Jump to content
Dogomania

Wszelkie pytania na temat BAZARKU zadajemy TUTAJ!


Formica

Recommended Posts

[quote name='Pianka']wejdz sobie w swoje bazarki, jesli w watku który podałas jako cel jest rozliczenie znaczy wpłaty ( w tym twoja wpłata z twojego bazarku), wydatki, saldo końcowe. I nikt nie zgłaszał braku przesyłki to bazarek jest rozliczony.[/QUOTE]Hmmm, a co zrobić jeśli na wątku, który podałam jako cel nie potwierdzono wpłynięcia mojej wpłaty (a skądinąd wiem, że wpłynęła)? Na bazarku i na wątku napisałam, że przelałam pieniądze, poprosiłam na wątku o potwierdzenie dotarcia wpłaty. Cóż więcej mogę? To nie moja wina, że ktoś nie potwierdza. Albo, że w wątku, który podany jest jako cel ktoś nie prowadzi rozliczeń w 1 poście... Na bazarku, w poście rozliczeniowym, jest podsumowanie wpłat, jest info ile kasy poszło na który cel (najczęściej robię bazarki na 2-3 cele). Mam dowód przelania pieniędzy. Jak dla mnie to oznacza zakończenie-rozliczenie bazarku. A dla modów? Jak będzie przez Was potraktowany taki bazarek. Jako rozliczony czy nie?

Jak mam dotrzeć do jakichś swoich starszych bazarków? Wyszukiwarka nie działa poprawnie. Gdy chcę wyświetlić założone przez siebie wątki otwiera się tylko część...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pianka'][COLOR=green][B]Ten punkt regulaminu nie jest wprowadzony do dzis tylko wisi juz ponad 2 lata. Dla bazarków nie ma takiego czegoś jak dożywotni DT, można zbierać kase na watku, nie na bazarku[/B][/COLOR].[COLOR=green][B] Macie dział "maja dom, ale potrzebuja pomocy" tam sobie możecie zbierać[/B][/COLOR].[/QUOTE]

W takim razie mam pytanie na przyszłość.
Jak[B] zakwalifikować zwierzę, które[/B] [B]jeszcze albo już nie nadaje się do szukania mu domu[/B]?
Np. ciężko chore (niech bedzie nosówka), więc-[I] jeśli[/I] wyzdrowieje, to bedzie szukać a na razie nie może.
Albo powiedzmy, biorę psa ze schronu, z ulicy, na DT oczywiście (ja nie biorę psów na stałe, a jesli podejmuję decyzje o pozostawieniu psa, to w skrajnych przypadkach i informuję o tym) i nagle bęc okazuje się, że pies jest śmiertelnie chory. Szukać domu nie ma sensu, bo kto weźmie psa np ze złośliwym nowotworem i zerowymi rokowaniami, albo z PNN? Nie mówiąc o tym, ze stres związany ze zmianą domu może go zabić? A pies (kot, ptak, mysz) jeszcze żyje i przy dobrej opiec ma szanse przeżyć jeszcze np x tygodni czy miesięcy. nie wiemy ile. Ale dobra opieka- to dobra karma, nieraz specjalistyczna, to spore wydatki na weta....
Udawać, że się szuka domu? Czy naiwnie napisać prawdę? I chyba potem iść dawać ..... pod dworcem?

P.S. nie wyzłośliwiam się, tylko pytam poważnie, bo lwia część zwierzat trafiajacych do mnie jest w skrajnie złym stanie i miewałam juz podobne sytuacje.

[QUOTE]Ulv zrobiła "błąd" pytając, jak widac nie warto być szczerym [/QUOTE]

Jak widać.

Brutus nie został u nas dla widzimisię. Zapewniam, że 75-letnia osoba, jaką jest moja ciocia nie marzyła o drugim psie, ciężkim i wymagającym obsługi. Okazało sie, jednak, że ma zaawansowaną spondylozę, stary uraz w obrębie miednicy, a do tego jest psem po bardzo ciężkich przejściach i jest oględnie mówiąc nieufny- a wprost- strzela zębami na wszystko co uzna za zagrozenie- pielęgnacja, nie takie ruch, żeby pogłaskać, dotknięcie nie w o miejsce co trzeba itd. Do tego, że nie lubi żadnych innych zwierzat, atakuje nawet suki. Zaufał jedynie mojej cioci- ona mogła wszystko- ale nawet ja do końca musiałam zabiegi przy nim robic w kagańcu i np nie byłam w stanie założyć mu szelek bez okagańcowania. Zaiste pies adopcyjny.

