Jump to content
Dogomania

Luka i Baloo - 8-miesięczne rodzeństwo zabrane ze wsi. Oboje zostają na zawsze razem z Ewą Martą, Jackiem, Peruszką i Figą:)


Recommended Posts

Jestem wściekła na siebie:( Zgubiłam jedną linkę psiaków:( Nie mam pojęcia jakim cudem wypadła mi z torby i to jeszcze w piątek przed wyjazdem. Po powrocie dzisiaj poszliśmy trasą mojego spaceru, ale oczywiście komuś się przydała:(  147 zł wyrzucone w błoto:( Zamówiłam drugą, bo oboje bardzo dobrze na tych linkach chodzą, ale naprawdę miałam dużo pomysłów na wydanie tych pieniędzy.

Zamówiłam też Luce Omegę 3. Poleciła mi tę konkretną firmę Alaskan, która dobrze wie, jakie preparaty są najlepsze dla psiaków. Zamówiłam od razu 2 opakowania. jedno dla Balusia, drugie dla Luki. Za Lukę muszę niestety wziąć kasę z jej funduszy. Ten dodatkowy zakup linki nadwyrężył mój  już i tak napięty budżet w tym miesiącu:( Za Omegę zapłaciłam 35 zł za opakowanie. Jak przyjdzie faktura, to wgram.

W najbliższym czasie czeka nas też zakup Stress outu albo Kalmvetu. Wydaje nam się, że Luka czuje się po tych preparatach ziołowych spokojniej. Dosyć często wychodziła z przyczepy, mniej szczekała i ogonek nie był taki podkulony. Trzeba to kontynuować.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

16 minut temu, Ewa Marta napisał:

Bardzo serdecznie dziękujemy Agnieszce znajomej elik za wpłatę 40 zł dla Luki:) W piątek mamy sterylizację, zbieramy więc fundusze z nadzieją, że uzbieramy na zabieg:)

 

90056931_1773645502791203_2511724392556265472_o.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Ewa Marta changed the title to Luka i Baloo - 8-miesięczne rodzeństwo zabrane ze wsi, żeby zmienić im życie na lepsze. Bardzo prosimy o wsparcie w każdej postaci. Baloo ma już DS!Luka zbiera na sterylizację.
  • Ewa Marta changed the title to Luka i Baloo - 8-miesięczne rodzeństwo zabrane ze wsi, żeby zmienić im życie na lepsze. Bardzo prosimy o wsparcie w każdej postaci. Baloo ma już DS!

Ugotowałam całej czwórce 10litrowy gar jedzenia. Powekuję to w słoikach i mam nadzieję, że wystarczy na ponad tydzień do dokładania do suchej karmy. Baloo je wszystko, ale Luka czasami kręci nosem na suchą, więc trzeba jej dosmaczać. Zdrowiej jest dodać gotowane mięso z warzywami, niż puszki. Poza tym chyba jednak taniej to wychodzi. Kupiłam 3 wielkie szyje indycze i ponad 2 kg mięsa z uda indyka. Do tego kilka serc indyczych i sporo warzyw. Poprzednia taka porcja powodowała, że Luka nie odrywała pyszczka od jedzenia dopóki nie zjadła wszystkiego. Podlanie rosołkiem suchej karmy ja też czyni atrakcyjną. 

Luka dostała dzisiaj 50 zł od wspaniałej Pani Lidii, która co 2 tygodnie przyjeżdża i pomaga mi posprzątać w domu. Elunia ją zna i wie, że to złoty człowiek. Uparła się, że 50 zł przeznaczy na Lukę. Powiedziała, że może być na behawiorystę albo na sterylkę - jej wszystko jedno, ale musi być wydane na nią:)

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

217046442_826823311535335_1862335548400518751_n.jpg.44103914e67fba39a8a7b013e9cc5fdb.jpg

 

219856716_927068278211950_142795603183354528_n.jpg.3c142b336129c5c5924466b44cfe0c6f.jpg

12 godzin temu, Ewa Marta napisał:

Ugotowałam całej czwórce 10litrowy gar jedzenia. Powekuję to w słoikach i mam nadzieję, że wystarczy na ponad tydzień do dokładania do suchej karmy. Baloo je wszystko, ale Luka czasami kręci nosem na suchą, więc trzeba jej dosmaczać. Zdrowiej jest dodać gotowane mięso z warzywami, niż puszki. Poza tym chyba jednak taniej to wychodzi. Kupiłam 3 wielkie szyje indycze i ponad 2 kg mięsa z uda indyka. Do tego kilka serc indyczych i sporo warzyw. Poprzednia taka porcja powodowała, że Luka nie odrywała pyszczka od jedzenia dopóki nie zjadła wszystkiego. Podlanie rosołkiem suchej karmy ja też czyni atrakcyjną. 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, Ellig napisał:

 

 

2 minuty temu, Ellig napisał:

Wczoraj wieczorem.
 

