Jump to content
Dogomania

~Śliczna Majeczka, ZOSTAJE W NASZEJ RODZINIE :)


Recommended Posts

Mała, śliczna, raczej zadbana, nie liczą kilkunastu kleszczy. Widziałam ją  przed sklepem, siedziała taka smutna. "No, pewnie z kimś przyszła..."

Wieczorem dzwonek do furtki - piątka młodych ludzi przyniosła pieska, "może się pani nią zajmie, bo to suczka w ciąży i z kleszczami". Cóż było robić, zabrałam niunię. Najbardziej bałam się reakcji Dianki. Wypuściłam ją z domu, sama trzymałam sunię na ręku i stałam na schodkach. Diana wyczuła ją, porozglądała się, powąchała małą, a że ta ze spokojem to przyjęła, to i Dianka odpuściła.

Konfirm zaproponowała imię Majeczka, bo to w maju znalezione :)

Ma ok.3-4 lat, wychodzące włosy garściami, uroczy pyszczek i śliczne uszyska. Umie chodzić na smyczy, zna dom i od razu wskoczyła mi na kolana, jak usiadłam w fotelu. Zupełnie spokojnie przyjęły ją moje starowinki i kot, i vice versa.

Jako że wszystko, co "ciekawe" dzieje się, gdy nie ma Tomka, musiałam zaprosić dra Pawła. Przyjechał, odpchlił, odrobaczył, wycisnął dupkowe gruczołki.

Zapłaciłam 20 zł.

Teraz idziemy na spacer, i ciekawe...gdzie ta pannica będzie spała? Bo na razie nie położyła się na żadnym posłaniu, tylko na podłodze czy na wycieraczce.

1.jpg

6.jpg

9.jpg

8.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ogłoszenia wiszą od wczoraj ze zdjęciem, czekamy oczywiscie na właściciela.

Niestety, zaraaz jedziemy "na sygnale" do Makowa do lecznicy. Sunia bardzo liże się pod ogonkiem i jak ją przewróciłam na plecki i głaskałam po brzuszku, wypłynęła z pochwy biała ropa. Wygląda to na ropomacicze, chyba jałowe. Zadzwoniłam do dr Magdy, dziś przyjmuje. Zrobimy usg i ogólne dokładne badania. Na wszelki wypadek nie dałam Majusi śniadania.

A mała chodzi za mna krok w krok, chce na kolana. Ładnie zachowuje czystość, ale kupki nie było.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki szybkiej akcji - pomoc IRENASA!! - dziękuję! dotarłyśmy szybko do gabinetu dr Magdy. Usg potwierdziło, ze to ropomacicze, i spora ilość ropy. Badanie krwi wykazało tez prawdopodobnie początki babeszjozy. Małą zostawiłyśmy w gabinecie, same wróciłyśmy do domu. Sunię po operacji odebrała KONFIRM, przetrzymała u siebie kilka godzin, bo ja miałam warsztaty i szkolenie z kobietami na wsi. Jak wróciłam do domu o 18.00, Krysia i Jej  nieoceniony Tomasz przewieźli Majeczkę.

Mała biedunia śpi na podkładzie, bo nadal ta ropa wypływa, oczyszcza się to wszystko, jutro powinno być lepiej. Ma wenflon w razie czego, jakby jednak babeszjoza się rozwinęła :(. Ma zastrzyki na 3 pierwsze dni, potem ew.kontynuacja leczenia. Już oczywiscie zadzwoniłam do dr Pawła i poprosiłam, żeby jutro do nas zajrzał.

IRENKO, KRYSIU - DZIĘKUJĘ SERDECZNIE! Jak dobrze, że mogę na Was liczyć!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Malagos, cała przyjemność po mojej stronie! O ile oczywiście można mówić o przyjemności w związku z chorobą (a właściwie chorobami) Majeczki. Ja, tak jak wszyscy, mam nadzieję, że wszystko się skończy dobrze, mała wyzdrowieje i będzie miała bardzo udane życie. Bez względu na to w jakim mieście czy jakiej wsi. Byle trafiła na dobrego człowieka, takiego jak Ty, Malagosku!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Sunia cudowna nie tylko z urody, ale i z charakteru. Tuliła się do mnie i lizała po rękach. Moje psy, też zachowały się jak trzeba. Powąchały maliznę i jak ona usnęła, to i one poszły grzecznie spać. Malagos po raz kolejny, wyrwała psa Śmierci spod łopaty. Zaawansowane ropomacicze i babeszjoza, to nie przelewki. Majka chyba o tym wiedziała, bo czule wylizała Gosię przy powitaniu.

Nasza makowska Wetka, zastosowała upust w cenie operacji i badań krwi oraz diagnostyki i leczenia babeszjozy. Dała też zastrzyki na najbliższe dwa dni. W załączeniu, zdjęcie z Lecznicy i u mnie w domku w pudełku pooperacyjnym ;). Ponieważ operacja była na cito, Małgosia pokryła jej koszt z własnej kieszeni, więc zgłaszam Majkę do Akcji Sterylizacja, której jestem płatnikiem. 

FB_IMG_1494095837938.jpg

FB_IMG_1494095849611.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...