Cóż sprawa jest i tak nieaktualna, Brutus nie żyje. Ratowanie kosztowało ok 250 zł, przeżyję, chociaż to mniej więcej jedna trzecia - jedna czwarta moich miesięcznych zarobków.....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LeCoyotte']
A czy musi udowodnić, że obroże noszą psy ze schronu, a nie np pieski koleżanki? Skąd ma być wiadomo, że zakupione akcesoria trafiły do schronu...[/QUOTE]
jak masz watpliwości, zawsze na watku celu możesz sie domagac o zdjecia, badź wklejenie potwierdzenia ze schroniska. Jak go nie uzyskasz to piszesz do moda pwp


[quote name='kagome19']Aha^^ czyli poprostu na watku schroniska musze pisac co kupilam za ile i ile jest jeszcze kasy do wydania. I to musi byc w pierwszym poscie? Czy obojetnie w ktorym?[/QUOTE]
w 1 poście
proponuje poczytać jeszcze regulamin pwp

[quote name='maciaszek']Hmmm, a co zrobić jeśli na wątku, który podałam jako cel nie potwierdzono wpłynięcia mojej wpłaty (a skądinąd wiem, że wpłynęła)? Na bazarku i na wątku napisałam, że przelałam pieniądze, poprosiłam na wątku o potwierdzenie dotarcia wpłaty. Cóż więcej mogę? To nie moja wina, że ktoś nie potwierdza. Albo, że w wątku, który podany jest jako cel ktoś nie prowadzi rozliczeń w 1 poście... Na bazarku, w poście rozliczeniowym, jest podsumowanie wpłat, jest info ile kasy poszło na który cel (najczęściej robię bazarki na 2-3 cele). Mam dowód przelania pieniędzy. Jak dla mnie to oznacza zakończenie-rozliczenie bazarku. A dla modów? Jak będzie przez Was potraktowany taki bazarek. Jako rozliczony czy nie?

Jak mam dotrzeć do jakichś swoich starszych bazarków? Wyszukiwarka nie działa poprawnie. Gdy chcę wyświetlić założone przez siebie wątki otwiera się tylko część...[/QUOTE]
jak dałaś w watku dowód wysłania kasy na dany cel, a dany cel sie nie rozliczył podlega raz, ze pod regulamin pwp a dwa kolejne bazarki na ten cel i na inne cele których rozliczenia prowadzi osoba, która nie rozliczyła tamtego celu będa blokowane.
Twój bazarek bedzie wtedy jako rozliczony z twojej strony, ale zostanie on w zakończonych dla dowodu, ze dany cel sie nie rozlicza.

do starych bazarków nic ci nie pomoge, mozesz jedynie sobie powertkowac wszystkie strony z bazarkami.

będzie niedługo watek z lista osób i z linkami bazarków które sa nie rozliczone. Pisanie do was i proszenie się o rozliczenia za długo trwa, watek przyspieszy nam prace

Link to comment
Share on other sites

[B]Zakładając bazarki bierzcie pod uwagę to kto prowadzi rozliczenia celu[/B]. Tak aby właśnie nie było problemów z rozliczeniami - jeśli jednak mimo wszystko takie problemy się pojawią - obronić się można potwierdzeniem przelewu (wysłane do moda na PW/mail) - a osoba która prowadzi wątek celu będzie "rozliczona" osobno.




Ulv - odnośnie przypadku kiedy pies jest uratowany i wymaga leczenia - ze wskazaniem na [B]tymczasowy[/B] brak możliwości zmiany miejsca (przeciwwskazania w transporcie z powodu rozległych obrażeń, skomplikowane leczenie które lepiej będzie kontynuować w jednym miejscu, skrajne wygłodzenie itp) - ale przy polepszeniu stanu zdrowia zwierze będzie do adopcji - w takiej sytuacji bazarki można robić.

Definicja zwierzęcia bezdomnego na potrzeby bazarku jest zawarta w regulaminie tegoż.

Link to comment
Share on other sites

Ile razy mam ci pisać to samo??
Pies bezdomny to pies szukajacy domu.

Jeśli stwierdzasz, ze psa juz nie wydasz nigdy i nie chcesz go wydawać to nie można na niego bazarku robić.
Jesli ktoś bierze psa na Dt, on zachoruje, chwilowo przestaje sie mu szukac domu z zamiarem dalszego szukania po skończonym leczeniu to można na niego robic bazarki.
Wiecej nie będe odpowiadać na takie pytania, nie żyje tylko dogomania i naprawde mam co robić niz ciągle wałkować to samo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kagome19']Może źle to wytłumaczyłam. Pieniądze były wysyłane na moje konto. I wraz z koleżankami kupujemy to co jest potrzebne w schronisku. Brakuje im smyczy, obroży, a o kagańce prosili. Bazarek powstał z naszej inicjatywy, dopiero później w schronisku dowiedzieli się o tym i poprosili o kagańce. Jeśli starczy kasy to chcemy również kupić koce, ale kocy mają mnóstwo więc to w ostateczności.
No więc kupiłam kagańce, szelki ale nie mam rachunku[B] (zawsze zapominam wziąść XD)[/B]. Czy jeśli wstawię zdjęcia kupionych rzeczy to wystarczy jako potwierdzenie zakupu? Za smycze i obroże wezmę już rachunek.
Niech jakiś mod pomoże :modla:[/QUOTE]No to chyba czas zacząć pamiętać - skoro bierzesz od ludzi kasę - musisz się wiarygodnie rozliczyć.

