Jump to content
Dogomania

Loluś w pieluszkach szuka wyjątkowego domu !!


Recommended Posts

Dnia 15.03.2024 o 02:15, kado napisał:

Godzina 2 w nocy,a ja ryczę jak głupia.

Coś nieodwracalnie się skończyło.

Loluś to dla mnie ikona dogo.Te oczy,to spojrzenie,jedyny i niepowtarzalny...

Basieńko,Ty wiesz😭💔

serce się rozrywa.... a kawałek tego serca umarł razem z ukochanym Lolusiem ❤️❤️❤️ 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Tęsknię...

Wszystkim Wam kochani jestem ogromnie wdzięczna za lata obecności tutaj; za troskę, dobre słowo, życzliwość  , za wymierną pomoc.  Za pożegnanie.  To wzruszające ile serc poruszył ten nieznośny psi bachor, z pieluchą na pupsku. 
Loluś.  Mały, kaleki  piesek o niezwykłym charakterze .
Dziękuję, dziękuję  i nisko się Wam  kłaniam; za wpłaty, dziesiątki bazarków, pieluchy, majty itp .
Podziękowania kochanej ona03, Iwonce Naszej. Zapasowej Mamusi Lolusia. Od 15-stu lat zawsze blisko, z troską,dobrą radą, pomocną dłonią. Wielu z nas zna  niesamowite , kwiatowe bazarki Iwonki. To były  wręcz wydarzenia towarzyskie za którymi stał ogrom pracy. Oneczko03, przyjaciółko  (pozwolisz ), dziękuję.
Jestem wdzięczna losowi za bycie z Lolusiem. Miał  być 3 dni, został na 15 lat i totalnie przemeblował moje  życie. Synuś kochany.  Mój.
A "dogo" jest cudowne. Ktoś powinien pracę doktorancką o Nas napisać jako o ewenemencie socjologicznym.
 
Zmniejsz._Easy-Resize.com(5).jpg.b4e8ea6160eb7dba6d17801355d14002.jpg
 
 
 
 
 

 

