Jump to content
Dogomania

ajeczka

Members
 • Content Count

  604
 • Joined

 • Last visited

 1. ajeczka

  Amstaff jako pierwszy pies

  Z hodowli Crazy Staff mamy psa na osiedlu. Super pies, łagodny, kontaktowy. Ideał. Sama mam mixa ttb ze schroniska. Dla dzieci idealny, z większością psów się dogaduje (nie ze wszystkimi). Teriery typu bull to psy bardzo związane z człowiekiem i lubiące z nim pracować. Nie mogą być zostawione same sobie (mój na to nie pozwala - ma 24 h aplikację "co mogę dla Ciebie zrobić").
 2. ajeczka

  Barf

  Moje doświadczenie z psem ze schroniska, kastratem ogromnie wybrzydzającym. Suchego nie, gotowany ryż z mięsem - ewentualnie. W końcu BARF. Wyliczone jak dla psa 25 kg, on waży 22-23 kg, ale ma bardzo dużo ruchu. Je kości wołowe, świńskie nogi, cielęce (w całości), drobiowe niezbyt często. Piękna sierść, zęby, z pyska nic nie czuć. Energii ma za kilku. To jedyne żywienie, które odpowiada mojemu psu i mnie, choć będę musiała się zaopatrzyć w zamarażarkę. Wcześniej częściej dokuczało mu serce, teraz nie pamiętam kiedy miał ostatnią akcję. Być może nie każdy pies dobrze czuje się na tej diecie, ale mojemu to służy.
 3. ajeczka

  Moje rude szczęście ze schroniska

  Ostatnio praktykuję słomiane wdowieństwo. Mój pies i suczka pod opieką nie zapewniają mi zbyt wielu atrakcji więc zapraszam do towarzystwa Diego od Mapi. Wtedy zaczyna być wesoło. Zabezpieczam meble i szybki w drzwiczkach, rzucam sznurek i mam zabawę ;-) Jest głośno i zabawnie. Psy potrafią tak przez godzinę, potem odpoczywają 30 sekund i zaczynają na nowo ;-)
 4. Mój też. 20 km nie przejedzie i już wymiotuje. Cerenia pomogła, choć tania nie była.
 5. ajeczka

  kilka pytań nowicjusza.

  Mój 23-24 kg pies jest na BARF-ie już 3 rok. Koszt to jakieś 140-150 zł miesięcznie. Zjada też sarninę, królika. Gęsiny i kaczki nie jada z zasady. Kości je cielęce i wołowe kupowane za niewielkie pieniądze. Jak wyjeżdżam zamawiam jedzenie na miejsce. Próba przestawienie psa na chrupki skończyła się prawie zagłodzeniem kundla.
 6. Mój 26 kg pies (wtedy) jeździł w transporterze. Nie lubił tego i wymiotował, w końcu rozwalił kratę zabezpieczającą wejście. Teraz jeździ w szelkach, a smycz jest przerzucona przez zagłówek na tylnym siedzeniu. Na dłuższą trasę dostał lek Cerenia. Nie otumaniło go to, nie wymiotował. Najlepiej się czuje na moich kolanach (6,5 godziny i 23 kg wiercącego się psa).
 7. ajeczka

  Co robi Twój pies w obecnej chwili?

  Rudy korzysta z okazji i uwalił się na kanapie. Jeszcze dyszy po wieczornym spacerze.
 8. ajeczka

  Jak reagujecie na chamstwo innych psiarzy? [2]

  Jeśli chodzi o wyzywanie od smarkul, to powinnam podziękować jednemu panu, który tak się do mnie zwracał. Mam skończone 40 lat :-) Mój kundel jest dominujący, ale towarzyski i z reguły daję sobie z nim radę. Ostatnio byliśmy na imprezie gdzie bawił się z 2 letnim dzieckiem, które dokarmiało go ciasteczkami i wszystkim co samo jadło. Następnego dnia myślałam, że wyjdę z siebie i stanę obok. Mój pies dostał ADHD, wiewiórka po kawie z jednej bajki to pikuś przy nim wtedy. Prawie mi się powiesił na smyczy. Podejrzewam, że ludzie, którzy mnie wtedy mijali uznali za wariatkę ledwo panującą nad swoim psem. Cukier to nie jest to co psy powinny jeść, teraz to wiem.
 9. ajeczka

  Jak reagujecie na chamstwo innych psiarzy? [2]

  Cała ta dyskusja mnie przerasta. Mam takiego psa, że po pierwsze nikt obcy do niego dziecka nie puści, po drugie - pies ma w nosie biegające osobniki na dwóch nogach. W lesie spotkałam się natomiast z tym, że naprzeciwko jechała 4 osobowa rodzina na rowerach. Jak nas zobaczyli z psami zwolnili. Starsza dziewczynka zeszła z roweru i powiedziała do mniejszego chłopca żeby też to zrobił. Byłam w szoku, pozytywnym. Nasze psy nie zwracają uwagi na rowerzystów, ale pewnie są takie co to robią i taka reakcja jest jak najbardziej w porządku.
 10. ajeczka

  Masa do wypełniania KONGów.

  Zwykle kroję ser żółty lub parówki na grubsze kawałki żeby łatwo nie wypadały. Całość zaklejam pasztetem lub mozzarellą. Pies się do tego "modli", a potem kombinuje jak to wydobyć. Latem spróbuję zamrażać, bo teraz pies nie chce zimnego.
 11. ajeczka

  Barf

  [quote name='Hahnoto']Smalec z gęsi:p[/QUOTE] nie tknie. Dzisiaj próbowałam dać mu więcej w w kilku porcjach. Zjadł tyle co zwykle, ostatnią porcję zostawił. Muszę zwiększyć kaloryczność.
 12. ajeczka

  Jak reagujecie na chamstwo innych psiarzy? [2]

  Jeśli chodzi o towarzystwo niewychowanych psów na spacerach, zdarza się. Też czasem kradną piłeczkę mojego. Wtedy grzecznie proszę żeby odebrali ją swojemu pieskowi, mam ubaw jak ganiają. Jeśli reakcja jest nie satysfakcjonująca dla mnie mówię, że w innym przypadku mój pies przyniesie piłeczkę razem z ich psem. Działa.
 13. ajeczka

  OSTRZEŻENIE kleszcz w grudniu !!!!!

  Bo ta zima to nie zima. Temperatury na plusie, więc kleszcze mają się świetnie. Trzeba ciągle zabezpieczać futra.
 14. ajeczka

  Jak reagujecie na chamstwo innych psiarzy? [2]

  U nas odwrotnie. Rudy to kundel. Wygląda jak wygląda, szkolony i czasem to pokazuje. Ludzie się upierają, że to musi być rasowy, bo taki ładny i mądry. Nie dogodzisz ;-) Czasem jest szczeniakiem amstaffa, a ma już ponad 3 lata.
 15. ajeczka

  Jak reagujecie na chamstwo innych psiarzy? [2]

  Lubię jeździć na wystawy, gdzie pojawiają się znajomi z ttb. Akurat ostatnio w tym samym dniu były onki. Koleżanka z którą byłam, lubi tę rasę i boli ją to co się dzieje z owczarkami. Na szczęście spotkaliśmy 2, albo 3 użytkowe. Piękne zwierzęta, zrównoważone. Przy takich psach można polubić onki. Cała reszta, jak zwykle, czyli - serce boli.
×