Jump to content
Dogomania

WiosnaA

Members
 • Posts

  10385
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  44

WiosnaA last won the day on July 16 2022

WiosnaA had the most liked content!

1 Follower

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

Recent Profile Visitors

8030 profile views

WiosnaA's Achievements

Enthusiast

Enthusiast (6/14)

 • Dedicated Rare
 • Conversation Starter Rare
 • Reacting Well Rare
 • Posting Machine Rare
 • Collaborator Rare

Recent Badges

2.6k

Reputation

 1. Potwierdzam, otrzymałam 100zł w dn.19.05. Agusiu, z całego serca dziękuję! Elu, bardzo dziękuję.
 2. Elu, dziękuję, obie wpłaty po 50zł dotarły. Ogromnie dziękuję Tobie Agusiu! Wszystkim jeszcze raz bardzo dziękuję za wsparcie i pomoc w leczeniu suni! Sara jest już po sterylce. Czuje się świetnie, śmiga na czterech łapkach. W domu podporządkowała sobie kolegów i jest szefową całej trójki, w Panu zakochana bez reszty, z wzajemnością.
 3. Wczoraj z łapką było jeszcze niedobrze, ale dziś jest poprawa,...uff. Sarunia ma DS! ..zostaje w obecnym miejscu!:) Nie ukrywam, że cichutko liczyłam,że może akurat, bo widziałam jak Państwo byli/są przejęci losem Sary, ich dogadzanie jej, opowiadania jak ładnie szczeka, jaka mądra, itp...co tam,że nowy but Panu zjadła...ale wcześniejszy pechowy obrót spraw ciągle miałam z tyłu głowy i wręcz się bałam...czekałam na krok dt, który właśnie zrobili podczas ostatniego spotkania. Szukając Sarze latem pomocy i z powodu, że nigdzie nie mogłam jej dostać, zgłosiłam do gminy ,schronisko już miało przyjechać...w umówionym dniu nie pojawiła się u mnie. Odezwał się z ogłoszenia dom chętny adoptować, znalazłam osobę na wizytę pa...poinformowałam Panią z Gminy, że na razie temat schroniska wstrzymuję,.. ludzie mieli przyjechać w sobotę .. w międzyczasie jak Sara nie przyszła do mnie uległa wypadkowi...na wieść o wypadku chętny dom się wycofał...tak w skrócie,ale koszmarne dni były w tamtym okresie, pełne zwrotów akcji , drobniejszych pechowych sytuacji i mojej wtedy niemocy...wypadek już załamał...ten dt zjawił mi się jak cud! Ale to Dom dzięki mojej wspaniałej Pani weterynarz, która znała całą i moją, i Sary sytuację i też poruszyła wszystko, żeby pomóc. Mam nadzieję, że teraz już będzie tylko lepiej u Sary pod każdym względem. Niech żaden pech już jej nie dosięgnie! Temat sterylki dopilnuję i zrobimy później jak będzie już można. Państwo pokryją. Ostatnia wizyta i leki była na mnie, ale kosztów jeszcze nie znam i jest na razie" na kreskę" , bo wet czasu nie miał policzyć . Dadzą znać,to wtedy zapłacę. Bardzo, ale to bardzo mocno i z całego serca dziękuję Wam Wszystkim za pomoc tej sunieczce!
 4. Elu, chyba gdzieś od połowy września Sara mogła normalnie już funkcjonować bez ograniczeń. Pierwsze 10 tyg po zabiegu Sara miała rygor z klatką i oszczędzanie łapy. Po tym czasie na podstawie rtg p.Profesor powiedział, że jest zrost kości. I było tylko zalecenie jeszcze przez tydzień na spokojne spacery, ew.wyjście na podwórko na trochę, ale sama, bez zabaw z kolegami. Po tym tygodniu "na rozruszanie" Doktor powiedział, że może już biegać, bawić się z kolegami, żadnych zakazów co do ruchu. Sara odzyskała siły i energia ją rozpiera, bawi się z Państwa pieskiem, ganiają po dużej posesji, pokazała, że kopanie też lubi. Jest b. energiczną sunią. Wcześniej już było raz, że nadwyrężyła łapkę, oby i teraz nic poważnego nie działo się. P.Profesor mówił,że Sara może odczuwać łapę do pół roku:(
 5. Umówioną sterylkę musiałam odwołać ponieważ Sara ma cieczkę :(...w lipcu miała i teraz znowu. Zaczęła też boleć łapka, Sara oszczędza ją, często unosi. Byliśmy wczoraj u weta, dostała zastrzyk i leki, przez tydzień ma zakaz biegania. Siedzi w domu. Jeśli nie będzie poprawy p.Profesor zrobi rtg. DT mówi, że może to przez kopanie dołów (lubi kopać),...oby to było tylko nadwyrężenie. Byłam przejęta łapką Sary i wczoraj zupełnie zapomniałam zrobić jakieś zdjęcia:( Sara wygląda ładnie, tylko ta łapka...:(
