Jump to content
Dogomania

Kielecka mordownia w Dyminach - początek końca gehenny zwierząt!


kahoona

Recommended Posts

  • Replies 317
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

żaden pies nie połamałby żeber drugiemu ... nie w takim stopniu ... no chyba żeby to było "zmierzenie sił" między dogiem/bernardynem i jakimś yorkiem/chiłałą ( tak obrazowo rzecz ujmując ... )

sunia musiała zostać "zbutowana" ... innego wytłumaczenia nie widzę ...

Link to comment
Share on other sites

Dostałam linka od koleżanki, petycję podpisałam i się popłakałam. Jakim trzeba być człowiekiem, by tak zagłodzić zwierzęta, a potem iść do domu i jeść... Nic z tego nie rozumiem, szkoda że u nas nie ma takiej RSPCA, co ma wielką władzę i jak złapią takiego delikwenta to jest skazany i na karę więzienia i grzywnę i dożywotni zakaz posiadania zwierząt. A ich schroniska wyglądają inaczej. Czemu u nas tak być nie może?? Czemu u nas istnieje jakieś przekonanie, że człowiek to jakieś bóstwo, że zwierzęta można traktować źle.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kahoona']Nosówkę ma Filip - chudy psiak zabrany przez dziewczyny z Jędrzejowa.
Zarazony jest również szczenior Pipi - suczka zabrana z kotłowni. Walczymy o jej życie.[/QUOTE]

Biedna maleńka :( kohoona na jakie konto zbieracie pieniążki na Pipi? Wrzuciłabym info na FB z prośbą o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agnieszka24']Biedna maleńka :( kohoona na jakie konto zbieracie pieniążki na Pipi? Wrzuciłabym info na FB z prośbą o pomoc.[/QUOTE]

nie zbieramy - Pipi jest juz właściwie adoptowana - jedzie na Śląsk z moją kuzynką, jeśli przeżyje bedzie mieszkac z kolegą onkiem Borysem w super domu, Pchełka zostaje ze mną (to ta niebieska sunia, która bardzo sie opiekuje Pipi choć to nie jej dziecko.

Oczywiście jako fundacja zawsze jesteśmy w potrzebie, ale z Kielc zabraliśmy tylko te dwa nieszczęścia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malagos']Już ktoś pytał o tę sunię, co się szczeniła w trakcie kontroli, bezpieczna jest?[/QUOTE]


ona tam została niestety...nie mamy co zrobić z Filipem, którego EwaB wzieła wtedy z nosówką, z sunią po sterylce zabraną wysokoszczenną ze wsi, gdzie przybłąkała się na teren plebanii:( i zgłoszeń od ciula i ciut ciut:(:( Malagos - wiesz jak u nas jest...nie mamy możliwości gdziekolwiek umieszczać psiaków:(:(



[url]http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20101013/POWIAT0104/728711312[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kahoona'][B]Sunia, która nie żyje przebywała w schronie od lipca!

Od lipca umierała z głodu i była katowana.[/B][/QUOTE]
Mam nadzieję, że kaci dostaną za swoje.

Andziu, wiem, wiem, jak to jest u Was, ale u mnie ciężko. Kilejna bieda pod sklepem a wójt na pytanie o środki na bezdomne zwierzęta odpowiedział "Środki?Śrut"

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malagos']Mam nadzieję, że kaci dostaną za swoje.

Andziu, wiem, wiem, jak to jest u Was, ale u mnie ciężko. Kilejna bieda pod sklepem a wójt na pytanie o środki na bezdomne zwierzęta odpowiedział "[B][COLOR=red]Środki?Śrut[/COLOR][/B]"[/QUOTE]

Kolejny,choć niestety jeden z wielu,który nie wie,że łamie przepisy! Dobrze,że idą wybory,czas na zmianę wszystkich,którzy chcą zasiadać na stołkach,a nawet się nie douczą-zanim zasiądą- jakie obowiązki są nałożone na gminy i co muszą ująć w budżetach!!!

