Jump to content
Dogomania

Tymczasy wcale nie tymczasowe czyli gromadka psiaków szuka domków


Recommended Posts

4 godziny temu, konfirm31 napisał:

Nagrywać jak najbardziej. Niestety, jeżeli "właściciel", ma zaświadczenie o szczepieniu psa p wściekliźnie, to jest to " dowód własności", bo w naszym "prawie", zwierzę nie jest rzeczą, ale dotyczą go prawa dla rzeczy :((((

No ok. Ale jeśli to zwykły ,,kwit"? Do zaświadczenia 1/3 psów z okolicy może pasować. Najgorsze, że może wziąć kolejnego... Przydałaby się jakaś ,,rewolucja" żeby lepiej traktowali zwierzaki. 

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, konfirm31 napisał:

Nagrywać jak najbardziej. Niestety, jeżeli "właściciel", ma zaświadczenie o szczepieniu psa p wściekliźnie, to jest to " dowód własności", bo w naszym "prawie", zwierzę nie jest rzeczą, ale dotyczą go prawa dla rzeczy :((((

Jedyna szansa, że Policja wymierzy właścicielowi stosowny mandat, za niedopilnowanie psa i spowodowanie poważnego zagrożenia w ruchu drogowym i właściciel w tej sytuacji, zrzeknie się psa na piśmie.

Art 77 KW

"Dz. U. 2021.281): 1. Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1000 złotych albo karze nagany." 

Art 77 KW

"Dz. U. 2021.281): 1. Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1000 złotych albo karze nagany." 

I z tym go Marysiu zapoznaj, to może i policja nie będzie potrzebna. Gnój sam zrezygnuje z pieska.
Biedactwo  😞  Ona wygląda tak, jakby go ktoś mocno pobił po pyszczku. Te rany nie mogą pochodzić z wypadku.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, konfirm31 napisał:

Widziałaś, jak wygląda kolejna  " rewolucja" dla "dobra zwierzątek" ? Płakać się chce, albo wyć, albo komuś dać w ryj. Ale - komu tym razem? 

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=4658290260852314&id=100000141599126

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=4135884486496012&id=100002235047207

Ja na ,,rewolucję" w tej materii, ze strony naszych władz nie liczę, bo już zrobili pokazówkę z piątką dla zwierząt.  Bardziej myślałam o tym żeby mu policja lub jakaś organizacja dała popalić, żeby wiedział ,że jeśli weźmie innego psa, to ktoś go zawsze może sprawdzić. Na cud samoistnego ,,nawrócenia" nie liczę. Nie ten biedak, to kolejny będzie wisiał przy budzie...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, Aska7 napisał:

"Pan" raczej nie udowodni przed policją, że to jego pies. Marysiu, jeśli możesz to nagrywaj tego dziada, bo takie typy lubią grozić. 

 

9 godzin temu, konfirm31 napisał:

Nagrywać jak najbardziej. Niestety, jeżeli "właściciel", ma zaświadczenie o szczepieniu psa p wściekliźnie, to jest to " dowód własności", bo w naszym "prawie", zwierzę nie jest rzeczą, ale dotyczą go prawa dla rzeczy :((((

Jedyna szansa, że Policja wymierzy właścicielowi stosowny mandat, za niedopilnowanie psa i spowodowanie poważnego zagrożenia w ruchu drogowym i właściciel w tej sytuacji, zrzeknie się psa na piśmie.

Art 77 KW

"Dz. U. 2021.281): 1. Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1000 złotych albo karze nagany." 

 

8 godzin temu, Aska7 napisał:

Tylko, że pies nie ma chipa i nie reaguje na właściciela i imię. Znajdziemy z 15 zdjęć małych biszkoptowych. I niech "właściciel" i policja wskażą właściwego.

 Maryniu jesli tylko masz pomoc na miejscu u siebie 

kochana nie oddawaj bidoska nad bidoski..i nagrywaj jak sie tylko da ,wszystko wszystko 

 brak slow na popaprancow ....i to wszystko zostaje w sercach naszych na zawsze

 i nic nie pomoze i zadnej lepszej zmiany nie widac

 matko ziemio nasza ....

sciskamy modlimy aby sie udalo jak nalepiej aby mogl ostac u Was Maryniu w bajkowej krainie spokojnsoci ten biszkopciu

 

Link to comment
Share on other sites

Dzwoniła wetka wczoraj, że pan był u niej i prawdopodobnie już do mnie nie przyjdzie, ale ostrzega, że może się pojawić... nie pojawił się - to lepiej i dla mnie, i dla tego biedaka. On boi się wszystkiego, ruchu ręki, dotyku, nawet psów, ucieka na ich widok :( ale kiedy nie widzi psów a tylko słyszy szczekanie - ożywia się, nasłuchuje...i cicho wyje :( wciąż czeka na brata :( :(

Jest potwornie zarobaczony, wczoraj dostał już tabletkę, dzisiaj dostanie drugą. Już się tak bardzo nie boi mojej ręki, ale kiedy mąż chciał go pogłaskać - biedak cofał się wystraszony :( :( 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.06.2021 o 09:08, konfirm31 napisał:

Marysiu, oby ten "właściciel", już nigdy więcej nie pojawił się u Ciebie i oby Los sprawił, że nie będzie już nigdy "właścicielem" kolejnego psa..... 