 6. Na moje konto we wrześniu wpłynęło 110zł od elik ze zbiórki tu na dogo. Bardzo dziękuję! Elu,najmocniej przepraszam,że dopiero potwierdzam:( Sarunia czuje się dobrze, w dt zaczyna rządzić kolegami:), ale na szczęście robi to grzecznie. Jakiś czas temu zawiozłam dla niej miękkie posłanko i całej trójce akurat To najbardziej pasuje:),wojny nie ma i jest tak,że kto pierwszy zajmie ten w nim odpoczywa, ale przeważnie Sara jest najszybsza:) W tym tygodniu jedziemy na zdjęcie szwów. Musimy jeszcze zrobić sterylkę i przy okazji usunąć polip (2cm ) w pochwie, który wykryto przy badaniach. Gmina mogłaby sfinansować sterylizację, ale u weta z którym ma podpisaną umowę, a to wet z okolicznej wioski. Próbowałam wśród znajomych i nieznajomych dowiedzieć się opinii o tym lekarzu, ale nikt nie potrafił nic mi powiedzieć, nikt nie zna,nie robił żadnych zabiegów. Sara dużo przeszła i szczerze mówiąc boję się dawać kroić w nieznane ręce:( U mojej wetki sterylki obecnie są b.drogie:( , za 20kg sunię wynosi 750zł, miałabym zniżkę i byłoby pewnie mniej niż 700zł. Pomimo kosztów skłaniam się jednak by zrobić w mojej lecznicy u sprawdzonych lekarzy. Budowa domu mnie wypruła i nie mam pieniążków, ale z zapłatą lecznica poczeka i choć z czasem mam bardzo krucho, to będę jakoś próbować zrobić bazarek. Jeśli ktoś mógłby nas wesprzeć grosikiem byłabym ogromnie wdzięczna.
 7. Temat nieaktualny....sunia od Tysi ma przyjechać do dt.
 8. Wybaczcie jeśli w nieodpowiednim miejscu zakładam wątek, ale nie bardzo wiem gdzie napisać i nie znam wątków, a wiem,że dt są potrzebne. Mam dom w Białymstoku z dobrego polecenia chętny zaopiekować się sunią do 10kg jako dt bezpłatny (+ wsparcie ew. weta), może być staruszka (wiek nieistotny). Dom w bloku u Pani (stąd waga psiaka), bez dzieci, wizyty u weta nie byłyby problemem. Jeżeli ktoś potrzebuje,ma taką sunię,proszę o info.
 9. Tolu, ogromnie dziękuję! Zaraz wstawię info. Wetka zmieniła fakturę na Fundację za wcześniejszą wizytę z rtg na 110zł . Koszt zabiegu wyjęcia metalu +leki (zastrzyki i tabletki) do domu na 4 dni wyniósł 380zł. Pieniążki ze zbiórki mamy wykorzystane. Bardzo dziękuję Ofiarodawcom za wsparcie! W imieniu Saruni i swoim najserdeczniej dziękuję Wszystkim na dogo za ogromną pomoc! Sara biega na czterech łapkach, za 2 tyg. zdjęcie szwów.
 10. Sarunia ma już wyjęty z łapki metal, czuje się dobrze.
 11. Myślisz, że wetka mogłaby?, zapytam w takim razie. Tolu, musi być fv tylko z zabiegu lipcowej operacji ?,czy może być za wizyty, rtg co były wizyty w trakcie już leczenia? Pierwszy raz mam styczność ze zbiórką i nie pomyślałam dopytać Ciebie jak to działa.
 12. Dziękuję za zaproszenie Oneczko na śliczny bazarek. Nic kupić nie mogę póki rozkopanej ziemi na działce nie ogarniemy, a przez budowę poniszczyło mi się sporo z tego co wcześniej kupowałam:( Oko chociaż pocieszę tutaj.
 13. Nie wiedziałam Tolu jak wykorzystuje się pieniążki ze zbiórki , nikt mi nie powiedział, że faktura potrzebna będzie na Fundację i wypisywałam fv. z wszystkich wizyt na siebie...szkoda:(
 14. Domyślam się Krystyno jakie masz myśli, moje nie są inne,...może moja zła passa w końcu by się przerwała:( ....jakiś czas temu dt zapytał, co będzie z Sarą jak już wyzdrowieje, mówiłam, że domku będziemy szukać. Sarunię Państwo bardzo polubili , z wzajemnością , ale temat nie był rozwijany, a i ja póki co nie proponowałam, bo mają już dwa pieski, wolałabym żeby temat ew. adopcji najpierw od Nich wyszedł, nie omieszkam jednak sama później zapytać. Państwo widzą jakie duże koszty generuje Sara i chcą bezpłatnie teraz już pomóc. Okres w klatce z Sarą ciężki był dla dt, ale ludzie b.dobrze się spisali. Teraz za propozycję bdt jestem im ogromnie wdzięczna, bo to znacznie odciąży finansowo, a pobyt Sary jeszcze potrwa zanim zakończymy leczenie i można będzie ruszyć z ogłaszaniem.
×
×
 • Create New...