Link to comment
Share on other sites

Dopóki u nas będzie przekonanie, że zwierzęta nie mają duszy, że są rzeczami. Dopóki Księża z ambony będą głosić,że my jesteśmy najważniejsi, że zwierzęta nic nie czują, jest ciche przyzwolenie na to by zwierzęta gospodarskie, traktować jak by nic nie czuły, traktowane jak zło konieczne. Ilu na wsi gospodarzy dba o swoje zwierzęta? Są na pewno tacy, ale ilu jest takich, którzy w ogóle nie dbają pies ma pilnować obejścia, a że nie ma wody i jedzenia a h** mnie to obchodzi. Ważne, że ja mam co jeść. Dopóki nie zmieni się Polska mentalność i nastawienie i potępienie takich czynów to tak niestety będzie. Jeśli władze Kielc, miasta z którym jestem jakoś związana, nie widzą w tym nic złego, to jak mamy z tym walczyć?? Przecież oni mają władzę a my co?? Kilkaset osób, którym nie jest obojętny los zwierząt? Nierówna walka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shirrrapeira']Dopóki u nas będzie przekonanie, że zwierzęta nie mają duszy, że są rzeczami. Dopóki Księża z ambony będą głosić,że my jesteśmy najważniejsi, że zwierzęta nic nie czują, jest ciche przyzwolenie na to by zwierzęta gospodarskie, traktować jak by nic nie czuły, traktowane jak zło konieczne. Ilu na wsi gospodarzy dba o swoje zwierzęta? Są na pewno tacy, ale ilu jest takich, którzy w ogóle nie dbają pies ma pilnować obejścia, a że nie ma wody i jedzenia a h** mnie to obchodzi. Ważne, że ja mam co jeść. Dopóki nie zmieni się Polska mentalność i nastawienie i potępienie takich czynów to tak niestety będzie. Jeśli władze Kielc, miasta z którym jestem jakoś związana, nie widzą w tym nic złego, to jak mamy z tym walczyć?? Przecież oni mają władzę a my co?? Kilkaset osób, którym nie jest obojętny los zwierząt? Nierówna walka.[/QUOTE]

przeklejam z innego wątku i ciągle podtrzymuję, że mam rację:

"Gdybyśmy tak rozumowali, do tej pory istniało by schronisko mordownia w Krzyczkach i Węgrowie - to tylko te zamknięte przez nas. A przecież w Polsce jest wiele walecznych organizacji i wszyscy żyły sobie wypruwają, że by pomagać zwierzętom. I pewnie w 90% przypadków muszą walczyć z układami lokalnymi i arogancją władzy.
Każda rewolucja zaczynała się od pozytywnie nawiedzonych ludzi, obrońców zwierząt jest w Polsce wielu, o złym traktowaniu zwierząt mówi się coraz głośniej, coraz więcej interwencji pokazuje telewizja.

Według mnie warto walczyć - w końcu damy radę i układom, a każda kolejna akcja to nowe doświadczenia. Rośniemy w siłę i nie brakuje nam determinacji - WARTO! "

Link to comment
Share on other sites

Kahoona źle mnie zrozumiałaś, ja uważam, że warto walczyć, ale niestety ta walka jest nierówna, bo część ludzi traktuje obrońców zwierząt traktuje jak nieszkodliwych oszołomów, zupełnie nie przejmując się co się do nich mówi. I oczywiście, że wiele osób kocha zwierzęta, ale na wsi zwierzęta są źle traktowane. Jak najbardziej jestem za, ale też uważam, to co napisałam, że dopóki nie zmieni się mentalność ludzka nic się nie zmieni...Owszem zamyka się jedne schroniska a na ich miejsce powstaje kilka innych.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shirrrapeira']Kahoona źle mnie zrozumiałaś, ja uważam, że warto walczyć, ale niestety ta walka jest nierówna, bo część ludzi traktuje obrońców zwierząt traktuje jak nieszkodliwych oszołomów, zupełnie nie przejmując się co się do nich mówi. I oczywiście, że wiele osób kocha zwierzęta, ale na wsi zwierzęta są źle traktowane. Jak najbardziej jestem za, ale też uważam, to co napisałam, że dopóki nie zmieni się mentalność ludzka nic się nie zmieni...Owszem zamyka się jedne schroniska a na ich miejsce powstaje kilka innych.[/QUOTE]
Bo to się musi zmienić odgórnie. Powinny być odpowiednie przepisy, które nie będą martwymi ustawami ale będą egzekwowane z całą surowością prawa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kahoona'][B]Sunia, która nie żyje przebywała w schronie od lipca!

