Jump to content
Dogomania

epe

Members
 • Content Count

  5,540
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

epe last won the day on April 18 2015

epe had the most liked content!

About epe

 • Rank
  Advanced Member

Converted

 • Location
  Kraków

Recent Profile Visitors

1,092 profile views
 1. Owszem, pani tam pracująca jest miła i widać, że ma serce dla zwierząt. Ale to chyba jedyny plus. Budy beznadziejne. Schronisko położone w dołku, a więc cała woda z opadów lub roztopów spływa w dół. Psy siedzą zatem w błocie. Jak ktoś nie wierzy niech poczyta raport PIW. To schronisko to jeden wielki "ażurek" i przewiew. Czy mogę wiedzieć jaka to gmina? Przecież to chyba nie tajemnica?
 2. Naprawdę??? To szybko dość, oby nie sprawiał kłopotu. Czy w umowie jest punkt, że nie może zostać porzucony, lecz ma wrócić do hotelu?
 3. Widać, że "draniołek" zainteresowany!;) U Was ONki muszą chodzić w kagańcach po mieście, czy to tak na wszelki wypadek?
 4. Bea100 ma dużo racji! Ja też miałam takie skojarzenie, gdy mu się wnikliwie zaczęłam przyglądać. Miałam to wcześniej napisać, ale Bea100 mnie uprzedziła:lol: Ponadto, ludzie mniej chętnie mogą chcieć mix charta, bo może im się to kojarzyć z nadmiernie długimi spacerami? Że charta trzeba "porządnie wybiegać"? A mix dobermana może lepiej się kojarzyć, zwłaszcza tym, którzy kiedyś dobermany lub mixy mieli? To myślcie dziewczyny, co wiele głów, to nie jedna!;)
 5. Madzia! "Łaskawca", czyli właściciel umieszcza na FB nie wszystkie psy - powiedzmy dowolnie przez niego wybrane:angryy: Jedyne wyjście, to info z gmin, jakie psy zostały wyłapane / mają już foty w urzędach - walka jednak popłaca!/ Ale w tym "przybytku" wszystko jest płynne - co "lepsze" psy już na kwarantannie są wyadoptowane! Z FB widzę, że sporo pięknych owczarków jest w Wielkopolsce np. schronisko w Pile. Mogę Ci podsyłać linki z FB, bo ja miłośniczka ON-ków, to zawsze udostępniam, jak tylko widzę.
 6. Co do przepisów - a może ich poszukać w rozporządzeniach weterynaryjnych? Czy hotelik jako działalność gospodarcza ma prawo zbierać psy bezdomne? Nie - tylko schroniska maja do tego prawo.A jeśli tak robi, w jaki sposób zabezpiecza psy będące pod płatną opieką pod względem epidemiologicznym? Każdy szanujący się hotel nie przyjmuje psów bez książeczki i kompletu szczepień!! Czy u betkak jest jak w schroniskach kwarantanna? Samo serce nie wystarczy - trzeba myśleć o wszystkim. Co będzie jak przywlecze sobie parwo lub nosówkę?? I proszę nie podawać przykładów osób prywatnych zbierających psy bezdomne - przepisy mówią o działalnosci gospodarczej pod nazwą "opieka nad zwierzętami.
 7. Po raz pierwszy komuś zazdroszczę psa:placz: Takie jak Adusia zdarzają się raz w życiu. Wszystkie inne to już nie to samo:-(
 8. Dzięki za przyjęcie przeprosin,a wpis Ocelot potwierdza fakty! Trudno się dziwić emocjom - po tym co się działo na FB. I niestety nadal się dzieje. FJN broni się zajadle.
 9. Dla mnie powoli się sprawa klaruje - im więcej wypowiedzi, tym bardziej wiadomo o co chodzi! A mianowicie - cała afera wzięła początek w tym, że DS jamniczki chyba Puni, która była chora na serce przed, w trakcie i po pobycie u Agnieszki - ten DS zażądał zwrotu od fundacji kosztów operacji. Bo pies odwodniony. A Neris właśnie bała się nieodpowiedzialnego domu, bo przy pewnych lekach na serce bardzo łatwo psa odwodnić. FJN jednak nie miał wątpliwości co do DS. I chyba to jest główny powód całej zadymy. Na kogos trzeba zwalić winę, bo ktoś musi zapłacić DS!!
