Jump to content
Dogomania

Jestem Fazi - Shih Tzu z interwencji - nie dałem rady :(


Recommended Posts

Podczytuję wątek... i dziękuję Panu Bogu ,że maleństwo jest już bezpieczne i pod opieką!...i że będzie wszystko zrobione co jest możliwe, żeby nie cierpiał! 

... wiem ,że może to nie czas na to...ale czy ktoś będzie się starał oskarżyć .. tego bestialca? co można zrobić? zwyrodnialec powinien zostać ukarany, za te lata cierpienia!!!..

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, anica napisał:

... wiem ,że może to nie czas na to...ale czy ktoś będzie się starał oskarżyć .. tego bestialca? co można zrobić? zwyrodnialec powinien zostać ukarany, za te lata cierpienia!!!..

Na interwencji była policja i przedstawiciel fundacji. Nie zostawią tego tak i nadadzą sprawie dalszy bieg. Decydujący w sprawie będzie opis stanu psiaka, gdzie wet wskaże na skrajne zaniedbanie ze strony właściciela....

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, anica napisał:

Podczytuję wątek... i dziękuję Panu Bogu ,że maleństwo jest już bezpieczne i pod opieką!...i że będzie wszystko zrobione co jest możliwe, żeby nie cierpiał! 

... wiem ,że może to nie czas na to...ale czy ktoś będzie się starał oskarżyć .. tego bestialca? co można zrobić? zwyrodnialec powinien zostać ukarany, za te lata cierpienia!!!..

Aniu, z tego co wiem, Fundacja złoży zawiadomienie do prokuratury. W tej chwili są zbierane wszystkie dowody, zeznania.

Stan zdrowia Faziego na razie bez wiekszych zmian. Po godz. 22, Tola napisze więcej informacji.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

42 minuty temu, anica napisał:

Podczytuję wątek... i dziękuję Panu Bogu ,że maleństwo jest już bezpieczne i pod opieką!...i że będzie wszystko zrobione co jest możliwe, żeby nie cierpiał! 

... wiem ,że może to nie czas na to...ale czy ktoś będzie się starał oskarżyć .. tego bestialca? co można zrobić? zwyrodnialec powinien zostać ukarany, za te lata cierpienia!!!..

 

37 minut temu, Alaskan malamutte napisał:

Na interwencji była policja i przedstawiciel fundacji. Nie zostawią tego tak i nadadzą sprawie dalszy bieg. Decydujący w sprawie będzie opis stanu psiaka, gdzie wet wskaże na skrajne zaniedbanie ze strony właściciela....

 

34 minuty temu, Havanka napisał:

Aniu, z tego co wiem, Fundacja złoży zawiadomienie do prokuratury. W tej chwili są zbierane wszystkie dowody, zeznania.

Stan zdrowia Faziego na razie bez wiekszych zmian. Po godz. 22, Tola napisze więcej informacji.

Podobna sytuacja jak z "moją" Tycinką. Tyćka od sierpnia u mnie, odebrana też interwencyjnie przez Policję i ....cisza.

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, anecik napisał:

Podobna sytuacja jak z "moją" Tycinką. Tyćka od sierpnia u mnie, odebrana też interwencyjnie przez Policję i ....cisza.

Wiem, aneciku...smutne to wszystko  i opieszałość władzy wkurza.....ale mamy nadzieję, że tutaj, z uwagi na tragiczny los psa i wycieńczenie chorobą, nieudzielenie pomocy, spowoduje ukaranie oprawców....

Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, Alaskan malamutte napisał:

Wiem, aneciku...smutne to wszystko  i opieszałość władzy wkurza.....ale mamy nadzieję, że tutaj, z uwagi na tragiczny los psa i wycieńczenie chorobą, nieudzielenie pomocy, spowoduje ukaranie oprawców....

Mam nadzieję też. Ale mój Nestor odebrany z kurortu, z niedowagą 10 kg, z uszami w stanie zapalnym strasznym, z odlezynami i co? Nic. Policja wsiowa umorzyła i ni epomogło odwołanie. A co gorsze, niektórzy się z tego cieszą. A gdyby nie został zabrany nie żył by już, a tak jest ze mną już 7 miesięcy i cieszy się każda minutą, razem się cieszymy :)

Ktoś kiedyś pisał, że kierowanych do Sądów jest niecałe 30% spraw o znęcanie, przez Policje i Prokuraturę, a z tych kierowanych 80% jest umarzanych. I to jest sprawiedliwość dla nich - tych zagładzanych, zaniedbanych, chorych i cierpiących bez pomocy.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, anica napisał:

 co można zrobić?

Zniszczyć.

Prawnie pewnie niewiele, ale możnaby (Tolu) nagłośnić sprawę, zrobić wydarzenie na FB, wszędzie, zadzwonić do TV, do radia jakiegoś, do prasy. Zwłaszcza że to nie jest odosobniony przypadek, tylko przykład na cynizm tego całego ciemnego motłochu.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Havanka napisał:

Aniu, z tego co wiem, Fundacja złoży zawiadomienie do prokuratury. W tej chwili są zbierane wszystkie dowody, zeznania.