  • Like 7
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

 
WYJĄTEK
Święty Roch pielęgnował ofiary epidemii w Rzymie. A gdy sam zachorował, uciekł z miasta w las, żeby nie zarażać innych. Pies się jakiś przybłąkał. Rany mu wylizał, aż się zagoiły. Chleb skądś przynosił, żeby z głodu nie umarł. A gdy Roch ozdrowiał, pies chodził za nim krok w krok i nie opuścił go aż do śmierci.
A kiedy Roch umarł, pies wył z żalu tak rozpaczliwie, że i jego serce pękło. Pies biega szybko, więc dogonił swego pana i razem stanęli u wrót raju. Święty Piotr otworzył bramę i zaprosił Rocha. Ale psa już nie. Bo raj nie jest dla zwierząt, powiedział. Roch się oburzył. Wykrzyczał Piotrowi, że on nie chce do raju, którego nie zna, bez ukochanego psa, którego zna od czasu zarazy i który mu życie uratował. Obrócił się na pięcie i poszedł błąkać się po świecie.
Trzydzieści lat minęło. Papież ogłosił Rocha świętym. Pan Bog chciał Rochowi osobiście pogratulować. Ale aniołowie nie umieli znaleźć Rocha w żadnym zakątku raju. Bo Rocha tam przecież nie było.
Piotr, żeby wszystko naprawić, otworzył znowu bramę i zaczął gwizdać na psa, który zaraz przybiegł, a za nim Roch. Pan Bóg stał w drzwiach, trochę zły, że się Roch włóczy. Więc święty mu wytłumaczył, że już tu był trzydzieści lat temu. I że poszło o psa. Pan Bóg zastanowił się, a potem machnął ręką, niech Roch wchodzi z psem, zrobi się wyjątek. Pies się ucieszył, zaraz się przyłasił i dłoń Pana Boga polizał, tylko podskoczyć musiał, bo - wiadomo - prawica Pańska wzniesiona wysoko.
I wtedy ruszyła lawina. Pierwszy - Piotr przytargał pod pachą koguta, który go do skruchy pianiem swym przywiódł, więc Pan Bóg zrobił następny wyjątek. Następnie Noe przyniósł gołębicę z oliwną gałązką w dziobie. Daniel przyszedł z lwem. Faraon egipski z żabą i słoikiem komarów. Balaam na oślicy przyjechał. Mojżesz węża jadowitego z pustyni przytaszczył, ale on zawsze był szalony. Trzej Królowie wielbłąda przyprowadzili. Stary Tobiasz - jaskółkę, od której odchodów zaniewidział, a jego syn rybę, której żółć ojca ze ślepoty uzdrowił. Jonasz z pomocą osiłka Samsona wieloryba przypchał, który go połknął, a po trzech dniach wypluł. Z tym, że Samson dodatkowo pszczoły trzymał, miodem z plastra oblepione. Jan Ewangelista stał z orłem, Łukasz z wołem, Marek stał bez niczego, bo mu Daniel lwa zajomał. Agnieszka skowronka wypuściła z mieszka. Franciszek z wilkiem przydreptał. Jerzy na koniu przyjechał. Kota nikt nie przyniósł, sam łajza przylazł. O całej reszcie nie wspominając. Tyle wyjątków Pan Bóg zrobił. Wszystkim do nieba wejść pozwolił.
Święty Augustyn kręcił na to głową, że w spokojnym zrazu niebie zrobiło się teraz jak na arce Noego, ale w sumie to nic złego, bo arka Noego była obrazem i zapowiedzią raju.
W ostatniej chwili jeszcze Pan Jezus z owcą na ramionach zdyszany przybiegł, bo się zgubiła, ale On ją znalazł. A wszystko od świętego Rocha i jego psa się zaczęło. Tak to jest, kiedy raz się zrobi wyjątek
.
Obraz: Cezare da Sesto - Święty Roch (1523).
Świętego Rocha wspomina się 16 sierpnia.
  • Like 1
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Togaa, proszę o radę. Mój zamojski Malutek - budową przypominający nieco przerośniętego yorka, waga pomiędzy 6,6 a 7 kg, zaczyna mieć problemy z sikaniem. Nie to, aby cały czas bezwiednie czy we śnie posikiwał po trochu, takie nietrzymanie moczu to już zaliczyłam z innymi starzejącymi się psami, z tym sobie radziłam, ale nieoczekiwanie jednego dnia pies sika nagle w domu, opróżniając całkowicie pęcherz, a następnego dnia sika tylko na spacerach.  Pies jest często wyprowadzany - i regularnie, i na każde żądanie. Inne psy nas nie odwiedzają, a więc to nie znaczenie swoim zapachem. Jakie pieluchy byłyby najbardziej praktyczne Twoim zdaniem,  na pewno próbowałaś różnych = no i w miarę cenowo do wytrzymania. Malutek cały czas pije tyle samo, je to samo, więc to jest problem w łepetynie, tak jakby co jakiś czas zapominał, że sika się na spacerze, to nie jest problem w nerce ani nie w pęcherzu.   

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Sowo, może sprawdzi się u Pani pampas z materiału ? Takie majty opasające  psa  ,zapinane najlepiej na rzepy. Do środka wsadza się  pieluchę dziecięcą .
Może  też być sama pielucha zakładana jak pampas. Im szersza tym lepsza. Loluś przez ostatnie lata nosił pieluchy Dada 6 z Biedronki. Żeby były szersze i bardziej płaskie  nacinałam gumki po bokach. Nie za głęboko, by nie wysypywał się absorbent. Owijałam nią Lolusia w pasie, uważając by  siusiak był zakryty. Wprawdzie rzepy wypadają nie w tym miejscu co trzeba,ale jakoś da się pieluchę 'posklejać". 
Najlepsze są pieluchy stricte "dla psa samca", ze sklepów zoo. Mają rzepy tam gdzie trzeba, są szerokie, tylko ta cena. Cierpliwości życzę i serdecznie pozdrawiam.
I przepraszam za zwłokę.
Boli, gdy zaglądam na dogo.
 
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...