Jump to content
Dogomania

Dramat dzikusków zamieniony w cud. Lika, Rudy-Moris, Murzynek-Gucio, Tinka, Czesio w DS. I do tego Gandzia, od której wszystko się zaczęło.


Tyśka)

Recommended Posts

podczytuję od dawna, choć na dogo bywam nie często, chylę czoła za taką akcję;

cieszę się, że dwa "maluszki" się złapały, oczywiście trzymam kciuki za Rudego, oby udało się Go złapać, to dzięki Jego oczom Wiosna się zawzięła:)

no i trzeba pamiętać o Dożycy oraz zwierzyńcu tego chłopka zbieracza, co dręczy zwierzęta;

kiedy to się zmieni, kiedy będziemy mieć cywilizowane podejście do zwierząt, wszystkich zwierząt? chciałabym dożyć tego momentu;

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Murko, myślę że to dobry plan: badania, szczepienia, kastracja. Tinusia jest zgłoszona do Akcji Sterylizacji, za co bardzo dziękuję. :)

Jeśli sunia nie ma cieczki to bardzo się cieszę. Zastanawia mnie tylko ten psiaczek... skąd się w takim razie wziął?

Bardzo dziękuję Wam za obecność i kibicowanie :).

Co do zbieracza, wiem że jeden z wetów jakiś czas temu proponował wykastrowanie zwierzaków, ale facet nie wyraził zgody. Wiem, że niektórzy brali te psy i koty w najgorszym stanie i ratowali, ale na ich miejsce przychodzą kolejne i kolejne :(. Na chwilę obecną nie wiem, co zrobić, ale mam te zwierzaki z tyłu głowy.
 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

22 godziny temu, Anula napisał:

Kochani trzeba sprawy finansowe poukładać jakoś.Rozumiem,że Lisek zostaje u Murki (miał jechać do Hoteliku do szafirki).Tak jak wcześniej było zadeklarowane ja z Bogusik bierzemy na siebie utrzymanie Liska w Hoteliku i z tym związane wydatki.Ile kosztuje pobyt Liska w Hoteliku? Jak ma wyglądać rozliczenie tj.do kogo należy przelewać pieniążki.Czy do elficzkowej,która jest skarbnikiem,czy bezpośrednio się trzeba rozliczać z Murką.

Bardzo proszę aby tę sprawę jakoś uregulować,aby było przejrzyście.

Najwygodniej będzie aby pieniążki na Liska przelewać bezpośrednio do Murki.

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

Murko, myślę że to dobry plan: badania, szczepienia, kastracja.. . .
 

Murka proponuje nieco inną kolejność :) - badanie, sterylizacja szczepienia  I to jest chyba rozsądna kolejność, bo po szczepieniu trzeba będzie odczekać, a jeśli sunia dostanie w tym czasie cieczkę,to też trzeba będzie odczekać i to sporo, zanim będzie możliwa sterylizacja. A jeśli w międzyczasie trafi się dobry dom to będzie adopcja bez sterylizacji ?

Najpilniejsza jest sterylizacja. Jak  szczepienie odwlecze sie kilka tygodni to nic sie nie stanie :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, elik napisał:

Murka proponuje nieco inną kolejność :) - badanie, sterylizacja szczepienia  I to jest chyba rozsądna kolejność, bo po szczepieniu trzeba będzie odczekać, a jeśli sunia dostanie w tym czasie cieczkę,to też trzeba będzie odczekać i to sporo, zanim będzie możliwa sterylizacja. A jeśli w międzyczasie trafi się dobry dom to będzie adopcja bez sterylizacji ?

Najpilniejsza jest sterylizacja. Jak  szczepienie odwlecze sie kilka tygodni to nic sie nie stanie :)

Dzis rozmawiałam z wetem i on powiedział, że bezpieczniej by było jednak najpierw zaszczepić psiaki, a potem ciachać. Mogłabym między świętami pojechać z nimi do lecznicy, pobrać krew do badania i poszczepić, a dwa tygodnie po szczepieniu można będzie sterylizować.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.12.2016 o 20:03, Tyś(ka) napisał:

Jeżeli Jamor zna adres (bo to on znalazł tego psiaka) to poprosiłabym Chełmską o interwencję, bo nie wiem czy właściciele z dobrej woli zrzekną się psicy.

