Jump to content
Dogomania

Uratowaliśmy je razem. Perełka i Śnieżka adoptowane..


doris66

Recommended Posts

Poker, one nie są w hotelu a w bdt. Nie są w garażu ani pomieszczeniu gospodarczym a bardzo ciepłym, malutkim pomieszczeniu obok łazienki, które stanowi kotłownię, bo jest tam piec do ogrzewania domu. Domek jest na wsi to fakt ale nic bardziej okazałego na cito nie znalazłyśmy... Sunie przyjęte zostały na czas dojścia do formy po sterylkach a potem Perła ma jechać do hotelu w stolicy a Śnieżka....narazie nie wiadomo...Perełka jest do kolana a mam 162 cm wzrostu a Śnieżka jest ciut niższa ale dłuższa....

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Poker napisał:

Słodkie sunieczki.

W jakim hotelu one przebywają?  Mam wrażenie ,że są w garażu albo innym pomieszczeniu gospodarczym. Na pewno jest im lepiej niż na ulicy , ale ....

Poker, to nie jest żaden hotel, do hotelu to one dopiero pojadą jak się wygoją i je zaszczepię .........sunie  miały siedzieć w zimnym garażu blaszanym u mojej kuzynki i tam spędzić czas rekonwalescencji. W zasadzie same, bo ja mogłabym tylko raz dziennie późnym wieczorem tam zajrzec, ale nie mając nic nawet i na takie warunki byłam zdecydowana, aby tylko nie ulica.......Ale udało się znaleźć im schronienie na dwa tygodnie w przydomowej kotłowni mojej znajomej . Mają tam cieplutko , ja jak tam wchodzę od razu zdejmuje kurtke bo tak jest ciepło. Mają jedzenie, opiekę,  spacery i sa już przez Alę socjalizowane. Pomieszczenie ma drewnianą podłogę, duże okna. W dodatku jest to schronienie za darmo, a jedzenie zakupiłyśmy suniom z własnych pieniędzy. Jest im tam naprawdę dobrze i bardzo cieplutko.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, Ewa Marta napisał:

Jakiej one są wielkości? Na zdjęciach wydają mi się duże

Nie są duże, Perła waży około 10 kg, ma długie chude łapki, mały pysio i jest bardzo filigranową sunią. Jest urocza i mądra. Umie już podawać łapkę, Ala ją w dwa dni nauczyła. Chodzi na podwórko luzem bardzo się pilnuje opiekunki.  Z kolei Śnieżka jest bardzo futrzasta, stad wrażenie że ona jest większa, ale pod futerkiem mało ciałka ma a tłuszczyku w ogóle. Ciąża spowodowała ze jej organizm się wyniszczał. Śnieżka jest bardziej zdystansowana i ostrożna , ale się przełamuje, Perła ją dużo uczy i pokazuje. Obie sunie lubia koty, dzielą się z kotami jedzeniem.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, doris66 napisał:

Nie są duże, Perła waży około 10 kg, ma długie chude łapki, mały pysio i jest bardzo filigranową sunią. Jest urocza i mądra. Umie już podawać łapkę, Ala ją w dwa dni nauczyła. Chodzi na podwórko luzem bardzo się pilnuje opiekunki.  Z kolei Śnieżka jest bardzo futrzasta, stad wrażenie że ona jest większa, ale pod futerkiem mało ciałka ma a tłuszczyku w ogóle. Ciąża spowodowała ze jej organizm się wyniszczał. Śnieżka jest bardziej zdystansowana i ostrożna , ale się przełamuje, Perła ją dużo uczy i pokazuje. Obie sunie lubia koty, dzielą się z kotami jedzeniem.

Dla Śnieżki byłoby idealnie jechać z Perła. Trzymam kciuki, żeby dt zgodził się przyjąć je obie. Cos jeszcze dorzucę w lutym, ale po 10, bo wtedy dostaję kasę za zlecenie.

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny się goją, otwierają powolutku na ludzi i wkrótce kolejne zmiany w ich życiu...Perełka pojedzie do hoteliku w stolicy a Śnieżka?...Narazie nie wiadomo ale wiadomo, że utrzymanie ich obu plus Sonia dla doris66 to horendalny koszt, którego sama nie udźwignie...Kto może pomóc w jakikolwiek sposób?....Prosimy....

Link to comment
Share on other sites

Do Pauli pojedzie raczej Śnieżka , bo potrzebuje doświadczonej ręki. Jest nieufna , ma problem ze smyczą i trzeba z nią popracować. A Paula to umie. Perła już w zasadzie nadaje się do adopcji, czekam na lepsze zdjęcia i ogłoszenia trzeba zrobić Perełce. Może już teraz znajdzie się ktoś kto polubi tego małego filigranowego rudzielca.

