Jump to content
Dogomania

Mała słodka Beza w kokonie cierpienia, JUŻ NIE CIERPI, BIEGA ZA TĘCZOWYM MOSTEM. Przeżyła horror schroniska, z sączącą się raną trafiła do elficzkowa...


Tyśka)

Recommended Posts

28 minut temu, Dusia-Duszka napisał:

Smutek... Wielki żal... 

Obawiałam się bardzo. Widok jej rany wskazywał na niechlujstwo poprzedniego operującego. 

I wetów , którzy ostatnio ją "leczyli ", środkami przeciwbólowymi.  Po prostu dno.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Bezuniu [*]

Są psy, które zapadają w serce od pierwszego wejrzenia. Są psy, które jednym swoim wejrzeniem mądrych i dobrych oczu powodują, że nigdy ich nie zapomnisz. Są psy dla których zrobiłbyś wszystko... 

Bezuniu - nie tak miało być. Mam nadzieję, że dostatecznie długo miziałam Cię za uszkiem, że smakowało Ci jedzonko i posłanie było wygodne. Dziękuję Ci, że dane mi było opiekować się Tobą i że chciałaś słuchać moich piosenek o królowej Bezie choć śpiewać nie umiem...

Biegaj szczęśliwa i bez bólu. Kiedyś się zobaczymy.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Straszny smutek, żal, wściekłość. Kolejny wspaniały pies stracił życie przez niechlujnych, nieodpowiedzialnych konowałów.To były ewidentne błędy w sztuce. Za takie błędy powinni ponieść konsekwencje! Ale wiemy, że nie poniosą. Podli ludzie, do kitu przepisy!

Żegnaj Bezuniu   1408857403_wieczkazapk.jpg.d1950df519a6ebf015d1571dec06a000.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, elficzkowa napisał:

Bezuniu [*]

Są psy, które zapadają w serce od pierwszego wejrzenia. Są psy, które jednym swoim wejrzeniem mądrych i dobrych oczu powodują, że nigdy ich nie zapomnisz. Są psy dla których zrobiłbyś wszystko... 

1145218833_wieca.gif.290b99726febece04b56f298505b285a.gif

Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.02.2019 o 21:49, Tyś(ka) napisał:
15 minut temu, Poker napisał:

I wetów , którzy ostatnio ją "leczyli ", środkami przeciwbólowymi.  Po prostu dno.

Strasznie mi przykro. Kolejne psie serducho zastygło. Czemu mamy weterynarzy ,którzy robią coś na odpiernicz i takich,którzy mają serce i mimo zmęczenia walczą i starają się o każde zwierzęce życie walczyć w dbałości o komfort funkcjonowania stworzenia,które jak my CZUJE , CIERPI, BOI SIĘ CO BĘDZIE!! To jest takie dołujące....

 

Link to comment
Share on other sites

elficzkowa, TRZYMAJ SIĘ MOCNO. Nie wyobrażam sobie nawet, jak Ci ciężko :( Tydzień temu nie odratowałaś kocurka z zakrwawionym pyszczkiem, który stanął na Twojej drodze... po krótkiej walce musiałaś się z nim rozstać, a teraz... teraz Beza do niego dołączyła... mocno Cię ściskam, chociaż wiem że to za mało, by utulić z bólu. Ja nadal nie dowierzam i nie umiem znaleźć sobie miejsca... Wiele we mnie żalu, niezrozumienia i bólu... :(  

Dzisiaj shoto tuż przed telefonem z lecznicy o śmierci Bezy... dostała zgłoszenie od pani, która była świadkiem wyrzucenia na ulicy rodzącej kotki... kotce odeszły wody, a ktoś nie miał sumienia i ją wywalił na bruk... Dziewczyny najpierw uratowały kociego oseska (i w tym momencie dowiedziały się o śmierci Bezy), a dopiero po jakiejś godzinie odnalazła się jego mama, która na widok malucha zaczęła się w niego wtulać i go wymywać. :( Tyle zła w tym świecie, nie rozumiem tego. Gdzie ludzie pogubili sumienia...

