Jump to content
Dogomania

basia0607

Members
 • Content Count

  6,623
 • Joined

 • Last visited

6 Followers

About basia0607

 • Rank
  Advanced Member
 • Birthday 07/06/1958

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Z tej bajki o Frodusiu wynika jeden morał, mianowicie, że walczyć trzeba do końcą. Moje słowa popieram dowodem z przed tygodnia. Zabierając z pola porzucone, mokre , zimne kocię bez oznak życia, byłam nieomal pewna, że zabieram trupa. Na wszelki wypadek wsadziłam je do biustonosza, który nieraz służy mi jako inkubator. Wet. stwierdził,że to agonia ale nie miał tego dnia w lecznicy mirbitalu. Kocie nadal ogrzewaliśmy, za godzine podniosło łepek, teraz kipi w nim życie. Jest cudowną maleńką koteczką.
 2. W tej klinice była leczona moja spanielka po wypadku. Zaczełam leczenie na ART w Olsztynie, tam po zrobieniu przeswietlenia konsylium lekarskie orzekło,że to rozległe pęknięcie miednicy, do tego suka miała skręt żołądka, zerwane wiązadło w łapie. Kilka razy wydawalo mi się,że umiera, było tak krytycznie. Pojechałam do dr. Mederskiego, wiedząc,że jest drogo i było drogo - 4000 zł. Sofii żyje, łapa nie amputowana, nie ma śladu po urazie. Acha, konsylium lekarskie myliło się,było tylko pękniecie kości łonowej. Za leczenie mojej prywatnej jamniczki z mocznicy, przy moczniku 500 zapłaciłam 2200 zł, ale nie żałuje tych pieniędzy, bo Milka żyje gdy inni weci, nie dawali mi żadnych nadziei.
 3. [quote name='kahoona']O Beacie i Basi napisać sie nie da wystarczająco dobrze, wszystko co napisze to i tak będzie za mało - w życiu nie spotkałam takich upartych bab. Obydwie ratują do końca, do ostatniego oddechu. Beata (Nesca) przywiozła mi kiedyś dwa kociaki braci, jeden od początku był mniejszy. Próbowano we mnie wmówić że mały ma FIP bo chorował, miał zapaść i płyn w jamie brzusznej, Beata wisiała ze mną na telefonie, radziła, konsultowała i na FIP nigdy nie dała zgody. Po pół roku okazało się, że miała rację ONA, nie lekarze. Leoś dalej jest chory ale na coś zupełnie innego. Ona nie odpuszcza - NIGDY! A przykład tego jamola to drugi już w tym miesiącu przykład, jak łatwo powiedzieć za dużo - wystarczy niedouczony wet i tragedia gotowa. Zobaczcie to poniżej. [URL]https://www.facebook.com/events/419315614789960/429349897119865/?notif_t=event_mall_reply[/URL] Misiek wg opinii niektórych lekarzy miał nigdy nie chodzić, zebraliśmy pieniądze na wózek i życie na wózku. I po operacji w klinice na Puławskiej stoi na własnych nogach i właśnie robi pierwsze kroki. [B][SIZE=3]Beata i Basia to anioły, ale dalej to po prostu dobrzy lekarze w miejsce słabych i upór ludzi. [/SIZE][/B] Beata, Basia - wiecie, że Was kocham prawda?:buzi:[/QUOTE] oj Kasiu, wielkie słowa,.... wiesz, że zadecydowałam dzisiaj o uśpieniu Maksia ? siedzę płaczę , trzymam drinka i wcale mi nie smakuje. Jeden się rodzi na nowo, drugi umiera bo miał cholernego pecha. Kurcze nie pogodzę się z tym.
 4. a ja to czułam...chyba nasz patron św. Franciszek podsunął mi jego wydarzenie na fb i dał pomysł aby zadzwonić do dr. Mederskiego z prośbą o konsultację zdjęcia. Godzinę temu uśpiłam psa z naszego schroniska, ale jestem pewna, że zrobiliśmy wszystko aby go ratować, jednak nie udało się, za to mam czyste sumienie. teraz potrzeba zebrać kasę na leczenie jamniczka, na pewno to nie będzie mała kwota.
 5. Ja proszę tylko o podpisanie petycji. Droga prawdy, nikogo nie obchodzi. Tam znowu są szczenięta bolończyków z howu wsobnego. U mnie są 2 suczki, którym uratowałam życie bo były w bardzo chore. Prokurator już 3 razy nakazał mi je oddać prawowitym właścicielkom u których nic złego w prowadzeniu hodowli nie wiedzi. Hodowczyni i jej córka robią mi najście na dom, grożą śmiercią, przyjeżdża policja a potem umarza sprawe o naruszenie miru domowego. Szkoda gadać. 2 razy miałam włamanie do schroniska, wypuszczone psy. Na szczęscie żaden nie uciekł, stały rano przed uszkodzoną bramą. Ta kobieta wykradła mi ze schroniska 8 bolonczyków, które zabrałam w asyście policji lecz za to nie poniosła żadnych konsekwencji. Policjant mi powiedział " przecież zabrała swoje psy'
 6. basia0607

  KTO MIAŁ LUB MA PSA CHOREGO NA NERKI ?

