Jump to content
Dogomania

Jaką rasę mam wybrać vol. 2


Chefrenek

Recommended Posts

[quote name='isabelle301'] lovelator czy jak ci tam... nawet nie wiesz jak prawidłowo brzmi nazwa tej rasy... nie wyobrażam sobie goldena przy boku osoby takie jak ty, Wybacz[/QUOTE]
Niestety, muszę podpisać się pod tym rękami, nogami i łapami (moich psów). Ani golden ani jakikolwiek inny pies rasy użytkowej raczej nie jest dobrym wyjściem dla Ciebie (choć trudno ocenić, bo podałaś mało informacji).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MegWks77']a co sądzicie o chow chow? zastanawiam się czy nie kupić psa tej rasy[/QUOTE]
A czy nie prościej byłoby poczytać o tym na forach poswięconych rasie ? Bo co Ci mamy napisać, dla jednej osoby będzie to pies wspaniały, inna sobie nie da z nim rady. Mamy zgdadywać czy masz lat 9, czy 59 ? Czy miałaś jakiegoś psa, czy nie ? Podobno nie ma głupich pytań, tylko głupie odpowiedzi, ale chyba przysłowia nie zawsze są prawdziwe.
Pies piekny, dla jednych łatwy, inni na nim polegną. Wbrew wyglądowi to pies o bardzo specyficznym charakterze, często próbujący ustawiać domowników, mimo małej populacji dość często lądujacy w schroniskach [URL]http://www.club-chow.pl/viewforum.php?f=27&sid=44ebed4e0883590653d3bec9c51f2889[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lovelator']Brezyl propozycja DT brzmi nieźle,ale myślę że to może coś pomoże ? no i więcej psów będzie szczęśliwych...[/QUOTE]

Moim zdaniem ta osoba jest trollem. Zauważcie, jakie są jej posty. Nie wiem, czy to ktoś z dogo, kto się podszywa pod kogoś innego i próbuje innych podjudzić, czy po prostu znudzony małolat/małolata szukający/a uwagi, ale nie brałabym jej na serio. Spędziłam sporo czasu na forach typu kafeteria, gdzie jest mnóstwo podszywaczy itd, i jakoś moja intuicja bije tu na alarm ;)

Link to comment
Share on other sites

Dobra. Jak wiecie, planujemy przyjąc pod swoj dach małego shih-tzu .
Czy takie leowisko będzie dla niego odpowiednie ?
[URL]http://allegro.pl/miekkie-rozbieralne-legowisko-roz-60-80cm-kolory-i3784529825.html[/URL] ?
W sensie, że materiał i rozmiar?
A jeśli nie, to jakie polecacie?

Link to comment
Share on other sites

Mnoży się tego jak mrufkuf :shake: "Labradory są najlepsze", "Kocham owczarki", "Chce maltańczyka, co myślicie?", "Jaki pies będzie pasował, jestem uczuciowa i romantyczna?" - skąd się to wszystko bierze?

Damian, dla shih-tzu rozmiar będzie aż nadto wystarczający ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dog193']Mnoży się tego jak mrufkuf :shake: "Labradory są najlepsze", "Kocham owczarki", "Chce maltańczyka, co myślicie?", "Jaki pies będzie pasował, jestem uczuciowa i romantyczna?" - skąd się to wszystko bierze?
[/QUOTE]

Z gimnazjum :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mozarcik']ja mam w domu dwa, zapraszam[/QUOTE]

ja również do siebie zapraszam.

[QUOTE]Myślę,że to byłby dobry wybór,a jeżeli jeszcze masz dom z ogrodem to taki pies na pewno miałby się dobrze. [/QUOTE]
co ma dom z ogrodem do tego aby pies miał dobrze? Bo będzie biegał od końca płotu do końca płotu i ujadał na wszystko co się rusza, a ogród będzie jego jedynym "spacerem"?
Fakt, że ogród jest ogólnie sporym ułatwieniem, ale według mnie nie jest to kluczem do szczęścia psa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']czasami wręcz myślę,że psy miejskie maja lepiej ze wzgl na ilość bodzców...[/QUOTE]
q to zależy. jak piesek miejski wyprowadzany jest 3 razy dziennie na 15 minut to już taki podwórkowy ma lepiej, bo przynajmniej wzdłuż płota sobie pobiega (no chyba, ze jest zamykany w klatce albo wiązany, wtedy ma przerąbane).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']czasami wręcz myślę,że psy miejskie maja lepiej ze wzgl na ilość bodzców...[/QUOTE]

Własnie na wychowaniu pisała babka z mixem JRT (szczyl) z piekła rodem... Piesek zabawia się, łapiąc koty za gardło i ciągnąc je po podłodze, rzuca się na synka "w obronie pani" i inne dzikie rzeczy, w które ciężko mi było uwierzyć. Okazuje się, że piesek na spacery nie chodzi, bo przy zakładaniu szelek gryzie panią do krwi, ale jest wybiegany, bo "biega cały dzień po ogrodzie" :loveu:
Gdyby pies łaził na spacery siłą rzeczy - bo ogrodu by nie było - na pewno byłby chociaż minimalnie lepszy ze względu na zmęczenie bodźcami, spotykaniem innych psów, ludzi i tak dalej. A tak jest zdrowo walnięty :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zmierzchnica']Własnie na wychowaniu pisała babka z mixem JRT (szczyl) z piekła rodem... Piesek zabawia się, łapiąc koty za gardło i ciągnąc je po podłodze, rzuca się na synka "w obronie pani" i inne dzikie rzeczy, w które ciężko mi było uwierzyć. Okazuje się, że piesek na spacery nie chodzi, bo przy zakładaniu szelek gryzie panią do krwi, ale jest wybiegany, bo "biega cały dzień po ogrodzie" :loveu:
Gdyby pies łaził na spacery siłą rzeczy - bo ogrodu by nie było - na pewno byłby chociaż minimalnie lepszy ze względu na zmęczenie bodźcami, spotykaniem innych psów, ludzi i tak dalej. A tak jest zdrowo walnięty :p[/QUOTE]
Dokładnie, żadne wybieganie nie zastąpi jednego spaceru dla socjalizacji psa z otoczeniem. Taki tekst, że ktoś weźmie psa i będzie mu u niego dobrze, bo ma domek z ogródkiem, to najlepsze świadectwo na to, że taka osoba niewiele wie o psach i ich potrzebach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mozarcik']Dokładnie, żadne wybieganie nie zastąpi jednego spaceru dla socjalizacji psa z otoczeniem. Taki tekst, że ktoś weźmie psa i będzie mu u niego dobrze, bo ma domek z ogródkiem, to najlepsze świadectwo na to, że taka osoba niewiele wie o psach i ich potrzebach.[/QUOTE]
Wiadomo kto to pisał - SPECJALISTKA :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amber']No, szczególnie jak się nie zgadza z twoją mentorką i gwiazdą na niebie, to musi być bUl :shake:[/QUOTE]

Ja nie jestem tobą, żeby kogoś z forum uważać za mentora, ale zbyt mały masz rozumek żeby to pojąć:loveu:
no i ewidentnie zbyt długi kij tkwi w twej d...:multi:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...