Jump to content
Dogomania

Abi ma swój dom na zawsze - już nie dzikuska a domowa sunia


Recommended Posts

12 godzin temu, Tola napisał:

Pierwsze wiadomości dobre, oby tak dalej:)

Wiem, ze teraz najważniejsze te pierwsze chwile u p. Joli, ale zapytam - mam od córki trochę fantów, akurat pasują teraz na te letnie, wakacyjne chwile - jakby ktoś planował zrobić bazarek  to chętnie wyślę (z gotowymi zdjęciami).

Tolu już niejeden mój bazarek zaopatrywałaś w fanty więc może i tym razem :)  Jestem na końcówce bazarku dla 3 psiaczków. I zacznę robić kolejny.

Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, elik napisał:

 

Ze ściśniętym sercem czekałam na te obie wiadomości.

Mureczko napisz proszę jak to się odbyło. Czy zastosowaliście jakieś sposoby, triki, żeby sunia tak spokojnie weszła do kontenerka, czy to dzięki działaniu środków uspakajających. Nie do wiary, że sunia była tak spolegliwa. Pewnie wszyscy spodziewaliśmy się rożnych ekscesów z jej strony, a tymczasem była taka grzeczna :)

Abi dostawała Oxazepam, potem zmieniliśmy na Relanium, ale powiem szczerze, że nic po niej nie było widać, żeby leki działały...

W przeddzień wyjazdu udało mi się ponownie zastawić budkę, w której się chowała. Kiedy weszła za budę , TZ postawił otwarty kontener tuż przy przejściu, a sam starał się zajść ją z drugiej strony, żeby zachęcić ją do przemieszczenia się. Byłam pewna, że Abi spanikuje i przeskoczy kontener, ale ona powoli podeszła, wsadziła głowę do kontenera, powąchała i po chwili wlazła cała. TZ zamknął tylko kratkę i już. Byliśmy w szoku, że tak gładko poszło:)

Ona lubi się chować, kontener pachniał jej psami, może i leki trochę działały. Grunt, że się udało bez żadnego stresu i całą drogę Abi też była spokojna.

Mam nadzieję, że p. Joli uda się trochę ucywilizować sunię.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Murka napisał:

ona powoli podeszła, wsadziła głowę do kontenera, powąchała i po chwili wlazła cała.

Dziękuję za info :)

Wspaniale, że odbyło się to bez stresu i że cała droga przebiegała spokojnie . Lepiej nie można było sobie tego wymarzyć :) 

Link to comment
Share on other sites

Ostatnie wieści z wczoraj nienajlepsze. Abi zrobiła dziurę w scianie kojca i wydostała się na wybieg. Na szczęście wybieg był szczelnie zamknięty. Schowała się w kacie i tam p. Joli udało się założyć jej łańcuszek. Nawet nie bardzo szalała i dość szybko się uspokoiła. Pozwoliła się głaskać po grzbiecie i nawet koło szyi. Z innymi psami nie było problemu.  P. Jola już wczoraj poświęciła jej cały dzień na zapoznanie i uspokajanie.  Na noc Abi miała zostać zamknięta do murowanego kojca.  Zobaczymy jak dziś będzie.

Abi 1.jpeg

Abi 2.jpeg

Abi3.jpeg

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Zagrodowy pies polski napisał:

Ostatnie wieści z wczoraj nienajlepsze. Abi zrobiła dziurę w scianie kojca i wydostała się na wybieg. Na szczęście wybieg był szczelnie zamknięty. Schowała się w kacie i tam p. Joli udało się założyć jej łańcuszek. Nawet nie bardzo szalała i dość szybko się uspokoiła. Pozwoliła się głaskać po grzbiecie i nawet koło szyi. Z innymi psami nie było problemu.  P. Jola już wczoraj poświęciła jej cały dzień na zapoznanie i uspokajanie.  Na noc Abi miała zostać zamknięta do murowanego kojca.  Zobaczymy jak dziś będzie.

Oj Abuniu, Abuniu nieźle narozrabiałaś!   Wierzę, że Pani Jola nauczy cię jak powinna zachowywać się grzeczna dziewczynka :)

Link to comment
Share on other sites

22 minuty temu, Bogusik napisał:

Dzisiaj Anula zrobi przelew w moim imieniu i jutro zadeklarowane przeze mnie 100zł powinno być na kącie Eli

Bardzo dziękujemy Bogusiu    1218899376_kwiatki7.gif.51d117f32815bc134dc2ee1e207ac449.gif  Powiadomię, gdy kasiorka pojawi się na koncie suni.

