Jump to content
Dogomania

Uratowaliśmy je razem. Perełka i Śnieżka adoptowane..


doris66

Recommended Posts

A tak wygląda Perełka, która wyszła na podwórko powitać swoja córke - Śnieżke. JUz całkiem nieźle porusza sie na smyczy i wyglada pięknie. Mieciutka, wyczesana i mizialska. Na zdjeciu troszkę zestrachana ale Jacka i Mirka sie przestraszyła.

16388046_1976852342549811_24031366436325

Link to comment
Share on other sites

Wniosłam Śnieżke na rękach do domu i położyłąm w koszyku, w którym byłą Perełka. Perła ją delikatnie obwąchała zdziwiona, ze Śnieżka pachnie jeszcze krwia i salą operacyjna.......a po chwili delikatnie polizałą jej pyszczek i równie delikatnie połozyła łapke na szyi  Śnieżki. Spotkały sie matka i córka i było to bardzo wzruszające.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

 

Zobaczcie jak one sie kochaja . Perla to matka a Śnieżka to córka. Juz nigdy nie beda bezdomne i choc zapewne kiedys je bedziemy musieli rozdzielic do adopcji to dzis takie zdjecia mnie wzruszają. Kilka lat życie jako bezdomne i dzis u Pani Aliny  sie spotkały. Bedzie dobrze sunieczki, obiecałam Wam to.

16299303_1277676235633481_15064169548245

16298666_1277676152300156_65848259860801

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, agat21 napisał:

Doris - brawo brawo brawo i najszczersze wyrazy podziwu i szacunku :) Jesteś niesamowitą osobą. Uratowałaś dwie suczynki, zgromadziłaś wokół siebie dobrych ludzi, którzy Ci pomogli :) 

Zdjęcia sunieczek rozczulające bardzo :) Wreszcie bezpieczne :)

Ciesze się, ze choc czasami dostane kopa w dupe jest grono osób które mnie lubia i pomagaja. Może dlatego, ze zanim poprosze o pomoc to najpierw sama zakasuje rekawy i ruszam do robty. Zawsze uwazałam, tak mnie wychowano i tak ja wychowałam swoje dzieci, że najpierw dajemy  z siebie wszystko a dopiero jak nie dajesz rady juz nic wiecej to proś o pomoc.  tej zasady sie trzymam całe życie a duza połowa niestety już za mną.

Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, agat21 napisał:

Doris - brawo brawo brawo i najszczersze wyrazy podziwu i szacunku :) Jesteś niesamowitą osobą. Uratowałaś dwie suczynki, zgromadziłaś wokół siebie dobrych ludzi, którzy Ci pomogli :) 

Zdjęcia sunieczek rozczulające bardzo :) Wreszcie bezpieczne :)

W sumie w czasie tygodnia to trzy bo jeszcze jest Malinka.

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, doris66 napisał:

Ciesze się, ze choc czasami dostane kopa w dupe jest grono osób które mnie lubia i pomagaja. Może dlatego, ze zanim poprosze o pomoc to najpierw sama zakasuje rekawy i ruszam do robty. Zawsze uwazałam, tak mnie wychowano i tak ja wychowałam swoje dzieci, że najpierw dajemy  z siebie wszystko a dopiero jak nie dajesz rady juz nic wiecej to proś o pomoc.  tej zasady sie trzymam całe życie a duza połowa niestety już za mną.

Bardzo mi się podoba Twoja filozofia, to postawa życiowa, która nie jest łatwa, ale jest bardzo "uczłowieczająca". Takich ludzi szanuję bardzo.

Link to comment
Share on other sites

Wspaniałe wieści...super!

Teraz chyba kaska potrzebna najbardziej,żeby sunie dalej zabezpieczyć...kurczaki jak tego czasu mam mało,a przydałoby się jakiś bazarek skleić sunieczkom.

Jeśli ktoś może,wesprzyjcie doris,bo sama tego nie udźwignie..dzikuskę Sonię tyle czasu już ma w hoteliku.

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, zachary napisał:

Agat21, pewnie jutro się dowiemy jak przebiegło wybudzanie, bo doris66 już tnie komara od dawna, bo wstaje ciemnym świtem...

"Komara nie uciełąm" kochana Zachary ( wiesz jakie mam problemy ze snem )..........ale cięła komara Śnieżka, Perła i Pani, która sie nimi opiekuje to  w środku nocy nie wydzwaniam do ludzi i nie pytam. Śnieżka wstała wczoraj póżnym wieczorem i na długiej smyczy została wyprowadzona na siku, niestety nie udało się bo Śnieżka przypadła brzuszkiem do ziemi  tak sobie jedynie poleżałą chwilę przestraszona. A poniewaz brzusio chory  to nie mogłą leżeć na śniegu, więc wróciłą do domu do Perły, i pewnie siku zrobiła w nocy na podłoge. Tak samo zachowałą sie Perła w piątek a wczoraj już spacerowała nieźle na smyczy. Licze ze i Śnieżka tak samo się zachowa. Perła ma malutki szew na 2-3 cm i nie musi mieć fartuszka to jej łatwiej a Śnieżka po aborcyjnej ma bardziej pocharatany brzusio, tak na około 10-12 cm, i fartuszek obowiazkowy. A to ten faruch ja stresuje najbardziej.  Dziś miały wychodzic na spacer już razem wieć moze będą śmielsze. 

