Jump to content
Dogomania

OFIARY SCHRONISKA ! ! ! Żywe trupy błagają o PILNE WSPARCIE ! ! !


hanek

Recommended Posts

Brawo "pro animals" dzieki wam zginęło tyle zwierzaków! I to jest fundacja która ma ratować zwierzęta? cos wam sie chyba pomylilo! Chcieliscie zrobic taką furore? Chcieliscie byc sławni? prosze bardzo ale czemu kosztem zwierzaków! Zamiast najpierw przemyslec sprawe to zabralyscie sie tak do dzialania, ze teraz jak juz jest taki porzadeczek to nie beda sie mieli do czego doczepic! nie lepiej bylo pomyslec najpierw a pozniej działac?! Nie macie na sumieniu tych psów i kotow zabitych to tez dzieki wam nie zyją. Nie lepiej bylo najpierw te bidy powyciągac? a dopiero pozniej zeby nie mieli kogo zabijac zrobic tą całą afere?Nie lepiej bylo zrobic konkurencje panu P. i wybudwać jeszcze jedno schonisko z godnymi warunkami? wtedy gminy podpisywaly by umowy z lepszym schroniskiem a on z tego biznesu musialby zrezygnowac bo nie mialby kasy z tego. Najpierw trzeba bylo sie dobrze zastanowic co robicie. Juz raz byla taka akcja z tym schroniskiem i co? i tylko byly wybite chore zwierzaki i kary nie było. Pewnie teraz tez sie tak skonczy.A zginely tylko niewinne ofiary! czy o to w tym chodzi? jak tak to po co ratujecie zwierzaki skoro byliscie gotowi poświecic taką liczbe psów i kotów?! I skąd wiecie czy teraz jak trafi do schorniska jakies chore zwierze czy nie dostaje odrazu łopatą w łeb zeby nie bylo ze chore zwierzaki mają. Ja wiem ze p. Pałka ma gdzies te zwierzaki i mieszkaja w takich warunkach w jakich mieszkają i że czerpie z nich zysk ale trreba bylo to inaczej obmyslec. tak by nie bylo tyle ofiar! I co wy sie uwazacie za superbohaterów/ki?! Ja nie uwazam zebyscie nimi byly skoro do tego dopuscilyscie. Z tego co wiem byly osoby które od jakiegos czasu wyciągały te bidy do dt a teraz wziasc juz zwierzaka nie mogą a napewno nie chorego co wczesniej sie dało. Gdzie wy macie rozum?! Jak dla mnie chodzi wam głownie o rozgłos waszej fundacji niż o dobro zwierzaków jak gotowi byliscie poświęcić tyle zwierzaków bo ze zdjęc widac ewidentnie ze to co jest teraz to jest garstka psów.Skoro nie wiecie jak sie do czegos zabrac to sie nie zabierajcie. Smierc tych zwierzaków to po częsci wasza wina.Bo te chore mogłyby teraz życ i spokojnie mozna by było je wyciagac i ratować.Tak do sprawy nie chcialyscie podejsc to teraz są efekty! Porażka!

Link to comment
Share on other sites

Zgred

Wiesz co? wolałabym w łeb rzeczywiście łopatą dostać , niż umierać w takich warunkach ...
Nie mogę wypowiadać się za Fundacje bo do niej nie należę. Jednak gdybym miała w tej sprawie głos powiedziałabym , że ze wszystkim trzeba się liczyć przy takiej akcji, na pewno dziewczyny wzięły to pod uwagę i niestety czasem trzeba balansować na granicy i coś poświęcić kosztem czegoś. Wybrały mniejsze zło .

Najlepiej pouczać, wytykać a samemu siedzieć z założonymi rękoma :roll:
Gratuluję tupetu- zalogować się , żeby pouczać a samemu nic nie robić...
Swoją drogą bardzo ciekawe skąd masz takie info o dobijaniu psów :cool1:

Link to comment
Share on other sites

Pewnie od samego dobijającego:angryy:
A co Ty Zgredek myślisz,że to ujdzie bezkarnie? Jest ustawa o ochronie zwierzat i eutanazji w schronie może dokonać tylko lek.wet,a nie Pałka!
Pałka jest tak zadufany w tych swoich układach,że jeszcze się mocno zdziwi!:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zgredek']Brawo "pro animals" dzieki wam zginęło tyle zwierzaków! I to jest fundacja która ma ratować zwierzęta? cos wam sie chyba pomylilo! Chcieliscie zrobic taką furore? Chcieliscie byc sławni? prosze bardzo ale czemu kosztem zwierzaków! Zamiast najpierw przemyslec sprawe to zabralyscie sie tak do dzialania, ze teraz jak juz jest taki porzadeczek to nie beda sie mieli do czego doczepic! nie lepiej bylo pomyslec najpierw a pozniej działac?! Nie macie na sumieniu tych psów i kotow zabitych to tez dzieki wam nie zyją. Nie lepiej bylo najpierw te bidy powyciągac? a dopiero pozniej zeby nie mieli kogo zabijac zrobic tą całą afere?Nie lepiej bylo zrobic konkurencje panu P. i wybudwać jeszcze jedno schonisko z godnymi warunkami? wtedy gminy podpisywaly by umowy z lepszym schroniskiem a on z tego biznesu musialby zrezygnowac bo nie mialby kasy z tego. Najpierw trzeba bylo sie dobrze zastanowic co robicie. Juz raz byla taka akcja z tym schroniskiem i co? i tylko byly wybite chore zwierzaki i kary nie było. Pewnie teraz tez sie tak skonczy.A zginely tylko niewinne ofiary! czy o to w tym chodzi? jak tak to po co ratujecie zwierzaki skoro byliscie gotowi poświecic taką liczbe psów i kotów?! I skąd wiecie czy teraz jak trafi do schorniska jakies chore zwierze czy nie dostaje odrazu łopatą w łeb zeby nie bylo ze chore zwierzaki mają. Ja wiem ze p. Pałka ma gdzies te zwierzaki i mieszkaja w takich warunkach w jakich mieszkają i że czerpie z nich zysk ale trreba bylo to inaczej obmyslec. tak by nie bylo tyle ofiar! I co wy sie uwazacie za superbohaterów/ki?! Ja nie uwazam zebyscie nimi byly skoro do tego dopuscilyscie. Z tego co wiem byly osoby które od jakiegos czasu wyciągały te bidy do dt a teraz wziasc juz zwierzaka nie mogą a napewno nie chorego co wczesniej sie dało. Gdzie wy macie rozum?! Jak dla mnie chodzi wam głownie o rozgłos waszej fundacji niż o dobro zwierzaków jak gotowi byliscie poświęcić tyle zwierzaków bo ze zdjęc widac ewidentnie ze to co jest teraz to jest garstka psów.Skoro nie wiecie jak sie do czegos zabrac to sie nie zabierajcie. Smierc tych zwierzaków to po częsci wasza wina.Bo te chore mogłyby teraz życ i spokojnie mozna by było je wyciagac i ratować.Tak do sprawy nie chcialyscie podejsc to teraz są efekty! Porażka![/quote]

Albo to jakaś niecna prowokacja albo Pan, Panie "Zgredek" nie wie o czym pisze.
Mimo, że nie jestem członkiem Fundacji "Pro Animals" to jednak odpiszę, bo żywo interesuję się wątkiem.

Każdy oceniać może, ma do tego prawo. Fundacja chciała działać i chce zgodnie z prawem, powiadamiając właściwe służby o tym, co się dzieje w schronisku. Apele przyniosły choć częściowy skutek, jak narazie. A to, że podejrzany pozbywa się dowodów w sprawie, która miejmy nadzieję zostanie założona, to nie jest wina członków Fundacji, i proszę ich tym nie obarczać. To nie członkowie Fundacji Pro Animals usunęli zwierzęta, jak Pan domniemywa. W sądzie istnieje określone nazewnictwo na tego typu czyny, "zacieranie śladów" potocznie, prawda? Przecież są świadkowie, zdjęcia, obdukcje zwierząt, które zostały zabrane ze schroniska. To nie jest tak, że ktoś sobie zniszczy dowody i wszystko jest już cacy, chyba się Pan myli, a nawet napewno. Do tylko dodatkowo obciąża osobę, która zajmuje się schroniskiem. Osoba ta musi prowadzić ewidencję zwierząt, wszystko musi być udokumentowane, a skoro nie jest to jak się z tego wytłumaczy, skoro byli świadkowie? Coś się musiało przecież stać z resztą zwierząt, nie znikły?

Pisze Pan o założeniu nowego schroniska. Chyba Pan nie zdaje sobie sprawy co Pan pisze. Tylko domniemywam. Założenie takiego schroniska to ogromna inwestycja, na którą zapewne nie stać nikogo, w tym Fundacji. Co nie znaczy, że ma prawo działaś schronisko i stawać się męczarnią dla zwierząt. Jak ma takie istnieć to już lepiej żeby w ogóle nie istniało. Zakładając, że takie schronisko by powstało to czy nie uważa Pan, że osoba, która prowadziła tą "mordownię" powinna ponieść odpowiedzialność? czy nie widzi Pan zagrożenia, że taka osoba może przenieść interes do innego "województwa" i urządzić podobną jadkę? i co, będziemy wtedy budować wszędzie konkurencyjne schroniska? tędy prowadzi droga? Czy nie lepiej taką osobę postawić przed organami sądownictwa żeby odpowiedziała za swoje czyny?