Przekazałaś te rzeczy schronisku? Jeśli tak poproś o potwierdzenie pisemne z pieczątką że takie dary otrzymali. Zrób zdjęcie/skan - ale na następny raz pamiętaj o tym żeby mieć też paragon (musimy wiedzieć jaką kwotę wydajesz).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pianka']Ile razy mam ci pisać to samo??
Pies bezdomny to pies szukajacy domu.

Jeśli stwierdzasz, ze psa juz nie wydasz nigdy i nie chcesz go wydawać to nie można na niego bazarku robić.
Jesli ktoś bierze psa na Dt, on zachoruje, chwilowo przestaje sie mu szukac domu z zamiarem dalszego szukania po skończonym leczeniu to można na niego robic bazarki.
Wiecej nie będe odpowiadać na takie pytania, nie żyje tylko dogomania i naprawde mam co robić niz ciągle wałkować to samo.[/QUOTE]


Czyli konkludując, jak mi sie tfu, tfu trafi pies np. z zaawansowanym czerniakiem, to napiszę, że to chwilowa niedyzspozycja, a jak się wyleczy to mu poszukam domu :) Zrozumiałam dokładnie.

Link to comment
Share on other sites

jak powstanie ten watek nierozliczonych bazarków podajcie link do niego tutaj co?
jestem pewna ze przy tylu bazarkach które robię czesc na pewno bedzie widniała na czarnej liście

i mam jeszcze takie pytanie
robię bazarki na FZNJR
i ja prowadzę rozliczenia na watkach
wystarczy ze zapisze, ze pieniązki mi wpłyneły na konto i "dopiszę" je do wątku zwierzaków na potrzeby których były zbierane ?
czy wystarczy jak Biafra np. mailowo potwierdzi, że otrzymała wlaty w takiej i takiej wysokości ode mnie ? (w przypadku gdy przelewałam jej pieniądze czy to na siano czy to na bieżące potrzeby zwierzaków)

(pewnie i tak poczekam na watek z nierozliczonymi bazarkami i wtedy będę się odkopywac
choc coś czuję, że łatwo nie będzie)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='3 x']jak powstanie ten watek nierozliczonych bazarków podajcie link do niego tutaj co?
jestem pewna ze przy tylu bazarkach które robię czesc na pewno bedzie widniała na czarnej liście

i mam jeszcze takie pytanie
robię bazarki na FZNJR
i ja prowadzę rozliczenia na watkach
wystarczy ze zapisze, ze pieniązki mi wpłyneły na konto i "dopiszę" je do wątku zwierzaków na potrzeby których były zbierane ?
czy wystarczy jak Biafra np. mailowo potwierdzi, że otrzymała wlaty w takiej i takiej wysokości ode mnie ? (w przypadku gdy przelewałam jej pieniądze czy to na siano czy to na bieżące potrzeby zwierzaków)

(pewnie i tak poczekam na watek z nierozliczonymi bazarkami i wtedy będę się odkopywac
choc coś czuję, że łatwo nie będzie)[/QUOTE]
jeśli robisz bazarki na konkretne potrzeby, konkretnego zwierzaka i ty prowadzisz rozliczenia to w watku celu robisz rozliczenie (bo rozumiem, ze co jakis czas dostajesz od Biafry wykaz co przyszło na danego zwierzaka?) i jesli być napisała nie prawde to Biafra by zauważyła, userzy pewnie też. Takze tak jak piszesz, wystarczy, ze Biafra ci wysle na maila co przyszło a ty wrzucisz w rozliczenie.
jak robisz na ogolne potrzeby, po prostu na fundacje nie na coś konkretnie to niech Biafra napisze w bazarku czy pieniądze doszły.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pianka']jeśli robisz bazarki na konkretne potrzeby, konkretnego zwierzaka i ty prowadzisz rozliczenia to w watku celu robisz rozliczenie (bo rozumiem, ze co jakis czas dostajesz od Biafry wykaz co przyszło na danego zwierzaka?) i jesli być napisała nie prawde to Biafra by zauważyła, userzy pewnie też. Takze tak jak piszesz, wystarczy, ze Biafra ci wysle na maila co przyszło a ty wrzucisz w rozliczenie.
jak robisz na ogolne potrzeby, po prostu na fundacje nie na coś konkretnie to niech Biafra napisze w bazarku czy pieniądze doszły.[/QUOTE]

