Jump to content
Dogomania

Luka i Baloo - 8-miesięczne rodzeństwo zabrane ze wsi. Oboje zostają na zawsze razem z Ewą Martą, Jackiem, Peruszką i Figą:)


Recommended Posts

3 godziny temu, Ewa Marta napisał:

To prawda! A dzisiaj mieliśmy szczęście i na naszej psiej górce nie było prawie nikogo. Luka bardzo się wyluzowała, pobawiła się z Baloo, a potem leżały sobie w trawie i koniczynie i było im bardzo dobrze:)

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Z behawiorystką spędziliśmy wczoraj prawie 6 godzin. Dostaliśmy masę uwag, korekt naszych zachowań na spacerach. Przede wszystkim mniej mówić. Ja muszę mówić niższym i spokojniejszym głosem. Inaczej mamy ją przywoływać, dużo rzadziej wołać. Kompletnie zmienić ton wołania. Wspierać Lukę, ale dać jej też samej poradzić sobie ze spotkaniem z innym psem.  

Musimy jej bardziej zaufać i mniej nerwowo reagować na odbiegnięcie. Spacer z Małgosią był cały czas bez smyczy i okazało się, że niewołana Luka cały czas się nas pilnuje. Ucieka w krzaki, jak ktoś idzie, ale kontroluje gdzie jesteśmy. Kiedy jej nie wołamy, sama wybiega i pokazuje, że jest.

Małgosia pochwaliła na szczęście kilka naszych zachowań. W domu jest bez zarzutu i widać, że psiaki są do nas przywiązane. 

Potwierdziła to, co widzimy, że to Luka nakręca Baloo. Ona go wysyła na inne psy, do ludzi, bo sama się boi. Mamy zalecenie robienia 2-3 spaceru w tygodniu oddzielnie. Baloo ma prawo do spaceru, na którym jest zwolniony z opieki nad Luką. W nadchodzącym tygodniu to będzie trudne, bo tak nam się porobiło, że przylatuje do nas Mama Jacka, potem jego syn, a Jacka wysyłają z Warszawy służbowo na 3 dni. Będzie więc hardcorowo dla mnie, ale muszę dać sobie z tym radę.

Już w samochodzie Małgosia dostała od Luki buziaka, a na koniec przy pożegnaniu oboje poszli się przytulić i Luka znowu polizała Małgosię, która powiedziała, że to dla niej zaszczyt:)

Tak jak pisałam połowę kosztów wizyty bierzemy na siebie. 90% czasu było poświęcone Luce, ale to nie ma znaczenia. Z jej kasy odbieram tylko za połowę wizyty.

Jutro Luka ma sterylizację. Trzymajcie kciuki proszę nawet jak tu nie piszecie:)

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.07.2021 o 11:03, Ewa Marta napisał:

Bardzo serdecznie dziękujemy Agnieszce znajomej elik za wpłatę 40 zł dla Luki:) W piątek mamy sterylizację, zbieramy więc fundusze z nadzieją, że uzbieramy na zabieg:)

Bardzo żałuję, że nie będę mogła wspomagać tak, jak dotychczas.  Agnieszka ma problemy finansowe i musiała zmniejszyć wydatki pomocowe  😞

 

Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, elik napisał:

Bardzo żałuję, że nie będę mogła wspomagać tak, jak dotychczas.  Agnieszka ma problemy finansowe i musiała zmniejszyć wydatki pomocowe  😞

 

Elu, jesteśmy wdzięczne za wszystko co do tej pory, a za Panią Agnieszkę trzymamy kciuki, żeby jej problemy się rozwiązały.

Link to comment
Share on other sites

Niestety Luka należy do tych wrażliwych suniek i ciężko przechodzi stan po zabiegu. Popiskuje cały czas, na dworze od razu usiadła, ale w końcu udało mi się ją namówić na przejście kilku kroków i zrobienie siusiu. Noc będzie raczej nieprzespana. Mam leki przeciwbólowe i w tabletkach i w zastrzyku na wszelki wypadek.

Baluś koniecznie chce jej pomóc, chce wylizywać jej szew, ale cały czas mam ich na oku i nie pozwalam.

Za sterylkę, leki na wynos i ubranko zapłaciłam niestety 592 zł. Miało być 600, ale okazało się, że mialam tam za coś nadpłatę 8 zł i odjęli mi od kwoty.

Ciężka noc przed nami, ale dobrze, że już po sterylce. Jacek odbiera właśnie Mamę z lotniska. Na szczęście dopiero jutro będą u nas.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...