Jump to content
Dogomania

Ika - żywy trup - gorzej już być nie mogło - a jest cudnie w DS!


Nutusia

Recommended Posts

  • Replies 589
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='AMIGA']Oj tak, tak. Niektórych poznałam z tej strony - tzn ze strony ząbków na palcach. [...][/QUOTE]

Skąd ja to znam...:razz:
Mojej Czikicie to trzeba podawać jak koniowi - na płaskiej dłoni bo można palce stracić. Mopsica Pestka też nie lepsza.
A jakiś czas temu jeden ze schroniskowych delikwentów podczas nauki tego i owego był tak zachwycony parówkowymi nagrodami, że po godzinie paluszki miałam podziabane do krwi. Wyglądałam dość makabrycznie, jakby jakiś potencjalny DS mnie zobaczył to obawiam się że uciekłby gdzie pieprz rośnie:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[URL]https://lh6.googleusercontent.com/-bPfSqLchO1I/U2aHsRLyqdI/AAAAAAAAAKk/8qMlGAYgcos/s512/DSCF3944.JPG[/URL]

o qrka, rzeczywiście - rewelacyjne są zgrzebła hakowe (nie wiem czy tak się nazywają, ale tak wyglądają)
Ovo po dwóch czesaniach pozbyłam podszerstka, a miała tego, oj miała
Oczywiście, nie ma porównania zasobności panienek w futerko, ale zgrzebło polecam

Link to comment
Share on other sites

Ika bierze wszystko z ręki bardzo delikatnie. Czasami trudno jej trafić na smaczek, jeśli podaję jej od strony tego oczka, co to go właściwie nie ma...

Poduszka z sierści?... Można rozważyć, ale chyba jednak nie z tej obecnej, tłustej i byle jakiej :shake:

Mamy dwie kolejne dobre wiadomości:

1. Ika potrafi już postawić uszyska! Oczywiście nie tak jak łowcarek :evil_lol:, ale potrafi je unieść tak, że robią się nasze ulubione "uszka-serduszka". Jak ją coś zaciekawi na dworze, albo wodzi z zainteresowaniem wzrokiem za moją dłonią nad blatem - uchole są postawione! :multi:

2. Wczoraj nastąpiła pierwsza sesja terapii w wykonaniu Kreśki, czyli zwyczajowe zapraszanie do zabawy. Czyli... nasza terapeutka uznała, że "nowa" już jest na to gotowa! :razz: Do samej zabawy co prawda nie doszło, ale Ika całkiem raźno machała ogonkiem do kłaniającej się jej Kresi i również stawiała uszyska! Myślę, że za parę dni mam szansę ujrzeć Ikę w akcji zabawowej :lol: W końcu wczoraj Lili nie wytrzymała Kreśkowych zabiegów i się przyłączyła, więc Ika odpuściła, ale chwilę potem Ika mnie zaczepiła radośnie, a następnie wykonała taki typowy zabawowy "bryk"! :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gusiaczek'][URL]https://lh6.googleusercontent.com/-bPfSqLchO1I/U2aHsRLyqdI/AAAAAAAAAKk/8qMlGAYgcos/s512/DSCF3944.JPG[/URL]

o qrka, rzeczywiście - rewelacyjne są zgrzebła hakowe (nie wiem czy tak się nazywają, ale tak wyglądają)
Ovo po dwóch czesaniach pozbyłam podszerstka, a miała tego, oj miała
Oczywiście, nie ma porównania zasobności panienek w futerko, ale zgrzebło polecam[/QUOTE]

Potwierdzam, mam takie zgrzebło i działa nawet na gładkiego Pikusia :).

Link to comment
Share on other sites

Pokażcie jak to wygląda, proszę. Ja mam taki grzebień z podwójnym rzędem zębów (krótkich) - i tym właśnie ją czeszę na zdjęciu. Mam też furminator, mam zwykłe zgrzebło jak dla konia... A Ikę wystarczy nawet ręką dotknąć i już się sypie :( Po kąpieli czesałam ją taką szczotką jak dla kota (chyba) - małe, cienkie druciki zakrzywione - ta nie bardzo się sprawdzała, niewiele się dało wyczesać.

Link to comment
Share on other sites

Aaa, to moje ma taką samą rączkę, ale tylko jeden rząd zębów i wygląda jak modfikacja grabi. Tak się zastanawiam tylko, może to wypadanie sierści wiąże się z tymi wszystkimi stresami i porodem, który Ika przeszła, włosy wtedy i ludziom wypadają. Albo to uczulenie np. na leki? Nie znam się, tak tylko filozofuję ;).

