Jump to content
Dogomania

Tymczasy wcale nie tymczasowe czyli gromadka psiaków szuka domków


Recommended Posts

4 godziny temu, mari23 napisał:

Kwitnie w kolorach nagietków ;)

Kubuś przy młodziutkiej "pielęgniarce" Tinie, która codziennie wylizuje oczka Kubusiuowi i Milusiowi chyba czuje się młodszy ;) Ale upały dają mu w kość, rano i wieczorem dziarsko dreptusia, ale upalne dni przesypia. 

Niestety szykuje się kolejny przybysz. 5 lat temu pani wzięła szczeniaka ze schroniska, teraz zmarła nagle...piesiowi grozi powrót do schroniska :( :( Na razie jest sam w pustym mieszkaniu, rodzina załatwia pogrzeb to go wyprowadzają...ale dużo czasu psiak nie ma... na imię ma Lucky...ale jest raczej pechowcem, niż szczęściarzem :( :( może po raz drugi trafić do schroniska :(

Biedny piesek. Jak mu pomóc? 

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Zagrodowy pies polski napisał:

Biedny piesek. Jak mu pomóc? 

No właśnie...jak mu pomóc ?????? Póki trwają przygotowania do pogrzebu to rodzina go wyprowadza....ale co potem? :(

Dzwoniłam do niedawno powstałej w naszym powiecie Fundacji Pasja - dotąd brali wszystkie zgłoszenia...bardzo szybko miejsc zabrakło :(

zrobiłam mu promowany OLX

https://www.olx.pl/d/oferta/mlody-osierocony-lucky-prosi-o-dom-CID103-IDKdB2L.html

 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, mari23 napisał:

No właśnie...jak mu pomóc ?????? Póki trwają przygotowania do pogrzebu to rodzina go wyprowadza....ale co potem? :(

Dzwoniłam do niedawno powstałej w naszym powiecie Fundacji Pasja - dotąd brali wszystkie zgłoszenia...bardzo szybko miejsc zabrakło :(

zrobiłam mu promowany OLX

https://www.olx.pl/d/oferta/mlody-osierocony-lucky-prosi-o-dom-CID103-IDKdB2L.html

 

A czy może byłby towarzyszem do Suvi? Dałabym deklarację. 

Link to comment
Share on other sites

Na tym wątku są starsze psy dlatego zapytam  o jakiś dobry sprawdzony prepart/ syuplement diety  dla starszych psów na wzmocnienie . Co polecacie mam pod opieką na wsi dwa psy jeden ma już ok 11 lat, to większy pies trochę wilczkowaty i widze jak "starość przyspieszyła" :(.

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, jankamałpa napisał:

Na tym wątku są starsze psy dlatego zapytam  o jakiś dobry sprawdzony prepart/ syuplement diety  dla starszych psów na wzmocnienie . Co polecacie mam pod opieką na wsi dwa psy jeden ma już ok 11 lat, to większy pies trochę wilczkowaty i widze jak "starość przyspieszyła" :(.

Mój staruszek Dżekuś bierze GeriatiVet i Antinol - moim zdaniem jest poprawa i pod względem sprawności ruchowej i  werwy. Wcześniej brał ArthroVet Complex też dobry preparat.

Gdybyś zdecydowała się na GeriatiVet, to jeśli wilczkowaty piesek jest duży to dla niego byłaby wersja large breed,( +15 kg) jest dedykowany właśnie dużym psom. opakowanie wygląda tak samo, tylko na opakowaniu pod nazwą na fioletowym pasku jest napis large breed).

Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.06.2021 o 21:35, Zagrodowy pies polski napisał:

A czy może byłby towarzyszem do Suvi? Dałabym deklarację. 

Myślę, że tak :)

Dnia 12.06.2021 o 00:09, Poker napisał:

 

A u p. Elizy nie byłoby miejsca?Te psy z kanapy ma beton mają najgorzej. A rodzina jak zwykle ma psa w głębokim poważaniu.

Piesek jest bardzo towarzyski i przyjacielski. U Elizy miejsc brak, ona pomaga psom z Kotlisk no i ma hotelik zarezerwowany "na full" aż do września. Nawet dzwoniła pytając, czy znam jakiś dobry dogomaniacki hotelik, bo szukają miejsc.

Link to comment
Share on other sites

Dzieci już radośnie podśpiewują "Niech żyją wakacje".Ja niestety zawsze boje się tego sezonu :( już się zaczęło :(

W poniedziałek na tzw. działkach  ktoś z działkowiczów usłyszał przeraźliwe piski, pobiegli na koniec terenu i na opuszczonej działce znaleźli karton a w nim dwa malutkie szczeniaki. Jedno już nie żyło a drugie chyba resztkami sił wzywało pomocy... jak określić "człowieka", który na opuszczonym terenie w zamkniętym kartonie zostawia dwie malutkie, bezbronne istoty... prawdopodobnie psiaczki wyrzucono w weekend i sunia umarła z głodu, piesek przetrwał cudem...

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, mari23 napisał:

Dzieci już radośnie podśpiewują "Niech żyją wakacje"...Ja niestety zawsze boje się tego sezonu :( już się zaczęło :(

W poniedziałek na tzw. działkach  ktoś z działkowiczów usłyszał przeraźliwe piski, pobiegli na koniec terenu i na opuszczonej działce znaleźli karton a w nim dwa malutkie szczeniaki. Jedno już nie żyło a drugie chyba resztkami sił wzywało pomocy... jak określić "człowieka", który na opuszczonym terenie w zamkniętym kartonie zostawia dwie malutkie, bezbronne istoty... prawdopodobnie psiaczki wyrzucono w weekend i sunia umarła z głodu, piesek przetrwał cudem...

o Boże.......

