Jump to content
Dogomania

Luka i Baloo - 8-miesięczne rodzeństwo zabrane ze wsi. Oboje zostają na zawsze razem z Ewą Martą, Jackiem, Peruszką i Figą:)


Recommended Posts

2 godziny temu, Patmol napisał:

To bardzo mało.  Skoro komendę "do mnie" używacie rzadko -to mała szansa, że zadziała, jak naprawdę będzie potrzebna.

Gdyby siadały dziennie te 100 razy na polecenie, w domu i w terenie, przy ludziach i przy psach, i tu i tam - toby była szansa, że w sytuacji dla Ciebie stresowej (sąsiad, goście) tez usiądą na polecenie odruchowo. 

 

Ale to tak w sumie, patrząc z boku  to sama Luka o wszystkim decyduje -decyduje kiedy szczekać i kiedy chce ćwiczyć i z jakiej odległości kogoś omijać. Więc w sytuacjach konfliktowych tez sama decyduje co robić -czy kogoś obszczekać czy nie,  nie ogląda się na was, żebyście to wy zadecydowali. 

Ona umie chodzić na smyczy? w sensie np na ulicy, w lesie, w parku?

 

2 godziny temu, Patmol napisał:

Co to jest "tresura"?

jak śpię z psem w schronisku górskim, w pokoju obok jest balanga, a pies ma być cicho całą noc i jest cicho-to już jest tresura?

jak pies siada na polecenie i schodzi z fotela na polecenie to jest tresura?

gdzie jest granica miedzy dobrą komunikacją z psem a złą tresurą? Np chcesz wyjaśnić psu, ze to coś czego on się boi jest niegroźne, wystarczy usiąść i niebezpieczeństwo przejdzie bokiem - jak to wyjaśnić nie ucząc wcześniej "siad"?

  No i warto pamiętać, że w lesie nadgorliwi myśliwi ( a ich nie brakuje) strzelają do psów biegajacych luzem. Teoretycznie nie powinni (nie mają prawa), ale praktycznie strzelają, a potem twierdzą, że pomylili psa z lisem lub coś równie idiotycznego.

Luka jest śliczna - z wyglądu mój ulubiony typ psa. Jak ona potrzebuje coś gryżć i wyżywa się na ściereczkach i butach to może jej kupować jakąś twardsza wołowinę (np szponder bez kości) -ale samo mięso, podgotować i dawać do gryzienia i zjedzenia zamiast któregoś posiłku z chrupek . Będzie mogła gryźć, szarpać i rozrywać i zjeść. Ona teraz je tylko chrupki? Podobno jakoś tak jest, ze gryzienie psa uspakaja.

Dużo jest racji w tym co piszesz. Musimy zweryfikować nasze zachowania. Musze na spokojnie porozmawiać z Jackiem i zaczniemy więcej od niej wymagać. No i więcej będzie uczenia komend:) Dzięki za dobre rady:)

Na smyczy chodzi, chociaż chwilami ciągnie bardzo. Najczęściej chodzi na 10-mewtrowej lince. W lesie już nie puszczamy jej luzem, za duże ryzyko ucieczki. Jutro odlatuje syn Jacka. Posadzę go na poważną rozmowę i musimy ustalić nowe reguły postępowania. Przeczytam mu Twoje uwagi.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.07.2021 o 11:52, Nadziejka napisał:
 
                                      Pozdrawiam sciskam za wszystko
Dziekuje Sercom Cudownym bazareczkowym 
                        dla Lukuni poslalam z zakonczonego kramu 38 zl
 
 
Marina Fedotova | Representing leading artists who produce ...        

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

W zooplusie dzisiaj spora promocja dobrej karmy Purizon. Kupiłam więc nie czekając aż się skończy poprzednia dla Luki worek plus 2 kg w gratisie. Karma ma bardzo dobre opinie, mam nadzieję, że przytyje na niej troszkę

. Po odliczeniu mojej zniżki zapłaciłam 174 zł (smaczki ode mnie w prezencie):

Artykuł
Suma z VAT
1 x 27,80 zł
27,80 zł
1 x 179,80 zł
179,80 zł
Twój plan oszczędnościowy: 3% rabatu przez 1 rok
Twój plan oszczędnościowy: 3% rabatu przez 1 rok

- Oszczędzasz automatycznie przy każdym zamówieniu!

1 x 9,80 zł
9,80 zł
3% zniżki-6,24 złStandardowa dostawa gratis
Cena razem z VAT211,16 zł
 
 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja wprawdzie suchą nie karmię ale awaryjnie jednak mam i polecam Purizon, jest dobry. Kupuję też puszki Rocco, w rankingu karm ma 5 gwiazdek i moim psom już od dawna bardzo smakują. Dostają jako urozmaicenie normalnego jedzenia czyli miesa z dodatkami.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

19 godzin temu, Nadziejka napisał:
Bardzo przepraszam mylnellam sie!
powinno byc dla Lukuni z bazarku 48 zl a nie 38 zl
 juz teraz juz dosylam 10 zl
 

Kochana Nadziejko, kaska dotarła - oba przelewy:) Z Twojego bazarku Luka dostała 48 zł!!!! Z całego serca Ci dziękujemy za pomoc:)

3 godziny temu, Patmol napisał:

Moje suki bardzo lubią takie smaczki https://www.zooplus.pl/shop/psy/gryzaki_dla_psa/rinti/chicko/388616

  Skład:Kaczka: 95% mięsa kaczki, produkty pochodzenia roślinnego, minerały

Może warto odstawić Baloo kurczaka i zobaczyć co będzie. 