220884041_559880748525498_6920420700496005080_n.jpg

216825247_328826622285055_5289068003690213001_n.jpg

217435371_872455123389321_6369261568131511269_n.jpg

217484044_4230222383723573_416797218487331969_n.jpg

218609233_497017521377269_6690432199748099342_n.jpg

218867596_154754050087397_2315475609292474138_n.jpg

219141249_207295304643330_3096979833527836989_n.jpg

                            ♥ Tatty Teddy ♥ My Heart is Yours... ♥ | Tatty teddy, Teddy bear pictures,  Teddy pictures

   Wszelkiego wszelkiego dobruskiego Wam kochane w tej kranie bezpiecznej w tej krainie szczescia 
zasylam z calego serducha
Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.06.2021 o 09:06, Nadziejka napisał:
   Najmocniej przepraszam 
dopiero dzis poslalam pieniazki dla Lukuni
 
 A dzis jestem w domciu z moimi skarbunkami i zaraz zaraz poczaruje kolejny dla Lukuni kramik
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj wielki dzień dla Luki- spotkanie z behawiorystką. Ma do nas przyjechać o 17 i spędzić z nami kilka godzin. W domu, przed domem. Potem pojedziemy na spacer. Bardzo jestem ciekawa jej opinii, kiedy zobaczy Lukę na żywo. Mam nadzieję, że skoryguje nasze zachowania i będzie można iść dalej w jej socjalizacji.

Mamy taką obserwację, że Baloo bez nakręconej Luki jest bardzo grzeczny. Jeśli ona jest na lince, to on może iść swobodnie, bo nie leci za żadnym tropem, nie obszczekuje innych psów. Wczoraj rano pojechałam specjalnie w takie miejsce, gdzie mogli razem pobiegać, ale chwilę po szalonej gonitwie i zabawie Luka zastrzygła uszkami i poleciała przed siebie. Nic ją nie wystraszyło, to była ciekawość. Trudno ją było odwołać. Po powrocie została niestety przypięta do 10-metrowej linki. Próby zostawienia jej na lince podczas zabawy z Baloo kończą się całkowitym ich zaplątaniem. Zwłaszcza Pan Krówka Baluś ma do tego zdolności.

Mając na uwadze jej ucieczki, pojechaliśmy wczoraj na psi wybieg. Z obserwacji wiedzieliśmy, że pod wieczór nie ma tam już żadnego psiaka. Spotkaliśmy na początku tylko 9-miesięcznego psa, który chciał się z naszymi pobawić, ale nie bardzo miały na to ochotę. Po jego wyjściu cały teren był nasz. Biegały sobie i bawiły się, ale Lukę wytrącały z tej zabawy wołania dzieci i inne normalne odgłosy w miejscu, gdzie są ludzie i inne psy. Nagle wpadłam na pomysł, żeby skorzystać z przeszkód, które tam są. Na początku były przestraszone i nie chciały wchodzić do tunelu. Podanie tam smaczków przekonało je do niego, a potem cały czas tam wchodziły i przechodziły cały. Na filmikach (przydługich - przepraszam) widać, że w końcu przeszły przez 3 przeszkody. Z podwiniętego ogonka Luka przeszła do ogonka prawie podniesionego. Przestała zauważać co dzieje się poza wybiegiem. Myślę, że podobało jej się tam. Będziemy tam wracać na pewno. To był dla nich wysiłek, bo po powrocie padły i spały słodko. 

Nad ranem Luka zaczęła popiskiwać i jasno dawać sygnał,  ze chce wyjść. Okazało się, że bardzo chciała się załatwić. Bardzo fajnie, że tak potrafi zakomunikować potrzebę.

Dzisiaj behawiorystka, pojutrze sterylka. Trudne dni przed nią.

Za połowę wizyty behawiorystki zapłacimy my, bo Małgosia musi patrzeć globalnie na całe stado, w którym w tej chwili Luka jest. Będziemy ją prosili o skupienie się na niej, bo to ona jest tu najważniejsza, ale przy 4 psiakach nie da się patrzeć tylko na jednego. Bardzo jestem ciekawa jej opinii i wrażenia dotyczące Luki. Potrzymajcie proszę za nią dzisiaj kciuki. Koszt takiego kilkugodzinnego spotkania to 250 zł. W tej cenie są też potem ewentualne konsultacje telefoniczne. Te akurat już rozpoczęliśmy na urlopie.

Wczoraj zakropiłam oboje Frontlinem combo. Termin był co prawda za kilka dni, ale one dużo się kąpią i wczoraj Jacek znalazł po raz pierwszy żywego, wbitego w Balusia kleszcza. To znaczy, że preparat przestał działać.

 

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Nesiowata napisał:

Ale miały uciechę!

To prawda! A dzisiaj mieliśmy szczęście i na naszej psiej górce nie było prawie nikogo. Luka bardzo się wyluzowała, pobawiła się z Baloo, a potem leżały sobie w trawie i koniczynie i było im bardzo dobrze:)

Na moim koncie niespodzianka! Kolejna duża pomoc od byłego DT Luki, czyli od Marty:) Bardzo dziękujemy za wpłatę 100 zł dla Luki. W tej chwili to ogromna i bardzo potrzebna pomoc:) Marta podczytuje wątek, bo Luka, choć jest trudną sunią, to ciężko o niej zapomnieć.  Tym bardziej mi przykro, że pierwszy tymczas okazał się problemem. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...