Jump to content
Dogomania

Maja - odzyskała radość i nadzieję w NOWYM DOMU :)


Recommended Posts

  • Replies 325
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Lili8522']Dziękujemy :) A co to znaczy że boisz się [COLOR=#ff0000][B]podpaść[/B][/COLOR]?

Każdy ma swoje życie poza dogo, nie przejmuj się Cioteczko i tak Nam pomagasz :loveu:[/QUOTE]
No... regulaminowi..., że tak łażę i roznoszę :spam2: po wątasach... :p

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj już nie wierzyłam, że zrobi się tu głośno... a tu taka niespodzianka! :loveu: Kochane cioteczki, dziękujemy, że nigdy nie zostawiacie naszych bid samym sobie!!! :loveu: :loveu: :loveu:


[quote name='mdk8']poproszę o nr. konta - ile będę mogła pomogę. A ona dawno rodziła? Może coś jej zostało po porodzie?[/QUOTE]

Wersja jest taka, że kiedy trafiła ok.2-3 tygodnie do schroniska to "rodzinka" oddała ją, a zostawiła szczeniaki. Pani doktor zbadała ją też pod tym kątem, w sutkach już nic nie ma, brzuszek mięciutki, nic niewyczuwalne, a z Agullą i Lili stwierdziłyśmy, że jakby jej brzuszek "wciągnęło" trochę do środka, także przypuszczamy, że raczej wraca do siebie po ciąży.

Tylko ta zamglona wiza ropomacicza gdzieś w tle mnie martwi... :shake:

Link to comment
Share on other sites

Moje "doświadczenie" podpowiada mi ropomacicze, niestety. USG od razu by pokazało co się dzieje w środku. To niestety jest częsta przypadłość po porodzie (szczególnie u starszych suczek).

Ona bardziej przypomina coś w stylu posokowca/gończego niż jamnika. Jest kopią "mojej" Lusi - nr 17 w albumie moich tymczasów (link w podpisie).

Finansowo pomóc niestety nie mogę. Mam trochę ciuszków na bazarek, mogłabym przekazać - tylko jak?...

A jeśli chodzi o "przymuszanie" rodziny do zajęcia się psem, to dla dobra psa lepiej tego jednak nie robić. Ale już wyegzekwować utrzymanie psa - tak. Tylko nasze społeczeństwo i prawo są na takim etapie, że nawet nasze prawnuki nie mają szans dożyć takich czasów :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nutusia']Moje "doświadczenie" podpowiada mi ropomacicze, niestety. USG od razu by pokazało co się dzieje w środku. To niestety jest częsta przypadłość po porodzie (szczególnie u starszych suczek).

Ona bardziej przypomina coś w stylu posokowca/gończego niż jamnika. Jest kopią "mojej" Lusi - nr 17 w albumie moich tymczasów (link w podpisie).

Finansowo pomóc niestety nie mogę. Mam trochę ciuszków na bazarek, mogłabym przekazać - tylko jak?...

A jeśli chodzi o "przymuszanie" rodziny do zajęcia się psem, to dla dobra psa lepiej tego jednak nie robić. Ale już wyegzekwować utrzymanie psa - tak. Tylko nasze społeczeństwo i prawo są na takim etapie, że nawet nasze prawnuki nie mają szans dożyć takich czasów :([/QUOTE]

Tak, ale chcę wierzyć, że da sie to szybciej zmienic.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nutusia']Moje "doświadczenie" podpowiada mi ropomacicze, niestety. USG od razu by pokazało co się dzieje w środku. To niestety jest częsta przypadłość po porodzie (szczególnie u starszych suczek).

Ona bardziej przypomina coś w stylu posokowca/gończego niż jamnika. Jest kopią "mojej" Lusi - nr 17 w albumie moich tymczasów (link w podpisie).



A jeśli chodzi o "przymuszanie" rodziny do zajęcia się psem, to dla dobra psa lepiej tego jednak nie robić. Ale już wyegzekwować utrzymanie psa - tak. Tylko nasze społeczeństwo i prawo są na takim etapie, że nawet nasze prawnuki nie mają szans dożyć takich czasów :([/QUOTE]

Trudno się z Tobą nie zgodzić....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nutusia']Moje "doświadczenie" podpowiada mi ropomacicze, niestety. USG od razu by pokazało co się dzieje w środku. To niestety jest częsta przypadłość po porodzie (szczególnie u starszych suczek).

Ona bardziej przypomina coś w stylu posokowca/gończego niż jamnika. Jest kopią "mojej" Lusi - nr 17 w albumie moich tymczasów (link w podpisie).

Finansowo pomóc niestety nie mogę. Mam trochę ciuszków na bazarek, mogłabym przekazać - tylko jak?...

A jeśli chodzi o "przymuszanie" rodziny do zajęcia się psem, to dla dobra psa lepiej tego jednak nie robić. Ale już wyegzekwować utrzymanie psa - tak. Tylko nasze społeczeństwo i prawo są na takim etapie, że nawet nasze prawnuki nie mają szans dożyć takich czasów :([/QUOTE]

Faktycznie bardzo podobna do Twojej suni z DT!
Co do ropomacicza to póki co się wstrzymamy, gluty przy sikaniu przy ropomaciczu są żółtawe, u Majki zdarzyło się to tylko raz i były przezroczyste - być może to jeszcze pozostałość po porodzie. Póki co musimy obserwować, bo na pierwszym planie jest wyleczenie suni antybiotykiem bo organizm jest bardzo słaby.

Co do ostatniej cześci Twojej wypowiedzi - zgadzam się.
Maji się udało... A ile takich opuszczonych, całe życie pławiących się w luksusach życia z człowiekiem psiurów gaśnie w schroniskach... :(
Aczkolwiek i tak wydaje mi sie, że jest coraz lepiej... Ze świadomością naszego społeczeństwa, choćby na przestrzeni ostatnich 10 lat.



[quote name='aganiechaa']Mam nadzieje, że z ta wątrobą to nic poważnego i uda się szybko poprawić wyniki ale to ropomacicze... Proszę o numer konta wspomogę grosikiem.[/QUOTE]

Agnieszko, dziękujemy Ci kochana! :loveu: Lili prześle na pewno numer konta.


[quote name='jola_li']Dorzucę coś dla psinki, ale dopiero na początku maja.[/QUOTE]

Dziękujemy cioteczko!!!

Link to comment
Share on other sites

Weszłam na chwilkę z uczelnianego komputera... postaram się pod koniec miesiąca o jakieś zaskórniaki dla małej, bo na razie jestem goła i wesoła, z bardzo realną wizją kupna nowego komputera lub karty graficznej :( Bo mój 4-letni dziad odmówił posłuszeństwa...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...