goldena retviera?[/QUOTE]
[COLOR=#222222][FONT=Verdana]Wiesz, może na początek pobawisz się w DT, poznasz trochę psów w typie i może po 2-3 latach będziesz wiedziała czego chcesz. Rozumiem, że myśląc o hodowli człowiek wachasię między kilku rasami, ale jak całkiem nie wie czego chce to raczej nie powinien się za to brać. [/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lovelator']Racja,no fakt... może rozważę goldena retviera?[/QUOTE]

Myślę,że to byłby dobry wybór,a jeżeli jeszcze masz dom z ogrodem to taki pies na pewno miałby się dobrze.
Polecam jeszcze labradora retrievera,zarówno jeden jak i drugi są bardzo pojętnymi psami niezwykle przywiązanymi do właściciela. Dobrze ułożony retriever,to sama radość w domu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='barbarasz49']Myślę,że to byłby dobry wybór,a jeżeli jeszcze masz dom z ogrodem to taki pies na pewno miałby się dobrze.[/QUOTE]
A co ma piernik do wiatraka ? Zakładacie stowarzyszenie zapłotowych ujadaczy ?

[quote name='barbarasz49']Dobrze ułożony retriever,to sama radość w domu.[/QUOTE]
Tylko gdzie te dobrze ułożone labki i goldki są. Bo spotkać je w realu jakoś trudno.

Edited by Brezyl
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...