 

Tyś daj mi info wiesz. Ja też coś pomogę 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.12.2016 o 16:23, Poker napisał:

Ode mnie jest 70 zł z z bazarku. Na jakie konto mam wpłacić?

Biedny Rudasek. Może w święta odpocznie od jeżdżących samochodów.  Czy ktoś będzie miał możliwość go podkarmić?

Spokojnie jeździmy i karmimy ja jestem dzisiaj w wigilię jak trzeba będę codziennie. Do tego jeżdżę czasem za nim po jego szlakach 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.12.2016 o 12:45, WiosnaA napisał:

Nie takie wiadomości chciałabym przynieść,ale pewnych rzeczy przeskoczyć się nie da.

Rudasek kochany, niestety ale Święta będzie spędzał  samotnie...
Myśleliśmy,że się uda teraz znowu pojechać,.... Jamor jednak dostał reprymendę od żony,że do domu nie wpuści jak teraz pojedzie.Jest ciągle w rozjazdach i zaległości domowych ma dużo,no i hotel,a żona sama....mówi,że chce w domu jeszcze pomieszkać.
Dopiero po Nowym Roku.
Bardzo,bardzo żałuję ,że wcześniej nie udało się ruszyć tematu.

Wiosenko nie smuć znajdę go i dam jeść na święta ja i dziewczyny nie damy mu zginąć.

Link to comment
Share on other sites

Kochane ciocie i zainteresowani sytuacja jeśli chodzi o karmienie to myślę że nie ma tu problemu. Z elficzkowa jesteśmy ciągle na łączach i karmimy na zmianę. Czasem ktoś jeszcze karmi bo widzę jedzenie takie ze stołu. Na razie rudego miłość nosi i faktycznie daleko łazi ale to akurat na trasie mojego dojazdu do domu i ja go w sumie codziennie widuje. Nie miałam teraz tak dużo czasu bo mi się posypało w domu ale mąż po operacji odpoczywa już w domu i syn już nie wymaga podawania antybiotyków więc po świętach zacznę śledzić rudego.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.12.2016 o 00:34, Murka napisał:

Dzis rozmawiałam z wetem i on powiedział, że bezpieczniej by było jednak najpierw zaszczepić psiaki, a potem ciachać. Mogłabym między świętami pojechać z nimi do lecznicy, pobrać krew do badania i poszczepić, a dwa tygodnie po szczepieniu można będzie sterylizować.

Nie zamierzam z wetem polemizować,  jak co poniektórzy :) Wet z pewnością wie lepiej    :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

 Tinka cieczkę miała w czerwcu i jeśli teraz nie było,a tylko chwilowe amory amanta,to lada moment się może pojawić,....Tinko,wytrzymaj dwa tygodnie!...z jednej strony dobrze,z drugiej martwię się trochę.

Ciekawe jak tam maluchy się czują i czy robią jakieś postępy...nie męczę jednak Mureczki.

Rudziku....

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Tak, byłam dzisiaj u Rudego, jednak go nie widziałam. Rano chyba była karmicielka, sądząc po tym, co dostał (surowe kawałki mięsa), ale wieczorem nadal były nieruszone. Po 17 tiutałam i wołałam, szukałam też po śladach, ale nowych śladów nie widziałam. Zostawiłam więc mokrą karmę w miseczce. U nas niezła zima, wszystko zasłonił śnieg. Nie widać było śladów Rudego, tak jakby go wcale nie było w tym miejscu. Widziałam jedynie jakieś ślady koło garażów, ale na Rudzikowe to nie wyglądało - raczej mniejszego psa wielkości Liska.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.12.2016 o 22:16, Murka napisał:

Ja maluszki liczę zniżkowo, razem 18 zł/doba (czyli po 9zł/doba za "sztukę"). Rozliczenia mogę robić na koniec miesiąca lub co 30 dni.

Koszty weterynaryjne (rachunek, który wrzuciłam) są na pół.

 

Maluchy powoli się aklimatyzują w nowych warunkach, coraz więcej karmy ubywa (mimo, że - o zgrozo - miseczki stoją daleko od budki i legowiska) i wody. 

 

Dotarły dzisiaj ciasteczka od WiosnA:) aleeeee będą miały dzikuski wyżerkę:)

 

Dnia 23.12.2016 o 12:20, elficzkowa napisał:

Najwygodniej będzie aby pieniążki na Liska przelewać bezpośrednio do Murki.