Link to comment
Share on other sites

Z pewnością wszystko się na to nakłada. Po samej narkozie się z psa sypie, a tu i wyniszczenie organizmu, ciąża, poród, łojotokowa skóra, a do tego wszystkiego linienie sezonowe. Coś będziemy radzić w sobotę - na razie dosypuję jej siemienia do żarełka. Po zastrzyku i zakropieniu o wiele mniej się drapie, a to już duża rzecz!

Link to comment
Share on other sites

O, dzięki! Takiego jeszcze nie mam,a chyba mieć powinnam. Furminator mam zwykły - taki płaski, jak ponacinana żyletka - idealny do gładkiej sierści Lili czy Kreski.
Poproszę mądrzejszych ode mnie, żeby popatrzyli gdzie i za ile takie coś można nabyć drogą kupna :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nutusia']O, dzięki! Takiego jeszcze nie mam,a chyba mieć powinnam. Furminator mam zwykły - taki płaski, jak ponacinana żyletka - idealny do gładkiej sierści Lili czy Kreski.
Poproszę mądrzejszych ode mnie, żeby popatrzyli gdzie i za ile takie coś można nabyć drogą kupna :)[/QUOTE]

ja mam pożyczony, póki Brenda Majki chadza do fryzjera ;)
z tego co wiem nie jest tani, niestety

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nutusia']A co dla psa jest dziś tanie?... Pies to towar luksusowy, zdaniem producentów wszelkiego psiego "wyposażenia" :([/QUOTE]

Tylko sam machacz ogonem jest bezcenny, jego oddanie, wierność...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nutusia']O matko moja - i na co mi to było?!?!?!
[URL]http://www.okazje.info.pl/szukaj/trymer-hakowy/ceny.html[/URL]
Czekam na sugestie, który będzie najlepszy i najbardziej uniwersalny ;)[/QUOTE]

...a ja chętnie podpatrzę ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nutusia']O matko moja - i na co mi to było?!?!?!
[URL]http://www.okazje.info.pl/szukaj/trymer-hakowy/ceny.html[/URL]
Czekam na sugestie, który będzie najlepszy i najbardziej uniwersalny ;)[/QUOTE]
No to prosze sobie wybrac a ja Ikusi to zgrzeblo sfinansuje :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nutusia']O matko moja - i na co mi to było?!?!?!
[URL]http://www.okazje.info.pl/szukaj/trymer-hakowy/ceny.html[/URL]
Czekam na sugestie, który będzie najlepszy i najbardziej uniwersalny ;)[/QUOTE]
A może takie coś [URL]http://www.zooplus.pl/shop/psy/maszynki_pielegnacja_psa/szczotki_zgrzebla/zgrzebla_pies/32628[/URL] ?
Ja to kupiłam dla mojej suni, też bardzo długowłosej i z okropnym podszerstkiem ale - wstyd przyznać - jeszcze nie wypróbowałam :oops:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mattilu']No to prosze sobie wybrac a ja Ikusi to zgrzeblo sfinansuje :)[/QUOTE]

:) A poczeszesz też, jak już przybędziesz odwieźć "dziecię" na moje kolonie? ;)

AlfaLS - no właśnie ja kompletnie zbaraniałam widząc tak duży wybór :( Ika (ani żaden z moich psów - no, może oprócz Lesia, ale ten jest strzyżony) nie ma długiej sierści. Jest krótko/gładkowłosa, ale nie tak jak Kreska czy Lili, które nie mają podszerstka - ona pod tymi gładkimi włosami ma "watę". Gubi i włosy i watę i potrzebne jest czesadło, które ją nadmiaru obydwu pozbawi i będzie stymulowało do wzrostu nowego, mocnego i zdrowego włosa.
No - i teraz bądź tu mądry i pisz wiersze! :)

Link to comment
Share on other sites

Oj, ten to z tej najwyższej chyba... :shake:

Nie wiem, nie znam się, ja tu tylko... czeszę! :razz:

A wczoraj przyłapałam na gorącym uczynku... TRZY KOPARKI!!!! :mad: W tym jedna była "głębinowa" (Kreska), a dwie "powierzchniowe" (Lili i Gapcia)!!!! W ustawieniu "promienistym" pewnie by wykopały kolejny lej po bombie, gdybym nie zauważyła. :angryy: Dostały burę, nawet im się trochę głupio zrobiło, ale mniemam, że nie na długo... Czy przeżyją wykopane irysy - trudno stwierdzić :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...