Link to comment
Share on other sites

Wieści z dzisiejszego ranka. Abi noc przespała w kojcu murowanym. W nocy próbowała się wydstać, ale szybko dała za wygraną, bo nawet innych psów nie pobudziła. Rano były ślady zadrapań na ścianie. Znowu miała sesję z p. Jolą. Tym razem próbowała uciec między nogami. Nie udało się. Łańcuszek wczoraj lużno założony na pętelkę zdjęła w nocy.  Rano przy zakładaniu najpierw pokazała zęby, a potem pozwoliła sobie znowu go założyć.

Pozwoliła też się poczesać, a raczej podotykać szczotką po grzbiecie, łapkach i głowie - co jest dużym sukcesem.

Abi ma tylko cienką obrożę więc p. Jola postanowiła uszyć jej specjalną, półzaciskową obrożę treningową, która ma pomóc jej w nauce chodzenia na smyczy. Do tej obroży będzie przypinany łańcuszek. W ten sposób rozwiąże się problem z przegryzaniem smyczy.

Ogólnie ocena jest taka: Abi ludzie nie obchodzą, nie są jej do niczego potrzebni i doświadczenie ją nauczyło, że nie może się nic dobrego od nich  spodziewać. Do psów jest łagodna. Nie jest bojażliwa. Najbardziej niepokojący jest nawyk ucieczki i walki ze smyczą. Szkolenie nie będzie łatwe ani nie należy oczekiwać szybkich efektów.

Pocieszające jest to, że Abi jest mądra i szybko kombinuje, co jej się opłaca, np. jak się zorientowała, że nie przegryzie łańcuszka, to przestała z nim walczyć i choć niechętnie, na sztywnych łapach, ale sama poszła do boksu.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję Kasi za SMS-sa z obiecaną wiadomością o podróży Abi :*

 

Dobrze,że Abi już uczy się. Nauka pewnie nie będzie łatwa ale trzeba być dobrej myśli,że Abi uwierzy i zaufa. Trzymam za p.Jolę i Abi kciuki!

Link to comment
Share on other sites

19 godzin temu, elik napisał:

Tolu już niejeden mój bazarek zaopatrywałaś w fanty więc może i tym razem :)  Jestem na końcówce bazarku dla 3 psiaczków. I zacznę robić kolejny.

Oczywiście dostarczę fanty na ten kolejny bazarek:)

Link to comment
Share on other sites

Dopiero dotarłam... przede wszystkim miłe zaskoczenie z tym, że Abi dała sobie pomóc, tzn. sama weszła do klatki :) Brawo!
A pierwsze wieści jak dla mnie i tak są dobre, spodziewałam się gorszych, a tu kolejna miła niespodzianka. Ja tam wierzę w Panią Jolę i jej codzienną pracę, może i będzie trzeba poczekać trochę na efekty, ale ważne, że otwartej agresji nie ma. ;)

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, Nesiowata napisał:

Staram się codziennie udostępniać zbiórkę, ale efektów nie widać.

Za to Cioteczki na dogo dopisały :)

Wczoraj tj. 25.06. na konto suni wpłynęły poniższe kwoty:

          20,00 zł  uxmal 

          20,00 zł  Olena84

        100,00 zł  Bogusik 

          30,00 zł  dorcia2   deklaracja na VI  

 

Bardzo serdecznie dziękujemy

urodziny.jpg.d89a5d453a007ba535173293c6041434.jpg

Aktualny stan konta Abi to kwota 1.430,00 zł.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Mam już faktury za leki dla Abi i mogę zrobić rozliczenie końcowe.

Oxazepam koszt 27 zł:

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/582c0212b2136a29

Relanium koszt 16,80 zł:

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/78dd6d063871af67

 

Stan konta na 4 czerwiec wynosił -360 zł

+360 zł b-b

-228 zł hotelowanie 5-23.06

-27 zł Oxazepam

-16,80 zł Relanium

-250 zł transport do Wieliczki

Pozostałość po hotelowaniu Abi wynosi -521,80 zł.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...