Jump to content
Dogomania

Ligota-KONIEC PSIEGO DRAMATU!!! A jednak jest jeszcze coś do zrobienia!!! :(


monikita

Recommended Posts

  • Replies 3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Takich miejsc jak Ligota na pewno jest w Polsce wiecej.Jest to dobry moment,aby pomóc nie tylko temu jednemu .Może uda sie coś zmienic w prawie na rzecz zwierząt. Chciałabym,aby powstała strona psów którym grozi eutanazja.Z praktyki wiem ,że ludzie prędzej sie litują nad takimi biedami.Może chociaż kilku uda sie ocalic życie,należy im się to ,bo to czlowiek zgotowal im taki los.Zadaniem gmin jest opieka nad bezdomnymi zwierzetami ,są pieniądze na to i w Ligocie władze powinny odpowiedzieć,za taki stan rzeczy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']Wezwanie do opieki nad bezdomnymi psami z panstwa terenu.

W zwiazku z faktem, ze zawarliscie panstwo umowe z nielegalnym schroniskiem znajdujacym sie w Nowej Ligocie(nazwa,adres dokladny),w roku 2006 i powierzyliscie opiece.....(wpisac ilosc psow)
Wzywamy panstwa [U]o natychmiastowe[/U] dostarczenie pozywienia dla....(ilosc psow),pokrywania kosztow leczenia itd lub tez zabranie psow pod swoja opieke.

W przeciwnym razie bedzie zlozone doniesienie do prokuratury, z ustawy o ochronie zwierzat, art........oraz z ustawy o zamowieniach publicznych.

Cos kolo tego trzeba napisac-prawnicy sa potrzebni-znajda napewno wiecej haków!!

I do waidomosc RIO(regionalna izba obrachunkowa), to wazne![/quote]

To jest bardzo dobry pomysł !!! Popieram w całej rozciągłości.
Czy jest na dogomanii jakiś prawnik, który pomoże sformułować odpowiednio to pismo?

Link to comment
Share on other sites

[B]Iwop[/B], na pewno pokaż zdjęcia - one mówią najwięcej :( Opisz po krótce sytuację (że schronisko nielegalne, że baba mimo to podpisywała umowy z gminami, że hycle na tym zarabiają i ona pewnie też, że psy głodne, chore, zaniedbane...., że władze umywają ręcę od pomocy i nawet nie chcą jej odebrać tych psów, które nadal cierpią). Nie wiem co jeszcze... Myślę, że najwięcej i tak powiedzą zdjęcia :(

I wielkie dzięki za zaangażowanie i pomoc :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='beka']Moim zdaniem gminy nie mogą płacić za odłowienie psa. Schronisku zależy na tym by jak najszybciej pozbyć się psa (więcej kasa zostanie). [B]Wczoraj w Polsacie mówili że za odłowoienie psa gminy płacą nawet 1000 zł.[/B] Trudno się dziwić że powstajątakie miejsca.
To niemoralne ( a przy okazji polsat zrobił niezłą reklamę - teraz każdy chłopek roztropek będzie chciał tysiaka za zlapanie psa )[/quote]

Raczej mowili skrotowo-tzn. odlowienie i umieszczenie w schronisku.
Oczywiscie,ze masz racje,ze jesli jakis melej to uslyszy to nic innego tylko zakladac firme hycelska. A w naszym kraju wszystko jest mozliwe nawet i to aby bez odpowiedniego sprzetu i odpowiedniego samochodu psy dostarczal pieszo:angryy:

Ja cały czas mowie-nawet jesli schronisko by placil i 1000zl jednoroazo to nie zapewnia to psu nalezytej egzystencji w schronisku.

Aby zwierzetom dzialo sie dobrze musza wladni zrozumiec,ze schronisko nie jest instytucja dochodową a DEFICYTOWĄ im musz byc DOTOWANE, caly czas, a nie skup zwierzat!

