Jump to content
Dogomania

azalia

Members
 • Content Count

  7,814
 • Joined

 • Last visited

About azalia

 • Rank
  Advanced Member

Converted

 • Location
  Jelenia Góra

Recent Profile Visitors

2,576 profile views
 1. azalia

  Gustaw -w ds w Radomiu. Powodzenia mały!

  Cieszę się,źe Gucio jak na swój wiek jeszcze sobie radzi,oby jak najdłużej.Dil Se życzę Ci zdrowia i pogody ducha.Trzymajcie się dzielnie.Napisz prosimy za jakiś czas co u Was.
 2. Azalia napis do mnie

 3. Ogromny smutek mnie ogarnął,łzy same cisną się do oczu. Bądź szczęśliwy i zdrowy tam gdzie jesteś,nasz dzielny,kochany Guciu. Przytulam mocno Osoby opiekujące się Guciątkiem i serdecznie IM dziękuję.
 4. Ogromne podziękowania dla Tyś(ki) za to,że z wielką chęcią wstawiła zdjęcia.
 5. Vetoskin zafundowała Matiemu Poker,za co serdecznie z Matisiem dziękujemy. A Mati to taki "dziadunio",że koty ledwo nadążą przed nim uciekać,tak zaciekle je goni. W nocy jak wstaję do łazienki,to Matiś zawsze idzie ze mną,nie chce wcale pić,ani wyjść jak myślałam wcześniej.Teraz już wiem,że wstaje tylko po to,aby wwąchiwać się w miejsca,gdzie przebywały koty. Muszę koty izolować od ich pogromcy,bo zawzięty na nie jest niesamowicie.
 6. Poker dziękuję CI bardzo,bardzo serdecznie.Właśnie muszę kupić Matiemu kolejny vetoskin-skóra i sierść,bo znowu zaczyna mu strasznie wychodzić sierść i pojawił się łupież.Wetka powiedziała,że ma na to wpływ niedoczynność tarczycy i trzeba wspomagać suplementami,więc na to przeznaczę pieniądze.Mati jada teraz częściej puszki i mięsko,ale karmę też mu daję bo lubi,trochę pogryzie,trochę popołyka.
 7. Matisiowi usunięto 4 ząbki,było to konieczne bo spuchł i cierpiał.Na szczęście stracił tylko cztery,bo były obawy,że może być więcj. Matiś rok temu miał ekstrakcję aż 11 ząbków,czyli w sumie brakuje mu już 15-stu,w tym jednego kła.No ale 32 ząbki jeszcze zostały ,wszak piesy mają ich 47.Jednak Mati ma trudności z gryzieniem suchej karmy,raczej ją połyka niż gryzie. Doktor usunęła także kamień z ząbków i teraz zapach z pyszczka już nie odstrasza,wręcz jest prawie bezwonny. Mati nadal pełen energii,pomimo upałów,czasem tylko biedulek przeraźliwie zapiszczy,jak zaboli chory kręgosłup lub łapka. Koty nadal uciekają przed nim w popłochu,bo im nie odpuszcza. Mam kilka zdjęć,jakość wątpliwa z wiadomych względów(strach i przerażenie przed komórką wycelowaną w niego). Tyś(ko),mogę Ci podesłać?Czy Twoja propozycja jest aktualna?
 8. Pani Małgorzata zamówiła dla Matiego karmę Acana senior,nie była to karma wskazana przeze mnie,jak napisała ewu,bo dotychczas jadł Acanę singles grass-fed lamb.Ta którą jadł przez przez 16 miesięcy zawiera pojedyńcze źrodło białka-jagnięcinę i jest przeznaczona dla psów z wrażliwym układem trawiennym(Matiś miał złe wyniki wątrobowe),a poza tym świetnie się po niej czuł.Niestety ta bezzbożówka kosztuje 299,80 za 11,40kg,czyli 26,30 za kilogram.Dla fundacji była niestety za droga,więc zdecydowałyśmy razem,że zamówią też acanę,ale tańszą dla seniorów.Miałam nadzieję,że ponieważ karma tej samej firmy,no i dla starszych psów to będzie również krucha jak poprzednia(bo przecież Matiśkowi brakuje już 11 ząbków).Acana senior jest rzeczywiście krucha i kosztuje o 100 złotych mniej,czyli 200 złotych,na razie mieszam z wcześniejszą,bo jeszcze mam trochę. Żywienie tamtą karmą tzn.jeden posiłek rano kosztował 3 złote i 95 groszy,bo mały zjadał 15 dag.Czyli 118 złotych i 50 groszy miesięcznie,licząc 30 dni.Wieczorem jadł puszkę animondy lub mięso(wołowe,indyk lub kurczak),średnio za 2 złote.Czyli 2 razy 30=60 złotych. Razem miesięcznie 118,50 sucha karma plus mięso 60 zł daje nam 178 złotych i 50 groszy.Komuś może się wydać dużo,no cóż ewu ciągle podkreślała,że nie powiedziałam,że za wyżywienie Matiego będę chciała 100 zlotych,a wydawałam jak się okazuje dużo więcej,ale chciałam