Jump to content
Dogomania

Abi ma swój dom na zawsze - już nie dzikuska a domowa sunia


Recommended Posts

6 minut temu, Tola napisał:

Mika - czip nie jest nigdzie zarejestrowany, to tylko pomoc w ewidencji schroniskowej; chyba ze Murka coś zmieniła w tej sprawie...

Spytam u Murki. Wydaje mi się, że nie rejestrowała, bo rejestruje właściciel psa a nie hotelik.  Zdecyduj czy rejestrujemy w safe-animal czy w innej bazie na ZEA czy na mnie. Ja nie mam doświadczenia więc podpowiedz:)

Link to comment
Share on other sites

48 minut temu, uxmal napisał:

korci mnie żeby zapytać.. :)

jak wygląda taka obroża treningowa?

Jola pokazywała, ale prawdę powiedziawszy nie przyglądnęłam się dokładnie, ale wydaje mi się,  że to dość szeroka obroża wykonana z miękkiego, ale mocnego materiału (może skóra). Brzegi obroży łączy łańcuszek, który pozwala na szybką i swobodną zmianę obwodu obroży. Coś jak obroża zaciskowa, ale mogę się mylić. Może Zagrodowy pies polski lepiej się przyglądnęła i ewentualnie skoryguje mój opis  :)

Link to comment
Share on other sites

28 minut temu, uxmal napisał:

korci mnie żeby zapytać.. :)

jak wygląda taka obroża treningowa?

Ależ proszę bardzo, pytaj:) Sama zamęczam Jolę pytaniami, bo nie mam doświadczenia i wiedzy. Podobną obrożę możesz obejrzeć na zooplus - obroża zaciskowa do tresury zmniejszająca ciągnienie. Na temat podobnych obroży jest wiele informacji w necie. Ale najważniejsze jest aby była stosowana przez specjalistę.

Link to comment
Share on other sites

44 minuty temu, Tola napisał:

Rejestruj na siebie, bo potem w razie adopcji i tak trzeba będzie zmienić, a Tobie będzie łatwiej z racji kontaktu z przyszłym DS;)

Dobrze, tak zrobię. Zastanawiam się tylko czy fundacja nie ma  możliwości zarejestrowania bezpłatnie? Bo ja jako osoba prywatna muszę zapłacić chyba 49 zł.

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Zagrodowy pies polski napisał:

Dobrze, tak zrobię. Zastanawiam się tylko czy fundacja nie ma  możliwości zarejestrowania bezpłatnie? Bo ja jako osoba prywatna muszę zapłacić chyba 49 zł.

Zapytam jutro, nie pamiętam jak to było z Homerkiem, bo jego rejestrowali w lecznicy  na fundację

Link to comment
Share on other sites

W lecznicy mogli to zrobić bezpłatnie, bo weci tak mają :)

Podejrzewam, że rejestracja czipa jest wliczona w jego cenę i dlatego wet może zarejestrować nie płacąc za to, bo już zapłacił kupując czip.   Ale nie wszyscy weci chcą rejestrować czipy i wtedy musi zarejestrować opiekun psa i zapłacić.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Tyś(ka) napisał:

39,-  dokładnie - i niestety to prawda, kilka psów juz rejestrowałam i zawsze płaciłam

49 kiedy zakłada się konto a 39zł kiedy się już je ma a chce tylko zarejestrować nowego psiaczka.

 

Kochane ile będzie wynosić szczepienie na wirusówki Abi?

Tak bardzo się cieszę,że dziewczynka coraz ładniej się zachowuje, Strasznie się cieszę!

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, b-b napisał:

49 kiedy zakłada się konto a 39zł kiedy się już je ma a chce tylko zarejestrować nowego psiaczka.

 

Kochane ile będzie wynosić szczepienie na wirusówki Abi?

Tak bardzo się cieszę,że dziewczynka coraz ładniej się zachowuje, Strasznie się cieszę!

Ja konta nie mam, jeżeli nie uda się skorzystać z fundacji to zapłacimy za rejestrację chipa.

Nie wiem ile kosztują wirusówki, nie pytałam. Jak już zostanie zaszczepiona to dostaniemy informację.  Szczepienie jest przewidziane za jakieś półtora tygodnia. Ponieważ to zastrzyk Jola przygotowuje Abi chwytając ją za skórę i dotykając w miejscu, gdzie będzie wkucie.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Zagrodowy pies polski napisał:

Nie wiem ile kosztują wirusówki, nie pytałam.

Jeśli dobrze pamiętam, to Jola mówiła, że ma u weta zniżkę, ale nie mówiła ile konkretnie kosztuje szczepienie.

Link to comment
Share on other sites

18 godzin temu, b-b napisał:

Z bazarku dla Abi  Uzbierało się 159,10zł

Wpłacam pieniążki do skarbnika Abi Eli i jak zawsze proszę o potwierdzenie na bazarku jak pieniążki dojdą na konto :)

Oczywiście potwierdzę zaraz gdy kasiorka pojawi się na koncie Abuni.

A na razie

Na konto Abuni wpłynęła dzisiaj tj. 7.07. kwota 500,00 zł  -  prezent od Caniska, który ma już swój wymarzony domek.