Od lipca umierała z głodu i była katowana.[/B][/QUOTE]
Podpisałam petycję. Myślę , że ona najpierw została zakatowana , a potem konała z głodu nie mogąc się poruszać. Ona niewyobrażalnie cierpiała.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 10 października 2010 r. wysłałam do Prezesa NIK wniosek o treści:
[quote]
[SIZE=2][B]Szanowny Pan[/B][/SIZE]
[SIZE=2][B]Jacek Jezierski[/B][/SIZE]
[SIZE=2][B]Prezes Najwyższej Izby Kontroli[/B][/SIZE]

[SIZE=2][B]Najwyższa Izba Kontroli[/B][/SIZE]
[SIZE=2][B]ul. Filtrowa 57[/B][/SIZE]
[SIZE=2][B]02-056 Warszawa[/B][/SIZE]


[SIZE=2]Szanowny Panie Prezesie[/SIZE]

[SIZE=2]uprzejmie wnioskuję o przeprowadzenie kompleksowej kontroli Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Kielcach (PUK) oraz Urzędu Miejskiego w Kielcach za okres od 2008 r. do 2010 r. ( pierwsze trzy kwartały) w zakresie:[/SIZE]

[SIZE=2]1. Wypełniania przez Urząd Miejski w Kielcach zadań administracji publicznej w obszarze przestrzegania praw ochrony zwierząt oraz zapobiegania bezdomności zwierząt i nadpopulacji zwierząt.[/SIZE]

[SIZE=2]2. Wykonywania przez PUK zadań, wymienionych w p.1, zlecanych przez Urząd Miejski w Kielcach, a w szczególności poprawnego traktowania zwierząt zgromadzonych w Schronisku dla zwierząt w Kielcach z uwzględnieniem zapewnienia zwierzętom dobrostanu - żywienie, leczenie, infrastruktura techniczna schroniska.[/SIZE]

[SIZE=2]3. Pełnego audytu gospodarki finansowej PUK we wszystkich rodzajach działalności ze szczególnym uwzględnieniem[/SIZE]

[SIZE=2]a)[/SIZE] [SIZE=2]Ustalenia na podstawie umów, jednorazowych zleceń, dokumentacji księgowej oraz poprzez kontrolę krzyżową dokumentacji PUK i gmin przekazujących środki finansowe dla PUK za opiekę nad bezdomnymi zwierzętami, faktycznej liczby bezdomnych zwierząt przyjmowanych przez PUK z 27 gmin do Schroniska dla zwierząt w Kielcach.[/SIZE]

[SIZE=2]b) Sprawdzenia zgodności z obowiązującymi przepisami prawa treści umów na przyjmowanie przez PUK bezdomnych zwierząt z gmin do schroniska.[/SIZE]

[SIZE=2]c) Sporządzenia pełnego bilansu przyjęć zwierząt bezdomnych do Schroniska dla zwierząt w Kielcach poprzez rozliczenie przypadków eutanazji, zagryzień, upadków z innych przyczyn oraz pełną kontrolę wiarygodności adopcji zwierząt.[/SIZE]

[SIZE=2]d) Ustalenia faktycznego przychodu PUK z tytułu przyjmowania bezdomnych zwierząt do Schroniska dla zwierząt w Kielcach.[/SIZE]

[SIZE=2]e) Analizy i oceny wydatkowania środków finansowych - łącznie dotacji, przychodów z gmin, darowizn i innych, które były przeznaczone na utrzymanie schroniska i opiekę nad bezdomnymi zwierzętami zgromadzonymi w schronisku.[/SIZE]