 

Dnia 23.12.2016 o 00:38, Murka napisał:

Za transport psiaków (z Tomaszowa do lecznicy w Janowie Lub.) - 90 zł i odbiór z lecznicy 10 zł.

 

Badania oczywiście możemy porobić. Jeszcze się zastanawiam nad szczepieniami, tzn. czy najpierw szczepić czy ciachać. Najlepiej by było najpierw poszczepić, ale czy Tinka nie dostanie cieczki w między czasie? Ona nie ma teraz cieczki, wet nic nie stwierdził i ja też nic nie widzę. Nie zaglądałam suni co prawda pod ogon (jeszcze nie jesteśmy na tym etapie:)), ale żadne psy się Tinką nie interesują, Lisio także, nie ma też żadnego plamienia. Jakby Tinka miała cieczkę, to tam na ulicy nie jeden psiak by za nią łaził, ale cała wataha. 

Więc może tak zrobić: badania - jak wszystko ok to ciachanie - potem szczepienia.

Tinkę to na pewno będziemy sterylizować, a Liska? Kastrować? U naszego weta sterylka 150 zł i kastracja 100 zł.

 

Przepraszam,że dopiero teraz cokolwiek piszę,ale rozwaliła mnie grypa i do tego internet ma swoje widzi mi się :(

Murko,jak najbardziej Anula może przelewać pieniążki bezpośrednio na konto hoteliku.Wstawiaj rozliczenie tak jak będzie Tobie wygodnie,a Anula będzie robić przelewy.Podaj jej tylko nr konta na pw. Kastracja Liska jak najbardziej będzie potrzebna!

Dnia 24.12.2016 o 11:22, elficzkowa napisał:

Na dzikuskowym koncie nowe wpłaty:

Poker - bazarek dla dzikusków - 70 zł

Ana10 - stała dla Liska - 20 zł

Dzikuski pięknie dziękują

stylowi_pl_fotografia_16094446.gif

Na konto Hoteliku u Murki poleciała wpłata : za weterynarza i dojazd - 392 zł 

 

Widzę,że przelałaś chyba pieniążki za oba psiaki? Jeżeli tak to Anula zrobi przelew na Twoje konto

Rozliczenie Liska o ile coś nie ominęłam ?

WiosnaA-zakup Kal Aid 75,20zł : 2 = 37,60zł /Lisek/

Murka-wet 292,00zł : 2 = 146,00zł /Lisek/

Murka-koszty dojazdu 100,00zł : 2 = 50,00zł /Lisek/

 

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Bogusik napisał:

Widzę,że przelałaś chyba pieniążki za oba psiaki? Jeżeli tak to Anula zrobi przelew na Twoje konto

Rozliczenie Liska o ile coś nie ominęłam ?

WiosnaA-zakup Kal Aid 75,20zł : 2 = 37,60zł /Lisek/

Murka-wet 292,00zł : 2 = 146,00zł /Lisek/

Murka-koszty dojazdu 100,00zł : 2 = 50,00zł /Lisek/

Rzeczywiście, przelew zrobiłam za Liska I Tinkę. Przepraszam, że namieszałam. Jakoś tak z rozpędu chciałam przed Świętami uregulować dług.

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, elficzkowa napisał:

Rzeczywiście, przelew zrobiłam za Liska I Tinkę. Przepraszam, że namieszałam. Jakoś tak z rozpędu chciałam przed Świętami uregulować dług.

Ok Anula zrobi zwrot na twoje konto :)

Jeszcze widzę,wpłatę od Ana10-stała dla Liska 20,00zł.Uzgodniłyśmy wcześniej,że wszelkie deklaracje na tym wątku pomocy finansowej dla Liska będą przekazane na potrzeby Tinki i Rudego.Napisz do niej pw.

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, Bogusik napisał:

Ok Anula zrobi zwrot na twoje konto :)

Jeszcze widzę,wpłatę od Ana10-stała dla Liska 20,00zł.Uzgodniłyśmy wcześniej,że wszelkie deklaracje na tym wątku pomocy finansowej dla Liska będą przekazane na potrzeby Tinki i Rudego.Napisz do niej pw.

Oczywiście napisze do Ana10.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...