Link to comment
Share on other sites

Kochani, roześlijmy wątek suniek z pytaniem o jakieś zaufane miejsce dla Perełki. A może jakimś cudem znajdzie się dla tej ślicznoty domek? Marzy mi się, żeby mogły jechać razem do Pauli. Ja wrzucę link do wątku na moje wątki i bardzo Was proszę zróbcie to samo. Może gdzieś jest miejsce w domowym DT?

Jeśli nie, to może ktoś jeszcze dorzuci parę groszy, żeby zwiększyć szanse obu suniek na DT?

 

Link to comment
Share on other sites

Śnieżka jest po prostu cudna, te jej wielkie ciemne oczy rozkładają na łopatki. Ale Perełka też urocza, taka filigranowa :) Jak pojawią się zdjęcia do ogłoszeń i tekst to obiecuję wykupić jej pakiet ogłoszeń. Byłoby super, gdyby udało się znaleźć dla niej od razu dom stały.

Czy ja dobrze liczę, że suczki mogą zostać w tym aktualnym, awaryjnym dt do 08.02 (dziesięć dni od sterylizacji Śnieżki)?

Link to comment
Share on other sites

Ewa Marta, w hoteliku u Pauli jest już dzika Sonia od doris66 za 400zł plus karma i jeszcze dwie sunie?...Nie damy rady finansowo co miesiąc uzbierać takiej kasy aby było na trzy psiaki...niestety. 

Jak doris66 jutro wejdzie na wątek, to napisze do kiedy sunie mogą być w awaryjnym dt.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, zachary napisał:

Ewa Marta, w hoteliku u Pauli jest już dzika Sonia od doris66 za 400zł plus karma i jeszcze dwie sunie?...Nie damy rady finansowo co miesiąc uzbierać takiej kasy aby było na trzy psiaki...niestety. 

Jak doris66 jutro wejdzie na wątek, to napisze do kiedy sunie mogą być w awaryjnym dt.

Najważniejsze, żeby było miejsce. Napisałam do Pauli maila, bo znam ten hotelik,. Opłacałam tam jakiś czas temu pobyt super psiaka Lupo, który w innym hoteliku bardzo długo czekał na dom, a u Pauli jakoś szybko udało się go wyadoptować. Jak będzie miejsce, zaczniemy intensywnie zbierać kasę. 

 

Link to comment
Share on other sites

Sunie mogą być u Ali na rekonwalescencji najpóźniej do 12 lutego, to jest niedziela. Ja mam aktualnie wolne tylko niedziele wiec transport suni do Pauli byłby w niedzielę. Próbuje się właśnie do niej dodzwonic i to ustalić.  W sytuacji jaka jest obecnie nie jest możliwe aby umieścić u Pauli dwie sunie i razem z Sonia zebrać dla nich ponad tysiąc zł za hotel miesięcznie plus karma. Licząc za karmę minimalną kwote to i tak wyjdzie za wszystko conajmniej 1.300,00zł .  W dodatku Paula nie ma domu z gumy , nie rozciągnie go i ma swoje zasady, konkretna liczba psów i ani jednego więcej.  Gdyby zasady łamała to pewnie miałaby ich już niezłe stadko a wiadomo im mniej psów tym lepsze dla nich warunki i opieka. Jedna sunia ma deklaracji na 140zł, druga nie ma wcale, Sonia też bez deklaracji ma tylko kilku sponsorów, ale  w tym miesiącu brakuje Soni na hotel 200zł i musze  dołożyć, tak aby nie stwarzać długów. Aktualnie Śnieżka i Perłą  mają w skarbonce około 800zł ( na szczepienia od wścieklizny  wydam jakieś 60zł ), zostałoby na jeden miesiąc pobytu u Pauli dla obu ( pod warunkiem że obie przyjmie ) i na karmę. Ale co dalej? To dalej spędza mi resztki snu z powiek, jeśli już w ogóle udaje mi się zasnąć. W dodatku w pracy mam kocioł do połowy marca ( na szczęście później odbiorę to wolnym lub jakiś dodatkowy grosz wpadnie  ),   wczoraj wróciłam do domu po 13 godzinach. Wprawdzie koleżanki mówia na mnie Robocop lub cyborg, ale i tacy też mają swoje granice wytrzymałości. W sobotę wieczorem lub w niedzielę zasiądę do bazarku, wcześniej nie dam rady. Nadal szukam dt bezpłatnego dla jednej z suczek.  

Link to comment
Share on other sites

Moze fb by pomógł? Wprawdzie ja ani jednego psa przez fb nie wyadoptowałam, ale dziewczyny mówią, ze czasem działa cuda.

Napiszę na swoich watkach prośbę do bdt dla Perełki, bo sama mam obecnie dwie tymczasowe sunie u siebie (swoja drogą nie wiem, jak można brać pieniądze za tymczasowanie, chyba że ma się zarejestrowaną działalność gospodarczą...)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...