Jump to content
Dogomania

Luka i Baloo - 8-miesięczne rodzeństwo zabrane ze wsi. Oboje zostają na zawsze razem z Ewą Martą, Jackiem, Peruszką i Figą:)


Recommended Posts

Dnia 10.02.2022 o 13:37, elik napisał:

Obie jesteście szczęściarami. Taka przyjaźń zdarza się rzadko.

 

Dnia 10.02.2022 o 14:24, Isiak napisał:

Święte słowa.

Rzadko i dlatego jest tak cenna.

Rozumiecie się, szanujecie, wspaniale uzupełniacie, z radością, bez rywalizacji - widać to tutaj na forum.

Gratuluję tak pięknej przyjaźni.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.02.2022 o 17:01, Tola napisał:

 

Rzadko i dlatego jest tak cenna.

Rozumiecie się, szanujecie, wspaniale uzupełniacie, z radością, bez rywalizacji - widać to tutaj na forum.

Gratuluję tak pięknej przyjaźni.

I w takim momencie lajków brak  😞 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.02.2022 o 13:37, elik napisał:

Obie jesteście szczęściarami. Taka przyjaźń zdarza się rzadko.

 

Dnia 10.02.2022 o 14:24, Isiak napisał:

Święte słowa.

 

Dnia 11.02.2022 o 17:01, Tola napisał:

 

Rzadko i dlatego jest tak cenna.

Rozumiecie się, szanujecie, wspaniale uzupełniacie, z radością, bez rywalizacji - widać to tutaj na forum.

Gratuluję tak pięknej przyjaźni.

Ja uważam, że trafiła mi się ta Elunia jak ślepej kurze ziarno. Zawsze mogę na nią liczyć, nigdy nie zawodzi... Staram się jej odwdzięczyć tym samym. A że się uzupełniamy bez rywalizacji, to szczera prawda.

 

Link to comment
Share on other sites

Na wczorajszym spacerze Luka zrobiła coś niesamowitego. Balutek to chodząca łagodność, pies bez agresji. Niestety dosyć często duże psy go atakują. Uczę go, żeby przybiegał do mnie w takiej sytuacji, ale wczoraj mijaliśmy się na polach z dużym wyżłem. Balutek wąchał sobie coś kilkaset metrów ode mnie i tam poleciał ten wyżeł. Zaatakował Balusia od razu i dosyć ostro. Zaczęłam biec w ich kierunku wołając Balutka. Opiekun wyżla tez ruszył chcąc odwołać psa. Zanim jednak nam się udało dobiec do nich (Baluś już biegł w moją stronę) dobiegła do nich Luka, wpadła między nich i z groźnym warkotem odgoniła wyżła. On był tak zaskoczony, że natychmiast przestał atakować i uciekł. Byłam z niej bardzo dumna. Wycałowałam pyszczek i podziękowałam za pomoc. Mimo jej strachów ratowanie brata było ważniejsze. Oni są jednak bardzo mocno związani. Wydaje mi się, że Luśka bardziej z Figą, ale w tej wczorajszej sytuacji Lusieńko moje kochane ratowała brata. Możliwe, że Figę też by ratowała. 

Byliśmy wczoraj rano 2 godziny na polach. Po tym ataku Balutek zdążył odreagować i nawet pobawić się z 4-miesięcznym psiakiem. W porywach maszerowaliśmy w grupie z 11 psiakami i 5 osobami🙂 Wszystkie znane i lubiące się nawzajem.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

U mnie wiele lat temu podobną sytuację miałam z moimi ONkami. To były matka z córką i kiedy młodszą pogonił obcy pies starsza ruszyła na pomoc i odcięła napastnika. A mój pierwszy rottweiler samorzutnie rzucil się na pomo małemu psiakowi gryzionemu przez dużego wyżła nie robiąc wyżlowi krzywdy ale odgonil i doprowadził do jego właściciela,który stal i nie reagował.

Psy są dużo mądrzejsze i empatyczne bardziej niż nam się wydaje.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.02.2022 o 12:44, dwbem napisał:

U mnie wiele lat temu podobną sytuację miałam z moimi ONkami. To były matka z córką i kiedy młodszą pogonił obcy pies starsza ruszyła na pomoc i odcięła napastnika. A mój pierwszy rottweiler samorzutnie rzucil się na pomo małemu psiakowi gryzionemu przez dużego wyżła nie robiąc wyżlowi krzywdy ale odgonil i doprowadził do jego właściciela,który stal i nie reagował.

Psy są dużo mądrzejsze i empatyczne bardziej niż nam się wydaje.

To prawda, działają instynktownie i skutecznie 🙂 Baloo to taka ciapa. Niestety ciężka i jak się pakuje na kolanka, to ledwie oddycham, ale wzrusza mnie zawsze tą potrzebą bliskości. Dobrze, że Luka z nami została, Balutek ma obrońcę 🙂

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.02.2022 o 21:12, Nesiowata napisał:

Gorące powitanie!

Oj tak Luska aż skowyczala.

Dnia 18.02.2022 o 22:05, Poker napisał:

Mój mąż oglądał powitanie z zachwytem, ja też.

Przyznam, że ja uwielbiam patrzeć na te powitania. Wszystkie szaleją:) Dzisiaj od świtu mieliśmy w łóżku komplet 😀 A teraz rodzinka na spacerze, a ja jeszcze się wyleguję 😀

Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.02.2022 o 21:00, Ellig napisał:

 

 

Dnia 19.02.2022 o 08:37, Ewa Marta napisał:

Oj tak Luska aż skowyczala.

Przyznam, że ja uwielbiam patrzeć na te powitania. Wszystkie szaleją:) Dzisiaj od świtu mieliśmy w łóżku komplet 😀 A teraz rodzinka na spacerze, a ja jeszcze się wyleguję 😀

 

Dnia 19.02.2022 o 10:24, Ellig napisał:

274209536_351465900166541_5521770693966042476_n.jpg

273834350_488805049299971_8745839587639495772_n.jpg

273879713_3111982035724235_691418783938181089_n.jpg

274136813_342748324529136_4041276197053714567_n.jpg

 
                 Szczesliwosci wszelkiej w zdrowiu
dla calej niezwyklej ujmujacej cudownej Rodzinki zasylam

Marina Fedotova | Representing leading artists who produce ...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...