Jump to content
Dogomania

Luka i Baloo - 8-miesięczne rodzeństwo zabrane ze wsi. Oboje zostają na zawsze razem z Ewą Martą, Jackiem, Peruszką i Figą:)


Recommended Posts

Dnia 20.04.2022 o 10:01, Ellig napisał:

278493431_943251289686514_115499401874590743_n.jpg

278467026_336834031763730_4147570809820528164_n.jpg

Dziewczynka ma w ręku misia, którego dostała od nas. Elunia wpadła na pomysł i zamówiła ich trochę. Ta dziewuszka dostała go dużo wcześniej. Kiedy spotkaliśmy ją robiąc kolejne kółko, cały czas miała do w rączkach. 

A ten malutki piesio wracał ze swoja Panią do ... Mariupola. Byłam załamana słysząc, że wracają do męża i do suni, która została. Nie wiem, czy uda im się tam dostać 😞

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.04.2022 o 11:38, Ewa Marta napisał:

A ten malutki piesio wracał ze swoja Panią do ... Mariupola. Byłam załamana słysząc, że wracają do męża i do suni, która została. Nie wiem, czy uda im się tam dostać 😞

Jaki koszmar psychiczny spowodowany rozstaniem i lękiem o tam pozostałych musi przeżywać, że pomimo tego co się tam dzieje, chce wracać            1621805971_pacz3.gif.9aff6e6816021d16c9a90a0b73987c9d.gif

Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.04.2022 o 11:52, elik napisał:

Jaki koszmar psychiczny spowodowany rozstaniem i lękiem o tam pozostałych musi przeżywać, że pomimo tego co się tam dzieje, chce wracać            1621805971_pacz3.gif.9aff6e6816021d16c9a90a0b73987c9d.gif

To już druga taka sytuacja, że starsza Pani wraca do domu. Pierwsza powiedziała, że wraca do domu umrzeć. Wracam do domu chora, obolała, załamana 😞

Eluniu, wydaje mi się, że właśnie mam w paczkomacie paczkę z saszetkami od Ciebie, dostałam kod. Dam znać, jak odbiorę 🙂

Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.04.2022 o 11:38, Ewa Marta napisał:

A ten malutki piesio wracał ze swoja Panią do ... Mariupola. Byłam załamana słysząc, że wracają do męża i do suni, która została. Nie wiem, czy uda im się tam dostać 😞

Dnia 20.04.2022 o 13:53, Ewa Marta napisał:

To już druga taka sytuacja, że starsza Pani wraca do domu. Pierwsza powiedziała, że wraca do domu umrzeć.

Matko, aż mnie ciarki przeszły  .... przecież nawet tam nie dojadą, zabiją ich po drodze ...  Tyle nieszczęścia, rozpaczy i bezsilności ....

Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.04.2022 o 16:46, Ewa Marta napisał:

Dotarła paczka od Elik. Dostałyśmy 48 saszetek dla kotów - z całego serca dziękujemy! To naprawdę wielka pomoc!

Zapakować paczkę i wysłać, to nic w porównaniu z tym, co Wy wolontariusze robicie. Wysiłek fizyczny i przede wszystkim psychiczny, patrząc na ogrom cierpienia tych biednych ludzi i ich zwierząt, jest trudny do udźwignięcia 😞  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.04.2022 o 23:30, Poker napisał:

Straszne. Co ta biedna kobieta przeżywa. Jedzie prawie po śmierć i pewnie się dowiedzieć, że mąż i sunia nie żyją 😞

Macie jeszcze pieniądze na karmę czy inne rzeczy dla zwierzaków?

Dzięki przesyłce od elik i drugiej, która idzie oraz dostawie kontenerkow od Asi (bo idą jeszcze trzy) pieniądze, które nam podarowali przyjaciele przeznaczymy na większy kontenerek dla jakiegoś psa i na to, co się wyczerpie. Bardzo idą miseczki. Ellig znalazła super w Ikei. Takie z melaminy dla dzieci pakowane po 6 sztuk. Takie kupujemy, ale przydadzą się każde. Mamy jeszcze ponad 400 zł, ale bardzo dziękujemy, że pytasz.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Na szczęście przed Świętami udało mi się kupić 30 miseczek, pluszaki dla dzieci i filety z kurczaka dla kotów bo byłoby ciężko.  Na dworcu zach. było bardzo dużo uchodźców ze zwierzakami a stoisko Vivy było nieczynne.
 

Pulpit10.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.04.2022 o 21:37, Poker napisał:

Dokąd jadą zwierzaczki?

 

Dnia 22.04.2022 o 22:56, Ewa Marta napisał:

Różnie. Do Niemiec, do Belgii, w Polskę, do hali Expo w Warszawie, a niektóre z powrotem do Ukrainy. 

Jadą tez do Danii, Hiszpanii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Kanady, USA, Łotwy, zdarza się , że spędzają na dworcu nawet kilka dni...
Niedziela....
 

Pulpit11.jpg

Link to comment
Share on other sites

Staramy się na spacerach maszerować, żeby stado nie tratowało małych psiaków. Czasami jednak stajemy na kilka minut, żeby młodzież wybiegała się razem. Peruszka i Figuszek doskonale znają te sytuacje i siadają wtedy z boku. Potem wynagradzam im to przytulasami i smaczkami 🙂

Luśka jest już zupełnie innym psem, niż na początku. Nabrała pewności siebie, jest wesoła i najczęściej się słucha. Miewa jeszcze napady szczekania na nowe psy, ale staram się ją wyciszać, kiedy mijamy jakiegoś. Coraz częściej idzie wtedy blisko mnie i przechodzi spokojnie. Oboje z Balutkiem potrzebują dużej dawki ruchu i takie spotkania z innymi psami bardzo nam w tym pomagają. Dlatego nie ma zmiłuj, jaka by nie była pogoda jeździmy każdego ranka na pola kilka kilometrów od nas i tam ganiają ponad godzinę. Po powrocie śniadanie, chwila przytulania i śpią jak zabite 🙂 A ja mogę spokojnie popracować. Kocham je bardzo, umilają mi życie, są super wesołe, a Balutek jest wzorem grzeczności. Reaguje na każdą korektę. Jak mu się zdarza ruszyć nagle w pogoń z Luśką, po kilkunastu sekundach sam staje i pędzi do mnie z tym swoim cudownym uśmiechem. Jest idealny 🙂 Prawie taki grzeczny jak Peruszek.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...