Jump to content
Dogomania

OFIARY SCHRONISKA ! ! ! Żywe trupy błagają o PILNE WSPARCIE ! ! !


hanek

Recommended Posts

[quote name='hanek']Ja nie wyrabiam czasowo, ale gdyby ktoś zgromadził wszystkie linki do psów wyciągniętych z Olkusza, to wkleję do pierwszego posta tego wątku. [B]Gameta[/B], może Ty zbierzesz je do kupy?[/quote]

Przydałoby się, bo jest straszne zamieszanie :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='hanek']Ja nie wyrabiam czasowo, ale gdyby ktoś zgromadził wszystkie linki do psów wyciągniętych z Olkusza, to wkleję do pierwszego posta tego wątku. [B]Gameta[/B], może Ty zbierzesz je do kupy?[/quote]

Obawiam się, że teraz nie dam rady. U mnie w pracy zostały dwie zdrowe osoby - ja i chłopak, który pracuje 3 miesiące. Na 8 zatrudnionych osób... Wiecie co mam... Pracuję nawet w domu (jednym okiem śledząc dogo) a w pracy nie włączę netu nawet na chwilę :( Może w łikend mi się uda poskładać wszystkie wątki...

Na szybko to malagos ma 2 szt i (zabijcie nie pamiętam) ta co ma dożycę i "dt zawieszony do odwołania" też 2 szt

Link to comment
Share on other sites

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f402/olkusz-oboz-zaglady-zwierzat-wyslij-list-127970/[/URL]
[B][SIZE=3][COLOR=red]Prosze przejdzcie do tego wątku, [U]pierwszy post[/U] i przeczytajcie aktualizacje [U]z 9 stycznia[/U] i zadzialajcie!! Wyslijcie listy do wojtow/burmistrzow gmin, z ktorymi olkuskie schronisko mialo podpisane umowy.[/COLOR][/SIZE][/B]

Link to comment
Share on other sites

Teraz jest zimno,ale od wiosny i latem panuje tam przeogromny fetor( wiadomo ,ze w schroniko to nie perfumeria ),ale takiego smrodu jak tam ,to jeszcze nigdy nie spotkałem, wtedy bylo po deszczu cieplo i wilgotno. nistety zdjecia smrodu w jakim te psy zyja nie pokarza.

Link to comment
Share on other sites

Sluchajcie, nie wiem gdzie i jak ale trzeba zalozyc wątek pokazujacy zdjecia psiakow, w jakim byly stanie zabierane, w przeciagu ostatnich lat.
Taki byl zalozony dla Krzyczek-moze taki sam zalozyc-"suche fakty"
Zdjecie psa/kota, kiedy zabrany i ewentulanie zdjecie jak teraz wyglada czy niestety odszedl za TM(adnotacja):shake:.

Szukajac po wątkach naprawde niewiele tych zdjec znalazlam.
Skoro ja nie znalazlam(nie umiem odszukac) to jak ma odszukac ktos, kto dopiero jest wciagany w temat? A uwierzcie mi jest to bardzo potrzebne..

Czy malawaszka macie takie zdjecia?
Ja moge taki wątek zalozyc abyscie tylko zdjecia powklejali.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malagos']Zapytam i na tym wątku, bo tu częsciej zagladam - te 2 suczki, które wyciagneła missieek i które sa u mnie od wczoraj na dt, to możne liczyć na pomoc finansową? Myślę o sterylizacji. Przynajmniej tej starszej, bo młoda za młoda, to jeszcze dzieciak.[/quote]
Halo, odpowie mi ktoś?
Nie jestem milionerką, moge je zywić i przechowywać ile trzeba, ale na sterylizację mam za mała pensję :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malagos']Halo, odpowie mi ktoś?
Nie jestem milionerką, moge je zywić i przechowywać ile trzeba, ale na sterylizację mam za mała pensję :shake:[/quote]

Doskonale Cie rozumiem, karma to nic w porównaniu z kosztami leczenia czy sterylizacji. Na którymś wątku są namiary na fundację która zbiera pieniądze na psy z Olkusza może ich zapytaj.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gameta'] i (zabijcie nie pamiętam) ta co ma dożycę i "dt zawieszony do odwołania" też 2 szt[/quote]

Halbina zapewne;)

[quote name='malagos'][COLOR=Red][B]Halo, odpowie mi ktoś?
Nie jestem milionerką, moge je zywić i przechowywać ile trzeba, ale na sterylizację mam za mała pensję[/B][/COLOR] :shake:[/quote]


Malagos - te psiaki mają watek/tki? trzeba tam poprosic o bazarki, cegiełki itp...obawiam się, że inaczej się nie da uzbierać na nie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andzia69']


Malagos - te psiaki mają watek/tki? trzeba tam poprosic o bazarki, cegiełki itp...obawiam się, że inaczej się nie da uzbierać na nie...[/quote]

ale są zbierana pieniądze na konto fundacji Ada-jeje dla zwierzaków olkuskich ogólnie więc chyba malagos tez może liczyć na pomoc, bo sterylka u suki to nie jest przysłowiowe parę złotych zwłaszcza razy dwa. A malagos też zawsze stoi na straży i jak gdzies jest jakiś alarm (np. nasz kot Borys) to pomaga nie patrząc na nic

Link to comment
Share on other sites

dziewczyny ktore tam dzialacie ma moj monit dostalam taka odpowiedz co odpisac??