Fundacja Pro Animals nie jest w niczym odpowiedzialna, że zwierzęta nagle "zniknęły", a jak Pan domniemywa zostały usunięte. Odpowiedzialny jest ten, kto dopuścił do takiego ich stanu i się ich "pozbył", czyż nie? Przecież gdyby było kolorowo i pięknie to fundacja nie musiałaby podejmować tego typu działań.

Nie będę uznawać tego za dziwne, że ma Pan jeden post i nagle napisał taki oskarżycielski post. Nie wiem co Panem kieruje. Nie wiem czy zna Pan sprawę do końca. Proszę sie jednak zastanowić zanim użyje się następnym razem pewnych słów.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

zgredek, a dlaczego wg Ciebie fundacja ma budowac schronisko?:crazyeye: Gmina ma srodki finansowe na ten cel i to gminny interes a nie fundacyjny.

Za zabicie niewinnych psow powinien odpowiadac p Palka i nie tylko on i mam nadzieje ze tak sie stanie. Nie dostrzegasz chyba znaczenia tego co juz dokonala fundacja. Dopiero teraz mozna bedzie tam wejsc i miec na oku krwiozerczego Palke i jego poczynania. [COLOR=red]Mozesz sie zglosic juz dzisiaj do pracy wolontariackiej miast krytykowac i oburzac sie na forum.[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

na polecenie sadu mozna doskonale doliczyc sie co do sztuki liczby psow przyjetych do schroniska np w okresie roku 2008.

Nastepnie otwiera sie ksiazke adopcji8 i liczy sie ile "wyszlo.

po czym odejmuje sie drugie od pierwszego i wychodzi ile jest na stanie. A raczej powinno byc.

Oczywistym jest, ze tu NIE BEDZIE bo wymordowali wiekszosc.

ale wtedy zadamy pytanie przed sądem gdzie jest reszta? została zamordowana i spalona? Takie male Auschwitz? A moze zakopana, jak w Krzyczkach?

to sie wszystko da dokladnie stwierdzic,ilosc wywiezionych do Olkusza psow kazda gmina majaca z nimi umowe ma w swoich sprawozdaniach, poniewaz za kazdego psa zaplacila. I to jest w ksiegowosci.


z tych, ktorych braknie, czyli z kilkuset, beda musieli sie wytlumaczyc.
Bardzo jestem ciekawa tych tlumaczen.

Link to comment
Share on other sites

Odnośnie zgredka...hmmm..coż szkoda słów..łatwo się chyba domyślic kto to taki tak dobrze poiformowany a taki bardzo opiekuńczy w stosunku do zwierząt,...szkoda strzepić języka i wycierać klawiatury na takie osoby...
[COLOR=RoyalBlue][B][SIZE=4]a teraz do Ulaa! Kochana cioteczko- wlaśnie przed godziną skończyły się cegiełki:lol:Wystaw poszę kolejny pakiecik abym mogła rozesłać linka do innych, kolejnych osób z NK:lol:I proszę o info po wystawieniu:lol::lol:[/SIZE][/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Brawo Zgredku!
Dzieki Tobie usmialam sie popachy.:grin:
Nie bede sie rozpisywac bo nie ma sensu. Twoj post byl ewidentnym podpuszczeniem. Jedyne co mam do powiedzenia to to,iż żal mi Ciebie. To trzeba miec tupet,zeby zarejestrowac sie i w pierwszym poscie obsmarowac fundacje,ktora robi co moze w sprawie schroniska Pana P. :cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dogomanka_']Brawo Zgredku!
Dzieki Tobie usmialam sie popachy.:grin:
Nie bede sie rozpisywac bo nie ma sensu. Twoj post byl ewidentnym podpuszczeniem. Jedyne co mam do powiedzenia to to,iż żal mi Ciebie. To trzeba miec tupet,zeby zarejestrowac sie i w pierwszym poscie obsmarowac fundacje,ktora robi co moze w sprawie schroniska Pana P. :cool1:[/quote]

Dziwnym trafem ten pierwszy post akurat musiał znaleźć się w tym temacie. Mam swoje pewne przypuszczenia, ale nie będę ich tu pisać. Można się domyślić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='basia0607']Bałam sie tego co nastapilo ! Zwięrzęta miały być pierwszego dnia spisane i sfotografowane. Żal ogromny żal. Za długo to trwa. Zginęly jak ofiary obozów koncentracyjnych na oczach calej Polski ! [B]Ja na takie miejsca mam inna metodę[/B], dziewczyny wybrały inną.[/quote]

A mozesz napisac jaka, czlowiek cale zycie uczy sie na błedach.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]to sie wszystko da dokladnie stwierdzic,ilosc wywiezionych do Olkusza psow kazda gmina majaca z nimi umowe ma w swoich sprawozdaniach, poniewaz za kazdego psa zaplacila. I to jest w ksiegowosci.[/QUOTE]