Ja też mam zgłoszenie z naszej gminy-suczka  ma 4 szczeniaki i są do zabrania :( łańcuch głód, i jak psiaki podrosły, to do gminy telefon: "zabierajta"... A to ludzie, delikatnie mówiąc, nierozgarnięci. 

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, malagos napisał:

o Boże.......

Ja też mam zgłoszenie z naszej gminy-suczka  ma 4 szczeniaki i są do zabrania 😞 łańcuch głód, i jak psiaki podrosły, to do gminy telefon: "zabierajta"... A to ludzie, delikatnie mówiąc, nierozgarnięci. 

Dobrze byłoby namówić ich na sterylizację biednej suni.

Link to comment
Share on other sites

22 godziny temu, malagos napisał:

o Boże.......

Ja też mam zgłoszenie z naszej gminy-suczka  ma 4 szczeniaki i są do zabrania :( łańcuch głód, i jak psiaki podrosły, to do gminy telefon: "zabierajta"... A to ludzie, delikatnie mówiąc, nierozgarnięci. 

Dlaczego tacy właśnie akurat muszą mieć psy, często kilka ????? Sił już brak, a biedne psy cierpią, ci niby nierozgarnięci o własny interes potrafią zadbać lepiej, niż "rozgarnięci", ale o zwierzęta, które biorą nie wiem po co to już nie! Potem na policji "nie wiedziałam, że źle robię" i umarzają sprawę po odebraniu dwóch szkieletów z dramatycznych warunków... cwaniactwo opanowali do perfekcji...a ja piszę wspominając interwencję sprzed kilku lat :( :( Do dzisiaj nie mogę opanować zdenerwowania na wspomnienie tego widoku... Coraz częściej myślę, że na posiadanie psa powinno się uzyskiwać specjalne pozwolenie po badaniu przez psychiatrę, psychologa...

  • Like 4
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, mari23 napisał:

. Coraz częściej myślę, że na posiadanie psa powinno się uzyskiwać specjalne pozwolenie po badaniu przez psychiatrę, psychologa...

 Jestem za. Uważam, że wtedy nie byłyby potrzebna schroniska.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 7.06.2021 o 20:44, maarit napisał:

Biedne są te staruszki w lecie. Upały wszystkim dają w kość. 

Na szczęście najgorsze już za nimi. Za nami. Oby już tego lata drugiej fali upałów nie było 😕 

I dzięki za wrzucanie super fotek 🙂 

Dnia 11.06.2021 o 14:31, maarit napisał:

Cudny.... ❤️ Biedna Pani.... biedna psinka 😢

IMG-20210611-WA0000_resize_57.jpg

Oby jeszcze ktoś się w nim znowu zakochał!

Dnia 17.06.2021 o 09:15, mari23 napisał:

W poniedziałek na tzw. działkach  ktoś z działkowiczów usłyszał przeraźliwe piski, pobiegli na koniec terenu i na opuszczonej działce znaleźli karton a w nim dwa malutkie szczeniaki. Jedno już nie żyło a drugie chyba resztkami sił wzywało pomocy... jak określić "człowieka", który na opuszczonym terenie w zamkniętym kartonie zostawia dwie malutkie, bezbronne istoty... prawdopodobnie psiaczki wyrzucono w weekend i sunia umarła z głodu, piesek przetrwał cudem...

Nie mogę czytać takich historii 😞 

Dnia 18.06.2021 o 10:43, mari23 napisał:

Dlaczego tacy właśnie akurat muszą mieć psy, często kilka ????? Sił już brak, a biedne psy cierpią, ci niby nierozgarnięci o własny interes potrafią zadbać lepiej, niż "rozgarnięci", ale o zwierzęta, które biorą nie wiem po co to już nie! Potem na policji "nie wiedziałam, że źle robię" i umarzają sprawę po odebraniu dwóch szkieletów z dramatycznych warunków... cwaniactwo opanowali do perfekcji...a ja piszę wspominając interwencję sprzed kilku lat 😞 😞 Do dzisiaj nie mogę opanować zdenerwowania na wspomnienie tego widoku... Coraz częściej myślę, że na posiadanie psa powinno się uzyskiwać specjalne pozwolenie po badaniu przez psychiatrę, psychologa...

Też tego nie rozumiem. Może chcą się dowartościować w ten sposób lub mieć z nich darmowe zabawki / gadżety. Bo ciężko powiedzieć, że traktują ich jak przyjaciół czy członków rodziny.

Dnia 18.06.2021 o 10:47, konfirm31 napisał:

Psów jest za dużo, są ogólnie dostępne, większość jest za darmo. Dopóki pies nie będzie dobrem trudnodostępnym, to się nie zmieni :(((

Dokładnie. Tylko, że nie widać by ludzka świadomość, a tym bardziej prawo, chciało iść w tę stronę. Oczywiście są wyjątki, ale nieliczne co widać chociażby po problemach z wprowadzeniem "piątki dla zwierząt". Komentarze pod artykułami na ten temat lepiej podnoszą ciśnienie niż wiadro kawy.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ale nie było dobrych wiadomości. Jasny nie żył a Biszkopt bronił towarzysza, Zabrała obu, żeby i tego biedaka godnie pochować. Przepraszam, to drastyczne ale chciałyśmy go jakoś upamiętnić. 

IMG-20210625-WA0003 (Copy).jpg

IMG-20210625-WA0057 (Copy).jpg

IMG-20210625-WA0001 (Copy).jpg

                                                                       [*]   [*]   [*]   

IMG-20210625-WA0050 (Copy).jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...