CanAbi.png.be687e1f975ee288e03b4bf7dd92be32.png

Caniskowi bardzo dziękujemy :)

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 5.07.2018 o 23:25, elik napisał:

W lecznicy mogli to zrobić bezpłatnie, bo weci tak mają :)

Podejrzewam, że rejestracja czipa jest wliczona w jego cenę i dlatego wet może zarejestrować nie płacąc za to, bo już zapłacił kupując czip.   Ale nie wszyscy weci chcą rejestrować czipy i wtedy musi zarejestrować opiekun psa i zapłacic..

Tak właśnie to wygląda, pytałam dzisiaj w gabinecie, w którym czipowany był zamojski Homerek.

My nie mamy konta, rozmawiałam już dzisiaj z Zagrodowy pies polski; Mika zadecyduje, co dalej:)

Link to comment
Share on other sites

Nasza Ab unia robi kolejne kroczki ku normalności.   Podczas obecności Joli, Abi ma możliwość swobodnego wychodzenia z boksu na teren wybiegu i chętnie z tego korzysta.  Porusza się po wybiegu dla psów z ogonkiem uniesionym dość wysoko - tak to opisała Jola. Oczywiście cały czas ma przypiętą linkę w razie gdyby coś strzeliło jej do łebka :)

Był okres, że bała się nie tylko ludzi, ale i psów. W tej chwili jest już bardziej odważna.

Jola wystawiła rachunek za czerwiec. Ma przesłać mi zdjęcie.

  • Like 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Przed Abi długa droga. Musi się teraz nauczyć, nadrobić wszystko to czego nie dane jej było w schronisku.Czy jest to możliwe? Pewnie niestety nie do końca. Najważniejsze, że dzięki pomocy ma szanse na to aby przyswoić pewne zasady i stać się na tyle ogarniętym psiakiem żeby resztę swojego życia móc spędzić z człowiekiem a nie w schronisku. Dostała szanse na taką zmianę i jak czytam wszystkie wieści o niej to serce się raduje i wierzę,że taka szansa z każdą wiadomością się zbliża.

Przepraszam za literówki jeśli takie sa bo pisze z telefonu. Wnuk właśnie zasnął na spacerze i mogę troche pobuszować na dogo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

38 minut temu, b-b napisał:

Przed Abi długa droga. Musi się teraz nauczyć, nadrobić wszystko to czego nie dane jej było w schronisku.Czy jest to możliwe? Pewnie niestety nie do końca. Najważniejsze, że dzięki pomocy ma szanse na to aby przyswoić pewne zasady i stać się na tyle ogarniętym psiakiem żeby resztę swojego życia móc spędzić z człowiekiem a nie w schronisku. Dostała szanse na taką zmianę i jak czytam wszystkie wieści o niej to serce się raduje i wierzę,że taka szansa z każdą wiadomością się zbliża.

Przepraszam za literówki jeśli takie sa bo pisze z telefonu. Wnuk właśnie zasnął na spacerze i mogę troche pobuszować na dogo.

Masz rację Boguniu, długa droga przed Abi, ale Abi chce ją przejść, to widać. Jest ciekawa człowieka. Boi się, ale nie stroni od kontaktów. Z dnia na dzień zdobywa nowe doświadczenia, przekonanie, że nic złego się nie dzieje. Najważniejsze, że nie zamyka się w sobie. Ciekawość popycha ją do poznawania otoczenia w tym człowieka i psów. Jola sądzi, że Abi miała złe doświadczenia tak z ludźmi, jak i z psami. Teraz Abi musi to sobie na nowo poukładać. Będzie dobrze :)

Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.07.2018 o 20:55, Olena84 napisał:

Mam konto na safe animal, mogę zarejestrować.

Dziękuje bardzo za chęć pomocy:):), wiem że zawsze mogę na Ciebie liczyć:):)

 ale myślę że lepiej żeby Elik zarejestrowała na siebie.

 

Dnia 6.07.2018 o 21:03, elik napisał:

Też mam, ale czekam co zadecyduje Zagrodowy pies polski. Może jednak będzie chciała na siebie.

Elik, wydaje mi się że lepiej żebyś Ty zarejestrowała Abi na siebie. Tylko jeżeli to możliwe podaj telefon kontaktowy także do mnie.

 

Link to comment
Share on other sites

20 godzin temu, elik napisał:

A na razie

Na konto Abuni wpłynęła dzisiaj tj. 7.07. kwota 500,00 zł  -  prezent od Caniska, który ma już swój wymarzony domek.

CanAbi.png.be687e1f975ee288e03b4bf7dd92be32.png

Caniskowi bardzo dziękujemy :)

To bardzo duża kwota. Zapewni Abi ponad miesiąc pobytu na szkoleniu.

Serdeczne podziękowania Kochanym ciociom zamojskim za wsparcie dla Abi,

Najpiękniejsze podziękowania wszystkim darczyńcom

a cudownemu Caniskowi zdrowia i pomyślności w nowym domku

Znalezione obrazy dla zapytania gify bukiety kwiatów

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Zagrodowy pies polski napisał:

To bardzo duża kwota. Zapewni Abi ponad miesiąc pobytu na szkoleniu.

Serdeczne podziękowania Kochanym ciociom zamojskim za wsparcie dla Abi,

Najpiękniejsze podziękowania wszystkim darczyńcom

a cudownemu Caniskowi zdrowia i pomyślności w nowym domku

Znalezione obrazy dla zapytania gify bukiety kwiatów

 

 

Jeśli pozwolisz, wkleję Twoje podziękowanie na wątek Caniska, bo tam będą mogły zobaczyć je zainteresowane osoby :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...