Patmol, Baloo od razu mial odstawionego kurczaka. Najpierw jadł karmę hypoalergiczną, potem zamówiliśmy Taste of The Wild z jagnięciny. Teraz czekamy na Biomill dla juniorów z samej jagnięciny, bez żadnych dodatków. Do tego dostawał suszona kaczkę, ale teraz ma przerwę. ma mono dietę i jak się skóra wyciszy, będziemy wprowadzali pojedynczo nowe smakołyki. Na szczęście baloo je wszystko i karma to też dla niego smakołyk:)

Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.08.2021 o 13:53, Ewa Marta napisał:

Patmol, Baloo od razu mial odstawionego kurczaka. Najpierw jadł karmę hypoalergiczną, potem zamówiliśmy Taste of The Wild z jagnięciny. Teraz czekamy na Biomill dla juniorów z samej jagnięciny, bez żadnych dodatków. Do tego dostawał suszona kaczkę, ale teraz ma przerwę. ma mono dietę i jak się skóra wyciszy, będziemy wprowadzali pojedynczo nowe smakołyki. Na szczęście baloo je wszystko i karma to też dla niego smakołyk:)

On jest teraz tylko na jagnięcinie? Zasugerowałam się tym, ze zamówione smaczki są z kurczaka.

Biedny Baloo (żartuje oczywiscie) dostaje karmę jako smaczki? Może sa  jakieś super smaczki z jagnięciny.

Moja jedna suka, która jest bardzo wybredna, bardzo -uznaje tylko te smaki z kaczki. Innych nie zje. Polecenie wykona, a jak smaczek jest inny niż ten z kaczki -to i tak nie weźmie. Powącha i minę zrobi jednoznaczną.  Na szczęście nie jest na nic uczulona -więc może jeśc co chce. Przy okazji od obcych też nic nie weźmie - co ma swoje plusy, obwącha co jej proponują, pomacha ogonem, żeby się nie obrażali, i wyrazi na pysku obrzydzenie tym co proponują. Jak sypiałam z nią w schroniskach górskich to ludzie próbowali ją futrować kiełbasą, wędlinami (bo taka śliczna) pomimo, że prosiłam żeby jej nic nie dawać, bo jej może zaszkodzić (wędliny są bardzo, bardzo słone).  Dawali jej jak się odwróciłam -na szczęście ona i tak nie brała, a jeszcze minę zrobiła odpowiednią.

Druga suka wygląda jak hiena, ludzie się jej boją (a ona ludzi) wiec nikt jej niczym nie karmi za moimi plecami. Ona akurat by wszystko zjadła (razem z ręką), a nie może kurczaka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

53 minuty temu, Patmol napisał:

On jest teraz tylko na jagnięcinie? Zasugerowałam się tym, ze zamówione smaczki są z kurczaka.

Biedny Baloo (żartuje oczywiscie) dostaje karmę jako smaczki? Może sa  jakieś super smaczki z jagnięciny.

Moja jedna suka, która jest bardzo wybredna, bardzo -uznaje tylko te smaki z kaczki. Innych nie zje. Polecenie wykona, a jak smaczek jest inny niż ten z kaczki -to i tak nie weźmie. Powącha i minę zrobi jednoznaczną.  Na szczęście nie jest na nic uczulona -więc może jeśc co chce. Przy okazji od obcych też nic nie weźmie - co ma swoje plusy, obwącha co jej proponują, pomacha ogonem, żeby się nie obrażali, i wyrazi na pysku obrzydzenie tym co proponują. Jak sypiałam z nią w schroniskach górskich to ludzie próbowali ją futrować kiełbasą, wędlinami (bo taka śliczna) pomimo, że prosiłam żeby jej nic nie dawać, bo jej może zaszkodzić (wędliny są bardzo, bardzo słone).  Dawali jej jak się odwróciłam -na szczęście ona i tak nie brała, a jeszcze minę zrobiła odpowiednią.

Druga suka wygląda jak hiena, ludzie się jej boją (a ona ludzi) wiec nikt jej niczym nie karmi za moimi plecami. Ona akurat by wszystko zjadła (razem z ręką), a nie może kurczaka.

Paski kurczaka są dla Luki. Oczywiście są super smaczki z jagnięciny i kupujemy mu je co jakiś czas, ale nie są tanie niestety. 
https://www.maxizoo.pl/p/real-nature-wilderness-meat-snacks-150-g-pure-lamb-jagnicina-1266608/

Do tej pory jadł tez suszoną kaczkę, ale teraz musimy sprawdzić, czy to jedzenie go uczula, czy coś innego. Najprościej zacząć od mono diety i stopniowo wprowadzać kolejne pozycje.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...