 10. Weszłam w album Neris na FB i wszystkie psiaki na tych fotach wyglądają dobrze, zdrowo i wesoło! Ale te mącicielki mają za złe, że widzą na zdjęciu psa na podwórku luzem! Paranoja jakaś - no kto to widział coś podobnego, aby pies był luzem w DT czy hoteliku? A fotek wychudzonych psów, które rzekomo zabrała FJN nadal brak! Wygląda na to, że ta fundacja kłamie i sieje zamęt.
 11. Z wydarzenia na FB wyczytałam też, że osoba, która koniecznie chciała zrobić kontrolę u Neris, była na interwencji w jakimś mieszkaniu, bo było zgłoszenie, że pies jest przywiązany do kaloryfera i podobno stwierdziła, że jest OK. Kahoona widziała tę fotę i myślała, że to fota psa tej pani. Ale potem się wyjaśniło. Jednym słowem brawo dla takiej inspektorki - to ona utworzyła to podłe wydarzenie na FB. Na szczęście są tam ludzie, którzy mieli psy u Neris i dają świadectwo prawdzie! Biedna Neris, tak podłej napaści dawno nie widziałam! Już sam fakt wklejenia foty worków ze śmieciami przed domem to naprawdę chwyt poniżej pasa! Jako zarzut na co? A gdzie ma trzymać śmieci - na podwórku przy psach? Dla mnie masakra. Myślę, że przed tą fundacją należy się mieć na baczności - jak ktoś potrafi takie numery wywijać! Nie stać ich na droższe DT, to wypisują pierdoły, jak to Neris zarabiała na psach, bo AŻ 200,- zł jej płaciły! A ciekawa jestem czy na pewno regularnie?:cool3:
 12. Czytam wydarzenie i dzięki temu przestałam ufać FJN - twierdzą, że odebrały psy od Neris wychudzone, a nie przedstawiaja na to żadnych dowodów! Ponadto po odebraniu psów, upoważniają osobę do pojechania i kontroli. Po pierwsze - po odebraniu psów kontrola czego? A po drugie - okazuje się, że tą zaufaną osobą jest pani, która pija kawkę z Siemińskim i podważa dobre imię i działalność Bernardynów. Więc według mnie coś nie tak z tą fundacją. A może o zupełnie co innego tu chodzi? Ponadto jak fundacja może oddawać swoje psy bez sprawdzania warunków? Wszyscy na dogo wiedzą, że u Neris nie ma pałaców, a one nagle robia zadymę z tego powodu? Jak pokażą foty swoich psów przed oddaniem do Neris i w dniu odebrania to dla mnie będzie dowód ich tezy.
 13. [quote name='agusiazet']To po, co ktoś tu wkleja takie zdjęcia?[/QUOTE] Z tego co poczytałam na wydarzeniu na FB sprawa ma "drugie dno" - ponieważ wmieszany jest w to p. Bielawski. Agnieszka jest hodowczynią jamników, które dostają wysokie notowania na wystawach! I chyba słusznie ktos skonkludował - chodzi o przyszłą akcję- interwencję. Zabierze się rasowe, które znikną na zawsze. A potem nawet nakazy sądu o zwrot zabranych psów są olewane!! Tzw. bandytyzm w biały dzień! A pozostałych się nie zabierze - takie bywają własnie interwencje tej org. A Fjn, albo współpracuje, albo dało się wciągnąc w manipulacje! Ponadto te panie nie przedstawiły innych dowodów, albo dowody kontrowersyjne!
 14. Tak, to bardzo korzystna propozycja! Musimy z niej skorzystać, dla dobra Bena. Przecież on ma znaleźć swój dom - musi wyjść na prosta!
×