Jump to content
Dogomania

Co sądzicie o nazywaniu psów imionami ludzkimi?


Navarette

Recommended Posts

  • Replies 187
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Imiona ludzkie dla ludzi, psie dla psów
No bo skoro są psy o imionach Zuza, Ula itp to dlaczego nie ma być na odwrót imiona psie dla ludzi?:)
Nie dyskryminuje ludzi. Fajnie było by mieć kolegę o imieniu Reksio :)
a tak poza tym głupie się czuje gdy wołam psa znajomego a koleżanka o takim samym imieniu pyta się co się stało

Link to comment
Share on other sites

Mam kotkę Zuzę i Lenę (nawet nie wiedziałam, ze jest takie imię, dopóki nie zrobiło się modne ;P ) Każdy z nas spotkał jakiegoś Maksa. Jednak kicia, którą oddałam do adopcji ma na imię Kasia (moja imienniczka) a jej braciszek Kubuś (chyba tez każdy spotkał jakiegoś). A co z imionami zagranicznymi? Aleks, Coco, Lilly, Atos, Bella, Freddy- są jeszcze ludzkie, czy już psie? Ja bym nie dzieliła, imię to imię- każde jest dobre. U nas jest taka kultura, że imiona bierze się z kalendarza, ale w niektórych krajach zarówno dziecko jak i psa możesz nazwać Krzesło, Doniczka albo jak sobie życzysz :)

Link to comment
Share on other sites

Jest to mi obojętne. Moje zwierzaki nie noszą ludzkich imion, ale już psy mojego ojca tak -Ferdek i Franek. Był jeszcze Feliks i Fifi (od Filipa) czyli dwa koty. Pies znajomego miał imię po moim ojcu -Jasiek. Uważam,że to urocze, a jak wołają chłopaków do domu (Feeeerdeek! Fraaaneeek! Do domuu!) jest bardzo zabawne. :D

Link to comment
Share on other sites

Mnie również jest to obojętne, ale psy lepiej nazywać "psimi" imionami, jest tyle pięknych psich imion, więc po co "oszpecać" ludzkie?
Wiadomo są ludzie i nie-ludzie, jednym to obojętne, ale dużo ludzi wyśmiewa się potem z imienia, np. Maks, Diana nadanego człowiekowi, bo "on/a ma imię jak pies"... Wg mnie to żałosne tak się wyśmiewać, dlatego głównie z tego powodu lepiej oddzielać imiona ludzkie i psie...

Link to comment
Share on other sites

Imię to imię. Ja nie rozgraniczam na "ludzkie" czy "psie". Nasz jamnik ma na imię Czesio, suka Blue. Nazwaliśmy je, jak nam się podobało, przy czym myślę, że nie są to imiona jakkolwiek obraźliwe. Nikt jeszcze w naszym otoczeniu nie zwrócił nam uwagi/nie poczuł się urażony, że wołamy do psa Czesio albo Czesław ;P

Link to comment
Share on other sites

tez nie widzę problemu, choć dla zwierzaków lepsze chyba krótsze niż np. Katarzyna do nogi ;)

teraz mam Dorę (tak ja nazwano w schronisku) i choć na nie nie reagowała zbytnio - nie zmienialiśmy jej, jest OK, tylko raz na spacerze jakaś pani, spytała jak ma na imię i stwierdziła, ze to jej imienniczka Dorota, nigdy tak o tym imieniu nie pomyślałam, dopiero później uświadomiłam sobie, że mój wujek woła na żonę Dorotę - Dora, Dorcia, ale "na szczęście b. rzadko ich widujemy) ;)

poprzedni pies to był Brutus, wcześniej jako dziecko miałam Puszka... było też sporo kotów: Filip, Rudy, Zuzka, Majka, teraz Sonia czyli Pani Garfildowa :) nie ma reguły....

zapomniałam o kocie Kubusiu... :(

Edited by juliaikamil
Link to comment
Share on other sites

Mi tam nie przeszkadza nadawanie psu imion ludzkich, aczkolwiek moi znajomi nie-psiarze twierdzą, że choć nie mają nic do psów, to dziwnie brzmi "Ewa, do mnie!". Mam w okolicy swoją imienniczkę, niewidomą suczkę imieniem Sandra, za którą trzeba cały czas wołać "Sandra, Sandra, Sandra...", żeby się nie zgubiła - początkowo tylko zdziwiłam się, czego ten facet ode mnie chce :roll:...