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, WiosnaA napisał:

Wspaniałe wieści...super!

Teraz chyba kaska potrzebna najbardziej,żeby sunie dalej zabezpieczyć...kurczaki jak tego czasu mam mało,a przydałoby się jakiś bazarek skleić sunieczkom.

Jeśli ktoś może,wesprzyjcie doris,bo sama tego nie udźwignie..dzikuskę Sonię tyle czasu już ma w hoteliku.

Tak Aniu potrzebujemy teraz pieniędzy, dlatego napisałam wczoraj, ze złapanie suń to sukces połowiczny. Perła ma hotel za 320zł plus karma a deklaracji ledwie na 140zł, Śnieżka nie ma zupełnie nic, a jeśli pojechałąby razem z Perłą o co będę Paulę błagac na kolanach  to potrzebujemy kolejne 320zł i karmy. Mam troche fantów na bazarek ale nie mam czasu bazara zrobić. W pracy mam teraz najgorszy okres i do połowy marca nawet w soboty musze pracować.

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, agat21 napisał:

Bardzo mi się podoba Twoja filozofia, to postawa życiowa, która nie jest łatwa, ale jest bardzo "uczłowieczająca". Takich ludzi szanuję bardzo.

Dołączam się do pochwał Agaty, ta filozofia, i działanie, i poświęcenie DORIS - rewelacja! :)

A uratowane suczki urocze, kochane i najgorsze maja już za sobą :)

Link to comment
Share on other sites

Mają się dobrze. Perła już właściwie jest ucywilizowana, nawet biega luzem na podwórku obok opiekunki, podchodzi na głaski i jest zazdrosna o koty. Tak bardzo chce mieć swojego człowieka na wyłączność ze pcha się pierwsza do rak i kolan.  Gorzej jest ze Śnieżką na smyczy nie chce w ogóle chodzic, nie chce tez załątwic potrzeb fizjologicznych,  myślę ze to o ten fartuszek chodzi najbardziej, który ją wkurza i przeraza. W legowisku w czasie głaskania podstawia główkę i się domaga pieszczot, koty podobnie jak Perełce nie przeszkadzają Śnieżce. Z Perłą się wylizują nawzajem i nawet Perła zachęca Śnieżke do wykazywania większej aktywności. Może Śnieżka gorzej się czuje,  w końcu sterylka aborcyjna to cos poważniejszego, niż sterylka zwykłą, a może potrzebuje więcej czasu. Ona jest jeszcze brudna i trochę zdredowana ale po praniu okaże się puchatym misiem, choć coś tam z szorściaka w sobie ma na pewno.  Perła z kolei przypomina mi pinczera, chuda, cienkie łapki, skoczna i wesoła.

Link to comment
Share on other sites

Na pewno Śnieżka potrzebuje więcej czasu po sterylce aborcyjnej, żeby dojść do siebie - to jednak poważna opercja. Rana może ją bardzo boleć :( Na pewno trzeba dac jej czas i spokój. Najważniejsze, że się wybudziła, a jak z apetytem? Je już coś?

Dobrze, że ma przy sobie Perłę - to na pewno dobrze na nią działa :)

Doris, wysłałam Ci w weekend przelew, powinien dzisiaj dojść.

Link to comment
Share on other sites

Agat21 dziękuje bardzo . Dzis była tylko jedna wpłata od zaprzyjaźnionego małżeństwa ale to z fb. Twojej jeszcze nie było ale jak inny bank to i 2-3 dni spływaja wpłaty. Potwierdze z pewnoscią. A Śnieżka i Perełka pozdrawiają. Mają się dobrze. Apetyty dopisują. Tylko Śniezka ma problem ze zrobieniem siku i kupy na smyczy. Poza tym Ala mówi, ze są to wspaniałe , urocze suczki, które bardzo potrzebuja byc kochane, Perła garnie sie do człowieka przy każdej sposobnosci, Ala nauczyła ja podawać łapke i  sunia szybko załapała. Jest ogromna bystrzacha i spryciula. Takie sreberko z niej. Śnieżka jest ostrożniejsza i mniej wylewna w okazywaniu uczuc, ale to pewnie kwestia czasu. Obie lubia koty. 

16427624_1278613665539738_29954139946029

16266215_1278613792206392_64534270518413

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...