chociaż 100 złotych plus najlepsza jaką mogłam mu zapewnić opieka gratis.Ale nawet i tych 100 zł nie dostawałam. Mati był bardzo schorowany,miał silną anemię,anaplazmozę odkleszczową,słabe wyniki ,był wychudzony,sierść wychodziła mu garściami i jeszcze jakiś rzeźnik w schronisku wykastrował go w takim stanie. Musiałam zapewnić mu to co najlepsze,choć kosztowało mnie to wiele wyrzeczeń.Oprócz karmy kupowałam mu za swoje pieniądze witaminy,tabletki na bardzo chory kręgosłup,na uczulenie,sierść,na kleszcze itp.Nie miałam innego wyjścia,ale Mati wyszedł na prostą,to już zupełnie inny pies,dobrze odżywiony,zadowolony i szczęśliwy.Teraz dostaje tylko euhtyrox 2 razy dziennie na niedoczynność tarczycy,to już do końca życia no i suplementy na kręgosłup,a czasem jak go boli łapka od kręgosłupa to i leki. Ale ogólnie jest bardzo energiczny jak na swój wiek,wszędzie go pełno,jest wszystkiego ciekaw,no i nadal chodzi za mną wszędzie krok w krok,jest rozczulający,poczciwy i kochany,dzisiaj bronił mojej suczki,która ma długą sierść i miała już dość czesania,zasłaniajac ją swoim ciałem i nie pozwalał mi już jej czesać,więc zarządziłam przerwę na smakołyki. Tylko łobuziak kotom nie chce odpuścić,dosłownie poluje na nie,nie mają już takiej swobody na ogrodzie i w domu,ciągle trzeba izolować i pilnować,żeby ich nie pożarł(choć może nie dałby rady,bo ząbki już liche).
 9. Wysłałam zdjęcia do elik,której serdecznie dziękujemy z Matisiem. Dziękuję bardzo Tyś(ce) za chęć pomocy.Z przyjemnością skorzystam następnym razem.
 10. Nie mam odpowiedzi z fundacji,co do środków na leczenie i żywienie,muszą się poważnie zastanowić. Mam zdjęcia Matiego,bez rewelacji,bo wiadomo strach,panika i trzęsiawka. Czy ktoś będzie tak dobry i wstawi je tutaj?Prześlę na telefon,bardzo prosimy z Matisiem.
 11. Wyniki Matiego,jak na jego wiek są dobre. Podwyższony ma EOS,jest to rodzaj krwinek białych.Wynik podwyższony wskazuje na pasożyty lub alergię,przyczyną może tez być rematoidalne zapalenie stawów.W jego przypadku to najprawdopodobniej alergia na pyłki,teraz drapie się trochę mniej ale do niedawna drapanie było bardzo intensywne. Drugi wynik nieprawidłowy to podwyższony mocznik.Pozostałe wyniki włącznie z tarczycą(leczona euthyroxem niedoczynność) w normie. Czyli w porównaniu ,jakie miał robione po wyjściu ze schronu--leukocyty norma 6,0-12,0 wynik 22,30 erytrocyty norma 5,5-8,0 wynik 3,98 hemoglobina norma 7,45-11,17 wynik 5,30 czyli erytrocyty i hemoglobina świadczyły o anemii AST i ALT wątrobowe też miał przekroczone sporo i inne też nieprawidłowe,już nie będę przytaczać.Najważniejsze,że teraz jest dobrze. Można powiedzieć,że chłopak wyszedł na prostą,a przecież nie jest już młodzieniaszkiem.
 12. Oj Basiu,na księgową to Ty się nie nadajesz.Znowu piszesz uparcie,że 620 zł od Ciebie na jedzenie,a przecież fundacja zwróciła Ci(oddała) 156,00 i 162,00 oraz 84,20.Właśnie o sumę tych kwot nie zgadzało mi się rozliczenie i opisali,że to wpłaty dla Matiego,wysyłając przelewy do Ciebie. Czyli,Ty wpłaciłaś ze swoich funduszy dla Matiego 620,00 minus 156,00 minus 162,00 i minus 84,20 czyli Ty Basiu ofiarowałaś Matisiowi 217,80,a nie 620,00 Gwoli dokładnego wyliczenia fundacja wpłaciła 25.04 100,00zł,a nie 101,99 Kwotę podarowaną przez Poker pozwolę sobie zatrzymać na leki dla Matiego na przyszłość,bo bierze regularnie nie tylko euthyrox. Wydałam do tej pory sporą sumę na lekarstwa,jak fundacja przestała finansować,ale już nie będę tego rozliczać,bo i tak zwrotu nie otrzymam.
 13. Zapomniałam napisać,że Matilek był dzisiaj na badaniach ,profil tarczycowy i podstawowe parametry wątrobowe,nerkowe,morfologia. Oczywiscie wymiotował jak zwykle podczas jazdy,a w lecznicy walczył niczym lew,żeby mu krwi nie upuszczali,Pani weterynarz miała całe ręce we krwi,a i łóżko było zakrwawione.Taki to wojownik z dziadeczka naszego.
×