Szanowna Pani

Gmina ................ nie podpisze umowy ze Schroniskiem w Olkuszu na 2009r., natomiast mamy zagwarantowane w budżecie środki na zabezpieczenie opieki nad bezdomnymi zwierzętami. Prosimy o informacje, jakie schronisko najlepiej spełnia wymogi i może zagwarantować najlepsze warunki dla bezdomnych zwierząt, może w związku z pracą w fundacjach na rzecz zwierząt, mają Państwo taką wiedzę.

Z poważaniem
...................(nazwisko na pw)
Inspektor.........

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorothy']dziewczyny ktore tam dzialacie ma moj monit dostalam taka odpowiedz co odpisac??

Szanowna Pani

Gmina ................ nie podpisze umowy ze Schroniskiem w Olkuszu na 2009r., natomiast mamy zagwarantowane w budżecie środki na zabezpieczenie opieki nad bezdomnymi zwierzętami. Prosimy o informacje, jakie schronisko najlepiej spełnia wymogi i może zagwarantować najlepsze warunki dla bezdomnych zwierząt, może w związku z pracą w fundacjach na rzecz zwierząt, mają Państwo taką wiedzę.

Z poważaniem
...................(nazwisko na pw)
Inspektor.........[/quote]

na pewno nie z Nowy Targiem tak jak mają gminy w okolicach Krakowa, bo tam też kiszka

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tweety']ale są zbierana pieniądze na konto fundacji Ada-jeje dla zwierzaków olkuskich ogólnie więc chyba malagos tez może liczyć na pomoc, bo sterylka u suki to nie jest przysłowiowe parę złotych zwłaszcza razy dwa. A malagos też zawsze stoi na straży i jak gdzies jest jakiś alarm (np. nasz kot Borys) to pomaga nie patrząc na nic[/quote]
Dzięki Tweety, za miłe slowa.
Napisałam pw do Ada-jeje, jak mi ktoś poradził.
U nas sterylizacja nie jest tak kosmicznie droga jak w większych miastach, ale 150 zł od małej suni trzeba liczyć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malagos']Dzięki Tweety, za miłe slowa.
Napisałam pw do Ada-jeje, jak mi ktoś poradził.
U nas sterylizacja nie jest tak kosmicznie droga jak w większych miastach, ale 150 zł od małej suni trzeba liczyć.[/quote]

i słusznie, zwłaszcza, że sądząc po odzewie na wątkach, fundacja Ada-jeje otrzymała znaczące wsparcie finansowe i dobrze, bo o to chodziło. Teraz tylko aby odpowiednio podzielić to pomiędzy osoby, które mają pod opieką olkuskie zwierzaki, bo to dla nich było przeznaczone a jak rozumiem ta fundacja udzieliła swojego konta aby było gdzie zbierać pieniądze

Link to comment
Share on other sites

ja odpisalam na ten list podpisujac sie osobiscie, w ten sposob


Szanowna Pani

Bardzo dziekuje za odpowiedz. Niestety utworzenie miejsca gdzie gminy zainteresowane sprawą mogłyby odwozić bezdomne psy nie leży w gestii wolontariuszy i fundacji prozwierzęcych, lecz jest obowiązkiem władz wojewódzkich, powiatoych i gminnych.
Od lat wiadomo że nalezy wreszcie zrobic cos w tej sprawie, jednak nieodmiennie wladze wiekszosci gmin uwazaja ze jedyne na co moga sie zdobyc to wylozenie srodkow finansowych w budzecie. Zadna z gmin nawet nie probowala przedyskutowac koniecznosci utworzenia miejsca , ktore spelnialoby wymogi ustawy i posiadaloby godne warunki dla bezdomnych zwierzat. Sprawa ciagle spychana jest na margines i na nie wiadomo wlasciwie kogo przez wiekszosc wladz samorzadowych.
Na terenie wojewodztwa malopolskiego w wiekszosci schronisk zauwazyc mozna braki finansowe, problemy z nadmierna iloscia zwierzat, niedostateczną opieke medyczną i zbyt małe zaangazowanie w sprawe znajdowania nowych wlascicieli dla zwierzat przebywajacych w tych schroniskach.
Dlatego nawet fundacjom prozwierzecym trudno jest wskazac schronisko, ktore przejeloby role olkuskiego, pomijajac fakt, ze zadanie znalezienia takiego miejsca nie do fundacji przeciez nalezy.
Po naglosnieniu sprawy zaczynaja sie jednak pojawiac pierwsze urzedowe sygnaly, ze sprawe potraktowano powaznie i bedzie ona tematem rozmow,na ktorych spotkac sie maja wladze gmin, ktore dotad korzystaly z uslug olkuskiego schroniska.
cytuje za Dziennikiem Polskim:
"- Trzeba w ekspresowym tempie coś zrobić. Chcemy zorganizować spotkanie z władzami gmin z całego powiatu. W najbliższych dniach wybieramy się do schroniska w Bytomiu, które stosunkowo niedługo funkcjonuje, zebrać dane o warunkach zabudowy, obiekcie, wyposażeniu. Mając względne wyobrażenie o takim schronisku, być może uda się takie stworzyć u nas - mówi burmistrz Olkusza Dariusz Rzepka."
caly artykul do przeczytania tu
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/11572817-post929.html"]OLKUSZ-obóz zagłady zwierząt-WYSLIJ LIST!!!!![/URL]

W zwiazku z powyzszym mam nadzieje ze jednak wladze samorzadowe a nie my, zwykli obywatele, znajda rozwiazanie tej jakze trudnej sytuacji.
Z powazaniem
D.....................

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...