Link to comment
Share on other sites

Witam, jestem wolontariuszką Azylu "Cichy Kąt". Jesli tylko nie pojawią sie jakieś przeszkody, związane z obecnym zamieszaniem w Liocie, jutro jedziemy z Tarnowskich Gór do Ligoty po jakąś biedę. Przynajmniej w taki sposób możemy pomóc...wprawdzie psiaka zabierzemy z jednego schroniska do drugiego...ale u nas przynajmniej będzie miał jedzenie, sterylizację i leczenie..i jak najszybciej potaramy sie znaleźć mu domek. Pomoglismy Starachowicom, obok takiej tragedii też nie możemy być obojętni.
Czy ktos potrzebuje transportu trasą Tarnowskie Góry - Katowice - Opole - Oleśnica? Możemy wziąśc do samochodu więcej psiaków.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wenusia1']Witam, jestem wolontariuszką Azylu "Cichy Kąt". Jesli tylko nie pojawią sie jakieś przeszkody, związane z obecnym zamieszaniem w Liocie, jutro jedziemy z Tarnowskich Gór do Ligoty po jakąś biedę. Przynajmniej w taki sposób możemy pomóc...wprawdzie psiaka zabierzemy z jednego schroniska do drugiego...ale u nas przynajmniej będzie miał jedzenie, sterylizację i leczenie..i jak najszybciej potaramy sie znaleźć mu domek. Pomoglismy Starachowicom, obok takiej tragedii też nie możemy być obojętni.
Czy ktos potrzebuje transportu trasą Tarnowskie Góry - Katowice - Opole - Oleśnica? Możemy wziąśc do samochodu więcej psiaków.[/quote]


A jestescie w kontakcie z dziewczynami z Wrocławia, czy potzrebujecie namiary - mogę wysłać na pm.

Czy mogę wstawić ofertę na transportu na wątek transportowy?

Link to comment
Share on other sites

zdjecia napewno pokaże w piatek. Dzisiaj widziała je juz pewna Francuzka niezangażowana w sprawe i była w szoku. To ona umowiła mnie ze swoja kolezanka z organizacji w Paryżu. Mam zamiar aby zajęła sie tym organizacja Brigitte Bardot (ostatnio pisali głosno we Francji w związku z jej interwencja w sprawie koni w kopalniach w Polsce).
chciałabym tez jakis link do programu TV ale znaleźć nie moge :(

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie, trzeba zarzucać media mailami z info o Nowej Ligocie. Im więcej z nas to zrobi, tym większa szansa na zainteresowanie. Tu linki:
[URL]http://ww6.tvp.pl/119.dzialy#[/URL] - Po lewej stronie, na dole „Kontakt – podziel się z nami swoim zdaniem”, można wysłać do netu, Teleexpresu, Wiadomości i Panoramy
[URL]http://www.tvn.pl/kontakt.html[/URL]
[URL]http://tvnsiedem.pl/kontakt.html[/URL]
[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] (wiem, że był materiał w "Wydarzeniach", widziałam, ale może puszczą coś jeszcze)
[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]
[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]
[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]
[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]
[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]
[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]
Ja wysłałam pod wszystkie te adresy i myślę, że gdybyśmy ich zasypali mailami, to by się tematem zajęli (skoro tyle osób się nim interesuje tzn., że jest medialny...).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BeataA']A jestescie w kontakcie z dziewczynami z Wrocławia, czy potzrebujecie namiary - mogę wysłać na pm.

Czy mogę wstawić ofertę na transportu na wątek transportowy?[/quote]

Mamy kontakt z dziuba - więc wszystko będzie dograne. Ale dziekuję za chęci.
Zaraz wystawiam oferte na wątku transportowym ...Moze ktos jeszcze zlituje sie nad ligockimi biedami?

Link to comment
Share on other sites

obdzwaniam wszystkie hurtownie i importerów,dystrybutorów karm dla psów,jak każdy da coś, to zawsze kilka brzuszków się napełni.czy ktoś próbował kontaktowac sie z duzymi marketami,pewnie maja jakieś "resztki"?
jak na razie za ogromna osobista pomoc i włączenie się do sprawy psiaków z ligoty podziękowania dla WROCłAWSKIEJ hurtowni z karmą :loveu:HAPPY DOG- "PODAJ łAPę" i osobiście dla jej właścicielki:multi:.SZUKAMY DALEJ ,KAżDA POMOC SIę LICZY.

Link to comment
Share on other sites

nie mam czasu czytac calego watku, wiec krotko:

wczoraj ok. godz. 17.30 na [U]TVN24[/U] ogladalam reportaz z Ligoty. oszczedzano telewidzow, drastycznych zdjec nie bylo, byl 1 pracownik, ktorego zapytano, czemu od niego jedzie alkoholem, malo rozmowny byl, opinie sasiadow (tam sie tylko libacje i picie odbywaly, panie), zdjecia zasypanej ziemi opodal, gdzie pochowano zwloki psow, no i rzeczowa, jak zawsze, wypowiedz ARKI (chyba? Aniela?).
Oni takie reportaze powtarzaja, tylko godziny sa nieokreslone, ale z pewnoscia to jeszcze pojdzie.

