Jump to content
Dogomania

* Teoś ma swój kochający dom! Kolejna zamojska bieda liczy na cud


b-b

Recommended Posts

18 godzin temu, b-b napisał:

Teosiu zaniedbałam cie dzisiaj tutaj...ale w realu nie :)

Dzwoniłam do córki Pani ze Szczecina. 

Porozmawiałyśmy i jeśli Mama Pani miałaby wyjazd czy inne zrządzenie losu Teoś będzie wtedy u Pani. W duuużym domku z jeszcze większym ogrodzie będzie miał gdzie biegać. Pani ze swoją rodziną od dawna mieli psiaczki - nie dopytałam czy nadal jakiegoś mają. Nagadałam o karmie, o podwójnym zabezpieczeniu przy spacerach i wiele, wiele innych rzeczach. Pani wszystko wie, rozumie i obiecała, że jeśli Teo trafi do jej Mamy to będziemy mieli podsyłane zdjęcia i relacje z domku.

Jutro Lidka o 12.00 będzie na wizycie PA.

Ja z Panią skontaktuję się po wizycie ale niestety nie jutro bo w pracy będę do 21,00 :(

Niedzielę niestety też mam pracującą więc raczej nasza rozmowa odbędzie się najszybciej 1.01. i ona pewnie do końca zadecyduje o tym czy Teoś będzie mieszkańcem Szczecina.

Straszne jest to uczucie,że trzeba zadecydować o jego dalszym losie.

 

Czyli będę mieć za sąsiada :) Oby się udało :)

Link to comment
Share on other sites

Nareszcie jestem usmiech.gif.

Szczegółową relację z wizyty zdam b-b ale tu tez napiszę co nie co.

Pani mieszka sama, w 3-pokojowym mieszkaniu, na I piętrze. Nie pracuje już.  Przed domem ogródek, raczej nieduży ale jest :-). Sąsiedzi też mają psiaki i już nie mogą się doczekać kolejnego 4-noga do kompletu. Okolica raczej spokojna, stosunkowo niedaleko niedawno oddano do użytku wybieg dla psów.

Pani wysłuchała wszelkich wskazówek dotyczących zabezpieczeń / szelki, obroża, czip, koniecznie adresówka/,  rad dotyczących karm itp. Pani miała wcześniej kota, który po prostu przyszedł do niej... Niestety kociak już dawno nie żyje, odszedł na białaczkę...

Córka mieszka w innej dzielnicy miasta, ma psa / Chichuahua - matko - nie wiem jak to odmienić!/ 7 letniego i starszego kociaka, brytyjczyka. Podobno ma duży dom i duży ogród ale tego nie sprawdziłam, wcześniej miała 2 labradory /chyba?/, w każdym razie duże psy.

W razie choroby, wyjazdu itp. córka zajmie się psem, jakby coś zupełnie niespodziewanego wyskoczyło to podobno także sąsiedzi pomogą, np. jednorazowy spacerek czy coś takiego. 

W poszukiwanie psiaka zaangażowana cała rodzina, córka, zięć, wnuki :-).

Odrastające kłaczki nie stanowią problemu, pani mówi, że w domu odkurzacz jest a poza tym ona lubi psiaki z dłuższym włosem :-). Ma namiar na nowy gabinet wet, który odwiedza sąsiadka ze swoim psiakiem i jest zadowolona z opieki pana doktora nad psiakiem.

Pani przygotowana na telefon od Bogusi w Nowy Rok. 

A tak ode mnie to jak Boga kocham ciężko mi jednoznacznie ocenić ten dom. Są plusy i minusy... O tych szczegółowo powiem Bogusi... Ona ma trudną decyzję przed sobą... 

Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, Gabi79 napisał:

Jestem ciekawa, jakie to minusy?

 

Jeden z nich to taki, że pani chyba nie do końca zdaje sobie sprawę z tego że Teoś jest taki terrierowaty czyli raczej mocno ruchliwy :). Mówiłam o tym, dopytywałąm ale mam wrażenie, że pani chyba nie do końca mi uwierzyła ;).

 

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli pani z zachowania,wyglądu jest energiczna, ruchliwa,pełna życia,kocha ruch,spacery to powinna sobie poradzić.Czy to pierwszy pani piesek w życiu bo tylko wiemy o psiakach córki.

Hania wskazywała,że Teoś uwielbia ruch,bycie na dworze,wtedy jest szczęśliwy,puszczony wolno,biega,podskakuje.Jest psiakiem raczej energicznym.

