Jump to content
Dogomania

epe

Members
 • Content Count

  5,540
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

epe last won the day on April 18 2015

epe had the most liked content!

About epe

 • Rank
  Advanced Member

Converted

 • Location
  Kraków

Recent Profile Visitors

1,067 profile views
 1. Owszem, pani tam pracująca jest miła i widać, że ma serce dla zwierząt. Ale to chyba jedyny plus. Budy beznadziejne. Schronisko położone w dołku, a więc cała woda z opadów lub roztopów spływa w dół. Psy siedzą zatem w błocie. Jak ktoś nie wierzy niech poczyta raport PIW. To schronisko to jeden wielki "ażurek" i przewiew. Czy mogę wiedzieć jaka to gmina? Przecież to chyba nie tajemnica?
 2. Nie znam się na przepisach związku kynologicznego, więc zapytam: czy zwiazek ocenia hodowcę na podstawie psów na wystawach, czy na podstawie warunków i stanu WSZYSTKICH psów w hodowli??
 3. Naprawdę??? To szybko dość, oby nie sprawiał kłopotu. Czy w umowie jest punkt, że nie może zostać porzucony, lecz ma wrócić do hotelu?
 4. Ja też się cieszę, bo właśnie ta pani wpisywała się na FB, nawet fotę swojego psa, który miałby być kompanem Rino wstawiła - jej wpisy były fajne i brzmiały ciepło. Mam dobrą znajomą w Berlinie, może mogłaby PA zrobić? Ale nie obiecuję, bo to jednak odległość.
 5. Otóż to - ja podałam tej osobie, której znajoma wypatrzyła Rino na FB kontakt do hoteliku, bo do Zosi nie znam:oops: I pani chętna do adopcji chyba właśnie z hotelikiem się skontaktowała - nie rozumiem tylko dlaczego napisała, że teraz czeka na tel. od Zosi? Mam nadzieję, że p.Ewa z hoteliku już z Zosią się skontaktowała;)
 6. Link nie wchodzi - tak napisała na swojej tablicy osoba, która jest bardzo aktywna w pomocy psiakom,wiem, że mieszka na Śląsku, danych osobowych nie moge tu ujawnić, być może ją znacie w realu [COLOR=#37404E][FONT=Helvetica]Kochani u kogo jest ten psiak znajoma chce go adoptować i nie umie się z nikim skontaktować .A może ktoś z was ma konto na Dogo i może tam napisać ja nie mam więc tam nie wejdę[/FONT][/COLOR]
 7. Tak się wpisała potencjalna chętna: [COLOR=#141823][FONT=Helvetica]Kochani dzwonilam do pani Ewy i teraz czekam na telefon od pani Zosi [/FONT][/COLOR][COLOR=#141823][FONT=Helvetica] . Trzymajcie kciuki zeby sie udalo A to link do FB [/FONT][/COLOR]https://www.facebook.com/Pomagam.tyle.moge/posts/509153789214988?comment_id=509340009196366&offset=0&total_comments=13¬if_t=share_reply Link nie wchodzi - tak napisała na swojej tablicy osoba, która jest bardzo aktywna w pomocy psiakom,wiem, że mieszka na Śląsku, danych osobowych nie moge tu ujawnić, być może ją znacie w realu [COLOR=#37404E][FONT=Helvetica]Kochani u kogo jest ten psiak znajoma chce go adoptować i nie umie się z nikim skontaktować .A może ktoś z was ma konto na Dogo i może tam napisać ja nie mam więc tam nie wejdę [/FONT][/COLOR]
 8. Widać, że "draniołek" zainteresowany!;) U Was ONki muszą chodzić w kagańcach po mieście, czy to tak na wszelki wypadek?
 9. Rzepek! Powinnaś wydać opowieść o Lisi i jej kumplach w formie komiksu,ale ze zdjęciami! Byłby to zdecydowanie hit wydawniczy dla zwierzolubów:lol:
 10. [quote name='Ayame Nishijima']Doda, zacznik odpowiadać na to, co jest napisane, a nie na to co Ty sobie wyobrażasz, że jest napisane. [B]Szukanie psu jakiejkolwiek rasy na siłę, byle ukryć podobieństwo do harta jest idiotyczne.[/B] WIęcej poisać ani tłumaczyć swojej wypowiedzi nie będę. [B]Twój zarzut jest zbyt głupi, by podejmować dyskusję.[/B][/QUOTE] Ad.1 Można napisać, że idiotyczny jest upór w twierdzeniu, że Aster to mix charta. Prowadzi jedynie do komplikowania sytuacji jego opiekunów aktualnych i przyszłych. Skoro tak lubisz naciskać na Betkak, to nie komplikuj jej sytuacji, która i tak jest zagmatwana, można nie szukać mu podobieństwa do żadnej z ras. Moze tak będzie najlepiej. Ad.2 To,że Doda działa na Ciebie jak płachta na byka wszyscy wiemy,ale napisała tylko to, o czym pisała Aga-ta! Jakos do Aga-ta nie masz śmiałości tak napisać?