Dziękuję każdemu zaglądającemu na wątek, za ciepłe słowa... za pamięć o Bezie. To nie tak miało być...
Jutro dostaniemy fakturę z lecznicy... wtedy będę mogła zamknąć wątek :( Myślę, że dotychczasowe wpłaty (dzisiaj dodam konkretnie ile) pokryją wszelkie koszty...

Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.02.2019 o 19:12, elficzkowa napisał:

Pieniążki już na moim koncie. Dziękuję.

Dziękuję za potwierdzenie.

Dziękuję Wszystkim Wpłacającym - wiem, że dzisiaj może nie pora, że psuje chwilę... ale muszę zająć czymś umysł. Piję którąś z kolei melisę, ręce mi się telepią nadal...

Dziękuję za wpłatę:

100zł - Piotrowi M., 25.02
60zł - Agnieszce, znajomej elik, 25.02
80zł - siostrze elficzkowa, 25.02.
20zł - b-b., 25.02.
100zł - Poker, 25.02
20zł - Nesiowata, 26.02

SALDO w dniu 26.02.2019 wynosi +558, 27zł

Szczegóły na pierwszej stronie.

Jutro zamknę rozliczenie.
Mamy w sakiewce wspólnej psów "naszych" jeszcze 410zł (po kotce Stasi 150,- i darowiznę właścicieli Bandziorka w wysokości 260,-), więc jeżeli coś zabraknie to dołożymy do rachunku stamtąd, ale mam nadzieję, że faktura zostanie pokryta z pieniążków na Bezę.

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Nadziejka napisał:

Tulinkam najmocniej elficku

 

Nadziejko, z bólem serca to piszę... :( bo nie umiem jeszcze...
Dziękuję za bazarek, ale mamy wystarczająco pieniążków, aby opłacić dług po Bezuni.
Proszę, jest tyle psiaków w potrzebie - podmień bazarek Bezy na kogoś innego, niech jakiś inny biedak skorzysta.

Link to comment
Share on other sites

Nie robilam jeszcze przelewu, bo nie mam laptopa. Odbieram jutro po poludniu, to wowczas zrobie przelew.

A weta partacza zglosilabym do Prokuratury wraz z cala dokumentacja Bezy. Niech sie troche boi o siebie, tak jak Wy balyscie sie o Beze.

Moze nastepnym razem zanim zacznie leczyc psa pomysli i wybierze wlasciwe leczenie a nie jakiekolwiek.

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, MALWA napisał:

Nie robilam jeszcze przelewu, bo nie mam laptopa. Odbieram jutro po poludniu, to wowczas zrobie przelew.

A weta partacza zglosilabym do Prokuratury wraz z cala dokumentacja Bezy. Niech sie troche boi o siebie, tak jak Wy balyscie sie o Beze.

Moze nastepnym razem zanim zacznie leczyc psa pomysli i wybierze wlasciwe leczenie a nie jakiekolwiek.

 

 

Dziękuję. Wstrzymaj się może z przelewem. Dzisiaj kotka Stasia (podopieczna shoto) ma sterylizację i przy okazji shoto ma odebrać fakturę po białym kocurku z zakrwawionym pyskiem (*) i Bezie (*). I je opłacić. Zobaczymy czy będzie trzeba coś dopłacać, czy zebrane pieniążki wystarczą.

Co do zgłoszenia, już się orientowałyśmy i to nie takie proste. :( Na razie poinformowałyśmy każde miejsce pobytu Bezy (przytulisko miejskie i schron) i weta o tym, co się stało z Bezą, o jej cierpieniu i "błędzie w sztuce". Inne decyzję podejmiemy jak opanujemy targające nami emocje. 

Dzisiaj dostałyśmy kolejne zgłoszenie psa... Znaleziony 8mdc szczeniak wyzła niemieckiego... Znaleziony podczas polowania. Podobno gmina szuka właściciela od tygodnia i nikt się nie zgłosił. Prosili o pomoc...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...