Jump to content
Dogomania

Co sądzicie o nazywaniu psów imionami ludzkimi?


Navarette

Recommended Posts

  • Replies 187
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To chyba wszystko zależy od imienia...
Moja suczka - Neska ma psie imię, aczkolwiek kiedy mój pies wącha coś... czego nie powiniem i włam "Neska Fe ! " to ludzie się dziwią...
Mój drugi pies - Max. Jeszcze nie spotkałam kogoś o takim imieniu ale to chyba jest takie pośrednie. Myślę, że wiele psów ma na imię Max.

Kiedy słyszę, że ktoś do swojego psa woła Wiki to nie jestem zła. Bo przecież ten ktoś nie pomyślał sobie " Zróbmy na złość wszystkim Wiktoriom i nazwijmy ją Wiki" ?

Link to comment
Share on other sites

Ja osobiście nie przepadam za nazywaniem psów imionami ludzkimi. Jak ktoś to wspomniał jakieś to takie dziwne, jak słyszy się: "Basia do nogi!". Czy inne takie rarytasy. Z drugiej jednak strony staram się zrozumieć, że niektórym się to podoba. Nikomu z tego tytułu nie ubliżam, sama nie jestem tego zwolenniczką więc żadne moje dotychczasowe zwierze nie nazwałam: Paweł, Michał, Gośka, itd. ;)

Link to comment
Share on other sites

Generalnie wyznawałam zasadę ,że ludzkie nasze tradycyjne imiona powinny być tylko dla ludzi , do czasu aż pojawiła się Paloma :shake:, a tak beznadziejne imię nikomu przez gardło nie chciało przejść,
trzeba było coś z tym zrobić no i pojawiła się zamiast Palomy - Lusia
Potem pojawiła się Casablanca, tu już droga prostego skrótu i podobieństwa brzmienia pojawiła się Kasia. z Kasią mieliśmy mała wpadkę na jednej z wystaw, sędziowała Katarzyna T., a ja do małej Kasia stój ładnie, Kasia wystawa itd, sędzina zareagowała bardzo miło, zaczęła się śmiać :)

Link to comment
Share on other sites

Mój pies nazywał się Dziekan, bo się do ciotki do dziekanatu przybłąkał. No i mama kiedyś z Dziekaśkiem odwiedziła ciocię w pracy, żeby pokazać, jaki ładny z niego pies po wyczesaniu, umyciu, odkarmieniu. Akurat jakiś pan dziekan też był i z ciotką rozmawiał, a pies miał piłkę i szczekał na ciotkę, zeby rzuciła. W końcu ciotka się wkurzyła i mówi "Dziekan, zamknij się i siad na d*pie" - a facet bach na fotel :D A pies nadal dziamał :D
Także niby nie imię ludzkie, ale też bywa zabawnie :]

Link to comment
Share on other sites

Znam Kajtka, Zuzię, Ulę, Gustawa, Lamberta, moją Sarę, Maję i sporo innych. Więc dużo osób nazywa swoje psy ludzkimi imionami. :eviltong: I moim skromnym zdaniem jest to ciekawe, bo czemu nie? A śmieszne sytuacje, jak pisały dziewczyny wyżej zawsze się zdarzają, i będą się zdarzac.

Ja tam jestem raczej za, choc sama nie dam psu ludzko na imię. No chyba że po rosyjsku. :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Świadomie bym tak zwierzaka nie nazwała, bo jakoś mi to nie odpowiada, ale jak sami wiemy człowiek szybko się przyzwyczaja, psa nazwałam nieświadomie ludzkim imienie, tzn. nie ja tylko mój facet, bo ja byłam przeciwna nie podobało mi się imię Miya jakoś mi nie podeszło, ale że przerobiliśmy większość imion i mnie najbardziej odpowiadało Vega on nie dał się przekonać więc dałam sobie spokój i "rób co chcesz" okazało się że w IRL są ludzie o takim imieniu :D z tym że pisze się Mia... brzmi tak samo :)

Link to comment
Share on other sites

Tak na prawdę dając psu imię nie wiemy, czy gdzieś na świecie nie nadaje się właśnie takiego człowiekowi. Więc dzielenie imion na psie i ludzkie jest trochę bez sensu.

btw. Też widziałam kilka psów imieniem Franek, o kotach nie wspominając- mimo to byłaby gotowa dać swojemu synkowi na imię Franciszek ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja np. mam psa imieniem- Allan i na prawdę nie spodziewałam się,że to imię wejdzie w modę, dopóki, dopóty Edyta Górniak tak nie nazwała swojego synka:P mnie to w ogóle nie przeszkadza. Trzeba mieć dystans do siebie i tyle. Poznałam kiedyś świnkę syjamską w Zoo imieniem Daria i śmiałam się z tego, że chrumka tak jak ja podczas śmiechu hehe:)

Link to comment
Share on other sites

Ja mam w domu: Majkę, Sabę, Wikę i kicie Mućkę. I tylko imię Majka uznaje za ludzkie ( nadał je hodowca psinki), Wika to tylko skrót od imienia. Uważam, że to wolny kraj i każdy może nadać takie imię jakie mu się podoba. Jako ciekawostkę dodam, że wszystkie suczki reagują też na słowo c**ki:P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Klaudia M.']Ja mam w domu: Majkę, Sabę,[B] Wikę[/B] i kicie Mućkę. I tylko imię Majka uznaje za ludzkie ( nadał je hodowca psinki), Wika to tylko skrót od imienia. Uważam, że to wolny kraj i każdy może nadać takie imię jakie mu się podoba. Jako ciekawostkę dodam, że wszystkie suczki reagują też na słowo c**ki:P[/QUOTE]

Już ją lubię :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...