[SIZE=2]Uzasadnienie wniosku:[/SIZE]
[SIZE=2]Urząd Miejski w Kielcach co rok przekazuje PUK duże kwoty z budżetu miasta na utrzymanie Schroniska dla zwierząt w Kielcach.[/SIZE]
[SIZE=2]Ponadto PUK za publiczne pieniądze odbiera z gmin bezdomne zwierzęta, które umieszcza w schronisku.[/SIZE]
[SIZE=2]Pomimo otrzymywania ogromnych środków finansowych na utrzymanie schroniska, PUK nie inwestuje w infrastrukturę techniczną schroniska, nie modernizuje schroniska, nie wykonuje żadnych robót remontowych w schronisku oraz nie sprawuje należytej opieki nad bezdomnymi zwierzętami, które przyjmuje w ogromnych ilościach do schroniska.[/SIZE]
[SIZE=2]Schronisko dla zwierząt w Kielcach administrowane przez PUK, nie jest miejscem sprawowania opieki nad bezdomnymi zwierzętami, lecz miejscem ich eksterminacji.[/SIZE]
[SIZE=2]W schronisku administrowanym przez PUK zwierzęta masowo umierają z wycieńczenia, chorób oraz w wyniku odniesionych w różnych okolicznościach ran.[/SIZE]
[SIZE=2]W schronisku zwierzęta masowo umierają z powodu zaniedbań, zaniechań i celowych działań administratora schroniska - tak, aby w jak najkrótszym czasie wyginęło jak najwięcej zwierząt, aby na ich miejsce przyjąć za olbrzymie publiczne pieniądze kolejne bezdomne zwierzęta z kolejnych gmin i czerpać maksymalne zyski z procederu uśmiercania bezdomnych zwierząt.[/SIZE]
[SIZE=2]Podawana przez PUK liczba adopcji zwierząt jest absurdalna i całkowicie niewiarygodna.[/SIZE]

[SIZE=2]Sytuacja, w jakiej - za sprawą PUK, znalazło się Schronisko dla zwierząt w Kielcach jest bezprzykładna w skali kraju - [/SIZE][SIZE=2]Schronisko popadło w kompletną ruinę zarówno pod względem infrastruktury, jak i świadczonych usług, co stoi w jawnej dysproporcji do ilości publicznych pieniędzy pobieranych co roku przez PUK na utrzymanie schroniska i sprawowanie opieki nad bezdomnymi zwierzętami przyjmowanymi do schroniska.[/SIZE]

[SIZE=2]Powstaje zasadnicze pytanie:[/SIZE]
[SIZE=2]gdzie PUK podziewa publiczne pieniądze, które dostaje na utrzymanie Schroniska dla zwierząt w Kielcach oraz inkasuje za opiekę nad bezdomnymi zwierzętami zgromadzonymi w tym schronisku ?[/SIZE]

[SIZE=2]W celu zapewnienia pełnej obiektywności, zważywszy na dotychczasowe doświadczenia z przeprowadzonej kontroli PUK w zakresie przestrzegania prawa ochrony zwierząt, wnioskuję również o całkowite wyłączenie z czynności kontrolnych Delegatury Najwyższej Izby Kontroli w Kielcach oraz pominięcie w całości dotychczasowych ustaleń kontroli kieleckiej Delegatury Najwyższej Izby Kontroli w zakresie przestrzegania przez PUK prawa ochrony zwierząt.[/SIZE]

[SIZE=2]Wydaje się celowe i zasadne, aby w obszarze dotyczącym kontroli schroniska uczestniczył przedstawiciel Inspekcji Weterynaryjnej lub biegły sądowy lekarz weterynarii.[/SIZE]

[SIZE=2]Z wyrazami szacunku[/SIZE]

[SIZE=2]Anna Cyndecka[/SIZE]


[SIZE=2]Do wiadomości:[/SIZE]
[SIZE=2]1. Najwyższa Izba Kontroli Delegatura w Białymstoku [/SIZE]
[SIZE=2]2. Wojewoda Świętokrzyski [/SIZE]
[SIZE=2]3. Prokuratura Generalna [/SIZE]
[SIZE=2]4. Pełnomocnik do Spraw Zwierząt przy Prezydencie RP[/SIZE]
[SIZE=2]5. Parlamentarny Zespół Przyjaciół Zwierząt[/SIZE]
[SIZE=2]6. Pani Joanna Senyszyn Posłanka do Parlamentu Europejskiego[/SIZE]
[SIZE=2]7. Pan Konstanty Miodowicz Poseł na Sejm RP[/SIZE]
[SIZE=2]8. Pan Paweł Suski Poseł na Sejm RP[/SIZE]
[SIZE=2]9. Biuro Ochrony Zwierząt Warszawa[/SIZE]
[SIZE=2]10. Świętokrzyskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami "Zwierzak"[/SIZE]
[SIZE=2]11. Fundacja dla Ratowania Zwierząt Bezdomnych "EMIR"[/SIZE]
[SIZE=2]12. Stowarzyszenie Obrona Zwierząt[/SIZE]
[SIZE=2]13. Telewizja Polska S.A. Celownik[/SIZE]
[SIZE=2]14. Gazeta Wyborcza[/SIZE] [/quote]

Link to comment
Share on other sites

widziałyście już to?