Dorothy, powaznie wierzysz w rzetelnosc ksiegowosci :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye:
Przeciez wszystko da sie sfalszowac za kase, to czemu nie ksiegowosc ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wellington']Dorothy, powaznie wierzysz w rzetelnosc ksiegowosci :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye:
Przeciez wszystko da sie sfalszowac za kase, to czemu nie ksiegowosc ?[/quote]

Myślisz, że wszystkie gminy mogły sfałszować księgowość :crazyeye: Takich cudów to nawet w PL nie ma :) Uwierz mi, papierów wystarczy na mordercę :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Wszystkie nadwyżki poszły razem z dymem pieca utylizacyjnego, który może być na wyposażeniu schroniska zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porzadku w gminach ! Dz.U. 1996. Nr. 132, poz. 622.
Przeciez i pałka i inspekcja i gminy mieli czas na pozamiatanie smieci.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dogomanka_']Brawo Zgredku!
Dzieki Tobie usmialam sie popachy.:grin:
Nie bede sie rozpisywac bo nie ma sensu. Twoj post byl ewidentnym podpuszczeniem. Jedyne co mam do powiedzenia to to,iż żal mi Ciebie. To trzeba miec tupet,zeby zarejestrowac sie i w pierwszym poscie obsmarowac fundacje,ktora robi co moze w sprawie schroniska Pana P. :cool1:[/quote]

A jeszcze dodam ża ja również w łeb... dałabym tobie ty zgredzie żeby te głupoty ci powybijac z tego głupiego mózgu.
Odezwał sie najbardziej zainteresowany!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wellington']Dorothy, powaznie wierzysz w rzetelnosc ksiegowosci :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye:
Przeciez wszystko da sie sfalszowac za kase, to czemu nie ksiegowosc ?[/quote]

gminom nie zalezy na ukrywaniu wydatkow, poniewaz jesli te pieniadze wydali to MUSZA je wpisac w rozchody, inaczej im sie przy kontroli zarzuci ze zdefraudowaly. W ich interesie jest pokazywac te wydatki w ksiegach, i pokazuja je, wierz mi. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='basia0607']Wszystkie nadwyżki poszły razem z dymem pieca utylizacyjnego, który może być na wyposażeniu schroniska zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porzadku w gminach ! Dz.U. 1996. Nr. 132, poz. 622.
Przeciez i pałka i inspekcja i gminy mieli czas na pozamiatanie smieci.[/quote]

oczywiscie, tylko teraz musza jeszcze sfalszowac na rzecz dokumentacji schroniskowej opisy medyczne kazdego przypadku czyli zgode weta na eutanazje i utylizacje. Wet nagle siadzie i sfabrykuje 278 przypadkow zgonow? albo 517?? ten uroczy pan z bródka, juz widze jak siedzi i pisze, pisze...podpisuje i podpisuje....jak wujo Stalin wyroki.... Pewnie jeszcze jednym rodzajem dlugopisu i na papierze z jednej ryzy :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Dorothy, ja mysle ze moze nie WSZYSTKIE gminy falszowaly, ale przeciez istnieje mozliwosc umowy "hurtowej" - n.p. miesiecznie lub dwutygodniowo bez rozliczania sie z kazdego pojedynczego psa.


Gameta, niestety sa takie cudy , ktore czlowiekowi nie mieszcza sie w glowie :angryy:.
Nie wazne czy PRL czy RPL - jesli chodzi o kase to system nie ma nic do rzeczy .
A papierow to wystarczyloby juz dawno jesli tzw. prokuratura albo inne sluzby sie nie ociagaly..........

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']Basiu to nieprawda ze nie chcialysmy Ciebie posluchac ale jak wiesz to wszystko wybuchlo 23 grudnia a pozniej bylbyly swieta, zagwarantowanie 50 DT jak zauwazylas bylo nie wykonlne w 24 godziny.[/quote]

Ada , nie mam do Was żalu, motałyście się , szukały pomocy , rady. Wiem ile Twojej bylo w tym pracy. Więcej nie bede pisac bo zacznie się awantura na watku.


Dorothy, gdzieś czytałam, że douszczalna jest eutanazja w schronisku ze względu na przepelnienie. Byłam tym zbulwersowana. Szukam w papierach ale nie moge znależć. W naszym elblaskim schronisku eutanazja była wedle widzimiesie personelu. To oni byli panami życia i smierci. Kierwniczkę - wetkę nie obchodzilo, ktore zwierze ma dostać zastrzyk. Ma być robiona czystka i robili. Bylo tak od wielu lat. TOZ, inspekcja wet. nic zlego w tym nie wiedziala. Urządnicy też. Ponoć dokumentacja była prowadzona prawidlowo. Tak robią prawie wszyscy, tylko sie nie przyznają.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...