dzieki za odpowiedz :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='runo']hej. Mam pare rzeczy które mogłabym wystawić na bazarku, ale nie wiem jak potem przekazać pieniążki... najchętniej wysłałabym jakiemuś dogomaniakowi i on by przekazał na jakiś cel, może tak być ?[/QUOTE]

[B]runo[/B], Cel bazarku wybierasz sobie sama, zakładając bazarek podajesz na jakiego psa, o co z nim chodzi, wklejasz jego wątek;
po zakończeniu bazarku, zebraniu wpłat, rozesłaniu paczek, ostatecznym rozliczeniu przelewasz pieniążki na konto - osoby bądź fundacji - która się danym psem opiekuje. Jeśli jakis pies ma założony wątek, z reguły jest tak, że jego "finanse" prowadzi osoba zakładająca wątek (lub fundacja)
możesz albo sama wystawić bazarek na jakiegos psa, któremu chcesz pomóc - np. na jakiegoś któremu "kibicujesz", albo przekazać rzeczy komuś, kto poprowadzi bazarek.

a jeśli nie masz upatrzonego celu a bardzo chcesz pomóc to ja chętnie zaproponuję Ci kilka "naszych" psiaków ;) - to oczywiście żartobliwa propozycja, sama wiesz, psów w potrzebie nie brakuje!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='3 x']ech
ja dobrze przeczytalam, ze nei wolno spzredawac gdzybów?
kurde niewiedzialam, ze to zakazane w Polsce
i chcialam suszone przed swietami wystawić
ech[/QUOTE]
Możesz postarać się o "atest" i wtedy sprzedać - atest uzyskuje się w sanepidzie ale jest on bardzo krótko ważny - no i nie wiem czy dotyczy to też suszków - musisz się dowiedzieć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Viris']Możesz postarać się o "atest" i wtedy sprzedać - atest uzyskuje się w sanepidzie ale jest on bardzo krótko ważny - no i nie wiem czy dotyczy to też suszków - musisz się dowiedzieć.[/QUOTE]

az takich ilości nie mam, w domu na wigilię będzie wiecej ;)
nie będę bruździć na bazarkach

Link to comment
Share on other sites

Witam. Przeczytalam regulamin i nie do konca znalazlam w nim odpowiedz na moje pytanie.
Otoz 2 dni temu z chlopakiem przygarnelismy suczke, zaniedbana, glodna i zastraszona, zatrzymalismy ja u siebie, chyba jest szczesliwa, i w naszej obecnosci i obecnosci pozostalych zwierzakow.
Skoro byla bezdomna i znalazla u nas dom, czy ja moge zalozyc taki bazarek? robie bizuterie wiec moglabym ja wystawic na bazarku i cale koszta z jej sprzedazy przeznaczyc oczywiscie na suczke, dokladniej na jej sterylizacje i zabieg jej przepukliny..
Musimy jeszcze wykastrowac psa i wysterylizowac kotke w zwiazku z czym przydaloby nam sie troche pieniedzy na chociaz jeden zabieg (suczki) w zwiazu z czym chcielismy zalozyc taki bazarek :) oczywiscie po zakonczeniu zabiegu przedstawilibysmy rozliczenie, oraz stosowny podpis weterynaryjny etc. Prosze o odpowiedz i pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agack222']
Skoro byla bezdomna i znalazla u nas dom, czy ja moge zalozyc taki bazarek?[/QUOTE]
Nie.

Na początku regulaminu jest to jasno napisane;)
[QUOTE][B]Bazarek jest miejscem gdzie zbierane są fundusze na [COLOR="#ff0000"]bezdomne zwierzęta (za zwierze bezdomne uznaje się zwierzę, które jest do adopcji i szuka domu docelowego)[/COLOR][/B][/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

No regulamin czytalam, ale wydaje mi sie, ze ludzie ktorzy przygarniaja zwierzeta, powinni miec mozliwosc utworzenia takiego watku, bo poza dobrym sercem nie zawsze sa w stanie zapewnic wykonanie sterylizacji czy kastracji..

Tylko prosze mi nie pisac, ze jesli ktos nie ma pieniedzy to nie powinien przygarniac, bo jestem w stu procentach pewna, ze zwierzakowi lepiej bedzie u kogos niz na ulicy. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...