[URL="http://www.um.kielce.pl/animals/index.html"]www.um.kielce.pl/animals/index.html[/URL]



"W ZWIĄZKU Z NIESPRAWIEDLIWĄ SYTUACJĄ MEDIALNĄ, KTÓRA UKAZUJE KIELECKIE SCHRONISKO W "KRZYWYM ZWIERCIADLE" PROPONUJEMY LEKTURĘ [URL="http://www.boz.org.pl/sch/czarna/lista.htm"]www.boz.org.pl/sch/czarna/lista.htm[/URL]
ŻYCZYMY WSZYSTKIM OCZU SZEROKO OTWARTYCH PO ZAPOZNANIU SIĘ Z CZARNĄ LISTĄ SCHRONISK W POLSCE. NIE ZNAJDZIEMY TAM KIELECKIEGO SCHRONISKA, LECZ SĄ PLACÓWKI PROWADZONE PRZEZ TOZ."

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andzia69']widziałyście już to?

[URL="http://www.um.kielce.pl/animals/index.html"]www.um.kielce.pl/animals/index.html[/URL]



"W ZWIĄZKU Z NIESPRAWIEDLIWĄ SYTUACJĄ MEDIALNĄ, KTÓRA UKAZUJE KIELECKIE SCHRONISKO W "KRZYWYM ZWIERCIADLE" PROPONUJEMY LEKTURĘ [URL="http://www.boz.org.pl/sch/czarna/lista.htm"]www.boz.org.pl/sch/czarna/lista.htm[/URL]
ŻYCZYMY WSZYSTKIM OCZU SZEROKO OTWARTYCH PO ZAPOZNANIU SIĘ Z CZARNĄ LISTĄ SCHRONISK W POLSCE. NIE ZNAJDZIEMY TAM KIELECKIEGO SCHRONISKA, LECZ SĄ PLACÓWKI PROWADZONE PRZEZ TOZ."[/QUOTE]


Cóż za wysublimowane określenie - niesprawiedliwa sytuacja, no proszę. Tylko jakoś ten tekst nie tłumaczy dlaczego tam było tak źle. Zawsze można napisać, że w Polsce dzieci jedzą obiady pięć razy w tygodniu, a w Bangladeszu raz na tydzień więc czepmy się Bangladeszu.
Żenady ciąg dalszy.

Link to comment
Share on other sites

[B]Wczoraj przed południem odbyło się spotkanie z prezydentem Kielc, p. Wojciechem Lubawskim.
W spotkaniu wzięli udział:

- poseł Paweł Suski
- Karina Schwerzler - Kancelaria Prezydenta
- Krystyna Sroczyńska i Katarzyna Śliwa-Łobacz - Fundacja EMIR
- Dominika Sadowińska - prawnik Fundacji EMIR
- Anna Studzińska - TOZ Kielce
- Powiatowy Lekarz Weterynarii

W trakcie spotkania uzgodniono, że władz Kielc rezygnują z przetargu na rzecz konkursu. Otrzymaliśmy zapewnienie, że PUK nie będzie startował w konkursie. Prezydent zgodził się z naszymi sugestiami, aby sporządzić protokół, który zawierać będzie wszystkie informacje dotyczące stanu aktualnego - przede wszystkim identyfikację wszystkich zwierząt.
Uzgodniliśmy, że warunki konkursu i inne kwestie związane ze schroniskiem będą z nami konsultowane.

Zgodnie z ustaleniami Powiatowy i przedstawiciel TOZ Kielce będzie wizytował schronisko codziennie m.in. pod kątem stanu liczebnego zwierząt. Sporządzana będzie również dokumentacja merytoryczna i fotograficzna każdego psa, który zostanie uśpiony bądź zejdzie w inny sposób.
[/B]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...