Chodzący wolno,przy nodze, na krótkiej smyczy nie będzie szczęśliwy bo tak teriery mają.Widuję naszego byłego podopiecznego Teri też jest terierkiem,jest puszczany już ze smyczy na łące jest przeszczęśliwy,uśmiechnięty,co chwilę podbiega do P.Iwony i dalej biega.Ma dom z młodymi ludźmi,którzy mają synka 10 letniego i go także widuję na łące z Teri.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, AlfaLS napisał:

Jeden z nich to taki, że pani chyba nie do końca zdaje sobie sprawę z tego że Teoś jest taki terrierowaty czyli raczej mocno ruchliwy :). Mówiłam o tym, dopytywałąm ale mam wrażenie, że pani chyba nie do końca mi uwierzyła ;).

 

No tak, czasem ludzie potakują, ale nie do końca dociera do nich, co mówimy.

Czekamy na decyzję b-b

nr.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kochani za życzenia Noworoczne dziękujemy!!!

Ja odwdzięczę się jutro po powrocie z pracy :) Całe szczęście jutro będę mniej godzin niż dzisiaj :)

 

 

Kochani niestety moje przeczucia po rozmowie z Lidką się sprawdziły. To na pewno fajny dom ale...nie dla takiego psiaka jak Teoś. Chłopak potrzebuje dużo ruchu a pani potrzebuje pieska do towarzystwa. Będę jeszcze rozmawiała z Panią i podsunę jej myśl aby jednak może przemyślała wzięcie starszego psiaczka, który wspaniale odnajdzie się w roli jaką dla niego Pani wybrała. Mniej energicznego niż Teoś.

 

Bardzo dziękuję Lidce za rozmowy, za przeprowadzenie wizyty PA :)

Lidka jest wspaniałą osobą i miło było mi ją poznać chociaż przez telefon :)

 

 

Kochani szukamy nadal domku dla chłopaka. Takiego, w którym Teoś będzie mógł się wyszaleć do woli, wyładować swoją energię :)

Dziękuję Wam za rady i Wasze myśli napisane tutaj :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za miłe słowa. Aż się zarumieniłam wstydnis.gif.

Mogę się tylko zgodzić z tym co napisała Bogusia. To będzie dobry dom dla psiaka. Ale starszego psiaka i nie Teosia... Tylko problem w tym, że pani chce w miarę młodego. Może jednak gdzieś się znajdzie jakiś np. 5-latek ale spokojny, wręcz leniwy?  

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Po przeczytaniu relacji z wizyty myślę,że słuszna decyzja aby jednak Teoś do tego domku nie pojechał.Zawsze patrzy się nie tylko na potrzeby przyszłych opiekunów ale także na potrzeby psa.Psiaka dopasowuje się do domu i odwrotnie.Domek na pewno dobry i fajnie by było aby trafił tam jakiś odpowiedni psiak.Nie zawsze wiek świadczy o żywiołowości a raczej charakter.Są psiaki i 5 letnie  uwielbiające stateczne i spokojne życie i nie potrzebują zbyt dużego zaangażowania w szaleństwach zabawy i gonitwach na spacerach

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, Poker napisał:

Może kuć żelazo póki gorące i zaproponować pani jakiegoś psa czy sunię.

Chcę jednak dzisiaj zadzwonić do Pani.

Zapytam ją czyby taka forma pomocy w znalezieniu psiaczka jej pasowała.

Tylko,że osobą decyzyjną jest tu córka. Ona wybrała Teosia po zdjęciach .

Zobaczę jak się rozmowa potoczy...czy Pani nie poczuje się urażona i z tego powodu nie odmówi pomocy w poszukiwaniach?

Dam znać.

 

 

3 godziny temu, Nesiowata napisał:

Znalezione obrazy dla zapytania emotikonki noworoczne

Dziękujemy za życzenia :)

Link to comment
Share on other sites

Kochani!

Założyłam wątek suni, którą chcę wyciągnąć z zamojskiego schroniska.

Ona ze schroniska wyjedzie, szukamy transportu.

Zwracam się do Was z prośbą o pomoc.

Pomoc w utrzymaniu suni w hoteliku.

Muszę uzbierać dla suni pełną kwotę deklaracji za hotelik ponieważ Teoś ich nie ma będzie mi ciężko utrzymać dwa psiaki. A żeby było ciekawej chcę się porwać z motyką na słońce i wyciągnąć - tak całkiem przy okazji ;) - jeszcze jednego psiaczka. Jego wyjazd ze schroniska uwarunkowany jest tym czy uda mi się Was przekonać do pomocy suni. Wierzę w to, że się NAM uda wyciągnąć i tego drugiego psiaczka.

Link to comment
Share on other sites

17 godzin temu, AlfaLS napisał:

Dziękuję za miłe słowa. Aż się zarumieniłam wstydnis.gif

Niepotrzebnie ;)

Ściskam mocno :)

9 godzin temu, Anula napisał:

Może Hania ma u siebie jakiegoś mniej żywiołowego psiaka z dłuższą sierścią bo wyczytałam,że pani woli dłuższą sierść.

Pytałam nie ma ale u nich w przytulisku jest taki trochę z dłuższym włoskiem .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...