 11. Bea100 ma dużo racji! Ja też miałam takie skojarzenie, gdy mu się wnikliwie zaczęłam przyglądać. Miałam to wcześniej napisać, ale Bea100 mnie uprzedziła:lol: Ponadto, ludzie mniej chętnie mogą chcieć mix charta, bo może im się to kojarzyć z nadmiernie długimi spacerami? Że charta trzeba "porządnie wybiegać"? A mix dobermana może lepiej się kojarzyć, zwłaszcza tym, którzy kiedyś dobermany lub mixy mieli? To myślcie dziewczyny, co wiele głów, to nie jedna!;)
 12. [quote name='betkak'][COLOR=#2F2F2F][FONT=Calibri]A teraz trochę prawa. Ustawa o ochronie zwierząt mówi, że zwierzę nie jest rzeczą, jednakże w przypadku braku przepisów w konkretnych sprawach – pies jest traktowany według przepisów dotyczących rzeczy. I tak,[FONT=inherit] jeśli znajdziemy psa i zgłosimy ten fakt [/FONT]do gminy (zaznaczając jednak, że psa zabieramy do siebie pod opiekę), schroniska czy zrobimy ogłoszenia, to pies staje się naszą własnością dopiero po 2 latach. Jeżeli [FONT=inherit]znajdziemy właściciela i w udokumentowany sposób wezwiemy go do odebrania psa[/FONT], ale ten się nie zjawi w okresie roku od wezwania, to pies przechodzi na naszą własność. Jeżeli pies [FONT=inherit]przybłąka się do nas, ale nie jesteśmy w stanie jednoznacznie stwierdzić, czy jest porzucony[/FONT] – dopiero po trzech latach nabywamy prawa własności do niego (przez zasiedzenie). Jeśli właściciel się zgłosi przed upływem tych okresów w odpowiednich przypadkach – może odebrać swojego psa po udowodnieniu, iż jest to jego pies. Wówczas możemy również [FONT=inherit]zażądać zwrotu poniesionych kosztów[/FONT] – tych, które jesteśmy w stanie udokumentować (rachunki do weterynarza, za jedzenie).[/FONT][/COLOR] [COLOR=#2F2F2F][FONT=Calibri][B]Jeżeli natomiast [FONT=inherit]pies będzie wyraźnie porzucony[/FONT] (np. przywiązany gdzieś do płotu, drzewa; wyrzucony z samochodu; znaleziony na śmietniku – w momencie wzięcia psa do siebie [FONT=inherit]nabywamy automatycznie prawa własności do psa.[/FONT] Pies wówczas od razu jest nasz.[/B] [URL]http://bialyjack.pl/gdy-znajdziesz-bezdomnego-psa/[/URL] dostałam ten link na fb, dziękuję:-) [/FONT][/COLOR][/QUOTE] Bardzo dobry link!! To ja widzę takie najprostsze i szybkie wyjście - Betkak przywiązuje Astera do swojego płotu, oczywiście na zewnątrz, robi fotkę na dowód! Ponieważ prowadzi hotelik, to są to częste sytuacje, że ludzie tak robią, wiedząc o skupisku psów - podrzucają. Następnie idzie do gminy i zgłasza ten fakt oraz podanie o zezwolenie na takiego mix charta - będzie 2w1!!
 13. Madzia! "Łaskawca", czyli właściciel umieszcza na FB nie wszystkie psy - powiedzmy dowolnie przez niego wybrane:angryy: Jedyne wyjście, to info z gmin, jakie psy zostały wyłapane / mają już foty w urzędach - walka jednak popłaca!/ Ale w tym "przybytku" wszystko jest płynne - co "lepsze" psy już na kwarantannie są wyadoptowane! Z FB widzę, że sporo pięknych owczarków jest w Wielkopolsce np. schronisko w Pile. Mogę Ci podsyłać linki z FB, bo ja miłośniczka ON-ków, to zawsze udostępniam, jak tylko widzę.
 14. [quote name='Majkowska']A nie można by było tego nagrać i poprosić jakaś organizację o pomoc? Bo w tej chwili lekko bez sensu psa trzymać, gość pół roku będzie chlał, aż zorientuje się że nie ma psa i dostanie kaprys że chce go znowu...Musicie wtedy oddać, bo takie jest prawo, nikt nie może nikomu zabrać zwierzęcia bez dobrowolnego zrzeczenia...[/QUOTE] I to jest najważniejsze w tej chwili!! Jak gościu taki wiecznie nachlany, to może sposobem go? Mieć gotowe wypisane zrzeczenie i przy pomocy "flaszeczki" nakłonić do podpisania papierka? Może jakiś jego kolega pomoże? Wzamian za flaszeczkę?
 15. [quote name='Ginn']Sorki, ale przed kim ma być to ostrzeżenie. Bo dla mnie sprawa nie jest jednoznaczna.[/QUOTE] Ja z tego wydarzenia zrozumiałam, że przed [B]BUDRYSEK!!! Rozszyła maile do gabinetów wet, aby nie operowali psiaka [/B]Jest napisane, że to ona Agnieszka C. jest właścicielką psa i tylko ona może podpisać zgodę na operację - dołącza do tego dokument ze schroniska, chyba w Żywcu. A pies podobno był zabrany z ulicy w Bielsku Białej. Wszystkie skany dokumentów i screeny świadczą o winie Budrysek - niestety!!! Co to się z ludźmi porobiło:shake:
×