To pierwsze chyba się spełni, uznawszy, że "pies to nie człowiek" i na niego pieniędzy się nie wydaje pan zaprzestał prób odzyskania "własności", niestety to drugie jest bardzo prawdopodobne :( :(  jeśli nie już, to pewnie z najbliższym czasie na "wolnym" łańcuchu pojawi się kolejny więzień :( :( najgorsze, że to spora wieś i nie udało się ustalić pana adresu, żeby tam podesłać jakąś interwencję :( :( ale nie odpuszczę, odnajdę pana...pan w swoim sprycie wolał przyjechać, niż zadzwonić, a przyjeżdżając samochód zostawiał na drugim końcu ulicy i przychodził pieszo...

 

Piesio, który na "Reksia" nie reagował został u mnie Bezikiem, powoli uczy się, że dotyk może być miły i człowieka bać się nie trzeba. Niestety wciąż szuka brata, kiedy usłyszy szczekanie jakiegoś psa to nasłuchuje chwilę i zaczyna bardzo smutno wyć :( :(

20210703_080714.jpg

20210630_220724.jpg

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Od piątkowego wieczoru znów nas więcej, tym razem młodziak prawie beagle.... zapchlony, ze świerzbowcem i ranami na uszach :( :( Na zdjęciach jeszcze w kojcu, ale zabrałam do domu, choć odosobniony ze względu na pchły i świerzbowca (dobrze, że syn wyjechał i jego kuchnia wolna ;) ) 

Fajny piesek, kocha dzieci i inne psy, za to pewnie popędziłby za kotem, na spacerach strasznie wącha ślady, wiem, gdzie chodzą koty sąsiadów 

dopiero początek lipca.... i jak tu się cieszyć z wakacji ??????

20210702_175826.jpg

20210702_175857.jpg

20210702_175827.jpg

20210702_180511.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Wierzę w Ciebie, Mari że "pana" namierzysz i będziesz mieć na niego oko. 

Bezik zaczyna nowe życie i szybko u Ciebie zapomni o przeszłości. W sumie, psy żyją dniem dzisiejszym i tego powinniśmy się od nich uczyć. 

Omc bigiel, miał szczęście, że do Ciebie trafił. Jak zapchlony i ze świerzbem, to pewnie zbyt dobrego domu nie miał, bo chyba nie jest wynędzniały długą włóczęgą.jest młody, ładny i w typie rasy, więc pewnie szybko znajdzie dom. Niestety, sezon wakacyjnego wyrzucania psów, dopiero startuje :((

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, mari23 napisał:

Piesio, który na "Reksia" nie reagował został u mnie Bezikiem, powoli uczy się, że dotyk może być miły i człowieka bać się nie trzeba. Niestety wciąż szuka brata, kiedy usłyszy szczekanie jakiegoś psa to nasłuchuje chwilę i zaczyna bardzo smutno wyć 😞 😞

20210703_080714.jpg

20210630_220724.jpg

Biedny piesionek 😞 
A co on ma na pysiu? Jakieś blizny?

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, elik napisał:

Biedny piesionek 😞 
A co on ma na pysiu? Jakieś blizny?

Tak, cały pycholek ma pogryziony, mnóstwo zaschniętych drobnych ran po jakimś pogryzieniu. Biały nie miał śladów pogryzienia, ten jest cały w strupkach :( Coraz bardziej się do mnie przywiązuje, cieszy się na mój widok, ale bardzo nieśmiało i podchodzi dość blisko, jednak "ostatni krok" do pogłaskania muszę zrobić ja. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, mari23 napisał:

Tak, cały pycholek ma pogryziony, mnóstwo zaschniętych drobnych ran po jakimś pogryzieniu. Biały nie miał śladów pogryzienia, ten jest cały w strupkach 😞 Coraz bardziej się do mnie przywiązuje, cieszy się na mój widok, ale bardzo nieśmiało i podchodzi dość blisko, jednak "ostatni krok" do pogłaskania muszę zrobić ja. 

Biedaczysko. Miał dotychczas złe doświadczenia z człowiekiem i pewnie dlatego tak bardzo przywiązał się do swojego kompana.  Dopiero teraz poznaje inne relacje z człowiekiem. Na pewno ogromnie się do Ciebie przywiąże.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...