Link to comment
Share on other sites

Znam psy o takich imionach:
- Kuba,
- Stachu,
- Stefan,
- Stefek,
- Ada,
- Kaziu,
- Franek.

W sumie żadna różnica, byle by pies na nie reagował.

Myślę, że imię psa, powinno pasować do wyglądu i/charakteru czworonoga. Ale gdybym się tego trzymał przy wyborze imienia swojego psiaka, to mój Junior, nazywałby się Lamer, Leszcz, Ciota, Jełop :) a miał się nazywać DEMON :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GAJOS']Znam psy o takich imionach:
- Kuba,
- Stachu,
- Stefan,
- Stefek,
- Ada,
- Kaziu,
- Franek.

W sumie żadna różnica, byle by pies na nie reagował.

Myślę, że imię psa, powinno pasować do wyglądu i/charakteru czworonoga. Ale gdybym się tego trzymał przy wyborze imienia swojego psiaka, to mój Junior, nazywałby się Lamer, Leszcz, Ciota, Jełop :) a miał się nazywać DEMON :)[/QUOTE]

Ale to Twój punkt widzenia, a nie jego :)

Link to comment
Share on other sites

Ja mam na imię Agnieszka, nie razi mnie, jak ludzie swoje suki nazywają Aga, w sumie mi to wisi. Moje psy nazywają się Feliks/ Felicja i Filip. Z drugiej strony ludzie bardziej bulwersują się, ze siostra nazwała swojego psa Tyfus (oficjalnie Kaktus, ale Tyś się przyjął bardziej), niż że wołam Felicjan ty cholero! i wypada parówka w kubraczku.
Jak ktoś nazywa dziecko Nikola, Izaura, Kewin czy Brajan, to to nikomu nie przeszkadza (no, mi akurat tak, bo głupie są w polskich realiach takie imiona w moim mniemaniu).

Jedyna sytuacja, kiedy naprawdę mi imię ludzkie u psa nie pasuje, to jak ktoś nazywa zwierzę na czyją cześć. Mam ciotke, która bardzo brzydką, starą sukę nazwała Grażynka na cześć swojej teściowej - to już jest nieco nie halo. Potem mój kuzyn nazwał swój złomiasty samochód, chyba poloneza, na cześć tej właśnie ciotki... Taka karma ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aska7']Wszystkie moje psy ( a właściwie suki - bo mam tylko suki (4) to bardzo bliskie mi osoby - przyjaciółki - członkowie rodziny :) Wszystkie mają ludzkie imiona. Psu i tak wszystko jedno, to tylko ludzie dorabiają do tego niepotrzebną ideologię.[/QUOTE]

I tutaj w pełni się z Tobą zgadzam! :)

Link to comment
Share on other sites

Basia

[IMG]http://www.imagic.pl/files//22176/./Basia2.JPG[/IMG]

Klara

[IMG]http://www.imagic.pl/files//22176/./Klara.JPG[/IMG]

Halina vel Galina vel Bąbelek

[IMG]http://www.imagic.pl/files//22176/./Galina.JPG[/IMG]

Z rosyjska - Masza (miała być bernardynem :) )

[IMG]http://www.imagic.pl/files//22176/./Masza.JPG[/IMG]

Jak zwał tak zwał, są kochane :)

Link to comment
Share on other sites

Mój kocur nazywa się Piotrek :) Wszystkich znajomych Piotrków to ubawiło i nikt się nie poczuł obrażony. Tymczasową sunię nazwaliśmy Ola. Fajnie i krótko, niestety nowy domek przemianował ją na Niunię :roll:

Śmieszniej za to jest z moim psem. Wielu ludzi nie wie, kim był mitologiczny Cerber. Więc wołają na niego np. "Serwer" :megagrin:
Wszystkich pobił ostatnio jeden starszy pan, który pytał jak się nazywa mój pies. Odpowiedziałam -bardzo wyraźnie: "Cerber". Pan się ucieszył i powiedział: "Bardzo fajnie, ja też jestem Herbert!" :megagrin:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...