  Byłam dzisiaj na kontroli u dr. Mederskiego .Crea-2,23 , Urea-47,6, przy niepodawaniu kroplówek dr. powiedział, że to dobre wyniki. Ma lekką anemię, potas poszedł do góry, ale do normy jeszcze brakuje. W klinice kupiłam jej puszkę k/d zjadła od razu połowę. Trochę puścil mnie stres, dziekuję Bogu, ze zdążyłam z nią do tej kliniki.
 7. basia0607

  KTO MIAŁ LUB MA PSA CHOREGO NA NERKI ?

  Milka była cały czas podłączona do pompy -krópłowki. Miała robione wyniki codziennie, tam psa badają gruntowonie, są bardzo dobrzy( a chirurgia niesamowita). teraz nie dostaje nic, podaję jej tylko potas bo ma go za mało. Ipakitinę, calo-pet standardowo.
 8. Weszły nowe przepisy mówiące o tym, że inspekcja wet. ma obowiązek skontrolować wszystkie skupiska zwierząt. Kłębów powinien być zarejestrowanym schroniskiem i pewnie do tego będą dążyć, tylko czy sprosta wszystkim wymogom inspekcji wet ?i tu robi sie problem. Obecnie dla hycli jest zielone swiatło, gdybym ja nim była była, bym bogata. Gminy dają każde pieniadze aby podpisać z nimi umowy, nie interesuje ich co sie stanie ze zwierzetami. Do konca stycznia gminy mają opracowac program walki z bezdomnościa na ich terenie. Program musi być przyjety uchwałą, idą za tym pieniadze na realizcję programu. U nas w tym temacie jest już pospolite ruszenie, dostaję telefony z prosbą o pomoc jak to ma wygladać. . Powiem tylko,że małe gminy, które nic nie robiły w sprawie nie mają o niczym pojęcia. Mam nadzieje, że potem będzie to kontrolowane a nie następny martwy przepis.
 9. Mogę wiedzieć ile gmin nie zapłaciło schronisku za przyjęte psy ? Czy są na to dokumenty ? Jaki status ma Kłębów ? Pytam bo prowadze schronisko stowarzyszenia i nie wyobrażam sobie aby mi nie zaplacili za przyjetego psa !
 10. Gdy nie znajdzie się domek dla jamnisi, moge ją wziąść do mnie, na czas znalezienia domu. Dysponuję ciepłym cempingiem, moim biurem i izbą chorych , tylko niech babunia opuści to straszne miejsce. Mój Psi Raj. [URL="http://www.facebook.com/pages/Warmi%C5%84sko-Mazurskie-Stowarzyszenie-Obro%C5%84c%C3%B3w-Praw-Zwierz%C4%85t/121649271248341?ref=ts"]http://www.facebook.com/pages/Warmi%C5%84sko-Mazurskie-Stowarzyszenie-Obro%C5%84c%C3%B3w-Praw-Zwierz%C4%85t/121649271248341?ref=ts[/URL]
 11. Jamniczka jest w Olkuszu i mieszka w budzie !
 12. W schronisku w Elblagu jest jamniczka szorstowłosa ok. 6 mcy, oddana z domu, mieszka w boksie zewnętrzynym, malutka, cudowna. Jest również pies jamniczek bardzo w typie, po amputacji kawałka szczęki, nosek skręcony, język wypada. Kroi się serce na jego widok. Nie potrafię wklejać zdjęć.
 13. Serdecznie Zapraszam na bazarki:.

  Na pierwszym można znaleźć KARTKI ŚWIĄTECZNE

  66 wzorów około stu kartek!!

  Obowiązuje opcja KT oraz licytacja!

  Przewidziane również GRATISY!

  Każdy wybierze coś dla siebie i dla rodziny,

  a tym samym wspomoże psie bidy...

  http://www.dogomania.pl/threads/217979-KARTKI-ŚWIĄTECZNE!-66-wzorów!-Do-wyboru-do-koloru!-Do-04.12-godz-20.00

  Natomiast na drugim KOSMETYKI:

  perfumy, dezodoranty, żel pod prysznic, krem

  elektryczna szczoteczka do zębów wszystko i

  dla Ciebie i dla TZ!

  http://www.dogomania.pl/threads/217826-Dla-Ciebie-i-dla-TZ-perfumy-dezodoranty-elkt.-szczoteczka-krem-do-27.11-godz-20.00

  ZAPRASZAM!

  POZDRAWIAM

  Agnieszka

×