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Arial][SIZE=2]Słuchajcie, oczywiście pani z Ligoty podpada prawie pod wszytkie paragrafy Ustawy o Ochronie zwierząt i na tej podstawie zwierzęta mogą być jej odebrane- fakt że czasowo, i przekazane podmiotowi który wyrazi zgodę na przyjęcie ich- [B]może to być również osoba fizyczna[/B]- czyli adopcje sa możliwe i jak sądze pani na pewno nie będzie ubiegac sie o zwrot psów. Decyję niekoniecznie musi podjąć wójt albowiem w Ustawie jest napisane"[COLOR=#ff0000] w przypadkach niecierpiących zwłoki, gdy dalsze pozostawanie zwierzęcia u dotychczasowego właściciela lub opiekuna zagraża jego żcyiu, policjant, [B][U]a także upoważniony przedstawiciel organizacji społecznej, której statutowym celem działania jest ochrona zwierząt[/U][/B], może odebrać mu zwierzę, zawiadamiając o tym niezwłocznie wójta( burmistrza) itd" [/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Czyli przedstawiciel jakiejkolwiek " zwierzęcej" fundacji ma prawo tam wejść i zabrać zwierzę.Oczywiście powinien to zrobić wójt ale jak słusznie zauważyliście nie ma on pojęcia co zrobić z tyloma zwierzętami. Niemniej jednak nie ma prawa tego zabronić- tak sądze. Po drugie [B]Arko[/B]- twój list z żądaniem do wójta o wykarmienie psów jest bardzo dobry, tylko jedna sprawa- dopóki psy nie są zewidencjonowane to przyciśnięty do muru wójt raczej w majestacie prawa doprowadzi do eutanazji wszytkich zwierząt niz wyda pieniadze na karmę.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Z trzeciej strony nie można przecież pozwolić aby na oczach społeczeństwa te dziesiątki psów po prostu umarły z głodu i ktoś musi się tym zająć- najlepiej jakas fundacja albo TOZ. I własnie- proponuję zorganizować na początek pikietę pod wrocławskim i/lib warszawskim oddziałem TOZ bo to jest [COLOR=red]skandal nad skandale[/COLOR] , że oni w ogóle nie zareagowali. [COLOR=red][B][U]Tragedia na miarę Ligoty i milczenie TOZ-u kwalifikuje do zlikwidowania tej niepotrzebnej nikomu organizacji bo tylko przynosi wstyd.[/U][/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Proponuję wystosować na początek list protestacyjny do TOZu i zażądać natychmiastowego działania w sprawie Ligoty.[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='VitisVini'][FONT=Arial][SIZE=2] [COLOR=red][B][U]Tragedia na miarę Ligoty i milczenie TOZ-u kwalifikuje do zlikwidowania tej niepotrzebnej nikomu organizacji bo tylko przynosi wstyd.[/U][/B][/COLOR][/SIZE][/FONT][/quote]

Popieram, bo nawet jak już coś zrobią to i tak nas (wolontariuszy, czy domki tymczasowe) zostawiają potem bez żadnej pomocy / opieki - nie mówiąc już o jakimś drobnym dofinansowaniu...:angryy:

[quote name='zaba14'][URL]http://img176.imageshack.us/img176/2248/bia322yrq3.jpg[/URL]
dziewczyny czy wiadomo coś o tym psie? czy to suczka? :roll: My kiedys wydalismy podobnego psa do Wrocławia...a to przeciez niedaleko :([/quote]

A w sprawie tego psiaka (chyba suczki) to najlepiej wyślij [I]pm[/I] do dziewczyn z Wrocławia, bo one chyba nie mają czasu sledzić wątku...

Link to comment
Share on other sites

Podtrzymuję DT dla jakiejś dużej (rozmiarowo) biedy z Ligoty. Ale nie moge się skontaktować z dziewczynami z Wrocławia.
Nie mam transportu do Krakowa. Ale z T Gór byłoby bliżej jak ktoś jedzie . Tylko ja jutro nie mogłabym odebrać tego psiaka (lub psiaków) z T Gór. Dopiero sobota.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...