Stan zdrowia Faziego na razie bez wiekszych zmian. Po godz. 22, Tola napisze więcej informacji.

Przed południem było bez zmian, ale przed sekundą  przyszedł sms od dr Marcina, że jest gorzej, coraz gorzej http://pu.i.wp.pl/bloog/84069394/51194094/beksa_V6_orig.gif

Fazi gaśnie http://pu.i.wp.pl/bloog/84069394/51194094/beksa_V6_orig.gif

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Tola napisał:

Straszne miał życie, niewyobrażalnie cierpiał, a teraz - kiedy mógłby zacząć wszystko od nowa  - nie ma juz siły na nic - na walkę, na życie.

Nie mogę się z tym pogodzićhttp://pu.i.wp.pl/bloog/84069394/51194094/beksa_V6_orig.gif

 

Tolu,nam wszystkim trudno się z tym pogodzić bo to nie mało być tak....:( Fazi skradł moje serce i bardzo też to przeżywam.... http://pu.i.wp.pl/bloog/84069394/51194094/beksa_V6_orig.gif

Link to comment
Share on other sites

Jego życie to jeden wielki ból,a to jego właściciele którzy powinni go kochać i dbać o niego,tak upodlili i upokorzyli tego biednego psa.

Z tym żaden normalny człowiek nie jest w stanie się pogodzić,oby los im odpłacił za to,że cię tak pieseczku sponiewierali i zniszczyli bezpowrotnie twoje zdrowie.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Biedna psinka ....wierzyłam, ze może jednak będzie lepiej.....

 

Mój Cezarek z nowotworem płuc, z licznymi przerzutami i bardzo chorym, powiększonym serduszkiem, od chwili diagnozy przeżył jeszcze blisko rok, choć to paskudztwo prawdopodobnie rosło w nim od kilku lat...  pomyślałam, że może i Fazi będzie miał szczęście przezwyciężyć to co w nim najgorsze....

 

Myślę, że najgorsze jest to, że na tej wsi babsko weźmie sobie kolejnego małego pieska, którego po chwili wyrzuci na dwór, bo będzie  przeszkadzał

Link to comment
Share on other sites

28 minut temu, Tola napisał:

Straszne miał życie, niewyobrażalnie cierpiał, a teraz - kiedy mógłby zacząć wszystko od nowa  - nie ma juz siły na nic - na walkę, na życie.

Nie mogę się z tym pogodzićhttp://pu.i.wp.pl/bloog/84069394/51194094/beksa_V6_orig.gif

 

Wkurzają mnie te emotki idiotyczne.

Czy Fundacja zrobiła coś, żeby ukarać właścicieli pieska? Jeśli tak, to co.

Link to comment
Share on other sites

25 minut temu, rozi napisał:

Wkurzają mnie te emotki idiotyczne.

Czy Fundacja zrobiła coś, żeby ukarać właścicieli pieska? Jeśli tak, to co.

Emiotki tylko podkreślają emocje w napisanym zdaniu, więc jak się Tobie nie podobają to je najzwyczajniej wizualnie ignoruj...:)

Wkurzaj się na tych,którzy doprowadzili  Faziego do tak tragicznego stanu i może będziesz w stanie jakoś pomóc, aby zostali skutecznie ukarani za swoje bestialstwo.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

41 minut temu, MALWA napisał:

Myślę, że najgorsze jest to, że na tej wsi babsko weźmie sobie kolejnego małego pieska, którego po chwili wyrzuci na dwór, bo będzie  przeszkadzał

Malwa, to nie wieś, to osiedle domków jednorodzinnych.....Ci ludzie już mieli jednego psa, traktowali go podobnie i sąsiedzi z litości go zabralii. Po nim pojawił się Fazi....

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Alaskan malamutte napisał:

Malwa, to nie wieś, to osiedle domków jednorodzinnych.....Ci ludzie już mieli jednego psa, traktowali go podobnie i sąsiedzi z litości go zabralii. Po nim pojawił się Fazi....

To na przyszłość należałoby mieć te osoby  szczególnie "na uwadze".

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Bogusik napisał:

 i może będziesz w stanie jakoś pomóc, aby zostali skutecznie ukarani za swoje bestialstwo.

Nie chciałabyś wiedzieć, jak można kogoś ukarać. Bardzo skutecznie.

Wracam do pytania - co Fundacja zrobiła/robi w celu pociągnięcia tych tumanów do odpowiedzialności za stan pieska.

Link to comment
Share on other sites

36 minut temu, MALWA napisał:

To na przyszłość należałoby mieć te osoby  szczególnie "na uwadze".

Mam nadzieję,że tak właśnie będzie bez względu na to,czy zostaną ukarani droga prawną.Niestety ale nadal jest wielu ludzi,którzy nawet zasądzony wyrok ignorują.Tak więc kontrola i wywiad wśród najbliższych sąsiadów na pewno byłby wskazany aby zapobiec kolejnym tragediom....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...