Jump to content
Dogomania

Co sądzicie o nazywaniu psów imionami ludzkimi?


Navarette

Recommended Posts

[quote name='maja_334']No cóż, ja także myślałam, że Lara to psie imię. Mi na przykład imiona właśnie takie jak Lara, Klara, Maja itp. kojarzą się z psami niż z ludźmi. Wprawdzie Max, Lilly, Cleo itp. to również imiona ludzkie tylko, że nie polskie.[/QUOTE]

koleżanki suczka wabi się Kleopatra , i to skrót Kleo właśnie.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 187
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja też nie mam przeciwko ludzkim imionom nadawanym psom ;-)

Babcia ma psa imieniem Gapa ( do tej pory jak wołam na psa Gapcia to babcia się pyta co chcesz ;-) ) która miała być Zarazą :-)
koty Filipa, Kacpra i Balbinę :-)

Ja mam Zicka, Pasjansa i Asperka :-) Na Zicka czasami Zośka wołam, Pasjans jest Ivem, a Asper Totalnym Kataklizmem :-) a i tak wszystkie reagują na imie "Masz" :D

Link to comment
Share on other sites

Moje teriery to Maniek ( czasami zwany Krisem lub Rudosławem ) i Edek a dziewczyny urodzone w naszej hodowli to między innymi: Matylda (Mati),Marcela i Melania(Mela). Mamy też dożycę zwaną Ciapkiem oraz kotkę znajdę ,która jest z nami od 10 lat i wołamy na nią KOT bo jakiegoś "specjalnego " imienia przez te wszystkie lata się nie dorobiła.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gabryjella']Jeszcze mi się jedno imię przypomniało Perełka, też już dawno nie słyszałam, a kiedyś było bardzo popularne szczególne mi się kojarzy z małymi, troszkę okrąglejszymi puchatymi kundelkami.[/QUOTE]
U mnie na osiedlu są jeszcze dwie Perły :). Swoją drogą obie już mają swoje lata, zawsze się ze sobą bawiły, a do dziś właściciele tych suk twierdzą, że "dwie suki to się na pewno pogryzą" i moja kundlica ma zakaz kontaktu z nimi...

Link to comment
Share on other sites

Moje prosiaki nazywały się Luiza i Eliza :-D

Z dawniejszych imion to jeszcze Kajtek, Kajtek srajtek :diabloti: A Pusia? Pusia pudeleczek-dupeleczek, chyba występowała w Koglu-moglu :lol::lol::lol:

Z psów znam jeszcze Józie, Zygmunta i Ryszardę, oraz kota Felka :loveu:

Przewinęło się imię Czika, Masajo ma koleżankę cziłkę długowłosą o tym imieniu.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam Majkę. Nazwano ją już tak tam gdzie się urodziła i ładnie już reagowała na to imię więc postanowiliśmy nie zmieniać. Ale miałam parę śmiesznych sytuacji dotyczących imienia. np. Moja kuzynka - Majka - obraziła się na mnie, że tak nazwałam psa. Często na spacerach, gdy spotykam mamy z córkami o takim imieniu, dziwnie nie na mnie patrzą. Na szczęście Majka reaguje też na Maj i Majkel dlatego przeważnie te zawołania stosujemy na zewnątrz.

Link to comment
Share on other sites

wujek miał pudla czarnego jak węgiel więc nazywał się Koks ;) od węgla .

moje wszystkie chomiki miały ludzkie imiona , ale jednak co innego wołać w domu do chomika .
miała Bartka, Marcela,Oskara, Wiktora potem Wiktora Juniora ,Paszmine i na końcu Romana zwanego Krokodylem bydlak strasznie gryzł i był wielkości porządnego szczura .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']wujek miał pudla czarnego jak węgiel więc nazywał się Koks ;) od węgla .

moje wszystkie chomiki miały ludzkie imiona , ale jednak co innego wołać w domu do chomika .
miała Bartka, Marcela,Oskara, Wiktora potem Wiktora Juniora ,Paszmine i na końcu Romana zwanego Krokodylem bydlak strasznie gryzł i był wielkości porządnego szczura .[/QUOTE]
u mnie chomiki były - Maciuś , Emil , Albert , Funia ... a świnka morska Czarek
koszatniki były n/n

Link to comment
Share on other sites

W mojej rodzinie zawsze był jakiś Morusek, Perełka, Saba lub Maksio:) Mi osobiście niezbyt podoba się nazywanie psów imionami ludzi. Może dlatego, że jest dużo fajnych nazw, które można nadać pupilowi. Jeśli już to fajnie jest wybrać dla zwierzaka pseudonim postaci historycznej lub literackiej.

Link to comment
Share on other sites

Troszkę schodząc z tematu ;) U mnie na osiedlu jest mały, śmiszny czarny kundelek z takim troszkę zarozumiałym pyszczkiem i nazywa się... Tajniak! Bardzo zabawnie i bardzo pasuje do niego.
Znajomy labek nazywa się Aladar i jestem zachwycona tym imieniem :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Troszkę schodząc z tematu ;), to jestem ciekawa, ile osób wołając psa używa imienia, które pies teoretycznie nosi, a ile używa skrótów lub w ogóle innego zawołania :)
W praktyce jednak lepiej sprawdzają się imiona krótkie, takie do szybkiego zawołania. Kiedyś też czytałam, że psy lepiej "identyfikują" imiona z jedną samogłoską a większą liczbą spółgłosek, albo wręcz jednosylabowe, takie trochę "zgrzytające" jak Grom, Brom, Zgred, Irga, Drań, Fuks itp.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...